Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam!
Szacowny Kaczorze i wszyscy dotknięci AUDIOHOLIZMEM- zazdrość mnie ściska- coś mi się zdaje, że za wschodnią granicą produkują niezgorsze sprzęty- ja trzymam Phast Triody i chyba je sobie zostawię,bo chociaż nie do końca lubią się z dynaudio, to jednak maja coś w sobie. Chętnie spróbowałbym Omaka, ale jak? Co prawda u mnie w pracy pojawiła się parka stażystów z....Dniepropawłowsaka- ale jakoś głupio tak im mówić: a wiecie- trzeba mi 2 końcówek mocy i preampa z Doniecka- możecie mi przywieźć- waży to niecałe 80kg ale co to dla Was?
Więc chyba jednak zostanę przy Triodach z Lwowa. Zachowują się troszkę niesfornie w czasie ataku górnego środka i góry, ale może dostaną zamienniki lamp i będzie OK- mam nadzieję....
A więc zaraz siadam do słuchania- polecimy z nieznanym mi do tej pory Johannem Sebastianim: wcześniejszy od Bacha- nagranie świetne, głosy żeńskie w mniejszości, jakość płyty (realizacja nagrania) znakomita

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absinthcie ależ możesz ograniczyć swoje potrzeby i poprosić o przywiezienie stereofonicznej końcówki mocy - to "jedynie" 30 kg icon_lol.gif

Wiem, wiem wredny jestem. icon_redface.gif
Gdybyś miał ochotę zapoznać się z działaniem takiej zintegrowanej końcówki (Omak Jewel One) współpracującej z tranzystorowym preampem Rotela zapraszam. Podpięte mam do tego wprawdzie Totemy nie Dynaudio, ale jako, że Mite ponoć też są "trudne" do napędzenia jakiś pogląd wyrobić sobie można. W przeciwieństwie do pierwszego zdania - zaproszenie jest jak najbardziej poważne. W końcu do Ząbek bliżej niż na Ukrainę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm trzeba będzie się spakować i jechać do Ząbek - trafić trafię bez problemu bo któż nie zna Ząbek? icon_razz.gif A poważnie- bardzo dziękuję za zaproszenie i chętnie skorzystam - a spakuję sprzęcicho w całości i spróbuję się wybrać, ale dopiero jak ponaprawiam auto.... Ludzi z Dniepropawłowska nie będę obarczał takim zadaniem bo latają via Warszawa- zresztą zobaczymy, bo dziś byli pierwszy dzień na stażu i jak bardzo są chętni do współpracy międzynarodowej to się dopiero okaże. A powiedzieć muszę, że on jak on- ot Kozak Doński, ale Ona- Ona to dopiero klasa icon_smile.gif))
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo- Warszawę zbudowano koło Ząbek- podobnie jak Kraków (choć nie od razu) zbudowano koło Nowej Huty. A że wszelkie regionalizmy są nam obce więc jak mi się uwolni trochę czasu i mocy w aucie to się wybiorę. Czy Dynaudio lepsze od Totem- to się zobaczy
Mam nadzieję że nikt się nie obrazi na moje określenia geograficzne anyway only music matters
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu
Sto lat, sto lat i ja Ci życzę, ale sto lat to mało ......... życzę Ci zatem abyś spędził je w towarzystwie sprzętu zacnego wielce (markę to sobie już sam wybierz icon_wink.gif ) okraszonego kompaniją równie zacną. Do tego zdrowia i pomyślności wszelakiej.
A tak na szybko upgreadu ze stanu mono do stereo.

