Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Janusz
Fotki powinny się otwierać tylko wtedy, gdy jesteś zalogowany na Forum.
A jeżeli nie otwierały się mimo zalogowania, to nie wiem co się dzieje icon_rolleyes.gif
Przepraszam za jakość zdjęć, ale by się zmieściły na Forum musiałem je mocno skompresować...
A te zaciski w kolumnach ADAM rzeczywiście robią wrażenie...

Pozdrawiam
PS. A odnośnie kabli - ja też będę musiał dokupić sobie coś na tył i do drugiego systemu. Ale na szczęście nie muszę się śpieszyć, bo zazwyczaj gram tylko na 2 kolumnach, niezależnie czy są podpięte pod ampli KD czy pod wzmacniacz stereo. A Velum'ów nie słuchałem u Marka więc na razie jeszcze "nie mam parcia na szkło (tzn. na miedź)" icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych, jak i nieobecnych..
Krótkie nawiązanie do ostatnich odsłuchów u kolegi belfer54
Miałem z sobą CD "zajawki audiofilskie #4. Zapuściliśmy na moment pozycję z Olejniczakiem.
Przykro stwierdzić...lekka pomyłka..pozostałe pozycje, jako tako. opinia pozostałych osób - nie dało sie słuchać, Prawdopodobnie trafił mi się wyjątkowo słaby egzemplarz.

Natomiast dziś rano dotarło do mnie, że nie słuchaliśmy tego dnia szybkiego ostrego rocka..
Ciekawe czy kolega belfer54 miał okazję do takowego... odsłuchu?
Pytanie brzmi ... jak zachowają się nabyte ADAM-y, jak sobie radzą z ekstremalnie szybkim odtwarzaniem szybkiej głośnej, mocnej muzyki rockowej?

Pozdrawiam
uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ostrego rocka nie słuchałem jak dotychczas. Niestety chroniczny brak czasu.
W zasadzie nie wiem też co to znaczy ostry rock. Czy Deep Purple, Led Zeppelin a może Metallica.
Jedyna ostra muzyka jaką słuchaliśmy z Romanem to Alphaville, Michael Jackson, Dire Straits "Alchemy". A zatem raczej pop i rock - country - opis we wcześniejszych postach.

Przy okazji postaram się posłuchać czegoś ostrzejszego i skrobnę parę słów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie..

Ostry Rock...skąd pomysł...
życie, samo życie...słuchając kilku kawałków ..między innymi Dworzaka - "Aus der neue welt" zauważyłem, że
nie wszystko mieści się naraz w moich świetnych KEF-ach. Właściwie zakłóceń nie słychać, ale
moc i ilość dźwięków trochę przerasta ich możliwości w przenoszeniu szybko dużej ilości informacji.To samo zauważyłem w trakcie słuchania większych -bardziej obszernych kawałków rock-owych. Wszystkie dźwięki obecne, ale niejako upchane... ściśnięte... Kolumna jakby nie nadążała z wypychaniem dźwięków na zewnątrz za bardzo szybkim gitarzystą...
Sprawność - to o nią tu chodzi...szybka reakcja głośnika na szybkie zmiany..góra dół, góra...
Tu właśnie pomyślałem o rzeczonym odsłuchu ADAM-ów. Gabarytowo zdecydowanie większe i masywniejsze, z pewnością poradzą sobie doskonale z objęciem całego spektrum i sprawnie nadążą za zmianami tempa oraz wysokości dźwięków. Słuchałem wielu wykonawców na doskonałych Duevel-ach. Oraz na małych monitorach, / stojących obok/o których na razie nie mówimy, ale wiem że dawały sobie radę z każdą muzą.
Nie czyniliśmy takiej próby natomiast właśnie na ADAM-ach..stąd moje zainteresowanie.

Pozdrawiam Cię Marku
oraz pozostałych kolegów

uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
Myślę, że ADAM-y bez problemu poradzą sobie z każdym gatunkiem muzyki. Problem bardziej tkwi we wzmacniaczu. Lampa zazwyczaj nie lubi się z muzyka ostrą o mocno uwypuklonych wysokich tonach. Phasty, co zauważyłem już na samym początku mają jakby większe predyspozycje, np. w odróżnieniu od posiadanej wcześniej Jolidy 102 w zakresie odtwarzania wysokich dźwięków.
Teraz sobie przypomniałem, że przesłuchiwałem na Phastach przy podłączonych Duevel dwie płyty Lynyrd Skynyrd i było całkiem nieźle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczen54
Nie przejmuj się, że u Ciebie czasami KEFy się nie wyrabiają i grają gorzej niż u Marka...
Zauważ, że ma On już ładnie dopasowany sprzęt z niezłej półki. icon_cool.gif

