Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe - używane


Andrew7826893

Recommended Posts

Witam Was. Dziś zwracam się z prośbą o pomoc w wybraniu kolumien podstawkowych. Chcę by były używane z allegro ( TYLKO OPCJA KUP TERAZ ). Głównie zależy mi na tym by kolumny ogólnie miały ciepły dźwięk. Zależy mi na pewno na czystym sopranie ( ale nie takim co kłuje w uszy ) i czystym, dynamicznym basie. Nie zależy mi kompletnie na tym by były bardzo głośne. Dużym + byłby bass-reflex w przodu obudowy, ale nie koniecznie. Budżet 200zł ( totalne maksimum 250 ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś kilku podstawowych danych jak: wielkość pomieszczenia, rodzaj/rodzaje muzyki jakiej słuchasz, z jakim wzmacniaczem będą grały kolumny, jakie masz źródło dźwięku (CD, komputer, telefon, konsola itp... .)? Warto przejrzeć forum, poczytać inne wątki. Podobnych jest wiele, można się sporo dowiedzieć.
Poza tym kolumny podstawkowe (standowe, monitory) potrzebują standów, czyli podstawek, by dobrze zagrały. Stawianie kolumn na biurku, półce, czy wciskanie ich gdzieś w regał albo (co niestety dość częste) stawianie na regale, szafie (czyli znacznie powyżej uszu siedzącego słuchacza), jeszcze dodatkowo degraduje brzmienie, scenę stereo. A standy powinny być na ogół stabilne, masywne (żadne tam szkło, płyta wiórowa, czy plastik).
Chcesz kolumny z otworem b-r z przodu obudowy, więc sądzę, że będziesz chciał je postawić blisko ściany. Jak blisko?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że im bliżej ścian będą stały kolumny, tym bardziej podbarwiony będzie dźwięk i powstanie większy bałagan w scenie stereo.
Na im więcej pytań odpowiesz, im więcej danych podasz, tym precyzyjniejszą odpowiedź uzyskasz.
Z drugiej strony trudno będzie za 200-250zł. znaleźć jakieś dobre kolumny, choć czasem zdarzają się okazje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jest nie większy jak 10m2. Rodzaje muzyki to najczęściej rock. Czasem zdarzy się też trochę klasyki. Wzmacniacz to Sony TA-AX2. Stary złom, ale daje radę. Porównywałem go do wzmacniacza Denona. Jest na prawdę niewielka różnica. Kolumn nie będę stawiał bliżej niż 10cm od ściany. Dźwięk będzie jest z komputera z zewnętrznej karty dźwiękowej. Na pewno tez nie mam zamiaru wciskać ich gdzieś po szufladach itp. Aktualnie mam "kolumienki" Creative T-20. Gra to moim zdaniem dość znośnie, ale basu po prostu brakuje. I soprany z nich potrafią mnie bardzo zakłuć w uszy.

Ogólnie byłbym zadowolony gdyby takie kolumny zagrały lepiej od Creative T-20 pod względem basu. Chcę by bas był taki miękki ciepły i najlepiej głęboki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie byłbym zadowolony gdyby takie kolumny zagrały lepiej od Creative T-20 pod względem basu. Chcę by bas był taki miękki ciepły i najlepiej głęboki.


niestety z monitorów się zwyczajnie nie da tak. Nie ma ani basu, wyższy bas lub dobra średnica... co do sopranów - tyczy sie podobnie.
W taki kwotach wszystko zagra b.podobnie - ale nie ma sie chyba co dziwić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o taki bas żeby burzyć ściany tylko po prostu by było czuć, słyszeć jego obecność, bo np. w T-20 na prawdę jest to bardzo słabo. No, ale co wymagać tutaj membrana " basowa " ma chyba poniżej 3 cali. Czyli może po prostu nie warto inwestować w kolumny do takich pieniędzy ?? I odłożyć na coś lepszego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to prawda. Chociaż miałem Kolumny Kenwooda, które na prawdę grały dość fajnie i bas na prawdę był ok, ale musiałem się z nimi rozstać, a kosztowały tylko 110 zł. Więc wierze, że można coś fajnego dość tanio dostać. Mimo wszystko czytając tak wasze opinie no chyba na razie się powstrzymam przed kupnem czego kolwiek. Ewentualnie rozważam kupienie też jakiś 2.0 komputerowych. Takie " opcje " mnie zainteresowały :

