Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Poprzedni właściciel zrobił w gramofonie wyjścia RCA.Niestety nie udało mi się dowiedzieć czy przy okazji zmienił wewnętrzne okablowanie.Ekran w kablu jest lutowany z jednej strony.W sieci są różne informacje czy ten koniec dać od strony żródła czy odbiornika .Ostatecznie zdecydowałem się na podłączenie tak jak było u poprzedniego własciciela czyli lutowanie od strony żródła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany kabla. Chciałem zamontować gniazda rca, ale nie nie wiem, na co wymienić kabel wewnątrz. Bo przylutowanie kabla który jest oryginalny, do nowych gniazd, trochę pozbawia sensu całej wymiany.
Chciałbym mieć możliwość podłączenia do gramofonu innych kabli, dlatego plan przeróbki. Może coś podpowiesz ?

Jakie gniazda masz zamontowane ? Może jakąś fotkę wrzucisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Tak, wyglądają zwyczajnie. Chodziło mi właśnie o sposób ich zamontowania. Ja kupiłem już gniazda, ale chyba zamówię jeszcze inne.
Chcę to wykonać tak :

DSC01446.jpg



Ogólnie wybrałem już sobie okablowanie i gniazda, tylko jeszcze wkładka stoi pod znakiem zapytania. Ale to wydatek nie pierwszej potrzeby. Zresztą jestem świeżo po zakupie odtwarzacza cd, więc muszę pozbierać kolejne bilony na ten cel icon_smile.gif.
Zastanawiałem się nad wymianą całego okablowania, ale sam się nie podejmę chyba, a w serwisie dość słono sobie za to liczą. Postanowiłem więc zostawić to bez zmian.
Jak zacznę działać, to się odezwę.

Pozdrawiam.

P.S.
Czy nie pisałem może z Tobą dziś na Audiostereo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś specyficzne typy gniazd sobie upatrzyłeś ?
Ja znalazłem Cardasa. Wyglądają bardzo solidnie. Kupiłem gniazda na Allegro, ale nie jestem przekonany, co do ich formy/wykonania. Nie chcę się czepiać, bo w sumie cena nie była wysoka.
Jestem dość pedantyczny i wszystko mierzę bardzo krytycznie.

Cos w tym stylu :
http://allegro.pl/cardas-grfa-short-gniazd...4324621964.html
[ CARDAS RCA ]

Kurczę , ostatnio były na Allegro komplety pozłacanych Cardasów za 65 zł, dwie sztuki i już nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Cd zakupiłeś?Ja niedawno kupiłem Denon DCD-1510AE, też na e bay de , chciałem mieć możliwość odtwarzania SACD.Teraz mam rozterkę czy trzymać nadal mój odtwarzacz Sony.Gra na podobnym poziomie.Sentymenty i ten wygląd Sony po prostu jest piękny.
Gniazd jeszcze nie wybierałem .Ale Twoje wyglądają bardzo przyzwoicie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Micromegę Stage 4. Dałem 800 zł. Stan idealny z pełnym kompletem, innego bym nie kupił. Chciałem Stage 5, ale trudno trafić, a jak już są to ceny kosmiczne zazwyczaj. Szkoda, że nie szukałem jak F1angel sprzedawał swoją Stage 6, bo w tej cenie nie znalazłem nawet S5. Ale sam mi pisał, że w sumie to sprzedał trochę za tanio. No cóż...
A ja lubię ciepełko, Stage 4 z moim zestawem gra ciepło. W sumie z moim staruszkowatym systemie zaprezentowała się całkiem nieźle, więc jestem zadowolony z zakupu.
Ja tez lubię starsze klocki. Urzekają mnie wyglądem, a i grają niepowtarzalnie. Coś w tym jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw .Kiedyś bardzo chciałem mieć Sansui ta marka kojarzyła mi się z czymś lepszym.U mnie prawie wszystko złote lub srebrne ,poza drapakami i zmieniarką Sony.Ja też kocham lampy .Choć właśnie zastanawiam się czy na jakiś czas nie podłączyć wzmacniacza Denona.Ma być sprzedany a mi jak zwykle go szkoda. icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54, ja oprócz montażu gniazd, jeszcze chyba pomaluję talerz proszkowo, na kolor czarny. Z powodów estetycznych głównie. Raz, że będzie ładnie wyglądał, a dwa, to ciężko utrzymać krawędź talerza w połysku. Polerowałem już dwa razy, ale z czasem i tak zachodzi matowym nalotem.
Tak więc, powłoka czarnego, matowego lakieru wyeliminuje ten problem. Widziałem już Thorensa z malowanym na czarno talerzem, wygląda to bardzo dobrze w mojej opinii.
Może kiedyś się skuszę na podstawę antywibracyjną, dedykowaną pod ten model, ale to już dalsze plany.

Audionet, Dziękuję. Cieszę się, że zestaw Ci się podoba. Ja także jestem zadowolony z brzmienia i tego jak się to razem prezentuje. Szczególnie, że klocki leciwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaja pomalował tak talerz swojego Thorensa 318 podczas gruntownej renowacji.Pewnie o tym czytałeś .Ja pozostanę przy tym co jest.Przy moim talencie pewnie gramofon już by nie ruszył icon_sad.gif Polerowałeś całą widoczną część talerza.Niemcy sie w tym lubują .Nawet sa tam firmy wykonujące taką usługę.A jakby talerz na koniec polakierować?Mój talerz jest w stanie oryginalnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Widziałem to na Audiostereo, nawet pisałem z Ahają o tej renowacji. Bardzo ładnie to wyszło w efekcie końcowym.
Co do malowania talerza, to znam faceta, który zajmuje się malowaniem proszkowym, od felg, na różnego rodzaju profilach skończywszy. Malował mi komplet felg, jest solidny. Tak więc to on zajmie się profesjonalnym pomalowaniem mojego talerza.

