Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Hmm...

Marku - może być i Sony, ale, błagam Cię, posłuchaj i porównuj na spokojnie!

Preamp Sony Lucmastera nie tylko wygładza górę pasma - on ją również wycofuje!

Jeżeli tego szukasz - to trop już masz!

Moim skromnym zdaniem tego typu zaburzenia charakterystyki nie wpływają pozytywnie na dźwięk - zamykają go!

Ale być może w Twoim zestawieniu będzie OK!

A nie lepiej na początek spróbować zabaw z podmianą lamp na lampy innych wytwórców?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądżę  icon_eek.gif

Po prostu wyłącznie wyraziłem swoje małe zastrzeżenia odnośnie słuchanego przeze mnie preampa Sonego!

A co do lamp - myślałem bardziej nad zmianą lampek w przedwzmacniaczu Phasta z jednego producenta na innego!!!

I koniec - kropka!

Nie śmiałbym złego słowa napisać o samych Phastach!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruca bomba, Panowie macie rację. Jeden tylko problem istnieje w moim przypadku, ale do przeskoczenia. Otóż Phasty nie posiadają tzw. automatycznie ustawianego biasu, czyli punktu pracy lamp. Nie ma też możliwości samodzielnej regulacji jak to bywa w niektórych lampach wyposażonych w dodatkowy wskaźnik. Krótko mówiąc za każdym razem trzeba oddać wzmacniacz do specjalisty posiadającego odpowiednie mierniki i sprzęt.
Cóż nabywając Phasty wiedziałem w co się pakuję.

Sądzę Bartek, że Ty i Roman macie w Omaku ten sam problem.

Janusz podejrzewam, że u Ciebie w Jolce jest automatyczne ustawianie biasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!

Jestem przekonany, że Ty ze swoją wiedzą i umiejętnościami z pewnością poradziłbyś sobie z kalibracją nowych lampek w preampie!!!

Warszawa wygląda zmian sprzętowych w lubuskiem, a tu nieco bliżej szykują się zmiany!

Na tydzień odpuszczam sobie audiofilię - udaję się w pobliskie Sudety by tam słuchać wiatru z gór, szumu nart na świeżym śniegu, wycia wilków, i skrzypienia butów podczas porannych spacerów!

Bawcie się! Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No no kolega Hybryd pragnie zmian!


Jak chyba kazdy z nas icon_smile.gif
Nie jestem przekonany czy JMLab Mini Utopia zaspokoilyby moje oczekiwania w zakresie basu. Z drugiej strony sa to potezne monitory o naprawde sporym litrazu.
Sztuka to 30 kg wagi ! Co do basu w gore, nie mam najmniejszych watpliwosci, ze bedzie duuuzo lepiej od Electra 927.
Poki co szukam kogos w okolicy, ktory posiada Mini Utopie. Z checia poslucham.
Nowe jakis czas temu kosztowaly 35kzl. Seria utopia to najwyzsza polka, to juz nie przelewki icon_smile.gif

Wiele osob twierdzi (rowniez w testach), ze sa to jedne z najlepszych monitorow na swiecie.

Z tym, ze ja jakos nie mam przekonania do monitorow icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
stopy śniegu pod deskami!
Conajmniej stopy śniegu - tylko nie pomyl się z wodą, bo może być ... dziwnie! icon_mrgreen.gif

Marku
Czy masz zdanie o preampie CAIRN Makalu z ceną wywoławczą 500zł
http://allegro.pl/item564580226_przedwzmac...irn_makalu.html
Rewolucji/rewelacji pewnie nie będzie, ale zawsze to niedaleko icon_rolleyes.gif
W skrócie - 4 wejścia plus gramofonowe, złocone RCA, gniazdo słuchawkowe i praca jako separowane kanały. Czarny kolor ... no i to na razie wszystko.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Ja osobiście z tym przedwzmacniaczem nie miałem bliskiego kontaktu, czyli trzeciego stopnia. icon_biggrin.gif Czytałem trochę na jego temat między innymi recenzję klocków tej firmy, gdzie w roli głównej występował również ten preamp.

http://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/cairnmakalu-k3.php
Jak wynika z recenzji delikatnie mówiąc wypadł on cienko.

