Skocz do zawartości

Pytanie o dwa pewnie śmieszne drobiazgi :)


rafraj

Recommended Posts

Witam
Pierwszy raz na tym forum i z prośbą o pomoc .
Przejrzałem wszystko co się dało tutaj ale konkretnie do mojego przypadku nie znalazłem odpowiedzi choć częściowo na jedno pytanie się domyślam.
Więc tak : sprzęt to nagrywarka DVD SONY RDR-HX750 oraz Ampituner DENON AVR-2808.
I dwa pytanka czy tam problemy.

1. Czy ktoś może wie jak zwiększyć litery w "subtitles" z tego DVD bo divx ładnie chodzi tylko napisy są tragicznie małe ...z dwóch metrów da się czytać... nie dalej bo oczy się męczą za bardzo. Czy można to jakoś z poziomu nagrywarki ustawić ( przeleciałem całą instrukcję i nic nie znalazłem - no ale może coś źle zrozumiałem ) czy raczej trzeba iść w kierunku zwiększenia napisów w czasie nagrywania divxów na kompie a jeśli tak to jakim to można programem zrobić ??
2. Ostatnio wrzuciłem film DVD z dwoma ścieżkami audio , DD5.1 i DTS SE5.1 i kontrolnie chciałem porównać. DD normalnie odtwarzało a na DTS była ...cisza. Te sprzęty są z tegorocznego wypustu i raczej z wyższej "średniej" półki i mają wszystkie dekodery na pewno...a nie chodzi. Czy może być wyjaśnieniem fakt "złego" podłączenia ?? Tzn. mam w tej chwili podłączenie między DVD a ampli przez SCART-CINCH... Czy DTS będzie "szedł" na coaxialu , optycznym bądź HDMI tylko ?? . Tymi kablami nie łączyłem bo mam stary TV i na grzyb mi lepsze ( chyba że do muzy z ampli ) póki co jak on też ma tylko SCARTA i S-Video.

Z góry dzięki za podpowiedź. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
Połączenie cyfrowe będzie bez problemu "biegało" po koaksjalu i po optycznym.
Który z nich wybierzesz przy odtwarzaniu w DTSie to kwestia Twoich preferencji lub już posiadanych kabli, bo zdania na temat który wariant jest lepszy są podzielone icon_lol.gif

Natomiast po HDMI mogą być czasami problemy na niektórych modelach amplitunerów, bo sygnał od DVD do TV jedynie "przechodzi" przez amplituner i nic nie będzie dekodowane w amplitunerze.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Ostatnio wrzuciłem film DVD z dwoma ścieżkami audio , DD5.1 i DTS SE5.1 (...)



Chodzi chyba o DTS ES...?
Jeżeli tak, Twoja nagrywarka nie posiada pewnie dekodera tego formatu... Jeśli by posiadała - mógłbyś przesłać sygnał w postaci analogowej (w Twoim przypadku: RCA-SCART) do amplitunera.

Nic jednak straconego - tak, jak koledzy radzili wyżej - podłącz do nagrywarki jakikolwiek przewód cyfrowy i prześlij w ten sposób sygnał do amplitunera. AVR-2808 posiada dekoder DTS ES więc będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem.

Na marginesie - DTS ES od "zwykłego" DTS-u różni się tym, że posiada zapisany dodatkowy kanał - tylny centralny.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ostatnio wrzuciłem film DVD z dwoma ścieżkami audio , DD5.1 i DTS SE5.1 i kontrolnie chciałem porównać. DD normalnie odtwarzało a na DTS była ...cisza. Te sprzęty są z tegorocznego wypustu i raczej z wyższej "średniej" półki i mają wszystkie dekodery na pewno...a nie chodzi. Czy może być wyjaśnieniem fakt "złego" podłączenia ?? Tzn. mam w tej chwili podłączenie między DVD a ampli przez SCART-CINCH... Czy DTS będzie "szedł" na coaxialu , optycznym bądź HDMI tylko ??


