Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam raz jeszcze

Wiem że to ja poniekąd byłem powodem zamieszania swego czasu w związku z tym tematem , aczkolwiek było to troszkę nieporozumienie i niezrozumienie mojej idee fixe , natomiast generalnie mogę jedynie poprzeć kolegę Kibica i dalej czytać i przeglądać ten wątek nawet jeśle nie zamierzam inwestować w taki sprzęt.
Same wasze opisy zebrane do kupki prawdopodobnie można byłoby ułożyć już w mały poradnik lampowy i wydać icon_smile.gif) Zastanówcie się , zarobicie kasiorę i będzie jeszcze większa możliwość zabawy z klockami icon_smile.gif) I nawet Wasze żony mniej będą marudzić w takim wypadku icon_wink.gif)
Co do mnie to tylko proszę potwierdźcie czy to o czym piszecie w sensie sprzętu to to co jest pod poniższymi linkami bo straszniem ciekaw...

http://www.allegro.pl/item321025721_omak_a...tt_clasa_a.html
http://www.liniadzwieku.pl/expo2.php?Id_sprzetu=77
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=337062488

P.S. Jeśli chodzi o wygląd i estetykę to mnie osobiście te wielkie lampy na wierzchu bardzo się podobają - to takie futurystyczne i odjazdowe
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Na temat testowanych kabelków masz parę słów na 27 stronie naszego tematu. Jeśli znajdę czas, pewnie w niedziele, bo piątek i sobota mam sądny dzień icon_mrgreen.gif napisze jeszcze parę słów. Tak czy inaczej IC MIT wniósł do systemu właściwie wszystko co najlepsze. Przede wszystkim równowagę tonalną, przestrzeń. We wszystkich aspektach jest OK. Niezła stereofonia, uporządkowany bas, dosyć dobrze nasycony, powiedziałbym nawet mięsisty ale w dobrym tego słowa znaczeniu, ładnie wyeksponowana średnica w której mamy wszystkie szczegóły. Wysokie zarówno na Totemach jak i Adamach brzmię czytelnie bez zbędnej krzykliwości.

Rafraj
Ten Omak z linku to jest Ambasador. Bartek i Roman są właścicielami końcówki Omak Jewel One
http://www.cortmi.com.ua/catalog/brands/OM...end/HEEjw13.php
Monobloki PhaST wyglądają dokładnie tak jak na załączonym przez Ciebie linku, tyle że cena jaką ja zapłaciłem była niższa icon_smile.gif
Jeśli chodzi o cedek Atoll to owszem wygląda dokładnie tak jak ten z linku tyle, że jest to wersja Atoll 100, czyli dokładnie to:
http://www.audioforte.com.pl/code/katalog.php?ID=172
Różnica miedzy Atoll 80 a Atoll 100 jest wręcz kolosalna. Aby obrazowo to wyrazić jak w czasie odsłuchów po Atollu 80 podłączono nam Atolla 100 to szczęka mi opadła. CEC CD3000R, który jeszcze był brany pod uwagę i już oczywiście był po odsłuchach został szybko odłączony i odstawiony na bok. Roman, który był ze mną na odsłuchach był w lekkim szoku, siedział jakby go zamurowało.

Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
Tak ta Mingda jest bardzo ładna, ale jest małe ale. Wszystkie wzmacniacze lampowe pochodzące z Chin charakteryzują się pięknym wyglądem. Gorzej jest z jakością, czyli muzykalnością tychże.
Na forum audiostereo jest m.in. bardzo obszerny wątek poświęcony chińskim wzmacniaczom lampowym. Ma on charakter bardziej techniczny, czyli co robić aby chińszczyzna grała lepiej.
Oczywiście wielu jest zwolenników chińskich wzmacniaczy chociażby ze względu na ich wygląd i niską relatywnie cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejrzeć starsze strony, jest trochę zdjęć i (teoretycznie) wszystko widać.
Dla ułatwienia parę linków do sprzętu, o którym jest mowa

Zaczęło się od Jolidy 102B
http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=286
ja się nie załapałem, poszła „do ludzi” i sprawa nabrała rozpędu. Na początku tylko dla Marka, potem i ja się dołączyłem.

