Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dziś monosy i pre na 2A3 pojechały do mojego kumpla z lepszym uchem i lepszym pomieszczeniem odsluchowym. 

Powiedzmy, ze ta amplifikacja przerosła moje pomieszczenie. 

Już po wstępnym podłączeniu poszly w swiat laurki, ale narazie ostrożne bo sprzet przewożony i na przypadkowym okablowaniu. Dziś wieczorem moze bedę miał informacje z pierwszego wrazenia po odsluchu. 

Jutro bedzie podpiety pod najwyzszego zintegrowanego Mbl bo to już chyba ten poziom ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero go podłączylismy. Odsluchy będą w niedzielę. Uklada się to wszystko. Nawet dziś nie pytalem kumpla o pierwsze wrażenia. Nie ma co się sugerować.

W niedzielę zmienimy pre 2A3 na ecc88.

Ładny ten mbl :). Chetnie bym go sobie sprezentował. Nawet nie musialby grać. Robilby za podstawkę pod kwiatka ale chyba nie bylby zbyt praktyczny bo to toploader.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Za namową kolegow zmieniłem lampę sterującą w monobloków z 6h30pi na 5687. Oczywiscie musiałem zastosować przejsciowkę.

Zmiany w dźwięku są duże. 6h30pi jest ,,rowną'' lampą. 7865 jest bardziej ,,muzykalną''. Powiem narazie ostrożnie bo sprzet gra od godziny wiec jeszcze nawet dobrze się nie nagrzał. Warto sluchać kolegów i czerpac z ich doświadczenia :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołączyć się do wątku "lampowego" gdyż w dniu wczorajszym zakupiłem monobloki Omak Jewel Three :)

Jestem po około 2 godzinnych odsłuchach i na razie co stwierdziłem to, to że w końcu mam morze pięknego basu jakiego poszukiwałem przez ostatnie około 3 lata :) Omaki maja rozmach i grają bardzo otwarcie. Dźwięk w porównaniu z Musical Fidelity A5cr bardzo się ocieplił i w niektórych utworach jest aż za ciepło bo poznikało wiele detali. Ogólnie na razie jest na duży plus :) Na dzień dzisiejszy nie żałuję zakupu. We wtorek wioze Omaki na sprawdzenie i czyszczenie. Będę też odnawiał pokrywy górne i rączki bo są mocno porysowane. Chcę też naprawić jeden z włączników gdyż jest trochę krzywo zamontowany i nie chodzi tak dobrze jak drugi. Będę też robił nowe sieciówki do nich gdyż te co są to jakaś pomyłka!!! 

Na początek tyle spostrzeżeń i planów na najbliższą przyszłość z Omakami ;)

Zamieszczam fotki:

DSC_1106.thumb.JPG.2d1e8de3163fb725806fe3499160240a.JPG

DSC_1107.thumb.JPG.f3240ddd74676310f2d504b22b7e293f.JPG

DSC_1108.thumb.JPG.a7247e060b5ac04a27ef5cb30517e14e.JPG

Wieczorem zrobię i wstawię lepsze zdjęcia :)

Jutro kolejne odsłuchy i spostrzeżenia. 

Wielkie podziękowania dla Witka za pomoc i doradztwo w zakupie Omaków :) Kiedy i jak ja Ci się za wszystko odwdzięczę Witku?! 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą nagrodą jest kolejny zadowolony audiofil.

Stosujesz się do naszych rad, nie działasz nierozsądnie. Jesteś perfekcjionistą, a to dobre cechy u audiofila.

Firanki, firankami ale Omaki nie powinny stać na wykladzinie. Jesli dźwięk jest ciepły, a wręcz gubi detale, udalbym się do najbliższego kamieniarza i zamowił grube granitowe lub piaskowcowe plyty.

Kable( rownież ic) za jakiś czas. System musi się ulozyć. A Ty osluchać.

Witamy w klubie :) !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O podstawkach już myślałem. Bardziej myślałem pod kątem tego żeby mi się wykładzina nie zapaliła od temperatury, a nawet przez myśl mi nie przeszło, że to może mieć wpływ na dźwięk ?

Kable to będę musiał zakupić dość szybko bo jak jutro oddam te Melodica to nie mam żadnych innych którymi to podłączę :(

Jutro piątek więc i odsłuchów trochę więcej zamierzam dokonać :)

Pierwsza reakcja żony po przywiezieniu monosów do domu: "ale to brzydkie i ma ładnie grać?!" 

Dla mnie wygląd jest ok i cały sprzęt wygląda poważniej :)

Dziękuję za przyjęcie do klubu ;)

Jeszcze parę zdjęć :

 

DSC_1113.JPG

DSC_1114.JPG

DSC_1118.JPG

DSC_1119.JPG

DSC_1124.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian,

gratuluję zakupu -i tak się domyślałem, że przyjmiesz propozycję Witka i wejdziesz w te OMAKi jak się w końcu pojawiły.

