Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Kaczorze!

Buhahaha... Ty się nie wymądrzaj... bo zapytam, czy to wszystko słychać na tych Twoich "wyntydżach"??? icon_lol.gif   icon_cool.gif   icon_mrgreen.gif

A tak szczerze mówiąc, to - jak zawsze - kwestia tego co w środku i jak to w środku jest zrobione!

Można założyć jednak, że to wyjątek potwierdzający regułę lub/i korzystne spasowanie z pozostałymi elementami zestawu. 

Pozdr!

PS. czy pozostajesz z kupionymi niedawno monitorami Infiniti, czy też, idąc za moją radą, szukasz modeli z głośnikiem wstęgowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek Czy słychać? Wiesz to było pytanie poniżej pasa. Powiedz mi złociutki a niby na jakiej innej podstawie mógłbym napisać, że ten wbudowany w DAT-a lepiej się u mnie spisuje? Poza tym nie doceniasz wyraźnie tych moich staroci. Wstęgi wprawdzie nie mają ale odpowiednio ustawione sprawują się nadspodziewanie zacnie.
Co do samych kolumn - póki co, nie szukam niczego nowego (choć raczej powinienem raczej napisać innego icon_wink.gif ).

Co do różnic brzmieniowych - DAC, z DAT-a gra w moim odczuciu znacznie żwawiej i z większą ilością powietrza. Czy to dobrze czy nie w kryteriach absolutnych nie wiem, ale mnie tak bardziej się podoba.
Co nie zmienia faktu, że ten dedykowany DAC od MRElektronika jest również fajny i skądinąd wart polecenia.

Audionecie - myślę, że mój DAC to ani mercedes ani trabancik jeno coś pośrodku. Taki środkowy model od MRElektronika. Oczywiście prawdą jest, że tania dedykowana konstrukcja, raczej będzie słabsza od zdecydowanie droższej choć zintegrowanej. Poza tym dochodzą tu kwestie spasowania z resztą sprzętu i ........ upodobań. Więc z racji "systemowego" subiektywizmu, uogólnianie, tworzenie uniwersalnych prawideł, cz zasad jest mocno ryzykowne.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, Andrzej
Mój DAC, o ile pamiętam to chyba trochę wyższy model od MRElektronika. Świetnie spisywał się gdy podłączyłem za jego pośrednictwem CD Cyrusa do monobloków. Obecnie gra z całym zestawem Cyrus-a.
Nie wiem jak spisywałby się u mnie DAT Andrzeja. Zresztą jak już wcześniej wspomniałem mam ochotę poeksperymentować. Jak zwykle do tego potrzebny jest też czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze - kolego serdeczny!

Czyżbyś nie zauważył "emotek", z których wynikało, iż żartem piszę???

W przypadku, gdybys nie zwrócił uwagi - raz jeszcze - żartowałem! 

Zresztą kolejne zdania o tym również świadczyły, bowiem zaznaczyłem, iż piszę "na serio"...

I wacale się nie dziwię, że DAC w DAT zagrał żwawiej, bo przecież największą zaletą TDA 1541 nie jest szybkość, a kolor!

A tak przy okazji będąc przy kwestiach dotyczących źródła - napisz, czy ustliłeś jaki to rodzaj napędu i lasera drzemie w naszych Audiomecach i czy lasery te są jeszcze powszechnie dostępne? 

Tak sobie myślę, że mając na względzie daleką przyszłość należałoby zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Bartku, oczywiście, że zauważyłem emotikonki icon_smile.gif Odpowiedź miała być również żartobliwa (stąd też przykładowe złociutki) - słabo widać mi wyszło.
Cóż możesz mieć wiele racji i stąd przewaga DAT w nad DAC, wynika z aplikacji (ależ odkrywcze - nieprawdaż icon_wink.gif ).
Cóż Omak barw nie szczędzi - ale demonem prędkości to on nie jest. Do tego lampowe pre .......... widać za dużo tej barwy i lepiej się sprawdza coś co ma większego speeda.

