Skocz do zawartości

zestaw stero 15kzl


foxsys

Recommended Posts

Witam,

Na początku pozdrawiam serdecznie (to mój pierwszy post tutaj)

Teraz pytanie:

Poszukuje zestawu stereo (cd+wzmak+kolumny) kwota do 15.000zl ,pokój 18m2

Słucham muzyki baaardzo różnej, Diana Krall, Pink Floyd, Volbeat, Tool, Yamagata, Seether, itd. Mógłbym wymieniać dalej ale wiadomo mniej więcej co chodzi icon_smile.gif

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Foxsys
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foxsys!
Więcej danych!
Sprzęt ma być nowy, czy używany? Czy masz już w domu coś, co gra i czy w związku z tym jesteś w stanie sformułować jakieś swoje preferencje odnośnie brzmienia zestawu? Jaki słuchany przez Ciebie system wywarł na Tobie najwieksze wrażenie? Czy budowany przez Ciebie system jest docelowy, czy też w przyszłości będziesz planował jego zmianę - rozbudowę!
Twój pokój ma 18 m2 - napisz, jaki jest rozkład pokoju i jakie umeblowanie!
Im więcej napiszesz, tym łatwiej będzie cokolwiek radzić do posłchania!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Foxsys!
Więcej danych!
Sprzęt ma być nowy, czy używany? Czy masz już w domu coś, co gra i czy w związku z tym jesteś w stanie sformułować jakieś swoje preferencje odnośnie brzmienia zestawu? Jaki słuchany przez Ciebie system wywarł na Tobie najwieksze wrażenie? Czy budowany przez Ciebie system jest docelowy, czy też w przyszłości będziesz planował jego zmianę - rozbudowę!
Twój pokój ma 18 m2 - napisz, jaki jest rozkład pokoju i jakie umeblowanie!
Im więcej napiszesz, tym łatwiej będzie cokolwiek radzić do posłchania!
Pozdrawiam



Więc po kolei. Sprzęt nowy. Roboczo załóżmy że w domu gra coś nieistotnego icon_smile.gif Największe wrażenie wywarło coś o jedno zero większe, więc dla naszych rozważań nie ma znaczenia. System nigdy nie jest docelowy, więc prawdopodobnie tez również nie będzie. Ale jakiś czas ma postać icon_smile.gif pokój ma dokładnie 20m2, zmierzyłem (5x4) icon_smile.gif kolumny na dłuższej ścianie, pomiędzy nimi stolik 15 cm (jedna półka na nożkach) na ścianie plazma 50". Umeblowanie można powiedzieć IKEAstyle, choć żadnego mebelka z tego baraku tam nie ma icon_smile.gif Cena dotyczy tylko sprzętu, kable póki co zostaną stare do czasu wygrzania.

Aha, jeszcze jedna dosyć istotna sprawa. Sprzęt musi posiadać wysoki WAF i być srebrny.

Co powiecie na zestawik: Primare CD21 + I21 + Triangle Altea EX (ta nowa)

Pozdrawiam

foxsys

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wariant/ łagodny ?/
zamiast wzmaka Xindaka Prima Luna "jedynka" lub " dwójka".



Xindaki odpadają, nie chce mi się tłumaczyć czemu, wiec nie bo nie icon_smile.gif

Usher jedynka podobno lepsza niż siódemka ale dopisuje do listy odsłuchowej.

718 odpada, w ogóle monitory odpadają bo basu nie mają. Ale mi się zrymowało icon_biggrin.gif Lampy też, przynajmniej do czasu gdy klonik nie podrośnie.

Lubię bas tzn nie umcy umcy icon_wink.gif tylko szybki i pod kontrolą co by się po podłodze nie ciągnął icon_smile.gif

Jeden z gorszych sposobów odtwarzania niskich częstotliwości słyszałem w subach yamahy i takiego nie chce.

Wcześniej pisałem czego słucham i chyba tools oraz sekcja rytmiczna volbeat na monitorach, to nie to co tygryski lubią najbardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się od tego są Fora internetowe ale nie wystarczy powtarzać obiegowych opinii
tylko czegoś posłuchać i na tej podstawie wyrobić sobie zdanie.
Np. monitory nie maja basu - ja mam monitory Usher X-719 gram na 20m2 słucham
ciężkiej i ostrej muzy i basu mi nie brakuje a są monitory z większym basem niż niektóre podłogówki
np. Dynki albo Paradigmy z serii Studio.
Xindak made in China produkt roku wg. hifidelity.pl słuchałem i potwierdzam powiedz co teraz
nie jest produkowane w Chinach.
Usher CD-1 CD-7 tylko zmiana dizajnu w brzmieniu nie ma różnicy może poza trochę większą
rozdzielczością tego drugiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadza się od tego są Fora internetowe ale nie wystarczy powtarzać obiegowych opinii
tylko czegoś posłuchać i na tej podstawie wyrobić sobie zdanie.
Np. monitory nie maja basu - ja mam monitory Usher X-719 gram na 20m2 słucham
ciężkiej i ostrej muzy i basu mi nie brakuje a są monitory z większym basem niż niektóre podłogówki
np. Dynki albo Paradigmy z serii Studio.
Xindak made in China produkt roku wg. hifidelity.pl słuchałem i potwierdzam powiedz co teraz
nie jest produkowane w Chinach.
Usher CD-1 CD-7 tylko zmiana dizajnu w brzmieniu nie ma różnicy może poza trochę większą
rozdzielczością tego drugiego.