Andrzej

PS. Bartku coż to za obcyndalanie się - ja rozumiem w niedzielę zmęczony po podróży nic nie pisałeś, na ale mamy wtorek - czas na dłuuuugie sprawozdanie z "nocnego spotkania". Jak siędalej będziesz uchylał będę tupał nogami icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za życzenia urodzinowe ,oczywiście wypiłem wasze zdrowie.
Przedwzmacniacz i końcówka mocy Audioneta są na Allegro ,nie wiem czy bym nie zdradził dla nich ukochanej lampy. Zresztą jakby była kasa to i dwa systemy by się przydały. icon_biggrin.gif

http://www.allegro.pl/item474911850_high_e...onet_pre_1.html
http://www.allegro.pl/item474911356_audion...h_end_igla.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie- fajowo, że wypiłeś za nasze zdrowie- ale że narobiłeś smaka na AN to już nie tak dobrze .... i dopiero myślenice się zaczną. Triody Phasta- muszę komuś dać do regulacji, bo z opisów można wnosić , że mają za wysoko ustawiony bias. Za zewnątrz żadnych otworów regulacyjnych nie widać, ale z forum doczytałem się, że problem nadmiernej wyrywności góry pochodzić może od warunków prądowych
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laik- nie mam nawet instrukcji a na stronie phast-a nic nie piszą na ten temat. We czw będę może wiedział coś więcej... Nie bardzo wierzę że Trioda ma taką wadę wrodzoną i rozbija górę, zwłaszcza ofensywnie nagraną. Nie wiem czy napięcie do którego PT były strojone jest takie same jak u nas, ale coś mi tu nie gra- w przenośni i dosłownie. Zresztą Panowie dyskutowali na początku roku dokładnie o tym samym egzemplarzu, który ja teraz wygrzewam u siebie w domu. I jak z tego widać do tej pory wzmak nie poszedł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz!
Najlepsze życzenia urodzinowe – i żadnych więcej problemów z uszami (ze słuchem... chyba, że ktoś przynudza), do tego kopy sprzętu za kupę kasy, czasu na słuchanie i ogólnie samych sukcesów.
No i udanego wyjazdu na AudioShow za rok i spotkania w większym gronie, nie tylko "na sucho" icon_mrgreen.gif

A na dodatek bujnej i pełnej sukcesów działalności - nie tylko na Forum, lekko opustoszałym ostatnio - to chyba syndrom AudioShow nam się w ten sposób objawił icon_sad.gif do czego i ja się ostatnio przyczyniłem, ale już chyba wracam "do normalności" ... mam nadzieję.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz - to fajnie!!!
Wreszcie jakaś dobra wiadomość...
Więc w nagrodę - może jako dodatek do urodzin życzę Ci jeszcze takiego Moona na Totemach - oraz takiego pokoju odsłuchowego (niekoniecznie w Warszawie - może być w Twoim domu icon_mrgreen.gif )
Do tego - podczas słuchania - może taki masaż (o ile żona nie będzie zazdrosna o masażystkę), natomiast co do ekipy słuchaczy, to już sam musisz zdecydować... Marka już znasz, koło niego (i w słuchawkach - podczas masażu) Kolega Uczeń54.
Na zdjęciach oczywiście poza Moonem który świetnie zagrał - nasi ulubieńcy z AudioForte (słychać było, że nie tylko dobrzy sprzęt - ale i trochę "zabawy" przy rozmieszczeniu sprzętu i zaadaptowaniu pomieszczenia, bo był to jeden z nielicznych pokojów gdzie można było posłuchać... icon_cool.gif )

