Skocz do zawartości

Mini wieża do 500zł dla zielonego;D


jeremjasz

Recommended Posts

Witam, jestem zielony w temacie sprzętu.

Mój Tato chce kupić sprzęt audio, mini wieże. Ja się kompletnie nie znam. Nie chce żeby wpakował kasę w bubel.
Wiem że Wy się zajmujecie porządnymi sprzętami a nie takimi jak chce kupić.
Może jednak ktoś jest w temacie i mi pomoże doradzić ojcu.

W markecie nakłaniali go na te sprzęty:

Philips MCD-712
LG FB 166

Oba kosztują ok. 650zł

Wieża ma być do 500zł icon_wink.gif Chyba że opłaca się dołożyć na któryś z tych wyżej.

Wymagania do wieży to: USB, min 50 Watt, Mp3, czysty dźwięk, 24 m. gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dwie moim zdaniem najciekawsze propozycje:
Pioneer X-CM31
Kenwood M-616

Słuchanie MP3 to średni pomysł, polecam kolekcjonować muzykę w jakość CD (jeśli na komputerze to formaty FLAC/APE/WAV). Źródłem ma być ta wieża po USB? Może lepiej byłoby się zastanowić nad komputerem w tej roli? Obecnie za stosunkowo niewielkie pieniądze można kupić niezłe karty dźwiękowe (a może już nawet takową posiadasz?)...
Ostatnią sprawą jest ustawienie takiej wieży, polecam lekturę: artykuł 1, artykuł 2. Warto kolumny postawić na podstawkach, a nie na półce, nawet jeśli będą to jakieś prowizoryczne "standy" w stylu podstawek do kwiatów czy coś...
Dobrze jest też sobie wymienić kable głośnikowe od razu na początku na coś o ludzkim przekroju (chyba, że w tych wieżach kable są na stałe przymocowane do kolumn), choćby takie Alphard DaVinci SL7.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie masz wymagania:
Cytat

Wymagania do wieży to: USB, min 50 Watt, Mp3, czysty dźwięk, 24 m. gwarancji.


To chyba rzeczywiście kup któryś z powyższych sprzętów. Najładniejszy i najfunkcjonalniejszy. A brzmieniowo? Cóż, będą podobnie słabe.
Szkoda porównywać, chyba, że masz taką możliwość by jedno i drugie pożyczyć do domu, posłuchać, porównać.
Za 500-650 zł. można próbować znaleźć sprzęt z drugiej ręki. Wzmacniacz i kolumny. Komputer do wzmacniacza można podłączyć za pomocą przejściówki: mały jack --> 2xcinch (RCA). Niestety nie będzie USB (bo i po co?) ani 24miesięcznej gwarancji (po której większość mini/mikro wież prawie na pewno się zepsuje). A takie starsze, ale solidne klocki hi-fi grały kilkanaście lat i pograją pewnie jeszcze drugie tyle.
Oczywiście brzmienie będzie dużo lepsze niż z takich nowych zabawek po 650zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak nówka, to niewiele za tą cenę można wyciagnąć. Niedawno szukałem podobnego sprzętu dla syna (razem w nim, oczywiście icon_smile.gif). Przesłuchałem trochę tych "grajątek" w MM, EuroAGD i innych. I padło na Philips MCD-712 - kupiłem w Internecie (619 zł z dostawą). Spełnia założenia wejściowe, gra w miarę przyzwoicie, jak na tą półkę, tzn. dość ładną barwą, zarówno w basach (i nie "buczy" ani nie charczy!), jak w średnicy, wysokie też nieźle, do tego potrafi grać dość głośno (na 12-metrowy pokój raczej wystarczy), nie tracąc swoich walorów.
Oczywiście, nie należy porównywać ze sprzętem za np. 2,5 tys. złociszy (czy droższym), bo różnica brzmieniowa jest duuuża (zrobiłem ten błąd w MM icon_rolleyes.gif - a jednak syn wybrał Philips'a)

A jak wolisz poeksperymentiować, to szukanie "używek" i składanie zestawu pozostaje... Tak, jak pisał f1angel. I to też może być strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza brzmieniowy!

Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Przesłuchałem trochę tych "grajątek" w MM, EuroAGD i innych.


To po co w ogóle ten odsłuch? W takich warunkach i tak się nic nie dowiesz...


Drogi Pacio,
gdyby to były "klocki" za x...kzł, gdzie k>10, to się z Tobą zgadzam. Ale dla "grajątek" typu mikro/miniwieże za kilkaset złociszy to naprawdę wystarczy, aby odsiać te, które udają, że chą grać od tych, które się starają grać. Barwa i głębia dźwięku, rozdzielczość, brzmienie poszczególnych instrumentów (gitary, piano, basy, smyczki, wokal itp.), głośność (ważna dla takich nastoletnich (na ogół) użytkowników - to wszystko nawet pół-głuchy odróżni. Nie trzeba studia!
Do tego dochodzą tylko założenia dodatkowe, typu USB, MP3 itp. ...

Nie jestem audiofilem. Jestem melomanem (to podobno taka "budżetowa" wersja audiofila icon_wink.gif ). Słucham chyba trochę inaczej, niż Ty... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam. icon_smile.gif

P.S.
Jak kupujesz np. Skodę Felicję, to nie jedziesz na autostradę testować, czy wyciągnie 250 km'h, ale na drogę wojewódzką, aby sprawdzić, czy przekroczy 150 km/h. I nie szukasz tam pełnej elektryki, tylko cieszysz się, że masz "aż" ABS (o ile masz!).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drogi Pacio,
gdyby to były "klocki" za x...kzł, gdzie k>10, to się z Tobą zgadzam. Ale dla "grajątek" typu mikro/miniwieże za kilkaset złociszy to naprawdę wystarczy, aby odsiać te, które udają, że chą grać od tych, które się starają grać. Barwa i głębia dźwięku, rozdzielczość, brzmienie poszczególnych instrumentów (gitary, piano, basy, smyczki, wokal itp.), głośność (ważna dla takich nastoletnich (na ogół) użytkowników - to wszystko nawet pół-głuchy odróżni. Nie trzeba studia!
Do tego dochodzą tylko założenia dodatkowe, typu USB, MP3 itp. ...

Nie jestem audiofilem. Jestem melomanem (to podobno taka "budżetowa" wersja audiofila icon_wink.gif ). Słucham chyba trochę inaczej, niż Ty... icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam. icon_smile.gif

P.S.
Jak kupujesz np. Skodę Felicję, to nie jedziesz na autostradę testować, czy wyciągnie 250 km'h, ale na drogę wojewódzką, aby sprawdzić, czy przekroczy 150 km/h. I nie szukasz tam pełnej elektryki, tylko cieszysz się, że masz "aż" ABS (o ile masz!).


Tu chodzi o co innego, w każdym segmencie można trafić na sprzęt, który zagra lepiej od innych, nie bezwzględnie dobrze w niskich pułapach, ale jednak lepiej. Z samochodami będzie tak samo, masz cenę i w niej jeden będzie się lepiej prowadził, a drugi gorzej. Głośność rzeczywiście można w markecie sprawdzić, może to nawet najlepsze miejsce do tego, ale innych rzeczy już raczej się nie da.

jeremjasz
Jeśli wieża ma być w ten sposób użytkowana to może po prostu wpisz w ceneo zakres cenowy i wybierz tę, która spełnia wymagania i Ci się podoba wizualnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypytałem się konkretnie Taty o co mu chodzi.
Głównie muzyka będzie słuchana przy filmach z TV, chodzi tylko o możliwość podłączenia od czasu do czasu muzyki z zewnątrz.

W domu mam telewizor samsunga który ma wejście USB Samsung LE-37D550

Czy nie lepszym wyjściem jest kupić głośniki komputerowe lub zwykłe, w niższej cenie niż mini wieże która będzie grała podobnie a może gorzej?
Czy ten telewizor poradzi sobie z takimi głośnikami?
Kino domowe do 500zł to podobno kicha.

