Skocz do zawartości

Spocznij!


Panel boczny - pomaga czy przeszkadza?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy panel boczny obok okien dialogowych w poszczególnych tematach zabiera Wam miejsce na pisanie i lepiej go usunąć?


Ankieta jest zamknięta na nowe głosy


Recommended Posts

Nie wyłączam nic .Pewnie to lenistwo.Zresztą są teraz urządzenia.Szczególnie te tańsze gdzie wyłącznik jest po trafie, więc wyłączyć je można naprawdę, tylko wtyczką.A telewizor nie mogę wyłączać Bo potem nie chce się włączyć ,słychać tylko z wnętrza stukający przekaźnik.I sporo trzeba czasu aby zaskoczył.PO wyłączeniu na stby nie ma takich problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Cytat

A co do plazmy to w czasie pracy pobiera ona moc porównywalną z dawnymi telewizorami Rubin icon_eek.gif , w stanie czuwania pewnie mniej icon_wink.gif


I dlatego nie planuję kupowania plazmy TV. Taki nowoczesny telewizor, a kosztowny jest w eksploatacji.


Witam jestem tu nowy ale pozwól że przytoczę pewne spostrzeżenie, na które warto zwrócić uwagę szczególnie: mianowicie w lutowym wydaniu audio przy teście plazm 50 calowych autor zauważa, że wykonawszy doświadczenie poboru energii przez plazmę i LCD o porównywalnych wielkościach plazma zużywa tylko o 13 % więcej energii (a nie mocy chwilowej!) niż LCD - wyjasnienie dlaczego w numerze.

A co do oszczędzania energii - jestem za wyłączaniem. Zamontowałem sobie listwę z wyłącznikiem pod blatem stolika, tak aby łatwo było sięgnąć i wieczorem wyłączam wszystkie urządzenia (DVD, Deck, Tuner, Amp, CD, TV) - gdyby liczyć 2 W każdy na standby to już 12W - to już nocne oświetlenie mojego domu!
Wszakże kiedy wzmacniacz (NAD C352) ma zagrać to na zimno ani rusz - jakiś mulasty i bez rozdzielczości - więc musi choć z 10 minut głośniej poburczeć żeby potem dało się słuchać muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój wzmacniacz szybko się nagrzewa. Nie mam potrzeby zostawiania jego w stanie czuwania, a różnicy w dźwięku między zimnym wzmacniaczem a ciepłym i tak nie słyszę.



Jak napisałem w poprzedniej wiadomości mój NAD musi się zagrzać aby grać ale tak czy inaczej nie chodzi o standby - to i tak nic nie daje - musi poprostu chwilę działać w akcji aby można było usiąść i słuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja wyłączam sprzęt tylko jak nie słucham go przez kilka godzin, prawdopodobnie wynika to głównie z mojego sknerostwa icon_wink.gif A przy okazji jak oceniacie wpływ rozgrzewania sprzętu we wzmacniaczach tranzystorowych, bo przy lampowych wiem że jest?


Temat ciekawy - myślałem, że mi się zdaje i na prawdę się to nie zdarza ale kiedy widzę, że więcej słuchaczy ma wątpliwości to muszę się podzielić moimi obserwacjami:
otóż używam wzmacniacza NAD C352 i kiedy się go uruchomi - to jakby był zzupełnie innej (niższej) półki. Dopiero po kilku, kilkunastu minutach (zależy od głośności) otwiera się panorama i głębia dźwięku... GRA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cały zestaw oprócz TV, mam podłączony pod główny wyłącznik sieciowy. Za każdym razem po zakończeniu sesji odsłuchowej odcinam zasilanie. Kiedyś mierzyłem pobór mocy zestawu na czuwaniu i licznik poboru mocy wykręcił ok 60W. TV ma własny wyłącznik sieciowy, więc z wyłączeniem nie ma problemu.


Nawet myśleć nie chcę co to za smoki skoro w standby potrzebują 60W!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...