Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Dzięki Witek za info. Będę się grubo zastanawiał nad ofertą. 

Omaki grają coraz lepiej, zaczynają się otwierać, mają coraz lepiej rozbudowaną scenę. Pojawiają się dźwieki, których do tej pory nie byłem w stanie usłyszeć, powracają detale. Dźwięk robi się bardzo przestrzenny i zaczyna wypełniać całe pomieszczenie odsłuchowe. Bas zostaje taki sam jak na początku, mięsisty, nisko schodzący wręcz odczuwalny :) To wszystko zmienia się mimo niewielkiego czasu odsłuchu, gdyż odkąd je kupiłem to zaledwie około 4 godzin. Syn mi zachorował i nie bardzo jest jak i kiedy posłuchać :(

We wtorek Omaki jadą na przegląd. Jutro będę dobierał farbę do pokryw i rączek. Plan na najbliższy czas wygląda następująco :

Najszybciej będę chciał zakupić bezpieczniki o których mówił RoRo, później IC i sieciówki. Na koniec zostawię gniazda głośnikowe. W między czasie zaprojektuje sobie RTVkę i zrobię ją z granitu (marmuru) lub (jak wyjdzie za drogo) z podwójnej płyty wiórowej (meblowej). Kiedyś z takiej płyty robiłem sobie meble do sypialni i były cholernie ciężkie. Łóżko ważyło coś ponad 120kg :) 

Coś czuję, że tanio nie będzie, ale może warto ;) Co do kabli to się jeszcze zastanawiam co wybrać bo dźwięk tak się zmienia, że na razie na to za wcześnie. 

A co powiecie na takie sieciówki? Mam okazję kupić po 350zl/szt. Pan ma 2 złocone i 1 rodowany. 

https://www.q21.pl/solid-core-audio-power-no-6.html

Mógłbym wymontować z nich wtyki, zamontować przewód na stałe do Omaków i sprzedać wtyki więc byłoby jeszcze taniej :) 

RoRo jeżeli dobrze rozumiem to też masz Thiele i Omaki?! O Thielach wiedziałem, a że Omaki? Cieszy mnie, że idę torem kogoś kto się na tym zna :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel firmy solid core jest moim kolegą. Wszystkie drogi prowadzą do Witka ;)

Przeciez mowiłem Ci ze Romek ma Omaka, nie Omaki. Koncowkę mocy.

Zamiast plyty meblowej uzyj plyty drewnianej, twardej np debu.

U mnie orgia dźwieków z WBA. Dziś wymiata Sylvania.

20180909_222215.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DamianRyn napisał:

Mógłbym wymontować z nich wtyki, zamontować przewód na stałe do Omaków i sprzedać wtyki więc byłoby jeszcze taniej :)

RoRo jeżeli dobrze rozumiem to też masz Thiele i Omaki?! O Thielach wiedziałem, a że Omaki? Cieszy mnie, że idę torem kogoś kto się na tym zna :)

Jeśli szukasz swojego brzmienia i będziesz próbował różne kable - to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamontowanie dobrych gniazd zasilających (a nie kabla na stałe), co umożliwi przetestowanie różnych kabli zasilających.
Jeśli chodzi o przewody z Twojego linku - cena dość rozsądna, ale czy to już będzie rozwiązanie końcowe?

Wzmianki o OMAKu (również moim) wielokrotnie przewijały się w tym wątku ? A że nie chwalę się na lewo i prawo tym co mam (choćby w nadmiernie rozbudowanej stopce) to inna sprawa.
A poza tym (podobnie jak Witek) proponuję zazwyczaj sprawdzone (słuchane) rozwiązania, a nie teorię ...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Witek przypomniałem sobie jak mówiłeś mi o RoRo i jego Omaku. Niestety było to jak byłem w Jaworznie pod blokiem u sprzedającego i miałem wtedy z milion myśli na minutę więc umknęło mi co nie co ;)

Teraz mam podstawki z płyt dębowych i niestety w grę wchodzi wtedy tylko klejonka. Pomyślimy. Najlepiej pasowało by mi z granitu, ale może być drogo. Pożyjemy, zobaczymy :)

Witku Twoje lampy wyglądają obłędnie. Można sobie tylko wyobrażać jak grają ?

