Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Niekiedy tak jest ,że zmysły szaleją , nastawiasz się na coś "lepszego" i to odbierasz , potem już ten efekt "wow" zanika ;)

Kiedyś kolega wódkę popił wódkę (wycieczka klasowa , alkohol w butelkach po mineralce , można było się pomylić) i nie poczuł dopóki ktoś mu nie powiedział ,że to nie przepitka , wtedy zaczęło go palić :D 

Myślę iż w tej materii meloman Kraft mógłby więcej napisać , dlaczego tak się dzieje , mógłby nawet triumfować byś skorzystał ze ślepego testu :) 

PS: niekiedy tak miewam ,że obojętne co puszczam to nic mi się nie podoba , być może ciśnienie , czy biorytm niekorzystny , tak bywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie (odpoczynku) w odsłuchach i powrotu do nich w dniu wczorajszym i dzisiejszym wybór pada na kabel Crystal. Oczywiście to jest stan na dzień dzisiejszy choć kable odsyłam już jutro więc nie wiem czy może się do jutra coś zmienić w tej materii. 

Dźwięk Crystala podchodzi mi najbardziej. Jest dość jasny, otwarty, mocny, bardzo szczegółowy z bardzo dobrą podstawą basową. Różnica pomiędzy Crystalem a Hybridem trochę jakby się zatarła (jeżeli chodzi o słyszalność różnych wydźwięków czy  wypełnień) wraz z wygrzewaniem się i już nie słyszę między nimi tak kolosalnej różnicy jak na początku z tym, że Crystal gra zdecydowanie lepiej na niskich częstotliwościach. Tak naprawdę najlepsze dla mnie byłoby połączenie tych dwóch kabli ale nie wiem czy MB ma coś takiego w ofercie. Jak odeślę kable to przed podjęciem ostatecznej decyzji zapytam Pana Marka o taką konfigurację ;) 

Na razie wracam do odsłuchów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DamianRyn napisał:

 

Dźwięk Crystala podchodzi mi najbardziej. Jest dość jasny, otwarty, mocny, bardzo szczegółowy z bardzo dobrą podstawą basową.

Ten opis może sygnalizować, że słuchając tych zalet w dłuższym okresie możesz się tym zmęczyć. Dobrą zasadą jest wybranego kandydata wypożyczyć na 1-2 tygodnie i słuchać tylko za jego pośrednictwem.

Z Twojego opisu jednak wynika, że żaden kandydat nie jest optymalny?

Przy odsłuchach porównawczych warto mieć  już "wygrzane" kable i słuchać każdego dopiero po 3 dniach "grzania" w zastanych warunkach. Kabel się ustabilizuje i wtedy można go oceniać.

Porównanie 1:1 poprzez szybkie przepinanie nie prowadzi do niczego dobrego, najczęściej niestety powoduje dezorientację i zmęczenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W koncu przenioslem Kef 107 do monobloków. Przetarganie 50kg nawet w częściach jest ponad moje sily. Jeszcze trzeba uwazać na sprzet, parkiet itd.

Wszelkiego rodzaje muzyki z instrumentami zywymi brzmią bajecznie. Jazz, fantastycznie. Klasyka, Bach, wokale cudownie. ALE!!! Poblemy się zaczynają z duzymi skladami symfonicznymi, metalem, elektroniką z subwooferowym basem. Nie zmieniam swojego zdania. Kef 107 reference są kolumnami ekstremalnie trudnymi. Chcesz mieć wszystko to co Kef ma do zaoferowania to kup tranzystor z trafami wielkosci talerzykow. Nie ma wyjscia. Z tylu kolumny masz napisane czym trzeba je karmić.

Przez chwilę nawet myslalem, ze te monosy to idealne połaczenie. Przez chwilę...Jeszcze tak sobie myslę, ze moze tego typu pull-push dalby im radę ale Lorka ze swoimi 17W w pp tez cienko na nich wypada.

Reasumujac. Cale pasmo do wyzszego basu i ewentualnie niższy bas przy wolnym tempie jest ok. Ale gubi sie przy ostrej jeżdzie i nie oddaje wlasciwej barwy i odpowiedniej separacji przy bardziej wymagajacych aranżach.

Mala poprawka. Kefy są jedynymi 4ohm kolumnami jakie mam. Zapomnialem przelacznik z 8 na 4ohm :). TTeraz od kilku godzin grają na 4ohm i jest o wiele lepiej. Moze nie ma jakiejs super kontroli na basie ale jest wystarczajaca. Niestety kef są za duze do moich 14m2 i jak zejdzie coś mocniej na basie to chce sie wymiotować, a flaki się skrecają ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Nie wiem Panowie jak Wy ale ja dziś swietuję !!!

http://www.highfidelity.pl/@main-3382&lang=

No to GRATULACJE!

Należało Ci się, chocby za te wielomiesięczne oczekiwania.

A jeśli chodzi o targanie Kefów to wiem coś na ten temat. Ja używam wózka do wożenia zakupów. Córka śmieje się ze woże je jak babcia zakupy z biedronki:D. Z tym że ja woze je po schodach. Kto ich nie targał ten nie zrozumie.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega, mozna powiedzieć, ze współudział w powstawaniu bo wszystko bylo konsultowane łącznie z brzmieniem. 

Kubak, jestem w pracy i poźno wracam więc tylko kawa ;)

Jestem bardzo zadowolony ale moglo być jeszcze lepiej. Kwestia lamp. Ja lubię dźwięk neutralny, prawdziwy. Teraz po wymianie lamp w pre i powrocie do pierwotnego drivera w monosach jestem bardziej zadowolony. Tung sol zagęscił brzmienie i zmniejszył separację. No ale cóż czlowiek uczy się na błędach.

Ale tez nie twierdze, ze na Tungsolu komus bardziej się nie spodoba :)

Wpszoniak, właśnie nie chcialem za duzo pisać bo byłem w trakcie. 

Wierzyć. Akurat z Panem Wojtkiem rozmawialem przed testami, przywożac sprzet i po, zabierajac swoj sprzet.

Wierzyć.

W trakcie testow nie wytrzymalem i wyslalem sms z zapytaniem. I wiedzialem, ze sprzet nie jest najgorszy ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak u mnie. Mullard w stopniu wstępnym zagęścil brzmienie w porownaniu z 6N23P Electro Harmonix. Możliwe ze niedlugo wypróbuję Mullardy w stopniu końcowym. Oczywiście wszystko w trochę mniejszej skali niż u Ciebie. Ale dla mnie wystarczy. No i też z Kef 107 było ok, jednak z Coralami bylo lepiej. Dużo lepiej.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audiowit napisał:

Wierzyć. Akurat z Panem Wojtkiem rozmawialem przed testami, przywożac sprzet i po, zabierajac swoj sprzet.

Wierzyć.

W trakcie testow nie wytrzymalem i wyslalem sms z zapytaniem. I wiedzialem, ze sprzet nie jest najgorszy ;)

 

A więc pogratuluję teraz już bez obaw!
Pozdrawiam też, WP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, W Pacuła zauwazył artystyczną robotę Pawła. Trafo to b wazny element wzmacniacza lampowego więc skoro Pan W Pacula wspomniał o Khozmo to czemu nie napisać o Trafonice. Kilka telefonow i jest efekt. Fajnie bo Paweł wklada serce w kazdy swój transformator.

Najgorsze w tych testach jest to ze kazdy z elementow jest rozkrecany przez P Wojtka. Balem się, ze uszkodzi :).

Nie Kuba. Jesli chodzi o lampy z bierzącej produkcji to jestem zielony. Wolę nosy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...