Efekt ostateczny:
Preamp PhaST – poniżej (wersja w drewnie, czyli późniejsza – taka gra u Marka)
http://www.allegro.pl/item334823194_phast_...powy_nowy_.html
Markowi z wyglądu bardziej podoba się sprzęt w drewnie, a mnie – w metalu jak poprzednia wersja.
Ale brzmieniowo stare wersje grały za ostro, więc odpadły. icon_sad.gif

Kandydatów było wielu...
m.in. pod uwagę były brane modele wzmacniaczy FatMan. Odsłuchaliśmy dwa dolne w AudioForte, ale wypadły trochę za słabo - wzmacniacze, a nie AF,- bo tam zawsze jest super, kompetentnie i miło icon_razz.gif
Poniżej jeden z ciut wyższych modeli FatMana
http://www.allegro.pl/item333555450_super_...audiopunkt.html
ale jakoś nie przebiły się
Chociaż z wyglądu – bardzo się podobały. Szczególnie zastosowane w nich lampy i ruszający sie poziom wysterowania icon_lol.gif
Do tego przelotnie EgoVox, mocniejsze Jolidy 300 (ale przestraszylismy sie chyba ceny lamp i problemów z zakupem ciekawych i lepszych lamp), a w rozsądnej cenie modelu 502 nie było (ponad 10 tys za nowy to niekoniecznie, poniżej jest sporo taniej)
http://www.allegro.pl/item334646962_jolida...x50_w_nowy.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman!
Szczerze powidziawszy równiez nie wierzę w to, że choćby przez rok wytrzymasz bez preampa z prawdziwego zdarzenia...
Co więcej, pamiętając dyskusje z Markiem zrobiłem ostatnio rekonesans po ogłoszeniach naszych zachodnich sąsiadów!
No i okazało się, że AVM'a Evolution V1 można nabyć nieco taniej...
preamp AVM
A co do drugiej kwetii - wypróbowania Rotela jako końcówki mocy - to skoro są w nim gniazda "pre out", to i musza się znajdować gniazda "in"...
Zdaje się, że po to, by używać go jako przedwzmacniacza musisz na tylniej ściance wyciągnąć zwory... Przynajmniej tak było w moim Rotelu, a nie sądzę, że u Ciebie jest inaczej... Ale na pewno poprawisz się, w przypadku, gdy jest to zrealizowane inaczej.
Marku!
Oczywiście to, co dotychczas napisałeś o kablach przeczytałem i to ze zrozumieniam. Jednakże wydawało mi się, że gościłeś w domu ich jeszcze większą ilość!!!
A tak na marginesie - chyba poprosze redakcję i naszych szanownych Adminów o to, by wprowadzili funkcję pozwalającą na uniknięcie stronicowania. Wtedy czytanie tekstu z początków wątku byłoby znacznie szybsze i łatwiejsze!
A co z pomysłem na daca?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Na dole strony masz funkcję Lo-Fi (wtedy jest bez zdjęć)
i już zamiast 33 stron masz tylko 14 icon_cool.gif

Ale pomysł wersji "ciągłej" bardzo mi się podoba icon_razz.gif

Co do mojego Rotela - sprawdzę jego "tyłek" w domu wieczorem, ale coś wątpię... Wydaje mi się, że jest tylko OUT - jednak chciałbym sie mylić icon_confused.gif

Fajny ten AVM z Twojego linku (juz sam kabel sieciowy zachęca do blizszego kontaktu...), ale jeszcze nic nie kupowałem z zagranicznego eBay'a.
Kiedyś trzeba będzie zacząć, ale wolałbym od czegoś tańszego.
Przy okazji - u Ciebie jest do niego pilot?
i co znaczy opis LOAD przy parze gniazd RCA z tyłu obudowy. Znajduje się obok wejść PHONO - tu już wiem, o co chodzi icon_mrgreen.gif
Jakie są normalne ceny w Polsce (nowe lub używane) tekiego preampa?

Temat DACa na razie czeka, ale rzucimy go w znajomym sklepie icon_razz.gif i będziemy cierpliwie (w każdym razie ja, bo za Marka nie ręczę) czekać na ciąg dalszy.