Zaglądałeś do instrukcji? Na stronie 116 pisze jak włączyć DTS w Initial setup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Natomiast po HDMI mogą być czasami problemy na niektórych modelach amplitunerów, bo sygnał od DVD do TV jedynie "przechodzi" przez amplituner i nic nie będzie dekodowane w amplitunerze.
Pozdrawiam
[/quote]

Dzięki RoRo
Wczoraj kupiłem i podłączyłem coaxiala i gra aż miło wszystko icon_smile.gif także problemu już nie ma , ale zastanowiłeś mnie z tym HDMI ... mówisz że sygnał tylko "przechodzi" przez amplituner... to w końcu idea KD jest taka żeby tą dźwiękową częśc z HDMI puszczac przez kolumny a nie przez głośniki z TV.... teraz to już całkiem nie wiem co o tym myślec... ?!?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Ostatnio wrzuciłem film DVD z dwoma ścieżkami audio , DD5.1 i DTS SE5.1 i kontrolnie chciałem porównać. DD normalnie odtwarzało a na DTS była ...cisza. Te sprzęty są z tegorocznego wypustu i raczej z wyższej "średniej" półki i mają wszystkie dekodery na pewno...a nie chodzi. Czy może być wyjaśnieniem fakt "złego" podłączenia ?? Tzn. mam w tej chwili podłączenie między DVD a ampli przez SCART-CINCH... Czy DTS będzie "szedł" na coaxialu , optycznym bądź HDMI tylko ??


Zaglądałeś do instrukcji? Na stronie 116 pisze jak włączyć DTS w Initial setup.



CZ58Y
Tak , mam tą opcję włączoną i nic nie dawało , wina w tym że tego kabla nie było - coaxiala czy tam innego cyfrowego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodzi chyba o DTS ES...?
Jeżeli tak, Twoja nagrywarka nie posiada pewnie dekodera tego formatu... Jeśli by posiadała - mógłbyś przesłać sygnał w postaci analogowej (w Twoim przypadku: RCA-SCART) do amplitunera.

Nic jednak straconego - tak, jak koledzy radzili wyżej - podłącz do nagrywarki jakikolwiek przewód cyfrowy i prześlij w ten sposób sygnał do amplitunera. AVR-2808 posiada dekoder DTS ES więc będziesz mógł cieszyć się dźwiękiem.

Na marginesie - DTS ES od "zwykłego" DTS-u różni się tym, że posiada zapisany dodatkowy kanał - tylny centralny.

bratbum
Tak oczywiście masz rację , literówka icon_smile.gif
Z tą nagrywarką i dekoderem ... nie wiem właśnie do końca bo nie znalazłem nigdzie w całej instrukcji danych "technicznych" opisujących co ona ma natomiast na pewno ten "firmowy" znaczek "dts" na klapie ma więc sugerowałoby to że ma jednak ten dekoder. Chyba że to oznacza tylko tyle że może odtwarzać... ?!?! Tylnego centralnego nie mam bo musiałbym w drugim pokoju wstawić chyba hihi więc ten DTS ES będzie DTSem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... zastanowiłeś mnie z tym HDMI ... mówisz że sygnał tylko "przechodzi" przez amplituner... to w końcu idea KD jest taka żeby tą dźwiękową częśc z HDMI puszczac przez kolumny a nie przez głośniki z TV

Rafraj
Jak pisałem - "na niektórych modelach...". Czyli niekoniecznie dotyczy to Twojego amplitunera...
Spotkałem się z tym problemem w opisach prostego modelu amplitunera (brak konwersji sygnału do HDMI, sygnał od DVD do TV jedynie "przechodzi" przez amplituner) i dlatego zasygnalizowałem Tobie taka możliwość icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
PS. Przy okazji - jest możliwość edycji postu i spokojnie można usuwać błędy. Proponuje też nie cytować całej wypowiedzi, a tylko konkretny jej fragment - lub bez cytowania, gdy piszesz bezpośrednio po poprzedniku icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze , przyjąłem na klatę uwagi dotyczące postów icon_wink.gif
Jestem świadom edycji tylko jakoś ważniejsza treść mi się wydawała niż forma ale obiecuję poprawę i tegoż icon_smile.gif
A co do meritum...to mam nadzieję że w tym moim jest z HDMI jak powinno być - w końcu to nie był tani klocek to powinien mnie nie zawodzić icon_wink.gif)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki raz jeszcze , przyjąłem na klatę uwagi dotyczące postów icon_wink.gif