Poza tym czytałem opinie zamieszczone na sąsiednim forum i raczej nie są one hurra optymistyczne.
Jeśli to wszystko co napisano jest prawdą to raczej nie ma startu do preampa Phast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt piękny ten przedwzmacniacz .Może i dobrze ze nie najlepiej go oceniają icon_lol.gif

Mi wyjazd na narty nie grozi. Nie da się ukryć że narty widziałem tylko na zdjęciu. icon_smile.gif

No jesteśmy w trójkę w Jolce .Prawie jak trzej muszkieterowie. icon_wink.gif audionet, belfer54, RoRo

Wiedziałem jaki mieć nick ,przynajmniej według alfabetu zawsze będę pierwszy. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - szkoda, bo niedaleko i w ładnym stanie.
Przynajmniej można szybko zrezygnować z niektórych rozwiązań.

Jak widać - trudno znaleźć coś ciekawego, nie tylko poniżej tysiąca...
Ale niewątpliwie zabawa w szukanie preampa przynosi szybsze efekty, niż wymiana lamp w końcówkach. Tzn. łatwiej można przetestować i wrócić do punktu wyjścia. icon_wink.gif

A co myślisz o NADach - ale nie mam tu na myśli konkretnego modelu, tylko ogólnie brzmienie tej firmy?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
nie przejmuj się ja też z nartami nie jestem za bardzo zaprzyjaźniony. No może poza biegówkami, ale to też stare dzieje.

A powracając to sprawy tego Cairn-a to pisano również o dużej usterkowości wzmacniaczy tej firmy. Niby produkt europejski i teoretycznie powinien być solidny. Ostatnio doszedłem do wniosku, że preamp powinien mieć wejście słuchawkowe i nie wiem, czy jednak nie przydałby się pilocik. To ostatnie to wpływ Romana. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście słuchawkowe zawsze dobrze mieć .Może być też dedykowany wzmacniacz.Jak wiecie sam to sprawdziłem .Przez Holdegrona dźwięk był o wiele lepszy niż z wyjścia słuchawkowego mojego CD.Niestety konstruktorzy Jolki nie przewidzieli w moim wzmacniaczu.

Jak to było w trzech muszkieterach?
"Jeden za wszystkich ,wszyscy za jednego". audionet, belfer54, RoRo icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
to ze mnie jak zwykle wychodzi leń icon_cool.gif
Rzucam temat - mając nadzieję, że rozmówcy mają jakieś doświadczenia z proponowanym sprzętem i nie muszę "niuchać" po innych forach.
No chyba że temat jest bardzo ciekawy i liczy się szybkość...

A co do pilota - drugi sposób na lenistwo. A kto z kim przestaje - nie ma zmiłuj się!

Swoją drogą - często szkoda mi, że sporo firm rezygnuje ze wzmacniacza słuchawkowego w swoich CeDekach...

Janusz
Jak się uzbiera - to i 3 preampy trzeba będzie ustawić koło siebie: gramofonowy, słuchawkowy i trzeci pod końcówkę mocy. Normalnie preampów jak muszkieterów! icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i alfabetycznie w miarę pasuje z tymi muszkieterami : bo A - trafione w dziesiątkę, a w drugie "A" i w "P" to o jedna literę się omsknęliśmy (B jak Belfer i R jak RoRo to o 1 za daleko, dobrze że nie most).

Co do nart - to chyba nie jest to dyscylina obowiązkowa, możesz wraz z Januszem poprzestać na kibicowaniu! W przypadku Bartka i moim raczej nie będzie relacji w telewizji, chociaż - może znowu jakiś filmik uskutecznię!

Pozdrawiam
PS. Janusz - bardzo przyjemne porównanie wymyśliłeś! icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Staram się dobrze przygotowywać do zadanych lekcji. Poza tym temat preampów drążę już tak długo, że przeczytałem kilkanaście recenzji.
Poza tym nie wiem, czy nie warto byłoby poszukać takiego przedwzmacniacza, który miałby na pokładzie niezły preamp gramofonowy. Do takich wydaje mi się, że należą m.in. klocki Sony i Accuphase.

