Skocz do zawartości

Sony STR-DB940 i Infinity Reference 61 MKII


Fred

Recommended Posts

Witajcie !

Jest tak: zakupilem amplituner Sony STR-DB940 i 4 kolumny Infinity Reference 61 MKII.
Amplituner, jak wiele tego typu urzadzen Sony, ma z tylu przelacznik 4/8 Ohm. Czlowiek, od ktorego to kupilem mial ustawione na 4 Ohm, ale nie wiem, jak mial te glosniki podlaczone.

Chcialbym miec na glosnikach "A" dwie kolumny i na "B" dwie pozostale. Glosniki tylne sa 8 Ohmowe. Centralnego jeszcze nie mam icon_wink.gif
Troche pogubilem sie w obliczeniach bo glowne glosniki maja wg. specyfikajcji 6 Ohm.

W zamieszczonym screenshotcie z instrukcji obslugi jest informacja ze jesli chce uzywac A+B, glosniki maja byc 8 Ohmowe i wtedy przelacznik trzeba ustawic na 4 Ohm.

Wszystko teraz rozbija sie o to, jakie ustawienia beda bezpieczne i dla mojego amplitunera i dla glosnikow ??? Co bezpieczniej ustawic na przelaczniku ?
Z tego co wiem amplitunery Sony maja szereg zabezpieczen i jesli cos nie zagra po prostu sie wylacza, lub cos podobnego... Ale czy tak jest ?
Nie zamierzam przesadzac z glosnoscia, nie sadze bym na skali przekroczyl kiedykolwiek 50%. Beda wykorzystywane i do muzyki i do kina.

Poradzcie jakies sensowne rozwiazanie. Sprawa dosc pilna, gdyz lapki korca do podlaczenia icon_wink.gif
M.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz na 4 omy i śpisz spokojnie icon_razz.gif

Jak kolumny mają większą impedancję to nie ma problemu.

Natomiast pozostaje pytanie: po co równocześnie podłączasz 2 pary kolumn frontowych?
Zazwyczaj w stereo gra się na jednej parze (albo A albo B).
A jak chcesz grać wielokanałowo, to podłączasz drugą parę jako tyły i czekasz na przypływ gotówki, by kupić sobie centralny...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, tak ustawilem na czuja i widac mialem racje hehe icon_wink.gif
Drugi zestaw glosnikow podlaczam jako drugie "przody" by wzmoc efekt kina. Szkoda mi troche tych duzych glosnikow
ustawiac na tyly, gdzie ich moc i brzmienie nie bedzie wykorzystane.
Na tylne glosniki przeznacze moje stare Polarisy 150 icon_wink.gif

jeszcze raz dzieki za odpowiedz!
M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drugi zestaw glosnikow podlaczam jako drugie "przody" by wzmoc efekt kina. Szkoda mi troche tych duzych glosnikow ustawiac na tyly, gdzie ich moc i brzmienie nie bedzie wykorzystane.

Szkoda (i to więcej niż trochę...) tak ustawiać i dublować w ten sposób kolumny przednie, bo efekt kina z 7 głośników to będzie wtedy, gdy wzmacniacz (lub amplituner) będzie 7.1 a nie 5.1!!!

Dobrze, że to są takie same 4 kolumny - a jak je ustawiłeś?
Nie ma szansy by prawidłowo ustawić jako fronty dwie pary kolumn zamiast jednej pary - to nie jest estrada i nagłośnienie koncertu.
Poza tym to ten Soniak nie jest raczej przystosowany do tego, by grać z z 7 kolumnami icon_eek.gif
Albo 2 w stereo, albo 5 w kinie domowym i koncertach, ew. w stereo w 2 pomieszczeniach (para kolumn w pierwszym pokoju, a druga para w innym pokoju).

Jak już musisz - to lepiej kup mocniejsze kolumny na fronty zamiast Infinity...
a najlepiej to wywal Polarisy i daj na tyły Infinitki...
Albo ewentualnie kup lepszą 1 parę zamiast dwóch par frontów (ale i tak wywal wtedy Polarisy, bo są najsłabsze).

A poza tym nie podałeś jeszcze, na jakiej powierzchni to gra i jaki masz sprzęt towarzyszący...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konstruktywna krytyke icon_wink.gif
Udalo mi sie w/w sprzet kupic okazyjnie i mimo wszystko jestem zadowolony z dzwieku. Co do ustawienia kolumn - jesli zostana po dwie na przodach, nie zastanawialem sie nad tym glebiej, ale beda po dwie staly kolo siebie raczej:)
Pomieszczenie spore, ok. 30m2, za to nie za wysokie (ok. 2.20m)
Urzadzenia towarzyszace:) W planie zakup odtwarzacza bluray, za razie filmy beda leciec z bluraya w kompie i odtwarzacz DUNE HD.
Muzyka na razie podana z karuzeli CD Sony, dodatkowo z kompa poprzez SB Audigy.
Docelowo wizja przez Epson EH-TW6000W (za jakis miesiac, poltora)

Calosc jest jeszcze na etapie ustawiania i dopasowywania icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ! Dzieki za rozkrecenie tamatu icon_wink.gif

Subwoofera jeszcze nie mam, ale poszukuje, na pewno jakis kupie icon_smile.gif
Co do Polarisow - jesli faktycznie tu nie pasuja - pojda do innego pokoju (a moze do garazu hehe icon_smile.gif Troche szkoda, bo jak juz wspomnialem, wydaje mi sie ze tak duze kolumny jak te Infinity po prostu na tyle nie beda wykorzystywne... produktywnie icon_smile.gif

Tak czy inaczej zapialem je wszystkie na 4 Ohm i graja dobrze.

Pozdrawiam,
M.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puścisz wielokanałowy koncert, to Infinitki z tyłu też będą miały co robić!

A masz centralny?

A jeszcze co do subów - to ten Soniak należy do nielicznej grupy amplitunerów, które mogą współpracować z dwoma subami.
Więc jak dla Ciebie jeden będzie mało, to możesz podłączyć parkę icon_razz.gif

No i żegnamy Polarisy icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...