Co do modyfikacji: jakie masz w nich gniazda glośnikowe? Bo zazwyczaj są dość przeciętne i warto pomyśleć o ich wymianie...

Jeśli chodzi o wymianę kabla zasilającego: wstawiasz porządne gniazdo, czy kabel na stałe?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialismy już o terminalach głosnikowych.

Jesli chodzi o srebro i ic to może niesmiertelny Dimond MB? Mam też lepsze na myśli ale drogie.... A własnie! Damian, mam pomysł! Kolega chce sprzedać dobre kable.

Kable zasilające, ktore nie kosztują majatku, a mają dobrą renomę to Solid Core No2. Mam juz 4 sztuki :). Mocny bas nieco ocieplona srednica i wysokie ze zloconymi wtykami.

Tak, Wojtek ma rację. To błąd.

Tylko nic na łapu capu. Na wszystko masz czas.

A ja nadal testuję nowy typ driverow w monoblokach. Były Tungsole, teraz są Sylvanie. 

Ja już wiem, że ten typ lampy zostanie. Muszę jeszcze kiedyś sprobować e182cc. Jest też taka mozliwość zaaplikować je we wzmacniaczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminale mam takie :

DSC_1125.thumb.JPG.b8fcc1960244b88832b26a1433a71fa4.JPG

A do czego służy to GND? 

DSC_1126.thumb.JPG.293a0dab66fb528c782bc709f741bb4b.JPG

Tak. O terminalach rozmawiałem z Witkiem. Zrobię wymianę tych co są na WBT. Tylko te WBT są plastikowe a Omaki bardzo mocno się grzeją i nie wiem czy to będzie dobre połączenie?! 

Witku podrzuć propozycje kolegi tych kabli. Tylko ja potrzebuje 1,5m długości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audiowit napisał:

To odpada. Kable 1m.

:(

Bezpieczniki to jakieś 4 Ampery za 50 groszy. Jeden mi się przepalił po podłączeniu i kupowałem nowe takie same. 

Spodobał mi się RoRo Twój pomysł z kablem sieciowym bez wtyczki przy monobloku. Tylko trzeba by było jakoś zaślepić dziurę po gnieździe w panelu tylnim. 

A co powiecie na takie kabelki? Tylko te końcówki na śrubkę to chyba nie bardzo?!

https://allegro.pl/van-den-hul-mc-silver-it-65g-1-5-metra-i7538475075.html

Lub coś takiego:

https://avcorp.pl/product-pol-1806-Albedo-Beginning-RCA.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianRyn napisał:

Bezpieczniki to jakieś 4 Ampery za 50 groszy. Jeden mi się przepalił po podłączeniu i kupowałem nowe takie same. 

Spodobał mi się RoRo Twój pomysł z kablem sieciowym bez wtyczki przy monobloku. Tylko trzeba by było jakoś zaślepić dziurę po gnieździe w panelu tylnim. 

A co powiecie na takie kabelki? Tylko te końcówki na śrubkę to chyba nie bardzo?!

DamianRyn,
Odnośnie bezpieczników - są do kupienia po kilkadziesiąt złotych lepsze bezpieczniki, warto zainwestować (są też takie po kilkaset, ale na razie nie ma co przesadzać).

Kwestia gniazda lub kabla zasilającego na stałe:
jeśli na stałe - to lepiej dłuższy niż na styk  (a nie np. metrowy). Zaślepkę spokojnie wymyślisz np. plastikową i wywiercisz w niej dziurę na przewód.
Tym niemniej niezłym rozwiązaniem byłby (najlepiej od razu) zakup niezłych gniazd (niekoniecznie Furutechów za 600zł), bo masz wtedy uniwersalność i pole manewru na przyszłość.
Generalnie każde rozwiązanie będzie lepsze niż te gniazda które masz w tej chwili...
 

Jeśli chodzi o kable IC (zresztą dotyczy to również  kabli zasilających), to wypróbuj (wypożycz i posłuchaj) sygnałowe kable od Marka Brożka a zasilający - np.  od Mateusza (poproś Witka o namiary). Tylko pograj trochę na tym co masz, niech lampa się ułoży - bo pewnie OMAKi w tym roku nie grały zbyt dużo (albo prawie wcale nie grały przez ostatnie 12 miesięcy).

Jeśli OMAKi będą stały blisko pre, to może wystarczą Tobie krótkie kable (półmetrowe czy 60-80cm), a bywają w fajnych cenach z uwagi na ich ograniczoną sprzedawalność.

Pozdrawiam
PS. Jak widzę idziesz moim śladem jeśli chodzi o firmy - pierw kolumny, teraz końcówki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrej. Kolega sobie zamowił na furutechach złoconych, ktore bardziej mu odpowiadają, a te są na rodowanych. To taki sam kabel, ktorego teraz używam tylko mnie nie stać na takie wtyki i zrobiłem na duzo tanszych. Nie znam lepszego kabla.

Tylko ostrzegam, to kabel z manufaktury więc nie wyglada jakoś ... hiendowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...