Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

A ja też patrzę za lampami Mullarda. Zarówno sterującymi jak i mocy. Oczywiście pewnie nie wsadzę jednych i drugich razem, gdybym je nabył, bo będzie za słodko. Ale mam z czym eksperymentować. A coś się pewnie jeszcze dokupi icon_cool.gif .

Tymczasem szukam srebrnych interkonektów Sablon Audio. Nie wiem czy mi lepiej zagrają od moich naprawdę świetnych Acrolink 6N-A2400II Pro.
Już pewien ich właściciel chciał mi je sprzedać, ale się rozmyślił, choć obiecał. No cóż, czekam.
Gdyby ktoś to czytał a ma te interkonekty i chciał je sprzedać, ewentualnie zamienić się (z moją dopłatą) na Acrolinki, to proszę o kontakt.
Nawet chętnie tylko posłucham na Sablonach w zamian wysyłając do odsłuchu Acrolinki,
Bo kto wie, może mimo rekomendacji w wątku lebenowskim na AS nie będą w moim odczuciu lepsze niż Acrolink.

Następnym krokiem będzie oczywiście wymiana bezpiecznika w Lebenie na ten polecany przez Wpszoniaka.
Dobrze, że firma daje jakiś czas na sprawdzenie i jakby co można zrezygnować z zakupu.

Arti zajrzyj do wątku "Wasze systemy ..." i zlituj się icon_wink.gif Kurczę, wymieniłeś cały system? Ciekawość mnie zżera.
A wiesz, że ciekawość, to pierwszy stopień do piekła? Chcesz mnie mieć na swoim sumieniu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku koniecznie zainteresuj się polecanym przez Wojtka bezpiecznikiem. Jak wiesz nabyłem go i nie żałuję.
Jeśli chodzi o interkonekty, to jestem zadowolony ze srebrnych Neotechów. Eksperymentowałem z kilkoma innymi, m.in. jakiś Acrolink, Mit-y i jakoś mnie nie przekonały.
Co do Mullardów, to ciekawe jak mają się te współcześnie produkowane do tych ze starej produkcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do bezpieczników można teraz kupić w super cenie
http://www.ebay.com/itm/Hi-Fi-TUNING-Class...oe5pwYReANnyS2w
75% przeceny a bezpieczniki są wybitne


Cena fajna... Ale oszczędzanie w przypadku bezpieczników nie ma sensu. Proponowane bezpieczniki w powyższym linku to stara linia, która poprzedzała serię "Supreme" (czarne), która jakoś tańsza nie chce być.
Dlaczego nie ma sensu oszczędzanie? Bo ja tak "oszczędzałem" gdy znaczenie wpływu bezpieczników nie było ewidentne jak obecnie... Później kolejne zmiany kosztowały mnie dużo więcej niż najdroższy bezpiecznik, którego jeszcze nie zbudowano...
Moi drodzy, ile zaoszczędzicie? 100 zł, 200zł? I jak to się ma do kwot wydanych na kable, listwy sieciowe, wtyki itp?!
Spróbujcie Verictum! Nie spasuje się, to oddacie.... I wtedy dobierzcie coś Tuninga, bo ta firma kasiorki nie odda, jeśli się nie mylę....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca się z tym zgodzę...
Bezpieczniki Supreme kosztuja 60 dolarów za sztukę a ja np. potrzebuje do swojego systemu 5 sztuk wiec jakby nie patrzeć robi się 300 dolarów. Za model niższy ale również bardzo dobry zapłacę 50 dolarów więc oszczędzam 250 dolarków co po naszym kursie wynosi 825 złotych co wydaje mi się że jest bardzo dobrą oszczędnością....
Chyba że ktoś nie liczy się z pieniędzmi wtedy inna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiesz, jak każdy z nas, że dobrego dźwięku nie da się przeliczyć na złotówki w tak prosty sposób jak to przedstawiłeś.... Ale może Tobie się uda tanim sposobem osiągnąć zamierzony efekt? Ją Ci w każdym razie tego życzę z całego serca!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłają do Polski w cenie 10$ za przesyłkę.

Cytat

Zapewne wiesz, jak każdy z nas, że dobrego dźwięku nie da się przeliczyć na złotówki w tak prosty sposób jak to przedstawiłeś.... Ale może Tobie się uda tanim sposobem osiągnąć zamierzony efekt? Ją Ci w każdym razie tego życzę z całego serca!



