Skocz do zawartości

System kolumn do nietypowego pokoju budżet 5000


robertg

Recommended Posts

Witam, zakładam wątek bo nie znalazlem ,drugiegi takiego indywiduum podobnie to nie to samo icon_wink.gif .Problem : slucham ,rocka ,metalu , czasem jazzu (system będzie też czasem używany z tv) ograniczeniem jest umeblowanie pokoju i raczej brak kompromisu w swobodym rozmieszczeniu kolumn .Pokój "łamany" coś jakby aneks główna przestrzeń to 5x 5 metrów mnóstwo dywan stół półki sporo rozpraszaczy jak i krawędzi odbijających. Wg mnie tylko kolumny o bardzo wąskiej obudowie mogę wstawić lub satelity na kształt systemu bose zgrubsza rzecz biorąc. Z góry zakładam niemożliwośc super wysterowania ale ośiągnięcia jakiegoś kompromisu.
Moje ograniczenia to brak rozeznania w ofercie producentów głośników ,może ktoś coś polecić . Bo najbardziej rozreklamowane jak sami wiecie bywają zwykle tylko drogie ,nie znaczy że złe .. ale poco przepłacać .
Pozdro dla forumowiczów od nowego w temacie audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego z czym to będzie grało (wzmacniacz, cd itp),
Nic nie piszesz o charakterze brzmienia, jakie lubisz.
Coś więcej o pokoju napisz i miejscu ustawienia sprzętu. Myślę, że większość z nas mogłoby podpisać się pod zdaniem "brak kompromisu w swobodym rozmieszczeniu kolumn" - zwykle stoją one w pokojach dziennych (salonach itp) "dogadując" się jakoś a to z szafą, a to z biurkiem i kanapą itp.
Wielkość pomieszczenia wskazuje na kolumny podłogowe, a budżet na tyle duży, że warto dokładnie sprawę rozpatrzyć żeby za te pieniądze sprzęt się "odwdzięczył" brzmieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz kolego z czym to będzie grało (wzmacniacz, cd itp),
Nic nie piszesz o charakterze brzmienia, jakie lubisz.
Coś więcej o pokoju napisz i miejscu ustawienia sprzętu. Myślę, że większość z nas mogłoby podpisać się pod zdaniem "brak kompromisu w swobodym rozmieszczeniu kolumn" - zwykle stoją one w pokojach dziennych (salonach itp) "dogadując" się jakoś a to z szafą, a to z biurkiem i kanapą itp.
Wielkość pomieszczenia wskazuje na kolumny podłogowe, a budżet na tyle duży, że warto dokładnie sprawę rozpatrzyć żeby za te pieniądze sprzęt się "odwdzięczył" brzmieniem.



Dzięki za posta .

Racja ,mało oglednie sie wyraziłem,lubię dośc dynamiczne mocne brzmienie ,muza to ciężki rock i metal to główne nurty w jakich się poruszam , nie szukam audiofilskich szmerów gdzieś na scenie ,chodzi oto żeby grało a nie dobywało watów z głośników. Myślę że wzmacniacz NAD C326BEE + odtwarzacz 515BEE będzie ok.
Rozplanowanie na ścianie jest takie :cięzki regał , odstęp ciężka komoda odstęp i biórko. Suma odststępów to 68 centymetrów, czyli nie za wiele , dlatego myślałem o satelitach coś jakby bose,ale chyba mnie nie zadowalają, bo w ich salonie ( być może były źle ustawione, modelu nie pamiętam) po odsłuchu stwierdziłem że za tyle kasy to lipa .A jeszcze jedno rozstaw to jakieś dwa metry na podłodze i jakies 3,5 metra na ścianie.Też niewiele , ale siedzę w odległości ok 3,5 do 4 metra dokładnie na przeciwko środka tej ściany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...