RoRo, pomysł z sieciówkami jest dobry, nawet bardzo, choć ze względów ekonomicznych wolałbym bez gniazd bo to oszczędność rzędu 1000,00zl, a to sporo kasy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianRyn napisał:

RoRo, pomysł z sieciówkami jest dobry, nawet bardzo, choć ze względów ekonomicznych wolałbym bez gniazd bo to oszczędność rzędu 1000,00zl, a to sporo kasy. 

Damian,
Dlaczego liczysz dodatkowy koszt 1000zł za gniazda? Nie musisz od razu kupować wysokich modeli ?

Przykładowo dwa gniazda Furutech Fi-06 G (pozłacane)  po 99zł
https://sklep.bestaudio.pl/furutech-fi-06-g-gniazdo-zasilajace-na-obudowe/

A poza tym możesz spróbować np. z akcesoriami i kablami od Mateusza (kontakt do niego np. via nasz znajomy "polecacz" z bieżącego wątku :) )

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Damian, Marcin też zna omaki. Miał troszkę inną wesję różnily się kolorem napisów. Marcin popraw mnie. Mialeś białe napisy?

W tego typu sprzętach jest duza różnorodność. Czesto są one robione pod konkretnego klienta.

A ja nadal slucham nowej konfiguracji lamp. Mkk, zupelnie inne brzmienie niż kiedy u mnie byłeś.

 

20180911_223121.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale Wam zazdroszczę ;) Tyle sprzętów przewinęło się przez Wasze ręce, tyle wrażeń, tyle różnych odczuć i odsłuchów, tyle fantastycznej wiedzy :) Ja zacząłem od Altus 300, przez Dali Zensor 7 i teraz to co mam :) Oczywiście uważam, że sprzęt który posiadam jest wspaniały i nigdy nie słuchałem lepszej muzyki. Fakt, że zdobyłem go dość szybko za dość rozsądne pieniądze też uważam za swój (oraz Wasz) wielki sukces :) Mimo tego wszystkiego wiem, że nigdy nie doznam nawet 10% wrażeń jakich dostarczyły Wam wasze systemy  audio  :(

Dobra ale teraz wróćmy do tematu. Chciałbym zakupić bezpieczniki i znalazłem coś takiego:

http://sklep.fusic.pl/ahp-2-gold-6-3x32mm-bezpiecznik-audio.html

Zastanawiam się tylko czy nie dołożyć paru złotych i kupić już Mercedesa:

https://allegro.pl/padis-furutech-fs-30-10a-i6815610847.html

Tylko nie mają 4A :( .

Co do sieciówek to już sam nie wiem czy lepiej zapłacić 100zł za gniazdo + 200zł za wtyk na kablu czy może lepiej dołożyć tą kwotę do lepszego kabla?

Widziałem też gniazda z filtrem za 100zł więcej niż te co proponował RoRo. Przy gaszeniu Omaków w kolumnach słychać delikatne pyknięcie, trzask. W lewej słabiej, w prawej mocniej. Czy ten filtr mógłby to wyeliminować?

Kurcze, znowu mętlik w głowie ;) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DamianRyn napisał:

Co do sieciówek to już sam nie wiem czy lepiej zapłacić 100zł za gniazdo + 200zł za wtyk na kablu czy może lepiej dołożyć tą kwotę do lepszego kabla?

Widziałem też gniazda z filtrem za 100zł więcej niż te co proponował RoRo. Przy gaszeniu Omaków w kolumnach słychać delikatne pyknięcie, trzask. W lewej słabiej, w prawej mocniej. Czy ten filtr mógłby to wyeliminować?

