Skocz do zawartości

Kino 5.1 Genius


Adrianos18

Recommended Posts

Witam
Przymierzam się do kupna w najbliższy poniedziałek głośników Genius HF 6000 5.1 jednak martwię się czy nie będą za ciche .Obecnie w moim pierwszym pokoju 20m2 mam wieżę hi-fi Panasonic SA-AK410 o wspaniałym dźwięku i miękkim mocnym basie ma ona już 10 lat używana często na 100% mocy i nic nie charczy , jednak wg mnie mogło by być trochę głośniej. Ma ona dwa 3-drożne głośniki Niskot.:2x75 W + Wysokot.: 2X75 W = 300 w RMS .W 2 pokoju też 20m2 chcę zamontować Geniusy . Zestaw Genius ma 200 W w RMS , przy czym ma subwoofer o mocy 100 W w RMS . Satelitki po 20 W mają. .Głównie Geniusy będę używał do oglądania filmów dlatego potrzebuję systemu 5.1 jednak chcę by bass był mocniejszy niż na wieży. Spełnią one moje wymagania ? Jakieś propozycje ?


Genius HF. 5.1 6000:Dane techniczne
Panasonic SA-AK410:Dane techniczne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady icon_biggrin.gif, odnosząc się do wieży Panasonica kiedy słucham na niej muzyki w 100% głośności przy mocnym basie i bardzo głośno śpiewam (krzycze ) to siebie słyszę . Marzy mi się aby własnie taki subek mieć, nagłośnienie estradowe, jak w klubach gdzie człowiek do drugiego musi do ucha bezpośrednio krzyczec by cokolwiek usłyszał. Wracając do tematu, dzięki za odpowiedź prosiłbym jeszcze żeby ktoś się w temacie wypowiedział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię swój słuch jednak czasem lubię posłuchać głośno muzyki (od ponad 10 lat słucham głośno) z tym , że coraz rzadziej. Prawda jest taka, że jak nie w domu to wyjdziesz do powiedzmy klubu i jesteś narażony na bardzo głośną muzykę przekraczającą zdecydowanie 80db, w wyniku czego po takiej imprezie odczuwany jest szum w uszach przez jakiś czas. Zmusza mnie do do refleksji i ograniczenia słuchania tak często bo chcę na starość coś słyszeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...