Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dnia 4.11.2017 o 22:50, audiowit napisał:

Ostatnio dość intensywnie spedzam czas coraz bardziej zgłębiajac projekty audio. 

Królestwo lamp i pysznego dźwięku ;). Nie nagrałem filmiku ,,jak to gra'' jak co poniektórzy na yt ;)

Dla wprawnego oka. Na prawym rogu stołu stoi rożowe pudełko po butach, a w nim coś na kształt dac, ktory położył mojego na łopatki :(.

20171104_172823.jpg

 

Witam

Na ten temat trafiłem przypadkowo a zainteresowało mnie to zdjęcie i  jakże mi znane miejsce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powiem Ci, ze nie jest żle. Przez pierwsze pól godziny podziwialem tylko przestrzeń i srednie i wysokie tony. Po pół godzinie zaczoł się pojawiać, a po godzinie było juz nieźle. Oczywiscie bas nie byl tak monumentalny jak z poteznego trana ale nawet moglbym z nim żyć.

Monosy podejzewam, że rozniosą kefy. Ale trzeba pamietać, że z lampy 211 nie ma zbyt wysokiego dumping factor.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek.
Dobrze wiesz że sam DF nie gra. Pamiętasz mojego RA980 i jego DF=1000?  Było dobrze, ale nie wybitnie (no bo w tej cenie rzadko kiedy jest wybitnie).
A zamieścisz jakieś fotki swoich Kefuniów i nie będziesz nas trzymał w niepewności?

Audionet,
odebrałeś już swoją Jolkę po konserwacji?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspierałem się opiniami Audioneta i gdyby nie to, że w tej chwili Quadrali nie było to pewnie by takowe u mnie wylądowały.

Zdjęcia z krotkiej ich bytnosci w moim pokoju odsluchowym. 2x25cm bas to troszkę za duzo na 14m2....

20180312_191938.jpg

Więcej zdjęć nie bedzie, bo już za duzo na nich widać ;)

Jeszcze może to. Przepraszam za jakość ale nie robiłem ich do użytku forumowego

20180313_211319.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.03.2018 o 23:45, RoRo napisał:

Witek.

Zacne masz te "szafy" :-)

No to może jeszcze na dobranoc (albo na "Dzień Dobry") fotkę zacisków głośnikowych...

Pozdrawiam

Prosze bardzo - tak wygladają w moich. Pozdrawiam.

PS Witek pewnie zapomniał, a może już w końcu  testuje  swoje monosy.

 

20180318_135606.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega, przepraszam, nie zauwazyłem Twojego wpisu. Ja mam terminale wymienione na współczesne niestety. Moje kefy są odrestaurowane. Wymienione zawieszenia, maskownice. Jak poprzedni wlasciciel wymieniał zawieszenia to przy okazji wymienił na bardziej uniwersalne. Ja bym ich nie ruszał. 

A jesli chodzi o monosy to dziś kolega odebral pierwszą parkę. Robilismy je razem. Mój ma inne wykończenie i Piotrek je zostawil na deser. Rozmawialem z Arturem i o dźwięku za duzo nie mówił (nie wygrzane, na przypadkowych kolumnach, w zadnym pomieszczeniu) ale mowił, ze wykonczenie fajne.

29748210_10215549445279551_1037070004_o.jpg

To zdjecie, ktore Piotrek z WBA przeslal mi w nocy. Artur widział moje monosy i też mu się podobaly.

A tu zalegle zdjęcia Kef 107 i terminali. 6mm2 kabelek daję radę przenieść impulsy z mini elektrowni jadrowej ;)

A tak na marginesie to niesamowity zbieg okoliczności sprawił, ze z Regà praktycznie w tym samym czasie stalismy się posiadaczami bardzo zadkich w Polsce kolumn. Zadziwiajace, nieprawdaż ?

20180330_184044.jpg

20180330_184208.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, Twoje wyglądają dużo lepiej po renowacji. A mnie to dopiero czeka. Z maskownicami to nawet nie mam szans na odnowienie bo wcale ich nie bylo. Mogę jedynie próbować coś podobnego dorobić. O ile samo dorobienie pewnie nie stanowiłoby jakiegoś wielkiego problemu to już znak firmowy jest poza moim zasiegiem. Ale bez maskownic też grają. I to jak!!! Na wieksze eksperymenty będe sobie mógl pozwolić dopiero za jakiś czas. Na razie czekają. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Myśle o ich odnowieniu z zachowaniem dotychczasowego koloru drewna. No i Twoje są nowsze. Mają wyższy numer seryjny. W miejscu docelowym będą dopiero za kilka miesięcy. Ważne, ze obok Chario Syntar 300 będa znaczącą częscia mojego zestawu. Załaczam kilka zdjęć ich stanu na chwile obecną. Te monosy wyglądają wspaniale. Jeśli jeszcze bedą tak brzmiały jak wygladają to już Ci zazdroszczę. Ja czekam na moją pierwszą lampę. Będzie w maju. Oczami (uszami) wyobraźni juz jej słucham:). Pozdrawiam