Nie da się tego zrobić gdyż nie ma "systemu idealnego". Zawsze można lepiej, tylko trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć "stop". Ale jak nadarza się okazja kupić coś naprawdę dobrego i jeszcze w super cenie, to czemu z tego nie skorzystać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... No nie mogę się nie pochwalić! Otóż postanowiłem zaszaleć (lub oszaleć) i sobie przyjemność niebywałą sprawić. Wy kupujecie kolejne CD odtwarzacze, kolejne wzmacniacze, kolumny głośnikowe a ja?.... A ja gorszy?! Ja sobie zamówiłem w Verictumowej firmie słynnego Demiurga ( http://www.highfidelity.pl/@main-2642&lang= )... Póki co słuchałem jak znamienny ma wpływ na system gdy zasilał Lebena, ale że zdecydowłem się przerobić okularowe gniazdo Pioniera PD-S06 na gniazdo IEC to teraz Demiurg będzie mógł być jeszcze lepiej dobranym elementem audio. Zapewne będę chciał Wam przekazać czy i w przypadku mojego toru audio sprawdza się zasada- lepszy kabel na źródło niż na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfrze, ależ pierwsze wrażenia mam już za sobą! I właśnie dlatego zdecydowłem się kupić, bo nie udało mi się pozbyć tego przekonania, że bez Demiurga nie da się już żyć audiofilsko. Gdy był podłączony do Lebena, wypełnienie każdego z podzakresu- od góry, poprzez średnicę do dołu było wiele doskonalsze. Obraz dźwiękowy jakby z bytów odrębnych złożony- instrument, wolna przestrzeń, następny instrument itd...
Nie ma co gadać... Broniłem się przed tym wydatkiem, ale... No nie udało się. Należy wreszcie traktować kable jak równo-prawny element toru audio! Nie ma zmiłowania dla kieszeni!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Czy to się nigdy nie skończy? icon_lol.gif wiesz Wojtek, jesteś dla mnie typem pozytywnie zakręconego audioluba.
I mnie w dużym stopniu inspirujesz. Tylko nie mam takiej kasy by wejść w to wszystko. Na razie... icon_mrgreen.gif
Jakby nie było, nie wiem jak Ty, nie wiem jak Marek, ale ja mam mocne przekonanie, że zostanę już z Lebenem "na wsiegda" (jak mówią Francuzi icon_lol.gif ) Co najwyżej dokupię jakiegoś tranzystorka do drugiego systemu.
Noo, chyba, że trafię w Lotto, to wtedy zaszaleję.
Po przygodach z różnymi wzmacniaczami (bo z SF Electa Amator 1 też zamierzam pozostać) przekonałem się, że niepozorny Lebenek jest odwrotnie proporcjonalnie super do swojej postury.

I na koniec nowinka. Pamiętacie może, że pisałem iż poluję na lampy Mullarda? No i kupiłem... Raytheon Long Black Plates 12AX7. Bardzo mało używane. Sygnowane Schober Organ by Raytheon. Sprzedający nie wiedział w którym roku były wyprodukowane.
Teoretycznie powinny być gorsze od moich Amperexów Bugle Boy. Ale w praktyce słucha mi się na nich lepiej. Jak na razie.
Są jakby bardziej dźwięczne, napowietrzone, każde podpasmo potraktowane z jednakową uwagą.
Prawdopodobnie są jeszcze nie wygrzane, bo sprzedający twierdzi, że grały ok. 100 godzin a kupił jako NOSy.
Oczywiście za jakieś 200 godzin podłączę znów Amperexy BB i porównam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek Ty to zawsze coś gdzieś wygrzebiesz. Kurka wodna ja jakoś nie mam szczęście, czy może ostatnio mało śledzę ogłoszenia. icon_smile.gif Zaczynam Ci zazdrościć. icon_mrgreen.gif
W każdym bądź razie cały czas szukam lamp mocy Mullarda. Może w końcu trafię, chociaż obecnie chodzi mi po głowie inny zakup (Wojtek wie o co chodzi i mnie inspiruje), czekam jednak na przypływ gotówki.
A co do Wojtka to ten "model" tak już ma. Jeszcze nie odkrył wszystkich kart. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Póki co słuchałem jak znamienny ma wpływ na system gdy zasilał Lebena, ale że zdecydowłem się przerobić okularowe gniazdo Pioniera PD-S06 na gniazdo IEC to teraz Demiurg będzie mógł być jeszcze lepiej dobranym elementem audio. Zapewne będę chciał Wam przekazać czy i w przypadku mojego toru audio sprawdza się zasada- lepszy kabel na źródło niż na wzmacniacz.

A masz jakieś rozsądne źródło zakupów wtyków C8? Bo zazwyczaj dostępne są przejściówki za zwykłych wtyków na C8 albo są to najprostsze wtyki za parę złotych ...Ciężkie jest życie z "ósemkamki".
Jarek,gratuluję nowych lamp!
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A masz jakieś rozsądne źródło zakupów wtyków C8? Bo zazwyczaj dostępne są przejściówki za zwykłych wtyków na C8 albo są to najprostsze wtyki za parę złotych ...Ciężkie jest życie z "ósemkamki".


