Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Marku!
Zaintrygowałeś mnie swą wypowiedzią odnośnie Audiomeci...
Nie chciałbym być za bardzo wścibski - czy na Twój pogląd wpływ ma wyłacznie kwestia związana z niedogodnościami dotyczącymi ładowania płyty, czy też są jakieś inne względy - względy merytoryczne (jest coś o czym nie wiem???) ?
Pozdrawiam
PS. oj, ciekawie na forum było w Helloween! A ja być z Wami wtedy nie mogłem icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mnie, Marku, trochę uspokoił. Bo już myślałem... icon_wink.gif
Wątek lampowy, to odrobinę o lampkach będzie.
Miałem nosa. Krell długo u Łukasza nie zagrzał...
W zamian niego - Manley Stingray! Słuchałem go dosłownie przez pięc minut i wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
Choć - do monobloków Omaka i preampu Metaxasa chyba raczej stratu nie ma... icon_mrgreen.gif
Żeby nie było gołosłownie - to drugie zestawienie jest po prostu dużo szybsze, przy zachowaniu wszystkich zalet Stngraya!
Pozdrowienia
PS. jakieś zakłady przed dzisiejszym GP?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miałem nosa. Krell długo u Łukasza nie zagrzał...
W zamian niego - Manley Stingray! Słuchałem go dosłownie przez pięc minut i wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

Bartek
To historia zatacza koło - z Markiem w czasie poszukiwań słuchaliśmy tego modelu Manley'a, ale cena była "ciut" za wysoka jak na nasze możliwości.
A Łukasz kupił nówkę i ją wygrzewa - czy też wybrał inną opcję i "dokładnie sprawdzony" egzemplarz?

Cytat

PS. jakieś zakłady przed dzisiejszym GP?

Krótko mówiąc - tragedia, nie zakłady icon_evil.gif
Chyba jedyne pocieszenie w piwie i odsłuchach płytek CD po zakończeniu transmisji icon_eek.gif

Marek
Oprócz "reanimacji" zawsze jest możliwość "zaSoniaczkowia" się - w końcu jest trochę niedrogich, a stosunkowo niezłych modeli tej firmy icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tu powiedzieć ...
Soniaków od cholery, modele od parunastu złotych do paru tysięcy.
Najtańsze modele z serii ES (czyli najwyższej) są do kupienia poniżej 200zł (ale problemy z kupieniem lasera do modeli ...ESD), a te Xy na zwykłe i łatwodostępne lasery KSS 213 czy 240 (za paredziesięt złotych) to koszt od 300zł.
Zresztą to częsty problem- tani, fajny model - ale w przypadku awarii lasera schody jak cholera icon_rolleyes.gif
A z drugiej strony - droższe, ale słabsze modele...ale tani i łatwo dostępny laser.

Co do ich zastosowania jako transport - to zależy od DACa i od pieca. Sporo jest tuningowanych modeli ....

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Obiecuję!
Nie zostawię na nim suchej nitki!!! icon_wink.gif
Po tych kilku minutach słuchanie krótko o jednoznaczną opinię, ale to, co rzuciło mi się w ucho, to - oczywiście w porównaniu z referencyjnymi w tej kwestii Omakami icon_mrgreen.gif - wolniejszy i nie schodzący do czeluści bas. Ale był kolorowy on dużo bardziej niż z Krella "czterysetki". Zresztą tak, jak cały dźwięk!
Muzykalny i nasycony!
Po dłuższym przebywaniu oczywiście napiszę więcej, a i o zdjęciach nie zapomnę!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia a ja znów mam problem icon_redface.gif
Problem z DAC. Generalnie nastawiam się na NOS-DAC-a od Mr elektronik tyle wiem. Szczegóły konfiguracji, z zegarem czy też nie? Jeśli tak, to jakiego typu zegar? Z buforem czy nie? Jeśli bufor to tranzystorowy czy lampowy. Jaki wpływ na dźwięk mają poszczególne elementy? Ktoś mógłby mnie oświecić - ale tak łopatologicznie, proszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos na temat DAC.
Nie wiem, czy ktos z szanownych kolegow sluchal, lub ma Audionemesis DAC 1 Upgrade. Jesli tak to z gory przepraszam, ale powiem troche prawdy na temat tego daczka.

