Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

No właśnie to pytanie do Was. Podczas poszukiwań natrafiłem na model cd100. Czy warto się nad nim zatrzymać?

Też mam DAC chiński. Dual mono sabre 9018. Bardzo fajny sprzęt z kompletem wejść cyfrowych. Przetwarzający PCM,DSD i iIIs. Bebechy z niego znajdują się w pewnej audiofilskiej drogiej marce... Mam też streamer J. Feng. Super rzecz. Da się słuchać plików. Kluczem jest dac. Niezły cd alpha717DR też lepiej brzmi po nim.

Marku, podam Ci nr tel na prv. Zadzwoń porozmawiaj, zorientuj się. Puki co zapłaciłem bardzo niewiele, a już jestem zadowolony, a nie jest to docelowy interkonekt. Chłopak robi też z kanadyjskiego srebra, w jedwabiu i oleju takie tam magiczne voodu gadżety, przetestował już trochę firm kablarskich. Tak sobie coś zlutuje od czasu do czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia na temat cd 100. Nawiasem mówiąc były dwa modele z literką "S" i "A". Kiedyś słuchałem w Audio Forte. Na pewno fajnie brzmi ten cedek ze wzmacniaczami Jolidy, szczególnie z wyższymi modelami. Z niskimi np. 102 lub 202 mnie się nie podobał, a ponieważ w tamtym okresie kupowałem właśnie 102 więc cd 100 nie za bardzo mi podszedł.
Koniecznie go posłuchaj, bo nie gra w każdym systemie.
Ja przykładowo miałem Docet Lectora 0.5 i to był bardzo udany cedek. Sprawdził się w kilku systemach.

Obecnie z chińczyków mam DAC-9 Xindak i jestem z niego zadowolony oraz cedek Cayin.

Dzięki za namiar na faceta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. CD 100 chyba A była tylko na chiny. Tak sobie czytam, że jest dość "mocny" ten cd i narzuca swoje brzmienie, a to chyba nie jest to.
Chciałbym chyba słychać to co jest na płytach, a nie maszyny...Chyba czas na odwiedziny w salonie. Nie lubię tego....wolę przechodzony sprzęt .
Rzucę okiem na Cayna. Chciałbym przezroczysty zestaw. Takie skromne życzenie...icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, to już droga w kierunku zatracenia... Marku, dziękuję ale narazie obecna żona mi pasuje, a znając siebie to jak usłysze Lebena to będę go chciał mieć i na drugi plan zejdzie planowany na wiosnę taras, w święta będziemy jeść marchew z ziemniakami. A córka nie dostanie obiecanego roweru icon_smile.gif)). Nie ze mną te numery Lucyferze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak skromnie zaproponowałem. icon_twisted.gif
Jarek przyjechał na AudioShow, posłuchał i kupił Lebena po odsłuchach u Romana.
A co do marchwi i ziemniaków, cóż dieta też się czasem przydaje. icon_biggrin.gif

A tak na poważnie, to jest wiele lamp, które warto posłuchać. Ja gdybym miał kasę to nie skończyłoby się na Lebenie a przynajmniej nie na tej wersji. W mojej ocenie Leben w swojej kategorii cenowej jest nie do pobicia. Oczywiście ma wady, jak każdy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas. W zeszłym roku złożyłem 2 zestawy audio. To duży wysiłek finansowy. Mam też inne zainteresowania choć ostatnio zeszły na 2 plan. Jak już patrzę na Lebena to widzę z jakim pietyzmem był składany. Złoto z zielenią. Takie połączenie tylko Japończycy w swojej estetyce mogli wymyśleć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej firmy, ale patrząc na ich produkty to wygląda to dosyć obiecująco, ceny też są do przyjęcia:
http://wbamp.com/ofirmie.html
http://archiwum.allegro.pl/oferta/sluchawk...5982305424.html
Na stronie przedstawili jedynie wzmacniacze słuchawkowe, ale jak piszą wykonują sprzęt na życzenie klienta, więc może warto zapytać.

Ja też na szczęście nie ma facezbuka. Natomiast uniemożliwianie czytania treści to z ich strony zwyczajne buractwo i dyskryminacja. No ale cóż naganiają klientelę, która się obnaża i wypisuje o sobie teksty, które potem wykorzystują inni.
Inna sprawa, że jest to dla małych firm sposób na reklamę, bez przepłacania za pozycjonowanie w google.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek zaaplikuj Chario Delphinus i ręczę Ci, że nie zabraknie. Ja mam wrażenie, że czasami jest tego basu za dużo na tych moich 20m kw.

Co do pre, to gdybyś mógł dopaść przedwzmacniacz od monobloków Phast.
Tu sklep w Bydgoszczy:
http://phast.pl/index.html
http://phast.pl/index.html
A tu strona ukraińskiego producenta:
http://phast.com.ua/

Preamp z moich i Romana byłych Phast Pentode dzielnie się spisywał w czasie testów w różnych konfiguracjach. To niepozorne urządzenia, ale mają potencjał. A może udałoby się od nich wypożyczyć sam preamp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak narazie się rozglądam. Myślę, żeby nasycić i złagodzić dzwięk końcówki tranzystorowej(dzwięk bardziej naturalny) Myślałem +-2kzł. Ale to jeszcze nie postanowione, może cd lampowe... też dużo zależy od kolumn.
Może tak...szukam inspiracji dla kolejnego zestawu audio.