Co do polerowania, to mój talerz jest także oryginalny. Polerowałem pastą polerską do karoserii samochodowej, przy użyciu szmatki. Tylko bok talerza, w sensie całą widoczną powierzchnię, taj jak piszesz.
Jednak połysk zniknął dość szybko. Więc jeżeli będę miał środki na zabawę z gramofonem, to jest duża szansa, że tak zrobię.

Jeżeli zacznę działać, to dam znać.
Dodatkowo, będę potrzebował pomocy przy kalibracji wkładki, kiedy już kupię nową. Nigdy tego nie robiłem szczerze mówiąc. Czytałam o tym, ale w praktyce niestety nie miałem styczności.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja wkładki to najgorszy koszmar.Pod tym wzgledem stare Duale były idealne.Wkładkę po prostu się zakładało w jedynej słusznej pozycji.Najlepiej kalibrować przy szablonie a ten sporo kosztuje.Tak naprawdę wkładki mam zalozone trochę na oko.Szczególnie Goldring bedzie wymagał porządnego ustawienia ,miedzy innymi dlatego nie mogę się zmobilizowac aby go załozyć na Thorensa Lepsze szlify są bardziej wymagajace i nie chcą wybaczać błędów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też wymieniałem wkładki w gramofonach mojego Kolegi, ale tak na oko. Ustawienie nie miało tu większego sensu, bo on używał gramofonów jak stoły mikserskie, a i często taszczyliśmy je ze sobą po klubach.

Kurde, tak myślałem, że to będzie twardy orzech. Zawsze można zapłacić za kalibrację, ale czy będę miał pewność, że jest ona na 100% poprawnie wykonana ? A ze 150-200 zł, trzeba będzie pewnie zapłacić za taką usługę. To w moim przypadku, gdzie będę chciał wydać 500, maksymalnie 600 zł na wkładkę, to spora suma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie pewnie nikt takich rzeczy nie wykonuje.A do tego ceny za taka usługę są niebotyczne.Jeśli wkładkę kupisz nową możesz zakupu dokonać w salonie, w którym przy zakupie taka kalibracja jest gratis.Warto poszukać . icon_biggrin.gif Ja jak na razie poza AT 120 typ 2 wszystkie wkładki kupiłem z drugiej ręki na eBay-u
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, rozejrzę się jeszcze w tej sprawie, kiedy przyjdzie na to czas.
A że wkładki kupujesz z drugiej ręki, to mnie zaskoczyłeś. Chociaż, ja jak najbardziej jestem zwolennikiem sprzętu używanego, to powiem Ci szczerze, że o używanej wkładce nie pomyślałem. Hmm..
To za 500 zł, kupiłbym dużo lepszą wkładkę używaną. Ciekawa myśl...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki z drugiej ręki można czasem trafić całkiem niezłe, a poza tym Janusz ma zdaje się wprawę w kupowaniu na ebayu. icon_lol.gif
Co do talerza to mnie polerowanie już dawno wkurzyło. Dałem sobie spokój, chyba pójdę Zieluwid w Twoje ślady, choć nie wiem czy przy moim obciążeniu zajęciami zawodowymi szybko to zrobię.
A zestawik Sansui mnie się bardzo podoba, szczególnie tuner. icon_smile.gif Ja od dłuższego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem X911DG po tuningu Janka (Janvideo24) i poluję na odtwarzacz. Nie mam jednak jakoś szczęścia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tuner wprowadza niesamowity nastrój, szczególnie wieczorami. Szukałem go dość długo, aby kupić w takim stanie. No i tani nie był. W dobie radia internetowego, wiele osób zapewne może to uważać za stratę pieniędzy, ale dla mnie analog ma swój niepowtarzalny styl i smak. Tak więc, chciałem i mam.

A Twój wzmacniacz, to już cukieras wśród Sansui, Gratulacje. Nie słyszałem, ale czytałem o nim. Dużo jest o Sansui, w jego klubie na AS.
Z Panem Jankiem też pisałem kiedyś. Bardzo miły i pomocny człowiek. Nawet zapraszał mnie do siebie na odsłuch klocków, ale jakoś się nie mogłem wybrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek jak zapewne czytałeś na AS poszedł w kierunku lampy.
Lampki to piękna sprawa i dużo zabawy, o kosztach lepeij nie wspominać icon_smile.gif wymagają też trochę zabiegów. Ja zaczynałem swoje kroki w tym temacie dosyć dawno, aż strach pisać. Potem długa przerwa. Od kilku lat znowu siedzę w lampach i nie wyobrażam sobie życia bez nich.
Trochę jestem porąbany w tym temacie, zupełnie jak RoRo icon_biggrin.gif Mam nadzieję, że się nie obrazi za taki tekst. Trochę tego obaj przerobiliśmy. Nie ukrywam, że mimo postępującego z wiekiem ubytku słuchu ciągle mnie korci coś nowego. Mam na mysłi oczywiście lampę.
Może kiedyś się zgadamy, w końcu nie mieszkasz daleko. Jak znam Romana zapali się do tego pomysłu. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie. Miło, że o tym pomyślałeś. Z Romanem miałem ostatnia długą przeprawę mailową, odnośnie odtwarzacza. I także miałem się wybrać, ale finalnie kupiłem gdzie indziej i tak to się skończyło.
No zobaczymy, jak się sprawy poukładają. W razie czego, jeszcze na Audio Show będzie okazja się spotkać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...