Rafraj
Mam nadzieję, że nie bolało - w każdym razie nie miało boleć icon_cool.gif
Twój Denon to ładny "kawał" sprzętu (chyba trzeci model od góry) z paroma dekoderami na pokładzie (Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD Master i DTS-HD) i najnowsza, tegoroczna seria.
Z tego co widzę, to ma
- skaler Faroudja do 1.080p dla analogowego sygnału wideo na wyjściu HDMI
- cyfrową konwersję wideo na wyjścia komponent i HDMI
- HDMI 1.3 audio łącznie z Dolby TrueHD i DTS-HD
Czyli czeka Cię trochę zabawy i wertowania instrukcji, a powinno się udać z pełnym wykorzystaniem audio w torze HDMI w Twoim ampli icon_lol.gif
Powodzenia - pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeżyłem , nie takie rzeczy drzewiej.... icon_wink.gif
Sprzęt starałem się kupić "przyszłościowo" , żebym za chwilę nie musiał dokupować do bluraya albo hd dvd dekoderów. Mam nadzieję że to oprogramowania jeszcze przez jakiś czas będzie aktualne icon_smile.gif póki znowu jakaś rewolucja nie nastąpi. Zabawa jest a instrukcja... to najgorsza instrukcja jaką kiedykolwiek czytałem... Tak jakby pisał ją konstruktor tego klocka do montażysty icon_smile.gif Czyli jak wszystko rozumiesz i znasz wszelkie zasady działania to fajnie...a jak nie to słabo naprawdę. Za to pilot ma parę fajnych rzeczy choć też chwilkę potrwa zanim się załapie jak to działa. Ja bym tylko do niego jedną rzecz dołożył osobiście , ale to już prywatne "zboczenie" icon_smile.gif Lubię zasypiać jak mi coś "brzęczy" i brak mi wyłącznika czasowego icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
Zaskoczyłeś mnie brakiem "sleepa" w Denonie icon_eek.gif
Ja używam do wieży stereo zewnętrznego zegara - wygląda to może ciut dziwnie (srebrna DIORA szerokości midi stojąca na czarnych komponentach SONY pełnej szerokości), ale jest wygodne i działa (a poza tym mam to juz około 20 lat i nie muszę się zastanawiać, co z tym zrobić). Spadku jakości nie zanotowałem, a parę gniazdek z tyłu timera mam do wykorzystania icon_cool.gif
No a w amplitunerach KD mam już na szczęście funkcję sleep.

Tak się zastanawiam, jak mocno może wpływać na jakość dźwięku taki wynalazek jak wkładany w gniazdko timer (i w niego wtyczka zasilająca z amplitunera)?
Będziesz miał przynajmniej przyjemne zasypianie, a do "normalnych" odsłuchów możesz podłaczyć Denona już bez pośrednictwa "wynalazku" icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , jak się "zasypia" to raczej muza ( bo tak zakładam żę to przed snem ) leci bardzo cichutko więc nawet jak wpłynie na jakość dźwięku trochę to chyba niewiele zaszkodzi ?! kiedy człowiek już jedną nogą w matriksie icon_smile.gif. Ale generalnie z czymś w rodzaju timera chyba będę musiał pokombinować bo jakoś w ciszy całkowitej... za dużo słyszę. Jak to się mówi , mi cisza "szumi" w uszach icon_smile.gif.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi "szumi" po czymś innym icon_lol.gif
Ale też chętnie zasypiam przy radiu i budzi mnie radio ... mam do tego miniwieżę.

