Skocz do zawartości

Prośba o radę przy zmianie sprzętu.


vinyl

Recommended Posts

Witam. Chciałem się Was poradzić w sprawie związanej ze zmianą sprzętu grającego. Otóż mam starego Panasonica SA-AK44, który ma już ponad dekadę dość intensywnego użytkowania prawie dzień w dzień, co słychać przy odtwarzaniu czegokolwiek. Ostatnio znalazłem sprzęt marki Technics SC-EH760, używany, który myślę że powinien odtwarzać lepiej dźwięki niż ten który posiadam teraz. Wiem że to nie jest sprzęt który będzie grał super czysto itp. no ale zwyczajnie nie stać mnie na wydanie xk zł. Budżet w sumie mam niewielki, bo zaledwie ok. 1000 zł. No i teraz pytanie, czy jest to dobra opcja? Ewentualnie co innego moglibyście polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ułatwić kolegom zajęcie podając jeszcze takie informacje jak: jakie masz kolumny, jakiej słuchasz muzyki, jaka typ dźwięku lubisz, do jak dużego pomieszczenia ma być sprzęt, sprzęt ma być nowy czy może być używany. Za pewne takie informacje pomogą im udzielić jakiejś sensownej odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Widziałem i słyszałem podobne wieże, dawno temu u moich znajomych. Zamiana Panasonica na tego Technicsa.., no ok, ale to i tak nie dostarczy ci nowych doznań w odsłuchu. Lepiej wygląda ? To już kwestia gustu, co kto lubi. Jednak faktem jest, tak pisał f1angel, że w takim przedziale cenowym, można złożyć fajny zestaw stereo. Zagra o niebo lepiej i dodam, że (moim zdaniem) szkoda wydać 1000 zł na taką ,,choinkę,, Ale, to już Twoja decyzja.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego założyłem ten temat by nie wpakować się w szambo. Więc tego Technicsa już wybiliście mi z głowy, ale prosiłbym o pomoc przy złożeniu czegoś sensownego. Pomieszczenie ma ok. 12m^2, słucham głównie hip hopu i rocka no i w sumie większość czasu sprzęt jest podpięty do laptopa. Co do stanu sprzętu raczej celował bym w coś używanego, bo z takim budżetem wydaje mi się że nie ma sensu oglądać się za czymś nowym. I co do budżetu właśnie to jednak postanowiłem wydać więcej, a mianowicie tak do 1500-1700 zł to już max.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli o mnie chodzi, to mogę pomóc dopiero w przyszłym tygodniu.
Do piątku bardzo dużo pracuję i jak wracam nie chce mi się nic. W sobotę i niedzielę będę na Audio Show.



Byłoby miło, jakbyś poświęcił trochę swojego czasu, bo jestem laikiem w tym temacie, a fajnie byłoby w końcu mieć coś co w miarę dobrze gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...