Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dnia 25.10.2017 o 03:31, Kraft napisał:

W tym temacie pojawiają się często stwierdzenia o wzmacniaczach Jolida z "amerykańskiej produkcji", z "okresu produkcji w Chinach", itp. Z poniższego linku wynika, że Jolida nigdy nie produkowała wzmacniaczy w USA, a nawet nigdy ich nie projektowała w USA. Firma jest jedynie dystrybutorem produktów firmy Shenda Corporation z Szanghaju. Wszystkie projekty pochodzą z Chin i tam są też produkowane gotowe urządzenia. Rozróżnianie w jej działalności okresów "amerykańskich" i "chińskich" nie ma w tej sytuacji sensu. 

http://www.jolida.fr/jolida_history.htm

Te produkty, które są prezentowane to nie ta Jolida...

http://www.jolida.com/products

Historia jest tej...

http://www.jolidaaudio.net/jolidaaudio_2016_009.htm

 

A zresztą co za różnica jak Moja Jola jest świetna, chińska, ruska...jest świetna i już... ;-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość intensywnie spedzam czas coraz bardziej zgłębiajac projekty audio. 

Królestwo lamp i pysznego dźwięku ;). Nie nagrałem filmiku ,,jak to gra'' jak co poniektórzy na yt ;)

Dla wprawnego oka. Na prawym rogu stołu stoi rożowe pudełko po butach, a w nim coś na kształt dac, ktory położył mojego na łopatki :(.

20171104_172823.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 13:36, ziko369 napisał:

Te produkty, które są prezentowane to nie ta Jolida...

http://www.jolida.com/products

Historia jest tej...

http://www.jolidaaudio.net/jolidaaudio_2016_009.htm

 

A zresztą co za różnica jak Moja Jola jest świetna, chińska, ruska...jest świetna i już... ;-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Z załączonych linków wynika, że chodzi o tę samą firmę. Zwróć uwagę na zbieżność roku założenie. W "obu" przypadkach jest to 1983 r. I nie jest to rok rozpoczęcia produkcji (rebrandingu) wzmacniaczy (to nastąpiło wiele lat później), ale rok rozpoczęcia prostej działalności handlowej (import chińskich upominków).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym rzecz? Zikowi się podoba i tyle. 

Nie jest tajemnicą, ze chińskie lampy też są dobre. Poza tym na Jolidach jest napis made in usa. Wtedy jeszcze nie było przepisu, ze wystarczy przykrecić kabel i napisać co się chce.

A jeśli nawet był zaprojektowany w Chinach...wszystkie obecne wzmacniacze to projekty z lat 30,40 :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

Ale w czym rzecz? Zikowi się podoba i tyle.

Pewnie w spiskowej teorii dziejów trzeba znowu coś znaleźć O.o


A wracając do tematu - to ładną miałeś wycieczkę i ciekawie wyglądają monobloki z preampem!
To Twoje "średniostare" pre - czy tutejsze (tzn. "tamtejsze", bo zastane)?
Grałeś z plików, bo widzę że coś wystaje z gniazda USB?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre nowe. Tzn obecne (nie to w planach :)

Monosy na kt88 grały super.  Jeszcze nie są skonczone.

Ale one nie były one gwoździem programu;). Gwóźdź i cel wycieczki jest na drugim planie. Z tego kłębowiska kabli i elektroniki powstanie coś wyjatkowego :).

Tak, gralismy z plików. Testowaliśmy przy okazji dac kolegi na soakrisie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym planie(na krzesłach) są monobloki na kt88. 80W w klasie AB.

Na stoliku rozłozony jest prototyp monobloków na lampach 211. 50W w klasie A. Testowalismy go. Ja i kolega pod katem dzwiekowym, a konstruktor pod katem pradowym. Jest magia w tych lampach...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie jestem fanem 300B. Żeby decydować się na tą lampę trzeba mieć świadomość jak ona gra. No i jest wymagająca jeśli chodzi o repertuar.

Dlaczego nie jest dla mnie? Średnica w tej lampie jest przepiękna, ujmująca, ciepła i wciągająca. Wysokie są słodkie, aksamitne. Ale brakuje jej dynamiki. Zaniedbuje skraje pasm. Sà one wycofane. Jeśli słuchasz spokojnego repertuaru to tak. Wokale sà ujmujace. Jeśli rocka, jazzu, dużych składów symfonicznych to....musisz posłuchać i zdecydować.

Feliks to znana i ceniona w Polsce manufaktura. Gdybyś się decydował na wzmak lampowy to dobrze gdybyś znał przebiegi lamp lub je przemierzył. Z serwisem nie ma problemu. Pan Feliks odbiera telefony.