20180318_135457.jpg

20180318_135509.jpg

20180318_135517.jpg

20180318_135554.jpg

20180318_135559.jpg

20180318_135631.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą wyglądaly inaczej, bo ja mam inne wykonczenie. Prace trwają bo to jest bardziej skomplikowane spasowanie elementow obudowy. 

Artura monosy pokażą się na oficjalnej stronie WBA i będą w ofercie firmy. Pewnie moja wersja wykonczeniowa rownież się tam pojawi. Tylko nie wiadomo czy w takiej samej konfiguracji bo z Arturem zamawialismy b drogie elementy, ktore mogą bardzo podniesć cene wzmacniaczy. WBA musi samo zadecydować.

Rega, zdecydowanie Kefy w drewnie! To jest klasa i Twoja wersja wykonczeniowa bardzie mi się podoba niz moja czarna. Na szczeście to fornir z mocnym uslojeniem bo black piano bym nie zniósł. Nie dawaj black piano. Bedę tu uszczypliwy i moda na te blyskotki jest malo gustowna, bleeee. Nieeee po prostu nie. To nie ten poziom. Rega wiesz co mam na myśli.

A kefy grają coraz lepiej, naprawdę system do kotleta gra taką muzykę, z taką potęgą jak w filharmonii. Nie ma tej namacalnosci bo akustyki nie zmienie ale jest bosko. Muzyke na niskich poziomach glosności slychac calym pasmem w calym domu nie tylko w salonie.

20180408_113013.jpg

20180408_121430.jpg

20180408_120755.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdza sie ten Twój nowy kabel? Faktycznie , nie bede zmieniał koloru wykończenia. Postaram się tylko odnowić powierzchnię. I nie bardzo jeszcze wiem czy po renowacji samej faktury forniru, tylko polakierować, czy też zastosować politurę. Oczywiście myślę o lekkim lakierowaniu w celu zabezpieczenia odnowionej faktury przed zabrudzeniami. Caly czas z zalożeniem pozostawienia oryginalnego koloru wykończenia. Mam też już pewną koncepcje dotyczącą górnych maskownic. Ale o tym powiem (i zamieszczę zdjęcia) dopiero po renowacji U mnie na pewno nie osiągnę takiego efektu audio jak u ciebie z wiadomego powodu - nie mam kontrolera i jak na razie poszukiwania nie dają rezultatu. Bardzo możliwe, ze skończy sie to wykonaniem klona, jeśli bedzie możliwe zdobycie schematu jak również możliwość obejrzenia oryginalnego urządzenia od środka. Tu znowu nasuwa sie pytanie czy jest on rozbieralny, czy też producent zabezpieczyl sie przed wzrokiem ,,ciekawskich,, Na razie cieszę sie tym, ze je mam i myśle o tym jaki wzmacniacz mógłby sie sprawdzić we współpracy z nimi. To czym dysponuję w obecnej chwili będzie na pewno za słabe. Choć mam pewne nadzieje dotyczące Tandberga TR 2055. Przy 4 ohm dysponuje mocą 2x80W. Może ,,da radę,,. To stara, norweska produkcja i z innymi kolumnami o gotowości przyjęcia 300W poradzil sobie. Zobaczymy. Najgorsze jest to, ze nie moge tego wypróbowywac już. Wiesz jaka jest moja sytuacja i dlaczego musze czekać. No ale może właśnie ta ,,pogoń za króliczkiem,, jest najbardziej ekscytująca. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolery pojawiają się na ebay ale rzadko. Oczywiście udostępnie Ci zdjecia kontrolera. Ale pomyslalem, ze moze zadzwonisz do Kef. Podobno biuro jest chwalone za kontakt z klientem. A moze majà kontrolery i moze nie za bajonskie pieniadze. Kolumny kosztowaly tyle co samochod to kontroler tyle co motocykl ;).

Loga firmowe ze 107 tez kiedys widzialem. Niestety są one cgarakterystyczne bo mam też kef reference 103/3 i tam loga są inne.

Nie wiem jak wypadnie Tandberg. Jest jeszcze trochę czasu, a ja mam kilka pomysłów na elektrownie. Niedrogie ale lepsze niz np Krelle ale to juz na prv coby ceny ich się utrzymały. Sam pedzę swoje hiendem ale w Polsce mało znanym.

