Skocz do zawartości

Jaki używany amplituner 800-1000zł?


tdx

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Chcę kupić amplituner za ok 800zł +/-200zl. Także będzie to coś używanego.
Prosiłbym Was o pomoc w dobraniu czegoś dla mnie. Poniżej kilka danych na temat użytkowania:

- TV/Film 65%; Muzyka/Radio (stereo) 20%; PS3 15%
- pokój 6m x 4,5m (fronty na dłuższej ścianie)

- głośniki (Revoxy pożyczone - jak uzbieram będę musiał coś wynaleźćicon_wink.gif

Front: Revox Sound G+S column
Tył: Revox Sound G+S shelf
center: do kupienia, chyba że się odnajdzie z zestawu Revoxa
SW: do kupienia w dalszej przyszłości
Zone 2: Tannoy M3

W ampli chciałbym mieć:
-możliwość nagłośnienia drugiego pokoju
-min 2 a najlepiej 3HDMI IN
-podoba mi się gadget w postaci systemu kalibracji z mikrofonem, ale chętnie usłyszałbym na ten temat opinie
-przyda się też pre out aby kiedyś dołożyć wzmacniacz stereo

Na alle są w tej kwocie amplitunery, tylko ciężko stwierdzić jaką markę wybrać, a tym bardziej na co patrzeć (w temacie KD jestem zielony, poza poczytnaiem internetu o temacie) Także proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Przeglądnąłem oferte popularnego serwisu z używanym sprzętem i to co znalazłem. Dla mnie są wszystkie ok - może coś z tego odradzice albo polecicie?

ONKYO TX-SR506
Onkyo TX-SR 607
Yamaha RX-V463
YAMAHA RX-V661
YAMAHA RX-V567
Denon avr 2807
DENON AVR-2106



wrzuciłeś do jednego wora tak różne urządzenia że trudno je porównać, łączą je chyba tylko dwie rzeczy:

1. żaden nie spełnia wszystkich Twoich wymagań
2. wszystkie są w tym samym przedziale cenowym do 1000zł

Zastanów się nad swoimi wymaganiami, a w zasadzie nad jednym - w tym przypadku najważniejszym - wejścia HDMI - jeśli zrezygnujesz z HDMI możesz w kwocie do 1000zł kupić bardzo dobry wzmacniacz, który spełni wszystkie pozostałe wymagania.

Po co Ci wejście HDMI ? Dla wygody ? Czy oczekujesz upscalingu do wyższej rozdzielczości ?

Praktycznie każdy TV ma kilka wejść HDMI więc ze źródeł HD sygnał video możesz podpiąć bezpośrednio do TV. Zauważ również że łącząc amplituner po komponencie możesz swobodnie mieć w TV 1080i i to bez HDCP (o ile amplituner wykonuje poprawnie konwersje video)

Nie omówię wszystkich przedstawionych propozycji, ale na przykładzie Denona (bo te dwa są chyba dużo lepsze od pozostałych) masz:

Denon AVR-2106 - przyzwoity wzmacniacz z 2006 roku ale bez HDMI !
Denon AVR-2807 - również niezły wzmacaniacz z 2007 roku, ale z HDMI w wersji 1.1 - raczej spodziewałbym się problemów we współpracy z nowszymi urządzeniami

Poza tym żaden z powyższych nie jest chyba najlepszym wyborem jeśli chodzi o Denona do 1000zł

Myślę że do 1000zł znajdziesz Denona z serii AVR-38xx , bez HDMI (np. modele: 3803, 3805, 3806) ale są to dźwiękowo dużo lepsze urządzenia - w oparciu o nie zbudujesz bardzo dobry tor audio, a video po komponencie też powinno być bez zarzutu w 1080i , a zawsze pozostaje możliwość podłączenia video bezpośrednio do TV bez konwersji sygnału video.

Niestety do 1000zł masz wybór: kiepski dźwięk z HDMI (z szansą na niezłe upscalery video) albo bardzo dobry dźwięk ale bez HDMI (z lepszymi lub gorszymi "polepszaczami" video po wyjściach komponentowych)

zerknij na to:

http://allegro.pl/amplituner-yamaha-dsp-a1...2796442150.html
http://allegro.pl/amplituner-denon-avr-380...2801594929.html
http://allegro.pl/amplituner-kino-domowe-d...2828502451.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...