Przepraszam za zamieszanie ale tak to jest jak się coś załatwia na szybko i przez tel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten TV ma tylko wyjście cyfrowe audio czyli teoretycznie potrzebny byłby DAC... Z drugiej strony możesz podłączyć te głośniki przez gniazdo słuchawkowe, ale czasami tak się zdarza, że przy takim łączeniu coś się uszkadza. Co do tego wyjścia to dokładnie tak samo jest z wieżą. Przez tę miniaturyzację producenci w ogóle dzisiaj już nie dają analogowych wyjść audio...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, jak pisał Pacio94, niech mama i tato kupią najładniejszą mikro wieżyczkę, na jaką mogą sobie bez bólu serca pozwolić. Ważne, by pasowała do mebli. Reszta, to jest po prostu zawracanie d... kijem Wisły. To jest Forum Audio a nie "radiobudzikowe" do jasnej ciasnej ! icon_twisted.gif



Tak myślałem ale zawsze warto się skonsultować.
Temat do zamknięcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Reszta, to jest po prostu zawracanie d... kijem Wisły. To jest Forum Audio a nie "radiobudzikowe" do jasnej ciasnej ! icon_twisted.gif


Czy Jaśnie Pan Audiofil od nieziemskich brzmień audio może się nie unosić na poszukującego ścieżki do przed-przedsionków raju Jeremiasza?
Po prostu nie uchodzi!
To samo mozna powiedzieć zupełnie inaczej, z szacunkiem. Nawet zalecenie szukania na innym forum może brzmieć zupełnie inaczej...
Zresztą, jak pisałem, mikro- i miniwieżyczki też różnią się brzmieniem i to bardzo! Choć nie zasługują być może na Twoje ucho, to inne ucho mogą co nieco zadowolić. Więc doradzasz po prostu na odczepne, "spuszczasz" Jeremiasza na drzewo.
To, że kogoś nie stać na Stradivariusa nie oznacza, że ma kupić dowolną imitację z dykty i nie zawracać Twojej Szanownej ... (piiiip).

P.S.
Ciekawe, kim Waść byłeś, zanim zostałeś Audofilem? A może już się takim urodziłeś?

P.P.S.
Przepraszam za OT. Ale nie mogę, jak w gronie ludzi mających sobie pomagać zamiast pomocy jest zadzieranie nosa zamiast życzliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mr_Hide, jak najbardziej rozumiem Ciebie, ale uważam, że f1angel także ma rację. Dlaczego ? Pomijam już meritum i to, że budżet z niewielkiego zmienia się na malutki. Panowie, choć autor tematu chce dobrze, to choćby nie wiem co doradzą Panowie z Forum i nawet jeśli kolega jeremjasz będzie zadowolony, to i tak nie On decyduje o zakupie sprzętu. I tytaj Wasze nerwy, są zbędne, a i pomoc niewiele da skutku.

