Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Ok. rok temu miałem przygodę z SB ,ale nie wspominam jej zbyt dobrze.
SB podłączony do dac-a Audio Nemesis DC1 upgradeII coaxialem Stereovox Vespa , muza z twardziela laptopa Dell
a potem ze stacjonarnego oraz z netu bezprzewodowo.
Wzmacniacz Luxman ,kolumny Harpia Acoustics Marcus New.
Dzwięk lekko zamulony "rzucony na twarz" -Yamaha CD S2000 ,który służyła mi wtedy jako żródło ,co najmniej
o dwie klasy lepsza.
Nie wiem co było tego przyczyną ,kolega informatyk i meloman ,który się na tym zna i robił wszelkie podłączenia
też był zdziwiony bo myślał ,że lepiej to wszystko wypadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chce mi sie Panowie o tym pisac, bo po co ? Zaproszenie caly czas aktualne, kto tylko chce moze sam nausznie sie przekonac icon_smile.gif

Audio Nemesis DC1 sluchalem w swoim systemie (jeden z forumowiczow mnie odwiedzil z tym DAC) i to byl jeden z najgorszych DAC jaki slyszalem. Krotko: wyprany dzwiek z barw, zero naturalnosci, a do tego jakby ktos wlaczyl korektor i wszystko poprzestawial. Dzwiekowy koszmar. Dodam jeszcze, ze gosc potwierdzil moje spostrzezenia. Szybko wrocilismy do odsluchu na Theta Va.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem jako żródła używałem kiedyś Yamahy CD S2000 a w zasadzie to była ona transportem,
sygnał coaxialem trafiał do tego Audio Nemesisa i dzwięk był lepszy jak z wewnętrznego DAC-a Yamahy.
Dlatego nie oceniałbym tak jednoznacznie żle tego AN ,być może nie sprawdza się w połączeniach z odtwarzaczami
strumieniowymi ,ale w innych konfiguracjach może być O.K.
Ostatnio wiele Firm żeby wyeliminować problem "niedobrania się" urządzeń tego typu ,implementuje od razu
w środku DAC-a /często na lampach/ a nawet wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem opinie, ze niby Theta Va gra slabiej od Nemesisa. I to ponoc opinie z bezposrednich odsluchow. Nie dziwie sie i potwierdzam, ze tak moze byc.
Theta podobnie jak Focale to sprzet, ktory nie wybacza slabym polaczeniom. Zagra tak jak pozwala na to najslabsze ogniwo. W systemach budzetowych Theta V na pewno sie nie sprawdzi. W takich polaczeniach lepiej zagrac moze Nemesis. Podobnie jest z kablami. Mozna podlaczyc kable za bardzo duze pieniadze do budzetowego systemu i moze wyjsc z tego kicha .W takich przypadkach budzetowe okablowanie moze okazac sie lepsze, nie bedzie pokazywalo niedociagniec systemu.

SB z dobrym DAC potrafi zagrac swietnie. Obecnie slyszalem polaczenie innych DAC po modach i bylo jeszcze lepiej ! Caly czas trzeba jednak pamietac, ze odsluchy o ktorych pisze prowadzone sa w systemie baardzo drogim. Mozliwe, ze przypadkowe zestawienia sie nie sprawdzaja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to już jest jakiś problem. Z pozornie wygodnego rozwiązania i pozornie taniego może stać się może nie kosztownym, ale wymagającym zastanowienia.
Chętnie posłuchałbym jak to brzmi, bo jak na razie moja wiedza na ten temat ogranicza się do informacji uzyskanym droga wirtualną.

Natomiast zainteresował mnie najnowszy SB i stąd moje dywagacje na ten temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moja wiedza na temat SB jest wirtualna.Na pewno wygoda obsługi jest nie porównywalna.Szczególnie że przy moim bałaganiarstwie każda płyta potrafi zginąć.Co prawda najczęściej nie nieodwracalnie icon_wink.gif ale na długo .No chyba że żona da ją po cichu na prezent icon_sad.gif ,co już się zdarzyło.Poza tym jestem tradycjonalistą ,szufladka okładeczka .Denerwują mnie nawet płyty z Polską Ceną ,bo nie mają książeczki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mógłbyś Hybyrd83 napisać coś więcej - byłabym wdzięczna.

- co to jest jest SB ?
(poza polityką oczywiście i poza Angeliną Jolie - nic tylko tak tytuł tego tematu mi się kojarzy icon_smile.gif )

A poważnie icon_cool.gif - podobnie jak u Audioneta płyty mi się "przewalają" i to bez żadnych książeczek :!: , co sprawia, że wiele z nich później (albo i całkiem wcześnie) się zacina i przerywa.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek
Twoje spostrzeżenia odnośnie pozostałych składników systemu dołączonych do SB sprawiają, że jednak trzeba porządnie się zastanowić nad kablami i DACem... Więc tak tanio nie będzie (przy założeniu, że to ma grać lepiej od CDka za 2-3 tysiące) i dla osiągniecia rozsądnego dźwięku trzeba będzie wyłożyć na SB+DAC co najmniej 5 tysięcy.
Dlatego zastanawiam się, ile co najmniej trzeba przeznaczyć na DAC by to miało sens (bo podejrzewam że Twoje sformułowanie o modyfikowanych DACach to koszty większe niż Theta V icon_wink.gif ).
Marek ma na wyposażeniu DACa MR Elektronik - czy to wystarczy na początek? Pytanie jest teoretyczne, bo obaj jakoś nie możemy się zdecydować na próby z SB...