Pozdrawiam
PS. Co do opisu ostatniej "kabelkologii" przy wyborach Marka to miej trochę litości, bo nasz Kolega ledwo żyje!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą przerwę w zajęciach więc pojawiam się.
Testowałem pięć IC. Niestety nie miałem czasu testować większej ilości. Poza tym MIT-ów słuchałem wcześniej na odsłuchach w AF i oczarowały mnie.
Co do DAC to cały czas zastanawiam się. Niestety powoli zapasy finansowe na sprzęt kończą się i muszę ustalić priorytety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie!
Nie mam pojęcia co to jest ten "Load"??? Sprawdzę, czy u mnie tez takie gniazda są...
Hmm... U mnie z tyłu zamiast kabla od zasilania wisi sznurek od lamki nocnej... Ten model na zdjęciu albo miał kabel wmieniany, albo jest to wersja późniejsza z lepszym firmowym kablem...
Pilota nie ma... icon_sad.gif
Ceny na rynku polskim - dokładnie nie wiem, ale w granicach od 1.5 k zł. Marek onegdaj mówił, że ktoś chciał za takowy coś koło 3 kzł. Trzeba sprawdzić we wcześniejszych postach...
A jak przeliczam z euro na pln. za jaką kwotę poszedł ten z linku to wychodzi mi coś koło 800-850 złotych, więc tanio...
Tu jeszcze jeden link AVM - pre i ostatni - taki by mi wizualnie najbardziej pasował... AVM - czarny ze złotymi gałkami
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 1,5 jeszcze mogę zaakceptować (kiedyś), choć w tej chwili to raczej nie mam ochoty na kolejny komponent icon_cool.gif
Wiesz, mój Osobisty Ukochany Zestaw Głośnomówiący mógłby się lekko??? zdziwić ...

Ale jak znam siebie, to pewnie będę wybrzydzał - są takie modele ale z pilotem?
Też ten czarny mi się podoba, ale raczej wolałbym model bez złotych pokręteł - bo do kompletu jeszcze kiedyś mi odbiję i strzelę sobie złote klamki! No chyba że cena się utrzyma za tego czarno-złotego...

Czy te modele czymś się różnią?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Jestem już w domu...
Zatem od początku...
NOS-Dac jest już z powrotem u mnie. Cieszę się, bo po wcześniejszych z nim doświadczeniach baaaardzo ciężko słuchało mi się muzyki z "gołego" Onkyo!
Mój preamp ma gniazdo "Load", co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu nie wiem, do czego służy... Tym bardziej, że położone jest ono w sekcji przedwzmacniacza gramofonowego... icon_question.gif
Co do modeli z pilotem - musisz szukać preampów AVM Evolution V2 lub AVM Evolution V3. Oprócz tego, że mają pilota mają również diodki na środku pomiędzy gałkami - AVM V3 (niestety są droższe niż V1).
Modele, których linki wkleiłem wcześniej różnią się wyłącznie kolorem przedniego panelu - AVM zawsze oferowało 3 wersje kolorystyczne swoich urządzeń - wersja czarna z czarnymi pokrętłami - najtańsza, wersja czarna ze złotymi pokrętłami - droższa i wersja chromowana ze złotymi pokrętłami - najdroższa!
Co prawda mój jest w chromie, ale z uwagi na jednorodność stylistyczną wolałbym czarną ze złotymi dodatkami - to złotko, wbrew obawom, na żywo IMHO nadaje szlachetności (vide Densen) i nie wygląda odpustowo lub nowobogacko.
Nie jestem w stanie nic powiedzieć o ich dźwięku, gdyż nigdy nie miałem okazji posłuchać.
Pozdrawiam
PS. Roman - Ty sprawdź ten rotelowski tył, bom ciekaw!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Dla Ciebie na specjalne życzenie zdjęcie zgrabnego tyłeczka - mam nadzieję, że nie będziesz miał przez to kłopotów icon_mrgreen.gif
Niestety, wyszło po mojemu - wywiało mi gniazda IN icon_cry.gif
Niniejszym nie rozpoczynam poszukiwania takiej parki, chociaż ogłaszam zaginięcie...

Przyjrzałem się AVM w wersji 1 i niestety oryginalnie kabel zasilajacy jest na stałe i jakoś nie wygląda zachęcająco...
W jednym przypadku (z pierwszego linku) ktoś w złotym preampie wymienił na porządny kawał drutu icon_cool.gif , bo jakoś w fabryczną ewolucję (właściwie to rewolucję) nie wierzę, skoro V3 też ma zasilanie do ... - nie będę się wyrażał co (chodzi o ten substytut kabla 230V).
W każdym razie podoba mi się również możliwość podpięcia 2 końcówek mocy - i można robić odsłuchy porównawcze!

Jak się kiedyś dowiesz, do czego służy LOAD (albo znajdziesz w swoim preampie szufladę do wkładania płyt CD) to daj prosze znać, bom ciekaw szalenie. icon_rolleyes.gif
Na jednym ze zdjęć AVMa widać, że z tyłu są przełączniki MM/MC, tylko czemu dwa???

Cytat

Nie jestem w stanie nic powiedzieć o ich dźwięku, gdyż nigdy nie miałem okazji posłuchać.