Na Allegro jest trochę timerów do dużej wieży różnych firm - np. Technics
http://www.allegro.pl/item294654665_techni..._aluminium.html
czy Pioneer
http://www.allegro.pl/item295055679_jedyny...60_zobacz_.html
może coś Ci przypasuje, ale ceny są zaskakujaco wysokie-(dochodzą do 200zł icon_sad.gif

Ja myślałem o wynalazku wkładanym w gniazdko - jak to za 35 zł
http://www.allegro.pl/item292847138_nowosc...tygodniowy.html
i o ew. wpływie na jakość dźwięku to bardziej pod kątem normalnych, głosniejszych odsłuchów w czasie dnia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czymś innym to każdemu szumi hihi ale wtedy się słodko śpi za to icon_smile.gif. Fakt , do zasypiania to nawet mógłby być tak "głupi" radiobudzik przy łóżku od biedy. A te timery całkiem fajne , zwłaszcza ten technics ale i tak pewnie pójdę w kierunku takiej wstawki do gniazdka bo znowu nie ma co przesadzać z kasą na timera , lepiej odkładac i do kolumn dołożyć w przyszłości np. Ale to się zobaczy a zanim coś kupię to przejdę się po MM i tym podobnych...takie gówienka potrafią być czasem tańsze niż na allegro czy w ceneo....
Temat jeszcze do przemyśleń , muszę teraz i tak rozwinąć inny wątek ale to w stereo raczej bo mi choelrka kolumna padła ... icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po czymś innym to każdemu szumi hihi ale wtedy się słodko śpi za to icon_smile.gif.

Rafraj
To był dla mnie najskuteczniejszy sposób, by zasnąć "w gościach" - w miejscach, gdzie są głośno chodzące (i wybijające godziny) zegary icon_lol.gif
Gorzej, że czasami nie było możliwości znieczulenia się i w jakiś sposób musiałem likwidować ruch zegara, lub w ostateczności poduszka na głowę i jakieś dziwne pozycje - mówię oczywiście o pozycjach spaniach icon_mrgreen.gif
U mnie od dziecka w promieniu 5 metrów (i dwóch ścian) nie było żadnego wskazówkowca, nawet budzik żony od razu dostał eksmisję i jeszcze profilaktycznie stracił power. icon_rolleyes.gif
Po przeprowadzce wspaniałomyślnie powiesiłem w kuchni prezent (hehe - dwuznacznie mi wyszło...) dość cichy zegar, a tak to bazuję na elektronice (chociaż czasami mam wrażenie, że cyfrowe zegary potrafią piszczeć bardzo wysokimi tonami).
Pozdrawiam
PS. Dla mnie "wieżowy" timer powinien kosztować max. 100zł za idealny stan. Natomiast faktycznie "gniazdkowy wynalazek" będzie tańszy, mniejszy i bardziej uniwersalny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł i idea znieczulenia generalnie bardzo dobra aczkolwiek dla mnie takie głośno tykające i wybijające zegary mają swój niesamowity klimat i będąc w takim domu w gościach czując zapach "nalewki babuni" , widząc stare meble ( jeszcze z drewna !! ) , drzeworyty na ścianach ... po prostu taki zegar jest jak silnik przenoszący mnie w 18 wiek icon_biggrin.gif Coś pięknego i warto nawet przed snem posłuchać tego miarowego tykania i poczekać aż nastąpi rezonans między zegarem a tętnem. Rozmarzyłem się , ale lubię takie klimaty bardzo co bynajmniej żadnej dobrej śliwowicy nie przeszkodzi icon_mrgreen.gif
Co do zwykłych budzików to masz rację , nic w nich... fajnego niestety , to tylko funkcjonalny badziew jak i elektroniczne nawet jeśli nie piszczą.
A z tym timerem sam nie wiem , niedługo chyba i tak będę się przeprowadzał ... a to pewnie jakiś nowy mebel na sprzęcik będzie już z założeniem na LCD 40" więc nie wiem nawet jak mi się to porozkłada po szafkach także chyba chwilowo na badziewnym gniazdkowcu zakończę....
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...