Jest właściwie jeden godny polecenia wtyk okularowy- Furutech FI-8NG
http://hifi-shop.pl/furutech-fi-8ng-r-fi-8-n-g-r.html
lub w firmie RCM http://www.rcm.com.pl/?action=oferta
Cena około 240 zł, ale że ja u siebie zmieniam na IEC, więc mogę odsprzedać za 100zł... Wtyczka jest w całości skręcana (bez lutowania), bardzo wygodna i mieści kable do 13mm średnicy (większość kabli)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie ma czego zazdrościć, bo Ty masz także sporo fajnych sprzęcików, których ja mógłbym Ci zazdrościć icon_biggrin.gif
Jakby nie było wiesz dobrze, że mogę Ci w razie czego pożyczyć jakieś lampy sterujące do odsłuchu.
Mam już 4 pary a na wszystkich naraz nie słucham icon_wink.gif
Ja jednak w pierwszym rzędzie cały czas czekam na ofertę interkonektów. Po porównaniu sprzedam mniej mi pasujące a pieniądze przeznaczę na bezpiecznik Verticum i też będę szukał lamp mocy Mullarda. I oczywiście "po drodze" pewnie kupię coś zupełnie nieprzewidzianego icon_lol.gif

Roman
, dobre "ósemki" ma Furutech, ale ceny, to wiesz jakie są. Można też i gotowe kable z "ósemkami" nabyć.
Szkoda, że kiedyś nie kupiłem przejściówki jakiejś dobrej firmy (nie pamiętam marki), bo widziałem na hifi.pl i była naprawdę niedroga.

EDYCJA: Ooo, Wojtek mnie ubiegł z tymi Furutechami. No to Ci się trafiło, jeśli za 100 zł. Ja bym brał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...nie wiem jak Ty, nie wiem jak Marek, ale ja mam mocne przekonanie, że zostanę już z Lebenem "na wsiegda" (jak mówią Francuzi icon_lol.gif )
Noo, chyba, że trafię w Lotto, to wtedy zaszaleję.
Po przygodach z różnymi wzmacniaczami (bo z SF Electa Amator 1 też zamierzam pozostać) przekonałem się, że niepozorny Lebenek jest odwrotnie proporcjonalnie super do swojej postury. .


F1angel, ja 4,5 roku temu zadeklarowałem, że z Lebenkiem się nie rozstanę... Mało tego- co rusz się przekonuję, że cokolwiek zrobię wokół- jakieś usprawnienie, to się okazuje, że potencjał 300XS jest (chyba) nieograniczony i że zdejmuję kolejne ograniczenia, pozwalając mu grać jak konstruktor sobie wymyślił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szkoda, że kiedyś nie kupiłem przejściówki jakiejś dobrej firmy (nie pamiętam marki), bo widziałem na hifi.pl i była naprawdę niedroga.


Uważam wszelkie przejściówki za zło konieczne, które jeśli można pominąć to należy to zrobić. Dla przykładu- wnoszone brzmienie kabla PS Audio z oryginalnymi Schuko a PS Audio na wtyczkach amerykańskich + przejściówki na Schuko to dwie różne bajki... Jedna bajka kończy się dobrze, a ta druga kończy się tragedią!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Każdy dodatkowy element, przejście, styk nie jest korzystne dla płynącego prądu.
No i mam dylemat, bo mój zasilający filtr sieciowy kabel Shuniata Venom ma wtyk amerykański i musiałem zastosować przejściówkę.
Wiesz może jak solidnie robione są wtyki Shuniaty (zalewane). I co tu by najlepiej zrobić?
Dać dobry europejski wtyk, czy może kupić gniazdo w ścianę amerykańskiego typu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma innej opcji- gniazdo amerykańskie rozwiązuje problem. Wiesz jak tanio się wykpić, jeżeli nie używasz listwy? Do odpowiedniej wielkości- np 10cm/30cm, prostokąta płyty gipsowej wmontowujesz porządne montażowe gniazda Schuko lub amerykańskie Furutecha lub GigaWatta a ten do ściany. Wyjdzie trzy razy taniej i tak samo skutecznie co zastosowanie odrębnych gniazd ściennych.
Oto przykład takiego gniazda Furutech FI-E30G (125zł)-
http://www.fidelity.com.ua/im/fotos/Furutech-FI-E30.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku,
dzięki za sugestie dotyczącą C8 - dzięki czujności Kolegów ta ciekawa propozycja Wojtka od razu została "zaklepana".
Jak wiesz mam parę (a właściwie to "trochę" więcej niż "para") sprzętów JVC, więc się przyda taki kabel. Na szczęście nie wszystkie są podłączone (tzn. na wierzchu), więc dam radę z mniejszą ilością takich kabli zasilających.

W tej chwili gram na zalewanym Audioqueście...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...