http://www.ceneo.pl/4569215

http://www.ceneo.pl/11530435#tab=spec

Tylko zastanawiam się czy nie będą to pieniądze wyrzucone na marne, bo może się okazać, że wcale nie zagrają wiele lepiej względem T-20

Dodam też, że niestety tymbardziej jestem w strone zamiany tych T-20 ponieważ gdy cicho słucha się muzyki lub po prostu nic z nich nie leci wydobywa się bardzo irytujące piszczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze słyszałem, większa lipa niz Twoje T20 (wiem bo kiedys T20 miałem)
A im większe monitory tym wymagają rozstawienia i aby były od Ciebie dalej niz przysłowiowe 50-70 cm
ja mam u siebie na biurku Focal xs books i mamje za blisko i graja ta sobie ale wystarczy ze od biura się odsunę i jest kolosalna różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mialem z tymi Kenwood. Jeśli się odsunąłem tak z metr dalej od nich od razu bas nabrał takiej mocy głębi. Rozumiem o co Ci chodzi. Myślę jednak, że chyba zostane przy tych T-20. Nie wiem może rozważe po prostu kupno lepszych słuchawek.

Swoją drogą ładne te twoje kolumienki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie stwierdziłem, że jednak będę się chyba kierował bardziej w strone komputerowych, bo nie chce już używanych kolumien ( zawiodłem się pare razy ).

Podaje jeszcze kilka propozycji :

http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/2761172

http://www.ceneo.pl/5627743

http://www.ceneo.pl/7833288#tab=spec

Ewentualnie mógłbym się targnąć na te Solo1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew7826893, myślę, że jednak w złym kierunku chcesz podążać. Z pierdziawek komputerowych raczej nie uzyskasz tego, czego chcesz.
To, że na używanych się zawiodłeś, najpewniej jest kwestią ich bardzo niskiej ceny, albo też nieznajomości tematu/rynku.
Ja od dłuższego już czasu kupuję sprzęt audio z drugiej ręki dla siebie i kolegów. I jest ok.
Myślę, że zamiast miotać się bez sensu i kupować kolejne "niewypały", doskładaj lepiej na jakieś lepsze kolumny. Właśnie używane, tak 400-500zł. I naprawdę da się coś dobrego kupić.
I nie pisz "kolumien" tylko "kolumn" (to poprawna forma). Zwróciłem Ci na to uwagę już wcześniej przez pogrubienie.
A "abstrahując od układu odniesienia" icon_wink.gif , to Focale raczej nie są kolumnami z utemperowanymi wysokimi tonami i pełnymi, mocnymi niskimi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z miejscem to raczej problemu nie będzie. Na razie jednak odpuszcze sobie segment podstawkowych podłączanych pod wzmacniacz. Skupie się bardziej na tych komputerowych.

Ewentualnie co byście mi polecili tak do 300 zł z komputerowych ? Może coś innego niż dałem w propozycjach ? Albo może po prostu lepiej będzie sobie odpuścić jak na razie jaki kolwiek zakup ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dalej poszukuje głośników. Ostatnio rozglądam się za Magnatami Supreme 200. Tylko mam takie pytanie. Jaki rodzaj to jest kabla łączącego ?? Normalny taki zaciskany czy to już jest takie typu " jack " ?? Poniżej daje zdjecie. Niestety w lepszej jakosci nie znalazłem.

http://genfoto.org/images/eurosad17/thpa310005.jpg

Jesli to nie problem prosilbym o zdjecie takiego kabla i jak on się konkretnie nazywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...