Kolego jeremjasz, dobrze że interesujesz się, tym co w domu zagra i starasz się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat. Kiedy będziesz szukał zestawu dla siebie (mam nadzieję, że czegoś sesnowniejszego) wtedy sprawa będzie prosta, bo to będzie twój sprzęt i twoja decyzja.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_Hide, gdybym miał więcej czasu i sił, odpowiedziałbym Ci bardzo "elokwentnie" i może zrozumiałbyś, że Forum Audio, to forum audio.
Gdybyś czytał częściej posty na tym forum, wiedziałbyś, że nie zadzieram nosa i pomagam często ludziom, którym nikt inny nie chce pomóc.
A czym jest to pisanie, doradzanie, kosztem własnego czasu jak nie życzliwością? A że nie jestem z tych, którzy się uśmiechają nawet jak mi ktoś depcze po odciskach, to inna sprawa.
Ale wszystko ma swoje granice. Wydaje mi się, że jednak Jeremiasz zrozumiał o co chodzi i nie czuje się urażony. Napisałem w formie dosadnej, ale nie obraźliwej.
Z drugiej strony życzliwy Mr_Hide nie poleciłeś koledze nic konkretnego, co by Go zadowoliło. I gdzie byłeś ze swoją życzliwością od 2008 roku? Bo chyba nie na tym forum sądząc po liczbie wpisów.
Strofujesz innych, ale rzeczowej pomocy nie udzielasz. Konkrety proszę, konkrety!
Zanim zostałem audiofilem, byłem melomanem i jestem nim przede wszystkim do dzisiaj. A pieniędzy zawsze miałem bardzo niedużo.
Swój pierwszy poważny zestaw stereo kupiłem dopiero po kilku latach od momentu rozpoczęcia pracy. Ale słuch zawsze miałem dobry i byle co mnie nie zadowalało.
I wiem, że nawet tanie wieżyczki mogą zabrzmieć różnie, ale jak się takie coś chce kupić, to nawet szybki odsłuch (wiem z doświadczenia) w sklepie może pokazać jaki rys brzmieniowy dany zestaw prezentuje i co nam odpowiada. Ale trzeba ruszyć cztery litery i samemu się przekonać.
A ja przy całej (nie docenionej, nie zauważonej przez Ciebie) życzliwości dla nowych userów nie zamierzam zagłębiać się w dywagacje jaki np. radiobudzik gra bardziej audiofilsko, neutralnie, czy muzykalnie. To byłoby po prostu całkowite odejście od założeń tego forum (tej zakładki, jeśli już). I życzliwość albo jej brak, czy zadzieranie nosa (swoją drogą bardzo "ciekawe" spostrzeżenia) nie mają tu nic do rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mr_Hide, gdybym miał więcej czasu i sił, odpowiedziałbym Ci bardzo "elokwentnie" i może zrozumiałbyś, że Forum Audio, to forum audio.
Gdybyś czytał częściej posty na tym forum, wiedziałbyś, że nie zadzieram nosa i pomagam często ludziom, którym nikt inny nie chce pomóc.
A czym jest to pisanie, doradzanie, kosztem własnego czasu jak nie życzliwością? A że nie jestem z tych, którzy się uśmiechają nawet jak mi ktoś depcze po odciskach, to inna sprawa.
Ale wszystko ma swoje granice. Wydaje mi się, że jednak Jeremiasz zrozumiał o co chodzi i nie czuje się urażony. Napisałem w formie dosadnej, ale nie obraźliwej.
Z drugiej strony życzliwy Mr_Hide nie poleciłeś koledze nic konkretnego, co by Go zadowoliło. I gdzie byłeś ze swoją życzliwością od 2008 roku? Bo chyba nie na tym forum sądząc po liczbie wpisów.
Strofujesz innych, ale rzeczowej pomocy nie udzielasz. Konkrety proszę, konkrety!
Zanim zostałem audiofilem, byłem melomanem i jestem nim przede wszystkim do dzisiaj. A pieniędzy zawsze miałem bardzo niedużo.
(...)



Kolego Angel,

1. Nie jest i nie było moim zamiarem nadepnięcie komukolwiek na odcisk. Ale brak empatii i obcesowość w traktowaniu spokojnego "pytacza" (Bogu ducha winnego, że ośmielił sie zapytać na przezacnym forum Audio, bo szuka sprzętu, który wg niego jest audio) nie jest w dobrym tonie. Nie o takie (mało ambitne) rzeczy ludzie tutaj pytają i jakoś nie zauważyłem, aby byli przeganiani na starcie.
Tylko tyle.

