Skocz do zawartości

Nowe źródła


passo

Recommended Posts



Chciałbym zaproponowac wymianę opinii na temat nowych rodzajów źródeł dzwięku, mam na myśli oczywiście nowe rodzaje cyfrowych odtwarzaczy - sieciowe, strumieniowe, plików...

Najbardziej interesują mnie Wasze wymagania co do takiego sprzętu, a dokładnie: czego oczekujecie po odtwarzaczu "nowej ery" aby przesiąśc się na pliki/strumieniowanie lub uzupełnic swoje systemy o tę funkcjonalnośc ? Czy np. wyobrażacie sobie rezygnację z posiadania plików u siebie i zdanie się na serwery "zza siedmiu mórz" - czyli strumieniowanie? Jeżeli tak, to jak miałby wyglądac legalny - czyli pewnie płatny dostęp do takich bibliotek? A może wolelibyście polegac na wielkich twardych dyskach? Albo po prostu najlepsze są po prostu komputery z DAC dobrej jakości? Głównie interesują mnie zagadnienia sprzętowe - jak wyobrażacie sobie odtwarzacz, który byłby dla Was na tyle wygodny aby zrównał się (a może wyprzedził) CD? Pewnie niektórzy z Was już korzystają z wszelkiej maści odtwarzaczy sieciowych itp. Jakich rozwiązań używacie i czego im brakuje?
Chciałbym pominąc tutaj kwestię jakości dźwięku - załóżmy, że ceny byłyby podobne do CD przy takiej samej jakości, to w dużej mierze i tak kwestia przetworników C/A(?)
Może ja wstrzymam się na razie ze swoją wizją - na razie chyba nie ma tego co sobie wyobrażam. Na pewno nie odpowiada mi koniecznośc włączania komputera, wifi, serwery domowe itd. Jeżeli będziecie uprzejmi się wypowiedziec, zapodam moje wyobrażenia co do tego co byłbym skłony kupic, pewnie ktoś z Was też coś takiego wymieni. Niejeden z Was pewnie ma już sporo wiosen, więc tym bardziej ciekawe będzie Wasze zdanie.

Może coś nowego pojawiło się na AUDIO SHOW?

Zapraszam icon_smile.gif


P.S. Oczywiście zazanczam, że nie pracuję dla żadnej firmy produkującej audio, gazety itd. Po prostu jestem ciekawy jak to widzicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...