Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Tellurium podłączone do Atolla. Nie wykluczone, że jak tylko znajdę więcej czasu przetestuję je z Lebenem. Na razie mam zamiar zakupić lampy 6P14P z literką K. Na alledrogo można kupić kwadrę tych lamp. Cena wydaje się być nie najgorsza. Mam jednak obawy, czy opis, który tam jest zamieszczony pokrywa się z rzeczywistym stanem lamp.
http://allegro.pl/lampa-6p14p-k-el84-lepsz...5856501207.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Koledzy "lampowcy", a szczególnie Lebenowcy w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia życzę Wam nadziei, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, odpoczynku, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Wesołych Świąt dla sympatyków lampowych wzmacniaczy (i CDków też)!
Świecących lampek na choince by ładnie wyglądało... i włączonej lampy (lub lamp) by ładnie grało icon_razz.gif

a więcej życzeń na
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry146146


Pozdrawiam
PS. Tak swoją drogą - płyty CD czy winylowe pod choinką to sobie wyobrażam, ale jakby ktoś znalazł pod drzewkiem standy pod kolumny czy granitowe/marmurowe podstawki po kilkadziesiąt kilogramów każda (czy podobnej masy wzmacniacz/końcówkę mocy)to dopiero byłby szok icon_lol.gif
Czego Wam życzę (zaskoczenia - nie szoku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Romanie pytałeś mnie o to jak Tellurium zagra z Lebenem. Niestety nie miałem sposobności, aby dokładniej posłuchać tych kabli z lampą. Na pewno świetnie spisują się z Atollem.
Moje plany zakupienia 6P14P z literką K jak na razie w sferze planów. Zastanawiam się natomiast nad zakupieniem Mullardów NOS. Podoba mi się ich dźwięk. Niestety, jak wspominałem, jedna z lamp mi padła i nadal nie mogę się z tym pogodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kable Gargantua i Absolute nie należą do tanich ale można trafić z drugiej ręki w dobrej cenie... Najważniejsze aby kabel był ekranowany.

Instalacja elektryczna w domu musi spełniać wymogi energetyki i kable do gniazd muszą mieć 2.5mm przekroju drut lub gruba linka. Jeżeli kabel Melodika spełnia te wymogi to można się w to bawić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enerr, którego zakupiłem spełnia te wymagania. To typowy solid core instalacyjny.
Jeśli chodzi o PS Audio Premier też nie jest tani. Gruby jak pyton. icon_smile.gif Testowałem go w wielu systemach i nieźle się spisywał.

Natomiast jeśli chodzi o bieżące kwestie dotyczące Lebena, to najważniejsza jest dla mnie kwestia dotycząca lamp. Niestety Mullardy ze starej produkcji są trudno dostępne i nie są niestety tanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 wersje z serii Purple Rain 3x1,5mm2 i 3x2,5mm2. Oba są ekranowane. O ile wiem to przepisy określają powierzchnię przekroju żył doprowadzających instalację w zależności od obciążenia ( czyli wartości bezpieczników ). Istotny jest również materiał z jakiego przewody są wykonane. Czyli przewody aluminiowe muszą mieć większa powierzchnię. W praktyce zakłady energetyczne za bardzo nie ingerują w zmiany w prowadzeniu zasilania za licznikiem.
Ceny Melodiki sa dość sensowne 22 i 33 zł/m w zależności od przekroju żył. To jednak nie jest przewód solid core.icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...