Skocz do zawartości

ONKYO A-3000 szum :-/


camilxxl

Recommended Posts

Wczesniej sie pytałem czy warto, ogólnie fajny, za tą kase nic nie gra lepiej, przynajmniej nic ciekawszego nie usłyszałem, gra bardzo ładna paletą dźwieków, jedyne co mnie drażni to delikatny szum, mozna go z tego wyleczyc? wydaje mi sie , ze moze zmiana potencjometru mogła by pomóc, ale nie chce w nim grzebać bez sensu. icon_wink.gif moze ktoś wie skad sie biora takie szumy (delikatny szum w tle, który rośnie razem ze zwiekszaniem głosnosci), jak by dało rade to usunac to rewelacja, jak nie to będę musiał z tym życ icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam na tyle budowy tego wzmacniacza, by powiedzieć że to są właśnie te tranzystory. Powinny to być pierwsze tranzystory, idąc po sygnale od gniazdek wejściowych poprzez selektora wejść (CD, Tape, Tuner) do regulatora barwy dźwięku. Wymieniać je można po kolei, od wejścia do potencjometru wzmocnienia. Tranzystorów może być od 3 do 4 na jeden kanał.
Jeżeli gramofonu nie korzystasz to sekcji PHONO nie ruszaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jest to przeciętny wzmacniacz Onkyo, Osiągi ma nie najlepsze ale i nie tragiczne . Scalakami mocy się nie przejmuj, były powszechnie stosowane. Źródło szumów musi być przed potencjometrem siły dźwięku i dlatego coraz głośniej go słychać przy zwiększaniu głośności. Mogą to być kondensatory lub i tranzystory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem elektrolity na elny i nippona kulku niestety nie mogłem dostac wiec zamontowałem narazie jakies blizej nie znanej firmy (kondensatory małej pojemnosci) + tranzystory ale co ciekawe szum zniknoł słyszalny jest w tej chwili dopiero po odkreceniu gałki na jakies 80% , czyli tam gdzie w życiu jej nie wychyle icon_smile.gif . Ogólnie mógłbym wziaść cos z serii 8000 ale wygląd tego egzemplaża ,przynajmniej jak dla mnie to rewelacja, nie wiem gdzie on sie uchował ale wygląda jakbym z nim wyszedł właśnie ze sklepu. icon_biggrin.gif jak będzie troszke funduszy to zafunduje sobie integre z serii 8000 icon_wink.gif dodam tylko , ze calosć gra pod elac-ami el-60.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...