Wczoraj goscilem kolejnego forumowicza. Kolega szuka DAC. Przywiozl ze soba do porownania Audionemesis DAC 1 Upgrade (cena 3kzl)
To co uslyszalem ehhh, normalnie witki same opadly. Tak polecany DAC, tyle osob wrecz pieje nad podobnymi konstrukcjami. NIe oszukujmy sie Zahoulu, Nemesis i temu podobne daczki to konstrukcje na jedno kopyto.

Najpierw sluchalismy Thety pozniej podpiety zostal Nemesis.
To co uslyszalem to cos w stylu podpiecia filtra z korektorem, ktory polowe muzyki kastruje (doslownie, kazde pasmo), a do tego mixuje i przesterowuje.
Czegos takiego zupelnie sie nie spodziewalem i prosze mi wierzyc nie przesadzam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek!
Spróbuj napisać coś więcej, bom ciekaw!
W sumie, jak wiesz Audionemesisa nie słuchałem, ale z obiegowych opinii - w tym znamienitego guru p. Pacuły - wynika, wbrew Twej opinii, którą szanuję i cenie, że ten "daczek" nie jest taki zły.
Co więcej, gdybym miał typować w ciemno, to zestawienie go - grającego stosunkowo ciepło - z bardzo przejrzystymi JmLabami winno skutkować synergią, co jednak nie miało miejsca. Stąd i moja prośba!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek,

Naprawde nie wiem co mam wiecej napisac. Kolega (nieznany mi wczesniej forumowicz) chcial kupic Nemesisa, wiec wypozyczyl. Ktos polecil mu Thete V i chcial bezposrednio skonfrontowac. Napisal do mnie czy moze posluchac Thety, a ze chetnie goszcze zainteresowanych, jeszcze w ten sam dzien sie spotkalismy. Odsluch Thety okolo 1h pozniej te same utwory na Nemesis. Gdy polecialy pierwsze dzwieki to po prostu zglupialem ! Szybko przelecialem kilka innych utworkow i nie bylo juz po co dalej sluchac. Mialem wrazenie, ze sluchamy slabej jakosci MP3 - totalna kastracja dzwieku na calej linii.
Nie ma co tutaj rozdrabniac sie na poszczegolne pasma, jaki byl bas, srednica czy gora.

Nie wiem, moze z tym DAC bylo cos nie tak? W kazdym badz razie na pewno byl oryginalny, mial jeszcze oslonke foliowa na przednim panelu.