Poza tym, w systemie musi grać wszystko - począwszy od samego sprzętu, przez kable aż po rozstawienie kolumn i odpowiednią aranżację pomieszczenia.
A ponieważ zazwyczaj nie kupujemy od razu całego, kompletnego systemu i raczej nie płacimy specjalistom za jego odpowiednie (przynajmniej w teorii...) ustawienie oraz za aranżację wnętrzna ... to mamy mozliwość samodzielnego podejmowania decyzji (mniej lub bardziej trafionych), sprawdzania róznych konfiguracji oraz odsłuchów, odsłuchów i jeszcze raz odsłuchów
A w międzyczasie możemy podzielić sie swoimi osiągnięciami i problemami z Kolegami na Forum icon_lol.gif

Pozdrawiam i życzę samych prawidłowych decyzji - oraz pieniędzy na ich realizację icon_razz.gif

PS. Jak tam idą poszukiwania odpowiednich kabli ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Jazz to moja miłość z przed wielu lat, która trwa niezmiennie. Lampa, wcześniej Jolida teraz PhaSty utrwaliły to uczucie. Zresztą jak już pisałem w innych wątkach środek ciężkości przesunął sie zdecydowanie w stronę jazzu i z pewnością jest w tym też zasługa wzmacniaczy lampowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów..szczególnie icon_arrow.gif belfer54,RoRo oraz hybyrd83

najpierw cytat/RoRO/:Poza tym, w systemie musi grać wszystko - począwszy od samego sprzętu, przez kable aż po rozstawienie kolumn i odpowiednią aranżację pomieszczenia.A ponieważ zazwyczaj nie kupujemy od razu całego, kompletnego systemu i raczej nie płacimy specjalistom za jego odpowiednie (przynajmniej w teorii...) ustawienie oraz za aranżację wnętrza ... to mamy możliwość samodzielnego podejmowania decyzji (mniej lub bardziej trafionych), sprawdzania rożnych konfiguracji oraz odsłuchów, odsłuchów i jeszcze raz odsłuchów
A w międzyczasie możemy podzielić sie swoimi osiągnięciami i problemami z Kolegami na Forum icon_lol.gif
Pozdrawiam i życzę samych prawidłowych decyzji - oraz pieniędzy na ich realizację icon_razz.gif
PS. Jak tam idą poszukiwania odpowiednich kabli ?

....teraz odpowiem na pytania- hybyrd83
..jestem szczęśliwym posiadaczem KEF / CRESTA 30 8 OHM DO 100 WAT, zasilane z NAD 302, pobieram muzykę z eteru za pomocą KENWOOD-a KT - 3050L Odsłuch CD z Yamaha CDX 580 .....Podstawa i początkowe zestawienie...
Jestem bardzo zadowolony.. / to moje początki / cieszę sie że będę mógł przygodę zwaną AUDIO przeżyć właśnie od poszukiwań. Nawiązując do cytatu to w mieszkaniu ciągle poszukiwania właściwego miejsca dla KEF.
Pernamentnie-Przearanżawuję pomieszczenie..

Byłem zadowolony dopóki nie zdałem sobie sprawy czym w zestawie są KABLE..
winny musi sie znaleźć.. dziś padło na kable...
Teraz z pomocą kolegi belfer54 szukamy..właściwie to ślad już mamy..
Decyzja zapadnie 10 marca gdy pojawią sie cyferki na koncie,, icon_biggrin.gif
Zacznę delikatnie na miarę możliwości..

to na razie tyle

dziękuję kolegom za wsparcie

pozdrawiam
uczeń54
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lampa najbardziej kocha małe składy , teraz na lampie o wiele częściej słucham Jazzu.



Mocnej lapie nie straszne duze sklady, czy mocna rockowa/metalowa muzyka, przykladem moze byc moje KT88.
Oczywiscie masz racje, wiekszosc lamp lepiej sprawuje sie w malych skladach, spokojnej muzyce.

Uczen54 ,

Widze, ze sprzet mocno budzetowy, wiec nie masz sie co dziwic icon_smile.gif, przy tej klasie sprzetu zawsze bedzie "kompresja" dzwieku. Najwazniejsze, ze sprzet cieszy i slucha sie milo, a z tego co napisales tak wlasnie jest. Zycze duzo pieniazkow na rozwoj systemu icon_smile.gif

BTW jak sie juz "zarazisz" to z wyjsciowego systemu (ten co teraz) za jakis czas nic nie zostanie icon_wink.gif