Co do lasera który siedzi w Audiomece Damnation to laser Philipsa CDM12. Z tego co wiem niestety słabo jest z jego dostępnością. Inne wersje typu 12.6 czy inne 12.4 są ale czystego CDM12 nie widziałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorze - Misiaczku! icon_biggrin.gif

Masz szczęście, że dostrzegłęś "emotki"...   icon_mrgreen.gif

Ubiegłej jesieni w okolicach AS stałeś się posiadaczem doskonałej końcówki mocy oraz cedeka, którego "opchnąłeś" potem z zyskiem  icon_mrgreen.gif

Jakie plany na obecny AShow?  icon_cool.gif

Słuchanie sprzętów z wysokiej półki, czy też praca - Arabia Saudyjska?

Januszu!

Ubiegła wystawa była bez Ciebie, jak będzie obecnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cóż Omak barw nie szczędzi - ale demonem prędkości to on nie jest. Do tego lampowe pre .......... widać za dużo tej barwy i lepiej się sprawdza coś co ma większego speeda.

A zgadnij, kto w Warszawie z tranzystorowych preampów korzysta?!

Jakbyś chciał przetestować AVMa u siebie, to masz do mnie blisko.
Chyba Rotela już nie musisz, u mnie z OMAKiem się nie sprawdził...

"Przez przypadek" teraz kolejny tranzystorek - pewnie u mnie zostanie, bo łączy przestrzeń (i pre gramofonowe) AVMa i zdalne sterowanie Rotela, a do tego jeszcze ma wzmacniacz słuchawkowy. Czego chcieć więcej - pewnie jeszcze parę gniazd RCA by się zdało.
DACa (ten w Rotelu jakoś do mnie nie przemówił )nie ma, ale na razie korzystam z tego w MiniDiscu (oraz wbudowanych w CDkach).
Może kiedyś się poprawię ... icon_wink.gif

Co do planów na AS 2009 to odpowiem za Kolegów: Warszawa - 2 osoby (reprezentacja to PhaSTy i OMAK z AVMem icon_razz.gif ), Szczecin - 1 osoba

Pozdrawiam
PS. DAC w moim ostatnio eksploatowanym jako "pierwszy ogień" CD SONY XE-800 ruszył, więc przynajmniej coś optymistycznego icon_razz.gif

edit: Andrzej mnie ubiegł z informacją, ale Janusz nie zdążył icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku
Jak zwykle - trochę się dzieje. Ponieważ pojawił się kolejny preamp (już z pilotem - to informacja dla Bartka icon_mrgreen.gif ) który łączy wszystkie możliwości i sposob grania zbliżony do AVMa (a w dodatku jeszcze lepiej wygląda icon_razz.gif ), a jeszcze w odwodzie są 2 niezłe amplitunery KD (Soniaczek i Pionek) i fajnie się spisujący wzmak Rotel RA-02 to już powoli robi się przesada z ilością takowych urządzeń... Nie żebym się rodzonej żony przestraszył, ale ... po co ryzykować icon_wink.gif

Więc AVM oraz Rotel się nie załapały na pozostanie (a przynajmniej takowy zamiar powziąłem)!

Ale najpierw napiszę trochę o sobotnim AudioShow2009 - a w pierwszej kolejności o Focal.JMlab i serii Utopia.
A do tematu (i fotek) wrócę zapewne następnego dnia!
No i szkoda, że tylu Kolegów z bieżącego wątku nie mogło się pojawić na tegorocznym ASie icon_confused.gif

Pozdrawiam
PS. Jak widać udało się przetransferować Twój post do "Jolki..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,
co do lamp na AudioShow 2009 - jak zwykle ładnie zagrał sprzęt pana Andrzeja Markówa (fotki w wątku AS2009)
http://forum.audio.com.pl//index.php?showt...amp;#entry51448
no i przy Focalach widać było kawał lampy - ale wstyd przyznać, nie było okazji pogadać z wystawcami z Trimexu o sprzęcie icon_confused.gif Może za rok ....
Ciekawie zagrał jeszcze sprzęt Cymer (monobloki Single Ended 9W) w firmie 300B (cena za parę 68 tysięcy, uwzględniająca pasywny potencjometr). Fotki i ciut opisu zamieszczę ... w każdym razie zero szumów z potencjometra przy maksymalnym wzmocnieniu, a do tego kolumny dwudrożne (na wstędze) bez zwrotnicy (nie pamiętam - model VHT PR1 czy PR2 icon_sad.gif ale później sprawdzę w notatkach i uzupełnię zapis/foty).