DamianRyn,
Moje zdanie odnośnie założenia nowego gniazda znasz ? W każdym razie ja bym tak zrobił.

Co do innego gniazda (i gniazda z filtrem), to podpytaj się o to Mateusza - a przy okazji również o kable zasilające.

Jeśli chodzi o bezpieczniki - to AHP bywają czasami taniej, więc można poczekać albo kupić lepsze. Choć nie wiem czy chcesz wydawać więcej np. na Verictum.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem kolegi RoRo (starszego doświadczeniem) i zamówiłem gniazda Furutecha. Kupiłem te bez filtra gdyż naczytalem się w necie, że każdy filtr to kolejna degradacja (zniekształcenie) dźwięku i że najlepsze są te bez filtrów. 

Zamówiłem też bezpieczniki AHP 4A.

U Pana Marka Brożka zamówiłem sobie trzy IC do testów: Clear, Cristal oraz Hybrid. Według Pana Marka najbardziej odpowiednim dla mnie kablem (po opisaniu moich preferencji i potrzeb) powinien byc IC Clear, który w odcinkach 2x1,5m ma wg mnie bardzo przystępna cenę :) Czekam teraz na przesyłkę, a później tygodniowe testy :)

Chciałbym jeszcze potestować IC zaproponowane przez Witka. Będę rozmawiał z jego kolegą w poniedziałek. Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Już nie mogę się doczekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe będziesz mial przygody z ic. To bardzo czasochłonne zajęcie. Wszystkie kable, które zamowiłeś u MB są różne charakterem. I nie myśl teraz co jest bardziej odpowiednie dla Ciebie i w rozsądnych pieniądzach. Kupisz beznadziejny drut bo jest tanszy? Lepiej jechać od razu do MM i kupic za 50zł kabelek. Po to robisz testy zeby wybrać najlepszy. Czasem lepiej poczekać i dolozyć ( jednoczesnie testując inne) bo moze znajdzie siè jeszcze lepszy.

Audio to nie piekarnia. Doszedłeś bardzo daleko stosując się do naszych rad i za stosunkowo niewielką kwotę masz zestaw, ktory sam bym Ci chetnie zakosił ;). Nie zepsuj tego.

Nie patrz juz na srednie, wysokie, bas. Teraz szukaj życia, naturalnosci, wybrzmień, wypelnienia.

Kable od MB bedą pewnie nowe. Każdy z nich musi pograć....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Witku odpisałeś to co zamierzam zrobić i jak zamierzam postępować ;)

Wolę troszkę poczekać i mieć coś lepszego niż działać pochopnie i nierozsądnie, a później żałować że mogłem mieć coś lepszego. 

Kable do testów dostanę standardowe i chyba wygrzane. A w momencie gdy któryś z nich mi się spodoba to Pan Marek zrobi mi nowy. Tak mówił mi przez telefon.

Specjalnie zamówiłem trzy różne kable, bo być może coś mnie zaskoczy pozytywnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wśród nich mam swojego faworyta. Zdzwonimy się jak je trochę potestujesz. Uprzedź MB, ze chcialbys na dluzej niz tydzień. Tydzień na 3 kable to troche krotko.

Damian, jak Omaki? Napisz teraz juz z perspektywy dluzszego czasu. Jak dźwięk? Czy masz jakies watpliwosci? Czy zalujesz? No i czy stracileś coś z dźwięku w stosunku do MF.

Acha, jeszcze jedno. Strasznie dużo zmian. Chodzi o gniazda i bezpieczniki. Z ich wymianą wstrzymaj się do ,,po testach,, ic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw czy trafisz że swoim typem ;) Pogadam z MB może da rady wydłużyć okres wynajmu. 