Janusz
Brakuje mi czwartego, bo tych trzech to było przecież czterech muszkieterów. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę że tylko sprzęt starszej generacji może mieć na pokładzie niezły przedwzmacniacz gramofonowy.Dziś kiedy gramofony analogowe to produkt niszowy raczej nikt nie zastosuje dobrego i rozbudowanego układu, tylko najprostszy aby to ładnie wyglądało w danych technicznych.

To kogo bierzemy na czwartego??? icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, hmm ileś tam postów na karku a w zasadze powinienem napisać tak ......
Cześć to mój pierwszy post i wpadłem z pytaniem poradźcie coś szukam czegoś tylko w zasadzie nie bardzo wiem czego ........

A na poważnie, u mnie zupełnie niespodziewianie powiał wiatr zmian. Jako cienias w dziedzinie audio, odwołuję się do waszego doświadczenia i o rady i pomoc proszę.

Nadszedł czas odchudzenia kolekcji i pozbycia się klocków co to tylko za balast robią.
Do "kasacji" idzie ONKYO, Diamenciki oraz co wielce prawdopodobne preamp Rotel, oraz preamp gramofonowy Azur.
Oile dwie pierwsze pozycje są łatwe do obronienia - cóż CD-ka nie używam, a kolumny są po prostu cienkie o tyle dwie kolejne są mniej oczywiste. W zasadzie jakiś oczywistych braków ani Azur, ani Rotel nie mają, ale po prostu chciałbym spróbować czegoś innego.

W zasadzie zaczynam poszukiwania, preampa który miałby wysterować Omaka. Idealny kandydat powinien posiadać dobry/bardzo dobry preamp gramofonowy klasy co najmniej porównywalnej z tym który siedzi zintegrowany w Yamaha AX-900. W zasadzie obecność dobrego pre gramofonowego jest wymagana. Do tego dobrze by było aby posiadał co najmniej dwa wejścia standartowe (CD/Tuner) oraz wyjście na pętlę magnetofonową Natomiast obecność wyjścia na słuchawki jest mi całkowicie obojętna. Złocone gniazda mile widziane.
Wymagania sonicznie - precyzja, dynamika, powietrze, scena, stereo no i musi wysterować Omaka. Z założenia powinien również być lepszy od Rotela (cokolwiek by to oznaczało).

Z racji szczególnej wagi jaką przywiązuję do preampa gramofonowego - moje myśli nieodmiennie krążyły wokół wynalazków z lat 70-tych i wczesnych 80 - tych. Tok mojego rozumowania (zdaje się poniekąd błędny) był następujący. Skoro na przełomie lat 70/80 tych gramofon był jednym z podstawowych źródeł to należy się spodziewać, że i większą wagę przywiązywano do przedwzmacniaczy gramofonowych stąd te roczniki wydawały się optymalne.
Sprawą mniej istotną (choć również nie bez znaczenia) jest czar - tych starych szaf.
Oczywiście konstrukcji współczesnych nie wykluczam
Biorę pod uwagę zarówno preampy tranzystorowe jak i lampowe. Jakby komuś coś się w oczy rzuciło polecam się życzliwej pamięci.
Wertując starą korespondencję dochodzę do wniosku, że z pewnością powinienem zawrzeć bliższą znajomość z AVM-em (no ale Bartek akurat mi złośliwie uciekł). Na jakie marki powinienem zwrócić uwagę (może któraś z Yamach C-50 lu C-65 (choć odnoszę wrażenie, że to nie ta liga)). Zakładanym kierunkiem jest pójście w górę nie w dół.
Nie pytajcie póki co o budżet. Myślę, że tu trzeba będzie działać odwrotnie najpierw znaleźć ofiarę a potem budżet dopasować.

Pozdrawiam
Andrzej
EDIT ale mi zeszło z tym postem wszystko co pisałem zdążyli napisać przedpiścy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...