Tomek
no to chyba warto bylo zostać w domu?!
A ja też miewałem spore problemy z AudioShow - albo wyjazd, albo choroba...
Co do fotek - pewnie przez tydzień będę jeszcze się męczył z opisami, a potem coś pokombinuję i podeślę chętnym większe /lepsze fotki. Daj mi proszę w wolnej chwili na PW swojego maila (chyba nie będe wysyłal przez Skypa).

No i z " lampowego otoczenia" (pozdrowienia dla Marka jako własciciela poprzedniego modelu i Janusza ) posłuchaliśmy Baltlaba 3 ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem już o lampie p. Andrzeja w wątku o AS. Gdybym miał cokolwiek dodać, to chyba to że była to jedna z najlepiej grających lamp w hotelu Sobieski. Oczywiście jest to tylko moje zdanie.

Ponadto należy podkreślić, że zespół prezentujący sprzęt Andrzeja Marków podszedł do sprawy serio i z pełna starannością, czego niestety brakowała większości wystawców. Przede wszystkim pokój był odpowiednio wytłumiony.

Co do wspomnianego przez Romana Baltlaba E3 to dla mnie w zestawieniu z kolumnami Sundial (polska produkcja) rewelacja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - co do kolumn ALTEC podłączonych do Lorelei... icon_sad.gif
Nie było dojścia, sporo osób na odsłuchach i ogólnie ktoś blokował dojście.
A na zdjęciach nawet w powiększeniu nie widać nic poza firmą ...

Co do AVMa - wiem, że bardzo dobrze gra z OMAKiem (zresztą z PhaSTami też). Grał przecież u Ciebie przez dłuższy czas, u mnie również grał/gra ten sam model na zmianę z Rotelem.

A co w końcu zostanie jako preamp nie wiadomo - mam na razie 3 możliwości i zobaczymy, która będzie wybrana na ten miesiąc icon_cool.gif Jedyny pewnik to łatwość obsługi, bo wszystko już z pilotem. Na razie znowu podepnę Rotela, a po niedzieli już definitywnie wjedzie na swoje miejsca następca (na razie testowany z innym sprzetem).

W każdym razie do końca tygodnia chcę się uporać z tematem AudioShow i po niedzieli wziąć się za focenie preampów. icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mam ochotę posłuchać u siebie lampy Pana Andrzeja .Właściwie to w tym roku, się nie spytałem czy wreszcie dorobił się egzemplarza do odsłuchów.
Fakt w tym pomieszczeniu czuło się ze wystawcy się starali aby wypaść jak najlepiej.Co chwile inny rodzaj muzyki widać że wzmacniacz gra zawsze dobrze a nie jest tylko przeznaczony do jednego typu muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku ależ pisałeś, pisałeś.
Widzisz, u mnie w roli preampa doskonale spisuje się Prophet3 (no prawie Prophet3 icon_wink.gif ). Wymaga on wprawdzie dość jasnych źródeł, aby nie utonąć w powodzi barw ale takowe udało się szczęśliwie uzbierać. Jedyną ułomnością, tego mojego pre, no może poza wygądem, jest brak zintegrowanego wejścia gramofonowego (tu przewagę ma AVM).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Tę ciekawość akurat można bardzo prosto zaspokoić ......... wszak bliżej nam do siebie nawet niż do Romka.
Pozostaje jedynie ustalić czas i zdecydować czy pre pofatyguje się do monobloków czy monobloki do pre .......
Sam ciekawym okrutnie jak to to zagra w innym zestawieniu. Tym bardziej że słyszałem opinię (od zukzukzuka), że taki preamp (o ile ręczna robota w ogóle jest powtarzalna) nic nie wnosi od siebie do systemu. Nie jestem przekonany, czy w odniesieniu do mojego egzemplarza jest to do końca prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...