Wracajac do tego braku poukladania. Podczas mojej ewolucji systemu, pamietam ze w tym aspekcie bylo coraz lepiej.
Na poczatku wydaje sie nam, ze nasz sprzet gra super. Pozniej, jednak cos przeszkadza. Okazuje sie, ze sprzet nie tyle co gra, ale halasuje. Dzwieki przy dluzszy odsluchu sa drazniace.
Zauwazylem, ze coraz lepsze klocki w moim systemie "uspokajaly" muzyke, dodawaly gladkosci/aksamitnosci. Nie ujmujac przy tym potegi dzwieku i dynamiki.
Co ciekawe, przy glosnym sluchaniu mozna spokojnie porozmawiac, wcale sie nie przekrzykujac. Slabe systemy robia po prostu halas, te lepsze graja muzyke icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hybyrd83
Święte słowa. icon_smile.gif
Pamiętam, że jak wiele lat temu byłem w posiadaniu Radmora i Altusów to jakbym Pana Boga za nogi chwycił. Później przewinęło się przeze mnie trochę tego sprzętu. Gdy przyszła pierwsza lampa, oczywiście za wyjątkiem radia Polonez i innych z tamtych, które też były lampowe przyszło jakby olśnienie.
Po jakimś czasie niedosyt narastał i ciągle czegoś w tym obrazie dźwiękowym brakowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak u mnie ,najpierw tranzystor /oczywiście Radmor ,Altusy i Fono Master/ potem lampa
teraz znowu tranzystor i chociaż wiem czego chcę to dalej nie mogę znaleść wzmaka,który
miałby to wszystko w "jednym".
Dlatego pomimo tego ,że mam "wypasionego tranzystora" nie nie mogę zdecydować się na sprzedaż
mojej Prima Luny, sentyment jakiś czy co ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ta lampa chyba u mnie zostanie ,wymienię tylko lampy mocy z Electro Harmonix-a na Tungsole
/ co podkreśli jeszcze jej "lampowość/ i będzie hulac dalej .
I chociaż dobrze "wypada" na niej tylko 25-30% posiadanego przeze mnie repertuaru to jak
zapodam muzę z gramofonu z dobrze zrealizowanej płyty to................magia Panie magia. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów..obecnych i nieobecnych..

Dziękuje za słowa otuchy.. oraz sugestie. Słucham muzyki z tego co mam. Jestem zadowolony na tyle ile mogę.
Nie mam charakteru rozkapryszonego dziecka / na szczęście / i raczej mocno stąpam po ziemi.
Dzięki owocnej pomocy kolegi belfer54, mój zestaw nabiera kolorów. Już niedługo przybędą nowe kable głośnikowe.

Co do wrażeń, to zgodzę się z kolegą hybyrd83, że po każdej zmianie / wstawieniu nowego elementu / piejemy z zachwytu. Natomiast po pewnym czasie "sprzęt" zaczyna hałasować zamiast grać... Zdarza mi się, że w trakcie dłuższego posiedzenia odsłuchowego, przesiadam się z fotela na fotel.. lub przesuwam kolumny o centymetr w prawo a potem w lewo..Aż znajdę satysfakcjonujące brzmienie. Wiem już, które płyty CD z moich skromnych zbiorów zabrałbym na odsłuchy.

Jest świetnie, chętnie zawsze wysłucham sugestji kolegów. Jestem przekonany, że nastąpi dalsza ewolucja...

pozdrawiam / do nastepnego
uczeń54


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy spod znaku Lampy - czy przeoczyłem powrót Bartka?
Bo nie mogę się doczekać informacji jak On sam i Jego nogi przeżyły akcję NARTY, a uszy brak muzyki z lampy icon_cool.gif

Zdaje się że po dłuższej przerwie mam wreszcie parę godzin na odsłuchy icon_cool.gif
To znaczy miałem, bo właśnie żona wróciła z pracy icon_cry.gif No niby się cieszę, że już jest... ale łaskawie zgodzi się oglądać w telewizję w sypialni to już będzie pełnia szczęścia.
Wnioski z odsłuchów są takie sobie - tranzystorowi do lampy trochę brakuje, a monitorom do podłogówek.
Myślałem, że przynajmniej posłucham EVO 1 na kilku różnych kablach głośnikowych oraz IC w różnych konfiguracjach icon_cry.gif
Szkoda, że nie wyrobię się z podłaczeniem pozostałych kolumn - chciałbym mieć wreszcie wolną sobotę, bo już sporo sprzętu uzbierało się do odsłuchów/porównań, a zamiast konkretnych decyzji tylko mi stoki magazynowe rosną icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak napędza aktualnie Ushery X-719 i chociaz sa to kolumny o nienajwyższej efektywności to
Prima daje sobie radę .
Jeżeli chodzi o żródło to najpierw był Usher CD-1 potem MHZS 88E a teraz Yamaha CD S2000.
Czy wzmacniacz zostanie u mnie na dłużej zależy od tego czy sobie radę z kolumnami ,które
planuję kupić w najbliższym czasie, są KEF-y XQ40 i chociaż są to nominalnie kolumny 8 Ohmowe
to Producent podaje ,że w "porywach" impedancja spada do 3,2 Ohma a tego lampowce nie lubią.
Byłem na "zwiadach" z moją Primką u znajomego ,który posiada kolumny KEF Reference 203.2
i powiem szczerze nie dała rady chociaż momentami było przecudnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...