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Pozdrawiam
PS. Widzę, że znowu trochę zmian sprzętowych wśród "Jolkowiczów...", zaraz powinienem dostac jakieś dodatkowe pieniądze i włączyć się do zabawy icon_razz.gif , czego oczywiście i Tobie życzę. Bo po CXie coś się Kolego opuściłeś icon_wink.gif A pozostałe relacje i fotki - od jutra już we właściwym wątku
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry27780
ale tutaj - to było jako załącznik (szkoda, ze wirtualny) do życzeń urodzinowych!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
ja tam sie mecze w wątku o Audio Show 2008 a Ty tutaj pierwsze fotki wklejasz. Może byś tak i tam wkleił to i owo. Zaczątek do dyskusji mam nadzieje w wątku o AS juz jest. Czekam ze strony forumowiczów obecnych na AS 2008 na więcej merytorycznych uwag i wrażeń z pobytu na wystawie. Nie chce Was zawstydzać ale na sąsiednim forum komentarzu jest co nie miara.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roman
ja tam sie mecze w wątku o Audio Show 2008 a Ty tutaj pierwsze fotki wklejasz. Może byś tak i tam wkleił to i owo. Zaczątek do dyskusji mam nadzieje w wątku o AS juz jest. Czekam ze strony forumowiczów obecnych na AS 2008 na więcej merytorycznych uwag i wrażeń z pobytu na wystawie. Nie chce Was zawstydzać ale na sąsiednim forum komentarzu jest co nie miara.

Marek
Zacytuję swoją wypowiedź "Więc w nagrodę - może jako dodatek do urodzin życzę Ci jeszcze takiego Moona na Totemach - oraz takiego pokoju odsłuchowego (niekoniecznie w Warszawie - może być w Twoim domu )"
Jeszcze jakieś pytania, czemu w tym wątku pojawiła się pierwsza relacja z AS2008? icon_evil.gif icon_idea.gif icon_lol.gif

Ciąg dalszy - jak zwykle już we właściwym wątku poświęconym AS2008 (dla leniwych lub niezorientowanych - link parę postów wyżej).
Pozdrawiam
PS. Przy okazji - proszę po raz kolejny o uważne przeglądanie swoich wypowiedzi i korzystanie z funkcji EDYTUJ, bo sporo jest błędów ortograficznych i "zjadania liter", co nienajlepiej świadczy o piszących icon_sad.gif
Kolejna rzecz - niedawno były przyznane nagrody dla osób szerzących kulturę języka polskiego w "słowie pisanym i mówionym", więc jeśli już zamieszczamy wypowiedzi w obcym jezyku - to może zamieśćmy od razu tłumaczenie (jak np. zrobił to Kaczor icon_cool.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Strasznie stałeś się pryncypialny! Aż strach cokolwiek napisać... icon_confused.gif
Widać - bardzo sobie do serca wziąłeś rolę moderatora icon_eek.gif
Zastanawia mnie tylko, czy przesadna dbałość o czystość języka polskiego nie zabije spontaniczności wypowiedzi???
Wracając do meritum!
Panią masażystkę przegapiłem! Zaczynam żałować braku atencji do nauszników icon_wink.gif
Andrzej!
Długiego sprawozdania z nocnych odsłuchów raczej nie będzie.
Oczywiście dziękując Ci za gościnę i pozdrawiając Twą szanowną małżonkę, jak również winszując nowego nabytku o wrażeniach dźwiękowych nie potrafię za wiele napisać.
Cóż - Omak na pewno zagrał o niebo lepiej niż "Grubasek". Niemniej poziom głośności, który z przyczyn obiektywnych był bardzo niski nie pozwala mi na jakiekolwiek porównania, czy recenzje! Również kwestie natury zewnętrznej - nowe, malutkie pomieszczenie, nowe kolumny i repertuar nie pozwalają mi uczynić zadość Twoim zaklinaniom! Bardzo bym chciał, ale... nie potrafię!
Absinthcie!
Gwoli wyjaśnienie - do Andrzeja z kresów zachodnich przyjechał Omak o oznaczeniu Jewel One - to dwukanałowa lampowa końcówka mocy - vide link
Niemniej fakt ten w żaden sposób nie zmienił faktu, iż "uomakowiony" jestem przez czas cały. Powtarzając słowa mego przyjaciela (zresztą już tu publikowane) - "Od jednego Omaka są lepsze tylko... Omaki dwa" icon_wink.gif
Dlatego też - choć nazwa na to nie wskazuje zamiast Omaka Jewel One mam dwa Omaki Jewel Three!
Czy to już razem daje Six Omaków??? icon_wink.gif
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...