Absolutnie nie żałuję zakupu. Jestem wręcz zachwycony dźwiękiem. Omaki mają gigantycznie rozbudowaną scenę i grają z wielkim rozmachem. W stosunku do MF straciłem trochę na szczegółowości co delikatnie poprawiło się po podłączeniu mojego starego IC. Nie wiedziałem, że będzie mi to przeszkadzało, ale to jedyny minus w stosunku do MF. Może uda się to poprawić IC. Pod każdym innym względem jest na duży plus. Nie wspomnę już o basie bo MF przy Omakachach w pod tym względem to istne zero. Kontrola basu jaką posiadają te monobloki jest niesamowita, a jego niskie rejestry czynią cuda :) Pod tym względem na prawdę znalazłem to czego szukałem i jestem usatysfakcjonowany w 100% :)

Trafiłeś Witek z wyborem w samo sedno :)

Co do wymiany gniazd i bezpieczników to tak właśnie zamierzałem zrobic- poczekać do końca testów :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :)

W sobotę dotarły kable a dzisiaj jestem po pierwszych odsłuchach  :)

Dużo do opisania i nie wiadomo jak to ubrać w słowa. Zacznę może od tego, iż starałem się nie pamiętać jaka jest cena za poszczególne kable żeby nie miało to wpływu na moją podświadomość. Oczywiście po budowie kabli mogę się domyślać który jest którym, ale nie zaprzątałem sobie tym głowy.

Może zacznę tak. Zrobiłem sobie małą listę kolejności odsłuchiwanych piosenek oraz podłączanych do nich kabli z przypisanym do nich miejscem na podium (na kartce mam też opisy co słyszałem a czego nie, ale to zachowam dla siebie i na końcu dam krótki opis):

1. Kasia Groniec- Szyba

a/ Clear- 3

b/ Hybrid- 1

c/ Crystal- 2

2. Perfect- Nie wiele Ci mogę dać- Live

a/ Crystal- 3

b/ Hybrid- 1

c/ Clear- 2

3. Perfect- Objazdowe nieme kino

a/ Clear- 3

b/ Hybrid- 2

c/ Crystal- 1

4. The Dors- The Spy

a/ Crystal- 3

b/ Hybrid- 1

c/ Clear- 1,2

5. TSA- 51- Live

a/ Clear- 3

b/ Hybrid- 1

c/ Crystal- 1,2

6. Lady Pank- Mała Wojna- Koncertówka

a/ Crystal- 1

b/ Hybrid- 2

c/ Clear- 2,3

7. Kasia Groniec- Szyba- drugi raz

a/ Clear- 3

b/ Hybrid- 2

c/ Crystal- 1

 

Takim moim wyznacznikiem tego co poszukuje jest utwór Kasi Groniec dlatego też odsłuch przeprowadzony był dwa razy. 

Spróbuję teraz co nieco napisać odnośnie odsłuchów.

Zacznę może od kabla który wypadł najsłabiej- Clear. Ma fajną podstawę basową, gra czysto i otwarcie z dużym rozmachem. W porównaniu z pozostałymi "kolegami" ma trochę ukryte instrumenty- tak jakby za jakąś cienką przesłoną. Najlepiej zagrał w Lady Pank gdzie wydał mi się bardzo naturalny z bardzo dobrym dołem lecz ze zbyt mało wyrazistymi instrumentami.

Crystal- Ma bardzo dobrą podstawę basową, gra bardzo dynamicznie, czysto i otwarcie. Podczas odsłuchów instrumenty były bardzo wyraźne i szczegółowe, zwłaszcza gitara elektryczna, cymbałki wręcz wkręcały się w uszy, a skrzypce wynosiły mnie pod niebiosa :)  Bardzo udany kabelek i chyba najbardziej przypadł mi do gustu gdyby nie...

Hybrid- ... no właśnie. Niesamowite jest co ten kabel robi z dźwiękiem. Posiada wszystkie cechy Crystala (oprócz podstawy basowej, której jest tu zdecydowanie za mało), ale wydźwięki jakie zaprezentował są nie do opisania i muszę powiedzieć, że słyszałem coś takiego po raz pierwszy :) Gdyby nie tak słaba ( w stosunku do Crystala) podstawa basowa to byłby zdecydowany faworyt, a tak to mam duży dylemat. Dobry bas, czy wydźwięki, które nie pozwalają mi o sobie zapomnieć ????

