Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
rosiaczek666666d

Holophonics saund (3d) żadany efekt, jaka karta dzwiękowa?

Witam, chcialbym uzyskać efekt dzwieku 3d w grach, taki jaki jest w plikach mp3 holophonic sound, otrzymywany oczywiscie na słuchawkach. Dziwiek nagarań jest porażający, słychać jakby wszystko działo sie w okół nas. Ogolnie bardzo mało jest informacji dotyczacych holofoni a ja jeżeli coś jest to są to stare info z przeciągu 2003 - 2008. Kiedyś gdzieś znalazłem temat w którym ludzie twierdzili że da sie otrzymać zadawalający efekt za pomocą odpowiedzniej karty dzwiękowej. Ja własnie chciałbym taka karte zakupić. Czy ktoś coś wie na ten temat ?i jak to sie ma do obecnego sprzetu?

Przykładowa ścieżka dzwiękowa dzwieku 3d
http://www.youtube.com/watch?v=oPTa4_HrPhs

To jest kwestia przygotowania nagrania (w sumie to kwestia ilości mikrofonów), a nie sprzętu odtwarzającego, więc nie wiem gdzie widziałeś takie bajki, że ze wszystkiego można zrobić nagrania binauralne.

A chociaż podobny efekt do tego można uzyskać? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...

Co to znaczy podobny efekt? Są różne "uprzestrzenniacze", ale to jest tylko niszczenie sygnału źródłowego...

Cytat

Co to znaczy podobny efekt? Są różne "uprzestrzenniacze", ale to jest tylko niszczenie sygnału źródłowego...

wow.. Podobny to podobny nie bardzo wiem jak to lepiej wytłumaczyć, nie znam sie na dzwięku. Poprostu chciałbym usłyszeć taką przestrzenność i realistyczność dzwięku w grach jak w tych nagraniach albo chociaż jak najbardziej zbliżony efekt . Podczas słuchania owej holofoni odnosze wrażenie że sytuacje oddane poprzez dzwięk dzieją sie na prawde wokół mnie.

Sprawa wyglada tak kupilem głośniki logitech z5450 5.1 i zostało mi jeszcze troche hajsu i chciałby je przeznaczyć właśnie na karte dzwiekową. Zaczałem sie zagłebiać w temat kart dzwiekowych ale jak na razie przerasta mnie to wszystko. Znałazłem tyko taką funkcje CMSS-3D/Dolby Headphone w konkretnych kartach dzwiekowych ktora rzekomo daje podobny efekt. Posługiwał bede sie słuchawkami stereo dokanałowymi logitecha

Czekam na wasze propozycje

Cytat

Cytat

wow.. Podobny to podobny nie bardzo wiem jak to lepiej wytłumaczyć, nie znam sie na dzwięku. Poprostu chciałbym usłyszeć taką przestrzenność i realistyczność dzwięku w grach jak w tych nagraniach albo chociaż jak najbardziej zbliżony efekt . Podczas słuchania owej holofoni odnosze wrażenie że sytuacje oddane poprzez dzwięk dzieją sie na prawde wokół mnie.

Sprawa wyglada tak kupilem głośniki logitech z5450 5.1 i zostało mi jeszcze troche hajsu i chciałby je przeznaczyć właśnie na karte dzwiekową. Zaczałem sie zagłebiać w temat kart dzwiekowych ale jak na razie przerasta mnie to wszystko. Znałazłem tyko taką funkcje CMSS-3D/Dolby Headphone w konkretnych kartach dzwiekowych ktora rzekomo daje podobny efekt. Posługiwał bede sie słuchawkami stereo dokanałowymi logitecha

Czekam na wasze propozycje

fresh

No właśnie "rzekomo" w praktyce to w ogóle nie ma sensu, przynajmniej z mojego punktu widzenia, a efekt przestrzenny można łatwo uzyskać jak się ma dobry sprzęt, dobrze pomieszczenie i odtwarza się dobry materiał...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0