Kabelki super. Zaufalem sprzedawcy nomen omen znajomy mojego dobrego kolegi z Krk. Grają coraz lepiej. Juz 3 dzień się wygrzewajà. 0.75mm gra niegorzej niz wczesniejsze moje sharkwire music life 6mm2. Oyaide explorer v2 na firmowej miedzi 102 są ciekawą propozycją. 

20180408_151000.jpg

20180408_150110.jpg

 

Tu loga z 103/3

20180408_151722.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stereophile jest ten model dobrze opisany i dokladniej wszystko wytlumaczone. Generalnie jest tam filtr dolnoprzepustowy. Jak widzisz jest PRAWDZIWE zejście do 18hz i to slychac lub raczej bardziej czuć. Slyszy bardziej mój pies bo dziwnie sie zachowuje. Jest też kontur basu i jego wzmocnienie.

Taka zwrotnica zewnetrzna wspolpracujaca z wewnetrznymi. I jest rożnica w dźwięku. O dziwo na kozyść. Bo spodziewałem się że to bedzie psuj dźwięku. Kef 107 to dziwne kolumny.

Acha, wazna informacja. Ten kontroler działa tylko na niskie tony.

Z technicznego punktu widzenia najslabsza strona jest T33 chlodzony ferrofluidem i znam go bardzo dobrze. Ale powiem Wam, ze nie jest źle. Mikrodynamika jest troche za slaba, cierpi też rozdzielczosć ale w ogolnym odbiorze dźwięku tych kolumn jakoś ta wada ginie. Kolumny nie dzielą wlosa na czworo ale przestrzeń jest super. Może brakować trochę oddawania dźwieku sali w ktorej dokonywano nagrania. To duzy dźwięk, sprawiajacy przyjemność. Kolumna do sluchania muzyki. W dzisiejszych czasach nie nazwalbym jej wyczynową.

No i Panowie...minimum 30m2. Chyba, ze mocno zadzialamy kontrolerem. Poprzedni wlasciciel probował grać na 22m2. Zostawił sobie zdecydowanie gorsze jakosciowo kappy.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba taka koncepcja. Niewielkie monitorki postawione na subwooferze jako standzie. Budowa modułowa to mój ulubiony typ kolumn. Do tego aktywna korekcja basu pozwalająca na dopasowanie kolumn do akustyki pomieszczenia. Naprawdę świetne rozwiązanie.  

Obecne technologie pozwalają na lepsza rozdzielczość. Dlatego KEF poszedł w membrany metalowe. Na samym początku uznawali wyłącznie tworzywa sztuczne za jedyne materiały do tego celu nadające się. Ten sterownik ma właśnie za zadanie głównie to aby mogły grac w pomieszczeniach o różnych rozmiarach. Zakres regulacji powinien dać możliwość ich użycia nawet w niewielkich pokoikach.

Te nakładane maskownice uważam za coś całkowicie zbędnego. Wszystkie głośniki są osłonięte. Nie sądzę aby miały one w czymkolwiek pomagać.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur no i jak grają monosy? Wiem, ze jeszcze do pelnego wygrzania daleko ale moze jakieś wstepne wrażenia.

Kefy mają 90dB :)

Tak. Te maskownice są zbędne. Dla mnie sa o tyle dobre, ze po zalozeniu, kolumny nie wyglądaja jak kolumny tylko cos i nie narzucają się wygladem w salonie.

Moby, probowalem grać nimi na 15m2 i nawet fajnie to brzmiało tylko czasem przy mocniejszym zejsciu bylo dziwne wrazenie, ze dusza się. Przy ustawieniu ich na 50hz filtrem było najlepiej. Wiadomo, akustyka...

Czytalem wlaśnie o Ironbirdzie i nie ma nic o sprzężeniu zwrotnym ale Piotrek dopisze jeszcze. Bedzie jako opcja dodatkowa.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaśmiecał wątku ... ale

Grają tak jak wyglądają :D 

Nie umiem opisywać dźwięku, ale to NIE są ciepło, słodko pierdzące kluchy :). Bas schodzi odziwo bardzo nisko.

Lampa sterująca chyba wymaga dłuższej pracy bo jest prosto z pudełka i gra to wszystko może niecałe 20h.

Było troszkę "szkliście" (może też trochę z uwagi na moje kolumny na ceramikach Accutona), ale dzisiaj np. już jest rozdzielczo i gładko.

Pewnie będzie się to jeszcze jakoś układać.

Edytowano przez wieniu26
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...