P.S. Mam nadzieję, że opisując wydźwięki, to są właśnie one bo nikt nigdy nie powiedział mi, że to jest wydźwięk i tego szukaj. Jak to usłyszałem to od razu skojarzyło mi się z tym słowem, więc mam nadzieję, że to to. Wg mnie to taki detal instrumentalny, delikatna zmiana jego tonu, słyszenie np. jednego przeciągnięcia smyczka po strunach ale słysząc każdą strunę oddzielnie, różne zakończenia dźwięku instrumentu- kurcze trudno to opisać i wyrazić słowami  :(- ale jest piękne :) 

Fakt, faktem, że to dopiero pierwszy dzień odsłuchów, ale coś zaczyna się klarować. 

Jutro wracam do pracy nad kablami  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DamianRyn napisał:

Mam nadzieję, że opisując wydźwięki, to są właśnie one bo nikt nigdy nie powiedział mi, że to jest wydźwięk i tego szukaj. Jak to usłyszałem to od razu skojarzyło mi się z tym słowem, więc mam nadzieję, że to to. Wg mnie to taki detal instrumentalny, delikatna zmiana jego tonu, słyszenie np. jednego przeciągnięcia smyczka po strunach ale słysząc każdą strunę oddzielnie, różne zakończenia dźwięku instrumentu- kurcze trudno to opisać i wyrazić słowami  :(- ale jest piękne :) 

Mam wrażenie, że opisujesz tzw wypełnienie w harmoniczne dźwięki, ale oczywiście pewności nie mam, bo Ty wysłuchałeś, a nie ja. Inaczej- albo dźwięk jest podstawowy i tylko z drgającej struny bez wybrzmień pudła rezonansowego lub całe spektrum dźwiękowe z harmonicznymi i  z nawet nakładającymi się dźwiękami odbitymi z powierzchni studia .
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru (warto zmienić coś w systemie... np inną platformę zastosować, by kabel potencjalnie dobry "zagrał" jeszcze lepiej), WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Bardzo się jeszcze zdziwisz. W jeden dzień w audio to mozesz sprawdzić czy wibrapody czy platforma Ci pasuje.

Juz wiem, ze nie bedziesz zawiedziony. I juz wiem, ktory kabel wybierzesz ;)

Choć z drugiej strony fajnie, ze juz od pierwszego dnia opisujesz dzwięk. Bedzie to dokumentacją i dowodem na wygrzewanie kabli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpszoniak jest dokładnie tak jak mówisz. Dźwięki które kiedyś wybrzmiewały i się kończyły teraz jakby są dłuższe, jest ich więcej, są bardziej dokładne, szczegółowe. Urzeka mnie to bardzo przy słuchaniu Hybrida, choć dźwiękowo bardziej odpowiada mi na razie Cristal (patrząc na całokształt). Ale tak jak napisał Audiowit na razie to za krótko żeby coś wybrać, choć nie mam pojęcia co to są wibrapody i platforma. Nie śmiejcie się - po prostu jestem początkującym audiomaniakiem ;)

Kurcze Witek może uchylisz rąbka tajemnicy co do tego który kabel wybiorę ;)

Z tym zapisywaniem to zawsze tak robiłem. Nawet przy odsłuchach kolumn :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianie- ku nauce:

  • vibrapody to firmowe (niezbyt drogie) stopy pod sprzęt.... Jedni sobie chwalą a inni przciwnie (jak zwykle), a wyglądają tak:

x1.thumb.jpg.a14672e8f4e64b5c1046ea7cb9a2d22a.jpg

  • platformy to podstawy, na które umieszcza się sprzęt- granitowe, drewniane, ze sklejek.... różne na przykład takie:

thumb_3SG40-CZ.thumb.jpg.a10f1cc3bfeddf342ddcb3e35914c89a.jpg

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...