Acha, lampy 300B nosy należą do najdroższych lamp. Są chińczyki ale odbiegają jakością od wyszukanych nosów.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, ze jestem zakochany w dźwięku jaki prezentuje Lorelei polowalem od dlugiego czasu na przedwzmacniacz zrobiony na bazie pre zamontowanego wlaśnie w tej integrze.

 Pre gra bajecznie. Przy obecnie zaaplikowanych lampach ciarki przechodzą słuchając muzyki. Pre ma ciekawą budowę. W jednej z obudów znajduje się sekcja zasilajaca, w drugiej własciwe pre. 

20171128_205051.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie egzemplarze przeznaczone dla amerykanów były bardziej kompleksowo sprawdzane.Z mojego podwórka sprzedawaliśmy sprzęt Hitachi (wiertarki) .Modele wyprodukowane w Chinach były o wiele mniej awaryjne jak te z Japonii czy Irlandii.   Jolidę 300 b posiadam i od dłuzszego czasu nie wygrał z nią dźwiękowo żaden wzmacniacz a miałem ochotę na zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą ;).

Źródło J. Feng HDM 01 lub TEAC T1, DAC YSDZ DA 03, M&B Dimond, Absolutor, DPA black slink sixteen,......., DPA is12, YB Illuminatus.

Mam lamp na kilka konfiguracji łacznie z takimi z lat 40tych.

Dźwięk nie jest tak spektakularny jak w WBA firebird. Na Absolutorze bardziej slucha się muzyki, a nie dźwięku. W obecnej konfiguracji lamp(cieplo i mało rozdzielczosci) jest przyjemnie. Brakuje mi powietrza do produkcji, ktorego stworzana jest szpilka iluminatora. Muszę powietrze odnaleźć stawiajac Absolutora na innej podstawie. Obecnie jest sklejka.

Dziś slucham głosniej. Jest bosko.

20171202_204819.jpg

20171202_204757.jpg

Bylbym zapomniał. Zasilajacy to VDH maineserver.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zmianą źródła-czyli problemem nad którym się zastanawialiśmy? Masz dwa źródła i przełączasz "hebelkiem" z tyłu? Czy możesz opisać o co chodzi z tym "A - B" widocznym na najniższym zdjęciu?

Na kablach XLR masz regulację głośności  z J.Feng (albo YSDZ)? Zresztą dotyczy to zarówno XLR jak i RCA...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający się pomylił. W Absolutorze mam mozliwość podpiecia 2 źrodeł. Jedno rca drugie Xlr. Wyjscia też mam 2.

Regulację głośnosci mam cyfrowa w Ysdz i potencjometr w A. Troche jestem zawiedziony, ze to potencjometr, a nie drabinka ale jest szansa, ze to DACT 50kohm. Muszę na spokojnie go obadać kiedys w środku.

Oczywiscie system nie zostanie w tej konfiguracji. Czekam na monosy na 211. Przed i po Świętach będą rewolucje sprzetowe. Co z czym i jak okaze się po odsluchach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit ładne te przedwzmacniacze . Nawet nie wiedziałem że Markow coś takiego zaprojektował.Moje kolumny to Quadral Montan 2 .Jolida radzi sobie  z nimi  bez problemu , pozwala nawet  na bardzo głośne słuchanie .Chciałem je zmienić swego czasu na Montan 3 lecz to już były zupełnie inne kolumny .Jak dla mnie za dużo basu choć skrzynki piękne .Szybko znalazły nowego właściciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny przykład na to, że nie zawsze to co nowsze czy bardziej zaawansowane, lepiej się sprawdzi. Qadrala nie znam ale znając Twoje gusty brzmieniowe domyslam sie jak grają.

W Absolutorze po wielu probach dokonalem wyboru lamp. Lampa prostownicza to Ez34 Mullard. W sekcji pre znalazla się parka Sylvanii 6LH7 GTBi para RCA 6LH7 metalowych. 

WBA i Absolutor prezentują obecnie podobny poziom brzmienia. Absolutora przydaloby sie jeszcze skalibrować. Wba jest nieco bardziej analityczny Absolutor bardziej miękki. Jeszcze mogę go nieco stuningować :). Bedę myslał nad tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest większy porządek. Trzeba jednak pamiętac, ze Absolutor jest tylko przedwzmacniaczem i jego kubatura jest porównywalna z całą Lorką. Jest tu możliwość oddzielenia sekcji zasilającej i właściwego pre. No i trudno o lepszą technikę niż hand made w technice lampowej. Ciągniecie prądu drutami, a nie po płytkach drukowanych.

Najlepsze trafa są nawijane ręcznie( co robi Markow). W monoblokach też bedę mial trafa nawijane recznie. Same rdzenie są wyżarzane przez miesiąc (Czechy). Niestety to co dostajemy w salonach to ...troszkę nie ta jakość. No chyba, że zapłacimy kilkanascie, kilkadziesiat tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...