Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Nie będziesz. Myślę, że dogadacie się. Piotrek co prawda podchodzi do spraw audio bardzo inżyniersko i nie lubi opowiadać o dźwięku ale zawsze jakiś feedback od klienta ma. 

Ja osobiście nie przepadam za lampami z rodziny kt, choć  z drugiej strony, to układ SE i w takim chyba nigdy( nie licząc jakistam AVS) nie słyszałem ich w takiej konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For jest wiele, ale coraz mniej na nich osób chcących się wiedzą dzielić, a osób które słuchały 30-50 wzmacniaczy lampowych u siebie lub więcej to teraz ze świecą szukać, osób które znają jak które marki lamp brzmią też mało zostało, tu na forum może 2-3 osoby są z taką wiedzą. Na innych forach szczególnie zamkniętych można znaleźć paru starych wyjadaczy, ale się chowają przed napaścią że doświadczenie to g.. warte itd itp ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, ale jest to proces postępujący wraz z powszechnym dostępem do internetu.

Ja mam ten problem, że nie mam wiedzy technicznej. I teraz np. widzę wzmacniacze z przełącznikiem trioda/pentoda - to chyba fajne jest?

Tak sobie patrzę na przyszłość bo teraz idą upały to raczej zimne okłady się przydadzą, a nie dodatkowe grzejniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda wielka. Dziś większość osób nowych nie wchodzi na fora szukać wiedzy tylko poklasku mimo że sami wiedzy zbytnio nie mają. Dziś nie liczy się ilość przesłuchanego sprzętu, przerobionych lamp, odbytych porównań tylko przyklaskiwanie trendom, no ale takie czasy. Mi się jeszcze udało i kontakt z kilkoma osobami które się wiedzą i doświadczeniem dzielą mam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Asia napisał:

A to nie będzie zawracanie mu d...?

Tak jak pisał Witek , dzwoń śmiało , bardzo komunikatywny człowiek. Prawda Michał @Sanwing ? :) Co do samej firmy ma swoje plusy ,ale też minusy. Plusem jest to , że masz sprzęt na zamówienie dostosowany do swoich wymagań oraz zapewniony serwis i upgrade. Minusem , termin realizacji , raczej płynny / czas oczekiwania na pre 3 m-ce / choć od razu powiem , że zostałem przez Piotra uprzedzony o tak długim terminie. 

15 minut temu, audiowit napisał:

Lubię lampy 211, El84 i 2A3

Dorzucę jeszcze ECC88

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku pisałem o lampach mocy.

No właśnie to jest największy mój zarzut do manufaktur, które parają się customizacją. Nie powinno tak być.

Jeśli jest pre Blazebird to każdy następny ma być co do joty taki sam. Nie może być tak, że Blazebird na życzenie klienta jest na różnych podzespołach. Niby schemat ten sam ale mamy 2 Blejzy, które w środku mogą być całkowicie różne.

Pierwszy właściciel jest w 7 niebie ale jak coś trafią na rynek wtórny to już nie wiesz co kupujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Zmiany oczywiście można i trzeba wprowadzać ale od tego są oznaczenia MK 2 itd. Jak pod klienta to powinna być całkiem inna nazwa tylko do danego modelu lub całkiem inna marka gdzie sprzęt robi się tylko pod klienta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Pierwszy właściciel jest w 7 niebie ale jak coś trafią na rynek wtórny to już nie wiesz co kupujesz.

Miałem o tym napisać, ale nie chciałem wkurzać Michała :) Jestem mu wdzięczny za takie podejście do sprawy jakie prezentuje, a to rzadkość. Personalizowanie urządzeń ma swoje plusy. Ponieważ będę " wchodził " ze źródła zbalansowanym XLR , natomiast monobloki mam nie zbalansowane , poprosiłem o zamontowanie symetryzatora i desymetrazora / czy jakoś tak :) / i tak będę miał.  Ale też trzeba sobie zdawać sprawę , że nasz sprzęt potem niekoniecznie wpasuje się w system nowego nabywcy. Ja się związałem z WBA i pozostanę przy tej firmie , odpowiada mi dźwięk i podejście konstruktora. Ale nie odważę się już wziąć  na siebie pełnej odpowiedzialności za polecenie komuś jej w ciemno. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chłopaki prawią. Ja od lat kupuje sprzęt bez odsłuchu też na tym źle nie wychodzę. Czasem trafię czasem nie, ale zawsze poznam fajnych ludzi czy posłucham czegoś u siebie nowego i wyrobie sobie opinię, kwestia podejścia. Testy najlepiej robić u siebie wiadomo jak jest. Sygnatura brzmienia danego sprzętu jakaś jest ale za wiele zależy od sprzętu towarzyszącego i akustyki. Stąd ja np słuchając u kogoś mogę tylko stwierdzić czy brzmienie danego systemu jest fajne dla mnie i ewentualnie że sprzęt jest sprawny i ładny 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcemy Cię przestraszyć. Chodzi o pewną świadomość w audio i nie popadanie w huraoptymizm czy nasladownictwo. Na forach stało się ostatnio modne, że ktoś, coś polecił i wszyscy się na to rzucają. Nie wiem czym to jest spowodowane.

W audio jest tak wielka różnorodność dźwięków i sprzętów, że warto trochę poszukać i znaleźć coś dla siebie przyjaznego, a nie kupować, bo ktoś polecił.

Zwróć uwagę co dzieje się tu na forum. Jak wiele osób ma podobne kolumny czy wzmacniacz. Normalnie standaryzacja :). Już nie wspomnę o tym, że to nie są jakieś ciekawe sonicznie rzeczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Asia napisał:

dlaczego nie mogłam nic znaleźć o takim wzmacniaczu.

Możesz znaleźć tylko na forach subiektywne opinie / takie jak moja/ , nie sugerowałbym się nimi . Co prawda fajne jest to , że jak coś Ci nie będzie pasować to możesz przebudować wzmacniacz na nowo. Tak właśnie ostatnio Piotr Bocianek zrobił z moimi monoblokami. Mam teraz nowy dźwięk , bez konieczności nabycia kolejnego sprzętu. Taka jest przewaga małej manufaktury nad molochami , można mieć coś wyjątkowego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Zwróć uwagę co dzieje się tu na forum. Jak wiele osób ma podobne kolumny czy wzmacniacz. Normalnie standaryzacja :). Już nie wspomnę o tym, że to nie są jakieś ciekawe sonicznie rzeczy

Też uważam, że poszukiwanie własnej ścieżki w audio może dać lepsze efekty niż oklepane forumowo-sklepowe schematy. Dwa systemy  stereo mam złożone  w całości ze sprzętów wykonanych tylko w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu. Od źródła po kolumny. System kina domowe niestety na razie tylko subwoofer ma inny niż wszystkie.

A nie tylko. Jeszcze tuner sat, player do plików, DVBT2 i Netflixa też mam własnoręcznie robiony.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 godzinę temu, Asia napisał:

Przymierzam się do testowania wzmacniaczy lampowych i mam w związku z tym pytanie jakich rękawiczek używacie do instalowania lamp? Muszę jakieś kupić dla siebie, ale nie jestem pewna jakie wybrać - bawełniane do monet, z poliestru do montażu elektroniki?

Najwygodniej jest montować lampy gołymi rękoma. Powinny być do tego czyste i potem trzeba wypolerować lampę szmatką zanim zostanie włączona. Problem mogą stwarzać tak na prawdę tylko lampy które mocno się nagrzewają. Tłuszcz może po nagrzaniu przywierać do szkła i to miejsce może mieć większą tendencję do pękania szkła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...