Marina
SB - to Squeezebox
I popatrz na wątek "Nowa era dźwięku, Squeezebox i serwery muzyczne"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=6135

A na przyszłość - warto trochę więcej wysiłku włożyć w szukanie informacji na Forum (zresztą nie tylko tym... bo chodzi tu m.in o Twoje pytanie na temat SB) oraz jak piszesz posty - to może trochę konkretniej i na temat, bo od ładnych paru dni to co się dzieje na wątkach muzycznych (a dokładniej - piszesz, ale nie wiadomo o czym icon_cry.gif ) oraz "Nie tylko audio" to lekka przesada icon_cry.gif

Pozdrawiam
Edit: Tomek mnie ubiegł w odpowiedzi Marinie - więc trochę się powtórzyło icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master!

Masz jakieś pomysły co do przyczyn słabej dyspozycji SB w Twojej konfiguracji?

Panowie!

Nie przesadzajmy! SB ma wyłącznie działać jako transport - w sposób wygodny dostarczać danych do tego co na końcu - czyli do DACa (o ile nie będzieli mieć oczywiście chęci użytkowania wbudowanego w SB - w powszechnej opinii dość słabego).

SB Touch w mojej opinii jest wygodniejszy niż SB Classic, gdyż może korzystać z jakichkolwiek pamięci podłączonych do niego za pomocą USB. Koledzy z Wawy są bardziej komuterowi niż ja, więc kwestia budowy domowej sieci jest dla nich przyjemnością, więc mogą poprzestać na SB C!

Koszt - SB Touch ok. 1.000 - 1.200 zł (300$) + dysk 500 GB (ok. 300 + 400 złociszy).

Czyli - sensowny transport w cenie ok. 1.500 zł. To taniej niż jakikolwiek dedykowany porządny transport cd. A możliwość natychmiastowego dostępu do całej biblioteki plików - bezcenna icon_neutral.gif Nie mówiąc o znacznie mniejszej podatności na awarie!

Kabelek cyfrowy i DACa zwykle mamy...

PS. jakiego programu używaliście do ripowania i do jakiego formatu ripujecie płyty???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie !

Musze sie pochwalic, tymbardziej, ze emocje jeszcze nie opadly icon_mrgreen.gif !
Przyszly do mnie dzisiaj nowe kabelki, pieknie zapakowane w hermetyczne woreczki:

cyfrowka - Tara Labs ISM Onboard Digital 75
interkonekt - Tara Labs ISM Onboard The One

ktore dopelnily kable glosnikowe Tara Labs ISM Onboard The 2

Panowie ! Wymiana setu Veluma na powyzszy przeszla moje najsmielsze oczekiwnia icon_eek.gif .
Po prostu bajka ! Nowa jakosc muzyki, odkrywam muzyke na nowo. Jakaz to przyjemnosc,
cala kolekcja plyt do przesluchania na nowo icon_cool.gif

Wiecej informacji na temat kabelkow na stronie www i cennik PL.
http://www.audiosystem.com.pl/cennik/18/tara-labs

http://www.taralabs.com/

Juz rozgladam sie za sieciowkami z serii ISM The One
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu!

Szczere gratulacje - cieszę się Twoją uciechą!!!

Jednak wybacz - nie byłbym sobą, gdybym nie zażartował - patrząc na cennik - winny Ci grać co najmniej ze dwa chóry anielskie  icon_mrgreen.gif

Do takich kabelków przydałoby się wymienić coś electrycznego na - mniej, czy bardziej - utopijnego! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopijnego to by sie chcialo, oj chcialo ! Ale spokojnie, obecnie sprzet przygotowuje wlasnie pod Alto Utopie icon_smile.gif
Teraz mam troche inny target, a mianowicie stoje przed budowa domu. Wlasnej chatki, w ktorej znajdzie sie
moj wlasny pokoik odsluchowy ! Mam specjalnie przygotowany projekt, wlasnie pod ALTO Utopie !
Powolutku... i na utopie przyjdzie czas icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to adaptacja przydomowego garazu dwu-stanowiskowego. Czyli dobudowka. Nie ma takiej opcji by ten pokoj nie powstal icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif
Tak jak pisalem wyzej, projekty domu wybierany byl ze szczegolnym uwzglednieniem miejsca pod pokoj odsluchowy icon_smile.gif
Mam tu na mysli nie tylko miejsce, ale i odpowiedni metraz i proporcje pokoju pod konkretne kolumny (np Alto Utopia icon_smile.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...