2. Co do rzeczowej pomocy - niedokładnie (lub wcale) nie czytałeś to, co pisałem. Przeczytaj ponownie.
Nie aspiruję do miana eksperta, ale dzielę się tym czym mogę. A uszy mam na swoim miescu, jak na melomana przystało.
Dlatego nie odpisuję jako audiofil, bo w tym obszarze (sprzętowo-odsłuchowo-porównawczym) doswiadczenie mam niezbyt obfite. A "klocków" z najwyższej półki nie uda mi się raczej nigdy kupić, bo mam inne priorytety (nie, że lepsze, po prostu inne). Pozostaną w sferze marzeń, razem z pokojem odsłuchowym i chętną do współsłuchania rodzinką... A realizacja pasji - na salach koncertowych, na żywo.
Stąd nie aż tak wiele pisałem dotąd (od 2008r. jak pracowicie zbadałeś). Przepraszam, jeśli to Ci nie pasuje.

Życzę najlepszych odsłuchów i dużo empatii w zyciu. Przydaje się! icon_smile.gif

Pozdrawiam.

P.S.
Odpowiadam nieprzypadkiem w podobnym nieco tonie, jak Ty Jeremiaszowi. Jeśli Cię to dotknęło - przepraszam.
Ale może coś Ci to uświadomi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Uświadomiło mi to, że się nie rozumiemy. Poza tym źle mnie oceniasz co do empatii, źle (zbyt poważnie) odczytałeś mojego posta, w którym odpowiadam Jeremiaszowi. Czy zawsze trzeba wklejać całą hordę buziek, by inteligentny człowiek wiedział, kiedy się nie pisze zupełnie poważnie. Skargi od Jeremiasza nie było. Jeśli będzie, przeproszę. To Ty chyba za bardzo na siłę starasz się bronić kogoś, kto tego nie potrzebuje.
Przyznaję, że jeden konkret podałeś, ale i tak nic to nie pomogło. Za chwilę gość by zapytał, czy lepszy będzie radiobudzik za 199zł czy za 189zł. Moim zdaniem jeśli ktoś ma naprawdę chęć się czegoś dowiedzieć, to jest uparty, nie zraża się szybko, drąży temat.
To jest forum dla pasjonatów (nawet tych początkujących a może w szczególności). A ja jestem tu tylko jednym z userów. Nie Alfą Romeo i Oplem Omegą. Nikogo nie wyganiam, bo nie mam do tego prawa, ale mam prawo wyrazić własne zdanie. I poważnie mnie traktować także nie ma obowiązku.
Niektóre dane są pod awatarem, nie trzeba tego pracowicie badać.
I nic mnie nie dotknęło. Jestem zbyt gruboskórny.
Czy empatia się przydaje? Nie sądzę. Całe życie dostawałem za to po głowie. Jak już pisałem źle mnie oceniasz, ale ... jakoś przeżyję.
A chodzenie na koncerty, bardzo fajna rzecz. Wielu audiofilów to zaniedbuje. Poważny błąd.
Ja ostatnio byłem w Kielcach na koncercie Patricii Barber. Później grał Lars Danielsson z zespołem (i Magnus z nieistniejącego już niestety EST)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak. Uświadomiło mi to, że się nie rozumiemy. Poza tym źle mnie oceniasz co do empatii, źle (zbyt poważnie) odczytałeś mojego posta, w którym odpowiadam Jeremiaszowi. (...)


No, to do zrozumienia wzajemnego coraz bliżej. icon_smile.gif (tylko jedna buźka, nie "cała horda"! icon_smile.gif )
Może faktycznie zbyt poważnie odbieram pewne symptomy, bo życie mnie na nie wyczuliło...
Przepraszam.

Że podałem "aż" jedną podpowiedź? Cóż, w tej materii pisałem o tym, co wiem z autopsji. Generalnie: "radiobudziki" nie sa moja specjalnością.
A że Jeremiasz prawdopodobnie nie skorzystał? To czysta statystyka: pewnie co n-ta rada na forum się przydaje pytającym... Ale i tak warto próbować. icon_smile.gif

Koncertu zazdroszczę i gratuluję zarazem. icon_smile.gif
Ja co prawda cześciej bywam na koncertach klasyki, niż "lżejszej" (hmm, o np. metalu bym tego nie powiedział) muzy. Ale kręci i jedno, i drugie.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...