Miałeś na myśli V2 i V3?
Ty chyba jesteś posiadaczem V1?

Pozdrawiam
PS. A jak ktoś szuka końcówki mocy ale nie lampowej, to poniżej link do ciekawostki małoaudiofilskiej icon_lol.gif
http://www.allegro.pl/item337014903_sanyo_...att_mosfet.html

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
zauważyłem, że jednym z ulubionych zajęć Twojej żony to przemeblowywanie. Oj to tutaj bym znią stworzył niezły duet icon_biggrin.gif

Powracając do spraw DAC-a to nie wiem, czy ze względów powiedzmy różnych nie odpuszczę sobie na razie tego urządzenia. Rozważałem w dalszej perspektywie DAC Petera Daniela z audiostereo, jest tańszy i z licznych opinii wynika, że dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
A to niespodzianka...
Rzeczywiście są gniazda "pre out", a nie ma "main in"!!!
Ukradli???
Z tej końcówki mocy można uzyskać 400 Watt, tak samo jak "maluchem" osiągnąć 180 km/h... icon_lol.gif
Jakaś taka cisza grobowa zapadła na forum...
Wolna sobota, czy "cóś"... icon_mrgreen.gif
Weekendowe pozdrowienia dla wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano cicho wokół...
A ja własnie usiłuję namówić żonę, by w ramach kupowania kuchenki mikrofalowej wpaść do MMarkt, co bym sobie popatrzył na sprzęt i aktualne promocje (głównie to mi chodzi o płyty CD, ale tu jest realne niebezpieczeństwo że coś kupię). Jakoś tak odpowiada mi traktowanie MMarkt i Saturna jako miejsc do oglądania sprzętu (i zakupy do KD), bo pod stereo to jakoś tak troche za nisko icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Nie będziesz Ty może ze swoim DACem "przypadkiem" w Warszawie ? icon_mrgreen.gif Bo coś Marka korci (mnie mniej, jakoś kasy luźnej nie mam...)
PSS. Przestało być cicho - właśnie zaliczyłem pierwszy (dziś) op...prz od żony, że zamiast wychodzić siedzę przy kompie icon_evil.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pracuje aby lenił sie mógł ktoś icon_biggrin.gif
Tak lekko sparafrazowałem.

Ty tu Panie Pogorzelski z dziewkami na sianie .... a ja gore icon_mrgreen.gif

Ja Koledzy dzisiaj walczę z ożywiona materią, czyli studentami.

DAC mnie interesuje, tyle że nie chciałbym na dzień dzisiejszy drażnić lwa - znak zodiaku mojej żony. Dlatego poszukuje tańszego rozwiązania np. Nos-Dac Petera Daniela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Masz tysiączek - masz cierpliwość - masz DACa Petera Daniela icon_rolleyes.gif
Pojawia się czasami w ogłoszeniach, ale żeby od razu dostać do łapki to raczej nie ma szansy icon_sad.gif

CD Oldfielda - myślisz o "Music of the Spheres"? Jeszcze jej nie słuchałem...
A swoją drogą to jakoś zwątpiłem w Michała Staropolowego na DVD, gdy obejrzałem koncert w Berlinie - to znaczy nie obejrzałem do końca, wywaliłem płytę z napędu po kilku utworach icon_confused.gif

A dzisiejsza wizyta w MMarkt skończyła się bezowocnie - żona poszła ze mną i siedziala mi na karku icon_evil.gif czyli płytki polizałem przez szybkę... nie były smaczne!

Cytat

Ktoś pracuje aby lenił sie mógł ktoś . Tak lekko sparafrazowałem.

Marku
Pół godziny w korku, trochę na stacji benzynowej i 5 godzin po sklepach z żoną - i kto tu się leni !? No dobra, z tego półtorej godziny z książką i radiem w samochodzie, dzięki temu dało się przeżyć icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Płytki? Nie pamiętam, kiedy skończyło się na liczbie pojedyńczej icon_lol.gif

A Ciebie też DAC korci?
A może używasz na Allegro nicku "karolinakotka", bo własnie ta osóbka daje na aukcji z linku Marka 750zł icon_mrgreen.gif
Teoretycznie rozwiązałoby to problem ...
A w razie czego - podróż do Łodzi, bo tam mieszka sprzedawca...

Bartek
Jak oceniasz dźwięk w swoim systemie po zmianie z Rotela na preampa AVM Evolution 1 ?
Oprócz tego, że warto było icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...