Skocz do zawartości

Amplituner Onkyo + glosniki


jolero123

Recommended Posts

Witam,

Planuje na dniach zakupic amlituner a potem glosniki.
Amlituner to albo
Onkyo 605 albo 505, rozcnia w cenie jest dosc spora ale mysle ze kosztem glosników lepiej zainwenstować w lepszy amplituner...
I tymczasowo musze zakupic jakies glosniki, przegladajac allegro i jakies sklepy z tanszych marek wytypowalem takie firmy.

M-Audio
Jamo
Koda
Voice Kraft
W saturnie widzialem takze zestaw ELTA w przystepnej cenie...

Wiem ze jest to słaba pułka jezeli chodzi o głosniki ale na początek tymczasowo nie mam innego wyjscia proszę o poradę, bede bardzo wdzieczny, na glosniki max 800zł mogę przeznaczyć.
Nie mam niestety zabardzo mozliwosci sprawdzenia jak to gra
Prosilbym o porade którą z tych firm wybrać....

Pozdrawiam Serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolero123
Jaka kwotę chcesz łącznie wydać?

Jako rozsądne minimum na głośniki 5.0 należy przeznaczyć 1100-1200 zł. za tyle możesz kupić Quadral Quintas 500 (bardzo często są w zestawach z amplitunerem i DVD ONKYO).
Nie ma sensu kupować tańszego zestawu ? już lepiej kupić same fronty (nawet używane) i stopniowo dokupować resztę.
Co do M-Audio ? najtańsze modele grają tragicznie (sprawdziłem i uciekłem gdzie pieprz rośnie...), dopiero najwyższy model jest niezły. Ale wydajesz na 5.0 2 tysiące, a w tej cenie kupisz już komplet JAMO S606.
Co do JAMO - masz bardzo zróżnicowaną ofertę tej firmy. Najtańsze kolumny 5.0 zaczynają się sporo ponizej tysiąca złotych, sensowne to już wydatek rzędu 1500zł, a od 2 tysięcy mozna juz pwybierać icon_cool.gif
VoiceKreft, Elta czy inne wynalazki typu CAT czy STX (może najwyższe modele STX jakoś zagrają, ale już nie będą takie tanie) od razu możesz sobie darować icon_rolleyes.gif
Wg mnie najtańsze kolomny podłogowe które sensownie zagrają z ONKYO to Magnat Monitor 880 (cena 500-600zł za nowe).

W cenie zbliżonej do SR505 kupisz model zeszłoroczny 604 (jeżeli nie potrzebujesz HDMI w najnowszej wersji 1.3 to nie musisz wchodzić w modele tegoroczne).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz icon_smile.gif

Generalnie na allegro chciałęm zakupic Onkyo 605 na allegro jest za okolo 1,5 do tego glosniki do 800zl czyli laczna kwota to 2300, jezeli bym zainwenstowal w Amli Onkyo 505 to taki sprzet kosztuje do 1100 czyli zostaje 1100 na glosniki.... i myslalem zeby na jakies pare miesecy kupic najtnaszy zestaw bez suba... potem dokupic suba a po subie dokupic lepsze glosniczki.... narazie nie potrzebuje HDMI w najlepszej wersji... ale mam konsole PS3 coprawda ktora narazie niema tego wyjscia, ale z czasem zrobią soft i będzie obslugiwala ten format, a wtedy amplitunera nie da sie zabardzo zaktalizowac bez wymiany na nowy :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolero123
Za 800 zl masz tu niezły, nowy komplet 5.0 Magnata
http://www.allegro.pl/item292188616_kolumn...sklep_w_wa.html
Może monitory Magnat 110 nie sa najlepsze, ale na razie na tył wystarczą, a z czasem możesz przejść na mocniejszy model 220 i nie stracic na tym finansowo za dużo (róznica między parą Magnat 110 a 220 to ok. 150zł)
I na pewno warto - za tą kwotę zestaw Jamo oparty na frontach S416 gorzej zagra.
Co do pomysłu z wykorzystaniem przyszłościowym HDMI w najnowszej specyfikacji - jest to sensowne więc i nie ma za bardzo na czym zaoszczędzić icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolero123
Trzymaliśmy się kwoty 800 zl za zestaw 5.0 i wśród używanych bardzo trudno znaleźć coś lepszego od nowych Magnatów z sugerowanego kompletu 990+110+210, stąd brak innych sugestii icon_lol.gif

Co do innych propozycji – jeżeli możesz zwiększyć budżet na kolumny i kupić komplet 5.0 za prawie 2 tysiące (jest jeszcze w razie czego system ratalny...) to służę:
- za 1200 zł fronty JAMO S606 albo Quadral Quintas 500 albo Magnat Altea 7 lub 5 (no i wtedy kupując oddzielnie fronty oraz centralny z surroundami może Ci wyjść ciut drożej niż od razu cały komplet).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...