Poza tym nie mam zadnego interesu oczerniac tego DAC, jesli ktos nie wierzy prosze zapytac forumowicza, ktorego goscilem. Jakby ktos byl zainteresowany, namiary podam na priv.
Swoja opinie napisalem ku przestrodze, jesli ktos nie sluchal lepszego DAC, kto wie moze taki dzwiek sie mu spodoba.
Przyznam, ze nie wiele DACow w zyciu slyszalem. Kupujac Theta, wiedzialem jakiej klasy jest to urzadzenie. Z tego co uslyszalem moge stwierdzic, ze Nemesis to typowa budzetowka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Nemesic za 3kzł też mnie rozczarował. Po tej recenzji liczyłem na coś więcej. Jest to wersja up1. Zwróciłem go. Dopiero wersja ug2 z dobrym kablem cyfrowym to jakby inny przetwornik z innej bajki (ja mam Tara Labs The One). Ten polecam z czystym sumieniem i myślę, że ta wersja może śmiało konkurować z Theta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na kablach Velum, a kabel cyfrowy mam referencyjny (3kzl). Sprzet rowniez jest niczego sobie, takze nie obwinialbym aplikacji.
Jesli bede mial okazje posluchac Nemesis UP2, z checia to uczynie. Jednak po odsluchu wersji UP1 nie spodziewam sie rewelacji.
Czy UP2 nawiaze walke z Theta V ? szczerze watpie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii transportów Transport Roksan
Wygląda "mniamuśnie"...
Ale zdaje się, że to niestety kolejny toploader... icon_cry.gif
Odnośnie DACów - osobiście nie zakłądam, by Audio Nemesis mógł sensownie "powalczyć" z DACiem Thety. Jednak jest pomiędzy nimi dość znaczna różnica w cenie... co pewnie (na nieszczęście) ma odzwierciedlenie w dźwięku...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o DC-1 Audio Nemesisa to jestem jego posiadaczem wersja upgrade II i o ile mogę zgodzić się z sugestiami kolegi hybrida w stosunku do wersji pierwszej bez upgrade ,miałem też ponad miesiąc ale oddałem ,kupiłem Xindaka DAC-5 to wersja upgrade II to całkiem inne urządzenie.
Zanim je zakupiłem a byłem negatywnie nastawiony do wszelkiej maści DAC-ów ,miałem ich kilka i kilku słuchałem ,poprzedziłem decyzję kilkutygodniowym odsłuchem w moim systemie .
Urządzenie jest w miarę neutralne i gra tym lepiej im lepszymi kablami się je podłączy ,ja gram na budżetowych kablach tzn. sieciówka Tara Labs Reference i coaxial Fadel Art Aphrodite ale wiem ,że można lepiej bo łączyłem kablami za kilka tysięcy zł. ale nie popadajmny w "przesadyzm" icon_smile.gif
Może z Velimem się nie "polubiły" ,nie wiem co było przyczyną tak negatywnej opinii kolegi hybrida ale może ten DAC nie rzuca od razu na kolana i wymaga dłuższych odsłuchów icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fono Master,

Znajomy forumowicz powiedzial mi, ze przywiozl wersje Nemesis Up1.

Moze rzeczywiscie wersja Up2 (jeszcze nie sluchalem) jest znacznie lepsza od Up1. Natomiast co do Nemesis Up1 jestem w 100% pewien, ze jest to bardzo slaby DAC i nie musialbym sluchac dluzej. To co uslyszelismy opisalem wyzej.

Jesli chodzi o moj system i kable, no to sprawa jest prosta. Jest przezroczysty i gra takim dzwiekiem jaki podaja poszczegolne komponenty. Electry szybko pokazuja najslabsze ogniwo systemu.
Jest to poniekad wada tych kolumn, trzeba zapewnic im odpowiednie "towarzystwo" - co oczywiscie niemalo kosztuje icon_sad.gif

Nie twierdze, ze w budzetowym systemie ten DAC sie nie sprawdzi. Moze jestem przewrazliwiony, a uszy mam przyzwyczajone do wysokiej klasy dzwieku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ,w moim systemie "budżetowym" się sprawdza:
1.Kolumny Harpia Acoustics MARCUS -14 kzł *
2.Wzmacniacz Luxman L-590 A II /okablowanie wewnętrzne wymienione na srebrne/ -17 kzł *
3. CD Yamaha S-2000 w roli transportu -5,2kzł *

System przeżroczysty do "bólu".

Kondycjoner Gigawatta i różne kable

* ceny katalogowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza na forum jak "makiem zasiał"!
Prawdopodobnie "Warszawka" (czyt. nasi warszawscy przyjaciele) sposobią się do Audio Show!
Jak wiemy Audionet takoż... icon_wink.gif
Moje przygotownia "w proszku" za to - przed Audio Show miałem okazję przedpremierowo posłuchać nowych kolumn nowej polskiej firmy - firmy "Audiothlon" - nowego brandu p. Enerra! He, i to zrobiłem w trakcie pracy! Fajnie jest mieć wolny zawód! icon_razz.gif
Nie powiem nic innego poza tym, że i kolejna konstrukcja z tej stajni podobała mi się. Podobała - i to bardzo! Zresztą sami się przekonacie na AS!
Niestety nie jestem opłacany przez producenta, więc nic więcej nie napiszę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...