Skocz do zawartości

Czy rodzaj połączenia wzmacniacz-dvd wpływa na jakość dźwięku?


Oxygenum

Recommended Posts

Witam!!
Mam proste pytanie:
Czy jest słyszalna jakakolwiek różnica w dźwięku jeśli odtw.DVD połączę cyfrowo elektrycznie lub cyfrowo optycznie?
Na razie zaobserwowałem jednie nieco wolniejsze rozpoznawanie typu przesyłanego dźwięku DD lub DTS przez wzmacniacz po połączeniu optycznym...
W samym dźwięku nie zauważam różnicy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem różnicę w jakości dźwięku na korzyść połączenia optycznego, oczywiście efekt ostateczny jest uzależniony od jakości sprzętu, pomieszczenia i słuchu odbiorcy;)).
Ale najważniejsze jest jak ty to odbierasz jeśli nie słyszysz różnicy to albo zostaw tak jak jest albo poszukaj lepszej jakości kabli - może wtedy usłyszysz różnicę.
BTW na jakim sprzęcie badałeś sprawę??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable nie zostały rozjechane przez czołg, to nie powinno być różnicy w dźwięku przy transmisji SPDIF optycznej i elektrycznej. Przy kablach o długości powyżej 10 m mogó pojawić się błędy, natomiast przy typowych kablach 0,5 - 1 metra wystąpienie błędów jest raczej niemożliwe. Jeśli zna ktoś sposób na ich pomiar, to będzie rzeczowa ocena. Bez tego pozostaniemy w dziedzinie kablowej mitologii.

Jeśli DAC w odtwarzaczu DVD jest lepszy niż w amplitunerze, to lepszy dźwięk da połączenie analogowe. Właśnie tak mam w swoim sprzęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wybór opcji przesyłanego dźwięku wydaje się jedynie istotną sprawą ,natomiast typ kabla łączącego raczej nie ma wpływu.


Czyli według Twojej wypowiedzi raczej nie ma różnicy w zastosowanym kablu. W takim razie czy jest różnica w dźwięku, gdy sygnał cyfrowy przesyłany jest kablem za 30zł, i za powiedzmy 1500zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś znający się na kablach cyfrowych podzieli się wiedzą które z nich jakie mają brzmienie - które dają dźwięk bardziej ostry lub łagodny, które podkreślają wokale, a które dają bardziej dynamiczny bas. Może ktoś wie jak sobie poradzić z kierunkowością kabli przy połączeniach cyfrowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica między kablem za 30 zł i 150 zł oprócz ceny jest taka, że sygnał cyfrowy w kablu za 150 zł jest mniej podatny na zakłócenia i najlepszej możliwej jakości.
Natomiast w kablu za 30 zł może być różnie.
Skoro dźwięk jest przesyłany jako strumień bitów a więc ciąg 010000110001 itp. więc różnicy dużej w brzmieniu być nie może....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...