Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Takie lampy Marconi 6sn7gtb brandowane GE made in Canada 115/105 z lat 50-tych się trafiły ;) 

Pierwsze wrażenie (mimo zmęczenia i przytkanego lekko lewego ucha) , przy jeszcze nie wygrzanych eh 300b gold

Fajne stereo , scena , niuanse , otwarte brzmienie lekko na twarz , może z czasem się to lekko zmieni.

Mega dociążenie , basem potrafi fajnie przywalić , ale też "przypompować" szybko , jednak w odróżnieniu od sylvani 6f8g nie ma utraty środka czy góry pasma.

Wokale naturalne , wydaje się iż nie sieje sybilantami , w duetach fajna separacja obu głosów tak iż można rozróżnić bez trudu.

Maggie Rogers - Tim McGraw brzmi klarownie , z fajną podstawą bębnów , gitarki w tle przyjemnie wybrzmiewają - wokal bardzo naturalny bez podbarwień w żadną ze stron (małe Marconi lekko ocieplają wokale)

Pickin' on series , Cornbread Red - Kryptonite - taka country wersja (same gitary) - klimatyczne brzmienie , z typową "głębią" wokalisty , kto słuchał country ten wie o co chodzi :D

Bass astral x igo - planets - dynamiczne granie niczym wysokiej klasy tranzystor (sąsiedzi mnie znienawidzą za te lampy) ;) 

Corey Hart - Sunglasses at night : na starcie dźwięk lata po pokoju , wokal lekkie Sssss (ale to wada wymowy wokalisty chyba więc nic nie poradzimy) , mega drive gitary w refrenie , sustain na gitarze pod koniec też interesujący.

Dire Straits - Money for nothing - jednym słowem "o kur...." - wstępniaczek miazga jak perkusja zrobiła scenę , a potem weszła gitara :D

HIM - Yoyr sweet six six six (Digital Versatile Doom - Live At The Orpheum Theatre XXXVII A.S.) - można się poczuć niczym na koncercie , flażolety elegancko wybrzmiewają

W porównaniu z małymi Marconi (a'la szaraki) to tutaj mniej ciepło , chyba ,że te szaraki tak dodają , co ma też swój smaczek.

Ciekawe jak te Fafniakowe zagrają , ponoć aksamitniejsze

PS: nie wiem czy tak jest ,ale lepsze lampy ukazują chyba słabość kolumn , tzn. czuć iż mogłyby jeszcze więcej pokazać , czy tak jest to już mądrzejsi musieliby potwierdzić.

 

 

DSC_0078.JPG

DSC_0079.JPG

DSC_0084.JPG

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audiowit napisał:

Nie odzywam się, bo nie wiem czy jestem madrzejszy ;)

Ok nie krępuj się ;) 

Ciekawie kreują bas te nowe lampy , biorąc co najlepsze z brzmienia lampowego i tranzystorowego , jest wielobarwny. Ciekawie pokazują zakres 80-200Hz.

No i wyciągają wszystko z tła , studio F1 , słyszalna była zabawa długopisem czy szum wydychanego powietrza przez prowadzących :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może być lepiej , chociaż źle nie jest. ;)

Słyszeliście coś o unison research max 1 mini , max 1 , max 2 ? Parametrycznie ciekawe konstrukcje które powinny z każdą lampą dawać radę , tylko jak brzmienie ?

Jedynie chyba q21 mogłoby porównać chociażby wersję mini z np. klipsch heresy III , a może @Redakcja AUDIO do porównania by sobie sprawiła ?

PS: marconi 6sn7gtb chyba już w miarę wygrzane i pokazują sporą gamę dźwięków , niekiedy "latających" po pomieszczeniu , muzyka dyskotekowa / pop mimo iż to wzmacniacz oparty o 300B brzmi także klubowo :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem sobie jak u mnie brzmią marconi 6sn7gt (małe szaraki) , niektóre realizowane Middle side , inne mikrofonami XY (te trochę dosadniej prezentują L/P kanał) , większość na auto-gain-ie (max -12dB)

Taki kawałek z Martyną Jakubowską (48kHz/16b) dla @Bogusław Kożyczkowski bo chyba lubi tamte czasy ,zresztą kto nie ?

https://easyupload.io/hr46vb

Następny james blunt - 1973 (96kHz/24b) (pianino lewy kanał , gitarka prawy , wokal środek)

https://easyupload.io/bg82pz

Macklemore - Downtown (96kHz/24b) (dosyć mocna podstawa basowa tego kawałka + "dzwoneczki" itd)

https://easyupload.io/92bnsg

Malia & Boris Blank - Celestial Echo (96kHz/24b) (testowo zastosowany gruby kocyk przed kolumnami , słychać lewy/prawy kanał w przerwach bez wokalu)

https://easyupload.io/jax4ag

Julia Wieniawa - Nie muszę (48kHz/16b) (jak słychać , prosta piosenka , chociaż ciekawe syntezatory , czysty wokal) - milisekundowe skoki vol mogą wynikać z mego wyciszania i korekcji auto-gain , niektóre partię miały zbyt głośne wejście ;)

https://easyupload.io/ik1ckp

Mike Dawes - One (48kHz/16b) - większy pogłos , nagrywane w 2x rozstawu kolumn względem poprzednich (gitara akustyczna)

https://easyupload.io/1fgd6c

Vitamin String Quartet - Chandelier (48kHz/16b) - przyjemna realizacja skrzypki + wiolonczela bodajże

https://easyupload.io/ed8juw

Henrik Janson - Canon in d major for guitar (48kHz/16b) - trochę klasyki na gitarze ;)

https://easyupload.io/41k8lg

 