Profi dzięki za linki. W poniedziałek obdzwonię oferty Belfra, Twoje i moje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odtwarzaczu CD z wyjściem lampowym - cały czas aktualna jest propozycja by również popróbować tranzystorowego przedwzmacniacza (i od razu z wbudowanym pre gramofonowym, wszak kiedyś gramofon też się załapie w Twoim systemie), a nie tylko lampowego.

A jak będziesz rozmawiał o PhaSTach - spytaj się o opcję cenową z wbudowanym od razu preampem gramofonowym. No chyba że zakładasz to, że gramofon będzie grał z Sansui.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Roro. Zakładam, że sansui będzie grało z gramofonem. W 607 jest zamontowane podobno bardzo dobre pre. Jan mnie namawiał żebym spróbował. U niego przynajmniej gralo w ten sposób.
Tak, tak. Jeśli bym robił na zamówienie to już bym wszystko dobrał wedle potrzeb. Wszystko nie ukrywam będzie zależało od$$$.
W WBA chyba by mnie bylo stać i userzy tego sprzętu wystawiają mu dobrą opinię. Lampki też bym zamawiał w/g swoich upodobań.
Zobaczymy.
Porobiłem też w salonie próby akustyczne. Przerzuciłem chyba 2 tony sprzętu(razem z płytami granitowymi stolika:). Mam 2 opcje ustawienia. Zresztą założę wątek jak '' Admin przykazał'' i razem złożymy zestaw icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tylko, że mi tak zawsze w monitorach brakuje niskich tonów.....icon_sad.gif




Cytat

Witek zaaplikuj Chario Delphinus i ręczę Ci, że nie zabraknie. Ja mam wrażenie, że czasami jest tego basu za dużo na tych moich 20m kw.




Potwierdzam. Też myślałem,że podstawkowce zawsze będą mi grały nie dość dużym dźwiękiem,z niedostatkiem niskich tonów (bo to takie "audiofilskie"),
aż dzięki kolegom z Forum kupiłem Delphinusy i odszczekuję to co linijkę wyżej. Szczek szczek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles. Dzięki wspaniałym, bezinteresownym, niezmiernie koleżeńskim zaangażowaniu Roro udało mi się dokładnie przetestować Delphinusy. Jeszcze raz dzięki icon_smile.gif

No tak, jeśli chodzi o bas to najlepsze podstawki jakie słyszałem. Poziom ich wykonania też na wysokim poziomie. Nadal pamiętam o nich i rozpatruje. Tylko widzisz, Ty poczułeś z nimi flo. Ja tak jeszcze do tej pory nie wiem co o nich sądzić. Ale rozumiem, że można się w nich zakochać. Rozstawałem się z nimi niechętnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie dziwię się, że masz problem. Trudno jest dobrać monitory, szczególnie gdy mamy już pewne doświadczenie i oczekiwania co do tego jak powinny zagrać kolumny. Każdy ma z nas jakąś wizję dźwięku, do której próbuje się zbliżyć.
Nie wykluczone, że np. trafiłbym na monitory, które zagrałyby lepiej z Lebenem niż Chario. Pewnie są takie, niestety, ale czy różnica byłaby tak duża na korzyść.
Nadal ciekaw jestem jak zagrałyby w moim / moich systemach Monitory PMC Twenty.21; TB2i; ATC SCM 11; Xaviany 250. Część z nich słyszałem, ale w innych systemach, czy np. na AudioShow.
I tak można gonić króliczka w nieskończoność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek. Podejrzewam, że chciałbyś także usłyszeć jak grają w Twoim systemie monitory Sonus Faber (serblinowskie) icon_biggrin.gif .
Co prawda Roman słuchał SFEA 1. Ale jak kiedyś pisałem po wymianie lamp, bezpieczników, sieciówki w CD, podłożeniu Vibrapodów pod odtwarzacz, wymianie kabli głośnikowych i interkonektów a postawione na standach, bo tam stały na innych kolumnach, to dźwięk bardzo dużo zyskał.
Nie chcę pisać, że poprawił się o klasę (bo to takie oklepane), ale jest bez porównania.
Oprócz ogromnej poprawy we wszystkich aspektach sceny stereo, dźwięk zyskał również na mikrodynamice. Niskie tony po wpięciu Sablon Audio Panatela (interkonekty) zebrały się do kupy, są bardziej żwawe, konturowe a nie ucierpiała głębia (czego się obawiałem).
System na niskich poziomach głośności gra o wiele lepiej, wyraziściej.

Miles, oczywiście opisz ten wzmacniacz. Co to za produkcja, jakiego typu/budowy jest. Na jakich lampach (typ i producent), jak gra, jakie kolumny nim napędzasz?
Reszta zestawu jak widać na zdjęciach też bardzo ciekawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,Już w podstawowym połączeniu Twój Leben z SF zagrał bardzo ładnie :-)Więc faktycznie obecny dopieszczony stan to może być "miodzio" icon_smile.gif
A robisz jakieś zmiany w Ayonie?
Cytat

Chyba każdy z nas zna to uczucie. Króliczki są ekscytujące.

Dla nas są nawet bardzo (s)eks-cytujące icon_smile.gif
Ale wytłumacz się żonie ... z każdej postaci "króliczka" i z wydatków na króliczka- i to w dodatku nie jednego.

Pozdrawiam.PS. Podobno w panierce są niezłe i najbezpieczniejsze, a w sumie jeszcze wychodzą najtaniej icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...