Skocz do zawartości

Prośba o dobór sprzętu


adiadis

Recommended Posts

Witajcie, jest mi niezmiernie miło powitać Was w nowym roku. Tym samym, życzę Wam wielu sukcesów zawodowych i osobistych w Nowym Roku. Jak większość zadających pytania na forum i ja stanąłem przed dylematem sprzętowym. Nie mam dosłownie nic ze sprzętu i z pobieżnej wiedzy.

Poniżej przedstawię dane i proszę o rady na pytania, które poniżej przedstawiam.

Dane:

- pokój skromnie umeblowany, gro wolnej przestrzeni: 9x5 (45m2), kubatura 135m3
wnęka wejściowa do pokoju ok. 4m2
- odsłuch muzyki: klasyczna, filmowa, rock
- środki do wydania do10 tyś. zł (system stereo)
- słuchanie muzyki i filmy 95/5 %


Pytania:

1. Jaki kupić rozwojowy wzmacniacz, jeśli można uznać wzmacniacze za rozwojowe?

Zamierzam w niedalekiej przyszłości zakupić KD i chciałbym trzymać z jedną firmą j
jak się tylko da to pogodzić ale nie trzymam się tej wytycznej kurczowo.

2. Jaki kupić zestaw głośników 5.1 do w/w parametrów? – na tym nie chciałbym za bardzo
oszczędzać, bo pewnie od głośników wiele zależy. Wykorzystywał go także będę do KD.

3. Jakie kupić okablowanie na przód i jakie na tył.

4. Sprawa troszkę późniejsza: jaki kupić amplituner? Yamaha 661 czy Pionner 917 ? Może na czymś innym warto się zastanowić? Sprzęt z wysokiej półki dość szybko tanieje więc nie nastawiam się na modele topowe.

5. Jaki kupić czytnik DVD- zakładam, że będę mógł go później wykorzystać do KD, ale jeśli
to nie ma to sensu proszę o sprostowanie. Obecnie wykorzystywałbym go do stereo.




Serdecznie dziękuję za odpowiedz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co radze skupic sie na systemie stereo. Przy takim stosunku % muzyka/film, nie ma sensu inwestowac w KD.

10 kzl na stereo w tak duzej kubaturze (45m2) to troche malo pieniazkow na sprzet nowy.
Potrzebujesz duzych kolumn i mocnego wzmaka, a to kosztuje :/ Czy akceptujesz sprzet uzywany ?, jesli tak bedzie znacznie latwiej kupic cos na "poziomie".

Z tym trzymaniem sie z jedna firma, hmm to bym sobie darowal. No chyba, ze sprzet ma byc nowy i zalezy Tobie na "ladnym" design. Jednak przy tym budzecie, w tej kubaturze to bedzie kiszka :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Czy to stereo potrzebna jest duzo wieksza kasa?icon_smile.gif. Odsłuch typowo amatorski, ale z nastawieniem na lepszą jakość dźwięku. Myslalem o JBL serii Studio L 800 lub B&W serii 6 ( 684 +inne ) + jakis wzmaczniacz ( niestety nie wiem jaki nadałby się, aby należycie obsłużyć te głośniki - poradźcie proszę ) i jakimś DVD do odczytu płyt CD - jaki ewentualnie zakupić? DVD poźniej do KD i czy jest w tych moich rozważaniach jakis sens, aby DVD wykorzystwać do odczytu CD. Z góry wielkie dzięki. PS> gdzie ew. można zlaleźć uzywany sprzęt muzyczny ? Jak rozpoznać sprzęt dobrze utrzymany, jaka jest deprecjacja takiego sprzętu? Środków mogę dołożyć jeśli dobrą wykładnią bedzie jakość dzwięku ale nie chciałbym kupować sprzętu za 100 tyśicon_smile.gif. Pewnie można i więcej wydać na same głośniki:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac taka gotowke, jesli chodzi o wzmak wybral bym Omak + pre Omak. Okolo 4kzl z drugiej reki. Jesli chodzi o konkretny model zwroc sie do BERTa (nie pamietam oznaczen).

Wszystkie te Nady, Denony itd. mozna sobie od razu darowac.
Potezny piecyk lampowy spokojnie napedzi duze kolumny.

Co do kolumn trzeba by sie zastanowic, moze cos z Focal JmLab albo z Thieli

CD sony/denon pod tuning do 1kzl bedzie na poczatek wystarczajce
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...