Skocz do zawartości

Holophonics saund (3d) żadany efekt, jaka karta dzwiękowa?


Recommended Posts

Witam, chcialbym uzyskać efekt dzwieku 3d w grach, taki jaki jest w plikach mp3 holophonic sound, otrzymywany oczywiscie na słuchawkach. Dziwiek nagarań jest porażający, słychać jakby wszystko działo sie w okół nas. Ogolnie bardzo mało jest informacji dotyczacych holofoni a ja jeżeli coś jest to są to stare info z przeciągu 2003 - 2008. Kiedyś gdzieś znalazłem temat w którym ludzie twierdzili że da sie otrzymać zadawalający efekt za pomocą odpowiedzniej karty dzwiękowej. Ja własnie chciałbym taka karte zakupić. Czy ktoś coś wie na ten temat ?i jak to sie ma do obecnego sprzetu?






Przykładowa ścieżka dzwiękowa dzwieku 3d
http://www.youtube.com/watch?v=oPTa4_HrPhs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Co to znaczy podobny efekt? Są różne "uprzestrzenniacze", ale to jest tylko niszczenie sygnału źródłowego...




wow.. Podobny to podobny nie bardzo wiem jak to lepiej wytłumaczyć, nie znam sie na dzwięku. Poprostu chciałbym usłyszeć taką przestrzenność i realistyczność dzwięku w grach jak w tych nagraniach albo chociaż jak najbardziej zbliżony efekt . Podczas słuchania owej holofoni odnosze wrażenie że sytuacje oddane poprzez dzwięk dzieją sie na prawde wokół mnie.

Sprawa wyglada tak kupilem głośniki logitech z5450 5.1 i zostało mi jeszcze troche hajsu i chciałby je przeznaczyć właśnie na karte dzwiekową. Zaczałem sie zagłebiać w temat kart dzwiekowych ale jak na razie przerasta mnie to wszystko. Znałazłem tyko taką funkcje CMSS-3D/Dolby Headphone w konkretnych kartach dzwiekowych ktora rzekomo daje podobny efekt. Posługiwał bede sie słuchawkami stereo dokanałowymi logitecha

Czekam na wasze propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Co to znaczy podobny efekt? Są różne "uprzestrzenniacze", ale to jest tylko niszczenie sygnału źródłowego...




wow.. Podobny to podobny nie bardzo wiem jak to lepiej wytłumaczyć, nie znam sie na dzwięku. Poprostu chciałbym usłyszeć taką przestrzenność i realistyczność dzwięku w grach jak w tych nagraniach albo chociaż jak najbardziej zbliżony efekt . Podczas słuchania owej holofoni odnosze wrażenie że sytuacje oddane poprzez dzwięk dzieją sie na prawde wokół mnie.

Sprawa wyglada tak kupilem głośniki logitech z5450 5.1 i zostało mi jeszcze troche hajsu i chciałby je przeznaczyć właśnie na karte dzwiekową. Zaczałem sie zagłebiać w temat kart dzwiekowych ale jak na razie przerasta mnie to wszystko. Znałazłem tyko taką funkcje CMSS-3D/Dolby Headphone w konkretnych kartach dzwiekowych ktora rzekomo daje podobny efekt. Posługiwał bede sie słuchawkami stereo dokanałowymi logitecha

Czekam na wasze propozycje


fresh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...