Monitory: słuchałem np. JmLab Utopie i Tabletki2000 w pomieszczeniu ok20m2 , nie to nie to.
Xindak: nie wiem skąd przypuszczenie że powodem jest kraj w którym jest on produkowany ? nie to nie jest powód
Paradigm: nawet jeżeli by mi się spodobały sonicznie ich wygląd zabija moja żonę, czyli odpada
Dynaudio: oczywiście biorę pod uwagę, tym bardziej że w aucie mam pełen ich zestaw icon_smile.gif ale jeżeli będę słuchał to raczej 72
Usher: tu akurat trafiłeś bo faktycznie oparłem się na obiegowej opinii, ale napisałem też że dopisuje je do odsłuchu. Więc wychodzi na zero icon_smile.gif

A co powiesz o Primare i Trianglach, razem bądź osobno ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Primare to bardzo dobry wybór co prawda słuchałem serii 30/31 i Proac 130 i nie powiem
podobało mi sie bardzo.
Triangle -specyficzne brzmienie albo się od razu podoba albo nie ,
pomimo dużej "skuteczności" trudne do aplikacji ale jak już sie "trafi" to tylko słuchać.



Dziękuje

Więc mamy do osłuchania:

Primare cd21 21
Triangle Altea EX
Usher cd1
Dynaudio 72
JmLab 814/816V
a może Rotel 10xx z Bowersami 7xx

Może ktoś jeszcze ma jakieś "złote strzały" ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal JMLab electra 926,

i wszystko co wyzej opisales mozesz sobie darowac icon_wink.gif
warunek jest jeden sprzet towarzyszacy musi byc naprawde dobry(nie moze to byc przypadkowe zestawienie), a pokaza naprawde na co je stac.

Tak jak pisales wyzej dzwiek szybki, dynamiczny, neutralny z zwartym mocnym basem.
Z mocna lampa to bedzie to !
Niestety powyzsza opcja musi sie wiazac z akceptacja sprzetu z drugiej reki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że upierasz się przy zakupie nowego sprzętu. Przy cenie 15 k zł. za nowe klocki bedziesz mieć po prostu dobry zestaw stereo. Grzebiąc w konstrukcjach uzywanych mogłbyś zbudować system aspirujący do hi-endu. Rozważ tę mozliwość. Myśląc o Tobie przyszło mi do głowy kilka propozycji zbudowania systemu w oparciu o kolumny Audio Phisyc'a lub Thiela. Oczywiście dodaj rozsądną propozycje Hybyrd'a (choć to trochę inna estetyka dźwięku)!
Pisałeś o Dynaudio! Nie upieraj się przy konstrukcjach podłogowych. Właściwie napędzone podstawkowe Dynaudio dają dźwięk, którego nie powstydziłyby sie kolumny podłogowe. Potężny, przy tym brzmieniowo przezacny.
Jak budujesz wysokiej klasy stereo z nowych kolumn rozważ również ofertę Audio Phisyc'a - może, o ile budżetu przekroczyć nie możesz, na początek lepsze kolumny z opcją dalszego rozwoju systemu.
Powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym AV ukazał się entuzjastyczny artykuł na temat nowego zestawu stereo
Yamahy /CD-S2000,A-S2000/ autorstwa Filipa Kulpy może warto się tym zainteresować
tym bardziej ,ze miałem okazję słuchać kilku urządzeń recenzowanych przez redaktora
Kulpę i w większości moje odczucia były podobne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,

Na początku pozdrawiam serdecznie (to mój pierwszy post tutaj)

Teraz pytanie:

Poszukuje zestawu stereo (cd+wzmak+kolumny) kwota do 15.000zl ,pokój 18m2

Słucham muzyki baaardzo różnej, Diana Krall, Pink Floyd, Volbeat, Tool, Yamagata, Seether, itd. Mógłbym wymieniać dalej ale wiadomo mniej więcej co chodzi icon_smile.gif

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Foxsys


Cześć foxsys.
Spróbuj odsłuchać Naim wzmcniacz + CD z grupy 5 + Audio Physic Spark 5 - razem ok 15 kPLN.
Chętnie poznam Twoja opinię po odsłuchu. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rotel z Bowersami do ostrego grania to bardzo dobra propozycja wiem bo
kiedyś miałem.



Byłem kiedyś na odsłuchu podłogówek B&W 7xx i rotela za 14kzł dawał o wiele mniej czadu od Harmana za 4kzł... Z kilkunastu firm które dopasowywałem do B&W swojego czasu to najlepiej zagrały na ostro Harman a kulturalniej Marantz >5kzł (ale tu z kolei brakuje dynamiki i głębii w basie co najchętniej wymagało wyrównania subem - tu skrzywią się konserwatyści no i dobry sub też swoje kosztuje)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Foxsys zasłuchany i zmęczony nieustannymi odwiedzinami kolejnych dystrybutorów - pewnikiem nie ma czasu na podzielenie się wrażeniami z odsłuchów wymarzonego systemu... A szkoda...
Albo też zmienił zdanie i za te zaoszczędzone pieniądze wypoczywa pod gorącym równikowym słońcem popijając Cuba Libre... icon_wink.gif
Pozdrawiam
PS. Foxsys
Napisz jaki w końcu wybrałeś system...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...