Z podanych nagrań można wysnuć wnioski jak te lampki grają , w wolnym czasie zrobię nagrania z większymi Marconi

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorka już w drodze powrotnej. Zostały wymienione lampy w przedwzmacniaczu na AF7, marconi 6sn7 i lampy 6p14p K na philips El84 w stopniu wzmacniajacym. W Absolutorze A Markow nie robił zadnych zmian. Jest w stanie perfekcyjnym i nie widzi sensu wymiany czy upgrajdu. Mowil, ze dobralem lampy najlepsze z mozliwych lub jakie moglem dobrać.

Romek i Kamil. Dziękuję za zaangażowanie w transporcie wzmacniacza. Przy mojej zajętości odebralbym go za... nie wiem kiedy.

Lorka w podróży w poscieli :)

 

mms_img92392349.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni Lorka i Absolutor już w domu.

Muszę powiedzieć o jednej waznej myslę rzeczy. Mżze nie powinienem, a może tak. Powiem, bo to rzadko spotykane w dzisiejszym swiecie audio. Pan Marków za przegląd wzmacniacza, wymianę lamp, ustawienie pradów nie wziął pieniędzy. Zrobił tak już drugi raz, bo kiedyś do niego wpadłem z małym przegladem. Zrobił to w ramach opieki jak to nazwał. Lorka jest już pełnoletnia więc trudno tu mówić o gwarancji. Tym bardziej, że ja ją upgraidowałem, a nie naprawiałem... daje do myslenia, prawda?

Absolutor był tylko przemierzony i wszystko w nim jest na tip,top wiec przerobek nie było. I za niego też nic nie zapłaciłem...

Do rzeczy. Lampki jeszcze nie wygrzane, bo AF7 nowe i grały myślę jakieś 20h. Ale już mogę powiedzieć, że wzmacniacz dosłownie hipnotyzuje. Wczoraj spedziłem na słuchaniu muzyki kilka godzin. Nie na wymianie kabelków, przestawianiu kolumn. Każda plyta, ktorą wrzuciłem byla przesłuchana od deski do deski. Rzadko u mnie tak jest, bo zawsze jest coś do poprawienia...Takimi zachwytami jak moje tu obecne, zaśmiecony jest cały internet, zdaję sobie z tego sprawę.Tu jest coś innego. Dźwięk wciąga, można słuchać bez końca. Czy opowiadać Wam o dźwieku? Chyba za bardzo nie ma sensu. Może tylko, że jest niesamowicie plastyczny, spójny. Wzmacniacz wyciąga z tła kazdy szczegół. I może tyle.

Obecnie gra u mnie w głównym systemie i tak za bardzo to nie mam ochoty stąd go usuwać. Wymażony sprzet dla tych, co kochają muzykę. Audiofile przyczepią się do ocieplenia. Bo to prawda. Dźwięk jest dopalony ale w sposób wręcz wyuzdany. Od dawna nie znoszę systemow pięknie, ciepło grajacych. Strasznie duzo się przy nich traci z emocji. Tutaj tego nie ma. Tutaj są tylko emocje, powietrze, swoboda i radość. Szkoda, że dzień ma tylko 24h z czego większość traci się na nic nie znaczące czynnosci. Szkoda,żze nie ma go wiecej na sluchanie muzyki.

Jeśli ktoś bedzie miał okazję kupić ten wzmacniacz niech nie straci szansy.

Moja Lorka jest mocno podrasowana o komponenty niestandardowe ale polecane przez Pana Markówa. Wszystkie przerobki byly robione przez niego. Może dlatego dźwiek jest tak spojny. Zresztą bez wachania przystałem na wymianę lamp na AF7. Takie ma AM w swoim egzemplarzu. Marconi i el84 dodane są ode mnie ale rownież przyklepane przez konstruktora.

Na dziś tyle. Czekam na dogrzanie lamp ale nie niecierpliwie. Juz teraz fajnie się czeka słuchajac muzyki.

20190816_234112.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega, nie ma na nich nadruku i nie jestem w stanie powiedzieć nic wiecej o tych lampach. Markow uzywa jeszcze telefunkenow ale mowil mi, ze wlozył najlepsze jakie ma. No i jest kwestia ustawien pradow. Wlozyl te, ktore najlepiej pasowały.

Oczywiscie lampy wymagały przecokoławiania.

Af7 to lampa z lat 30. Produkcja zakonczyla się w latach 40 wiec są to stare bardzo lampy. Wogole w Lorce praktycznie wszystkie lampy są bardzo stare. Wczoraj jeszcze wyrzuciłem ostatnia parke radzieckich 68s cos tam i zastapiłem drugą parką Marconiego.

Rega, gdybyś widział gdzieś parkę AF7 to daj znać. Mam tylko to co we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...