Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Witam czy jest już wystarczająco późno abym zjawił sie w tym wątku?

Tobago słuchałem niedawno z Audionetem .Przynajmniej w tym zestawieniu mnie nie zachwyciły.
Znajomy ma Cabasse .Niestety nie pamiętam jaki to model.Taki z kulistym głośnikiem między bas owcami.
Gra to z lampą ,nieznanej firmy i podoba mi się.(pierwszy raz widziałem wzmacniacz który nigdzie nie ma nazwy producenta.ciekawostka)
Point source zdecydowany brak basu, reszta miodzio,trzeba dodać subwoofer.Chciałem kiedyś je kupić wiec poświeciłem odsłuchom trochę czasu.
Zoller ,gra przepięknie Imagination z Audionetem Sam .Wtedy zakochałem się w tym wzmacniaczu.Niestety jest on czuły na zastosowane kolumny.
U kolegi gra 300 b ,z kolumnami HGP .Powiem więcej pięknie gra.jest to model Vola chyba już nie produkowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chwaliłeś się, Łobuzie... icon_wink.gif
Który model Xindaka nabyłeś?

Bert!
Xindak C06 pojawił się u mnie baaardzo niedawno icon_razz.gif

Czaiłem się na ciut wyższy model CD: wysokiego SACD SONY (XB-940QS lub w miarę świeże, używane CD z serii ES) lub na niezłą chińszczyznę. Teoretycznie SACD mam w DVD SONY ze średniej półki (czyli QS) oraz SACD i DVD-Audio w innym DVD - Pioneerze 575, a kupować tanie modele SACD/CD z serii podstawowej raczej nie było sensu..
Więc od czasu pierwszego postu Marka w tym temacie chińszczyzna zaczynała przeważać. No i w końcu przeważyła z uwagi na możliwość pojawienia się lampy w drugim systemie.
A ponieważ ma i miał bardzo dobre recenzje w prasie i opinie na Forum oraz dość rozsądną cenę, więc ... teraz czeka na lampę (oj, poczeka sobie trochę...).

Cytat

Eh, jaka szkoda, że nie mogę z Wami poprzesłuchiwać sprzętu... icon_cry.gif


My też (piszę w imieniu Marka) żałujemy, że jesteś tak daleko icon_cry.gif

Cytat

No a na marginesie, trochę się martwię postawą Twej żony... icon_eek.gif
No będzie trzeba jakoś temu zaradzić... icon_twisted.gif

Też tak uważam, ale ponieważ ją kocham, więc niestety wszystkie ostre środki nie wchodzą w grę! Pozostaje cierpliwość i długofalowy plan działania.
Lub wygrać 6 w totka i wybudować dużą chałupę, gdzie nie będziemy sobie wchodzić w drogę!
A teraz w ramach "akcji żona" idę spać icon_redface.gif

Pozdrawiam - i jak widzisz, całej tej prowokacji i w ogóle wszystkiemu winien jest Belfer54...
i chwała mu za to icon_razz.gif
Tobie i pozostałym Kolegom zresztą też, bo sporo się naczytałem Waszych wiadomości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozdrawiam - i jak widzisz, całej tej prowokacji i w ogóle wszystkiemu winien jest Belfer54...


RoRo
"Kowal zawinił cygana powiesili" icon_biggrin.gif

A tak nawiasem mówiąc może w końcu obcując ze mną wyjdziesz na ludzi. icon_biggrin.gif

Oczywiście to żart.

Co do lampy to myślę, że Xindak jednak nie będzie na nią długo czekał. Wrócicie z żoną wypoczęci i w lepszych nastrojach z wypadu na narty i od razu pojawi się sprzyjający klimat aby kupić lampę.

Audionet
Zsynchronizuj się ze mną. Kurcze na druga zmianę pracujesz? A może Tobie jak Einsteinowi potrzeba tylko 3 godziny snu. icon_biggrin.gif
Dzięki, że dorzuciłeś kolejnych kandydatów. Trochę mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że powinienem przesłuchać jakieś modele Cabasse i że Point source nie zda egzaminy. Zresztą o ich ułomny basie pisał też Hybyrd. Mimo wszystko cały czas chodzi mi po głowie AN-E. Jak się wkurzę rzucę robotę i pojadę ich posłuchać w okolice Wrocławia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Hmm...
Trochę obawiam się uzasadnionego gniewu Twej żony... A skreślisz małą recenzje Xindaka???
Cieszę się, że jedziesz z rodzinką na narty! Ja już nie mogę się doczekać 22 lutego, kiedy wyjeżdżam po raz pierwszy na "prawdziwe" jeżdżenie po Alpach...
Belfer!
Czeka Cię dużo odsłuchów... Propozycje i przemyślenia Audioneta czas wcielić w życie...
Zoller Imagination - no to już jest, jakby nie mówić, hi-end...
A jak będziesz się wybierać do Wrocławia na odsłuchy, to proponuję nocleg u mnie! Nie jest tak strasznie daleko, a i droga powrotna przez Poznań autostradą minie Ci szybciej niż droga W-wa - Wrocław!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerz mówiąc to zaczynam się już trochę gubić. icon_rolleyes.gif
Może to efekt napięcia jakie ostatnio mi towarzyszy. Oczywiście wiadomo dlaczego. W krótkim czasie nabyłem gramofon i lampę. A teraz jeszcze temat kolumn. Broń Boże nie narzekam, ale muszę sobie to jakoś poukładać. Szkoda, że nie możemy spotkać się wszyscy w realu i pogadać spokojnie.

Pozdrawiam
Marek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

RoRo!
Hmm...
Trochę obawiam się uzasadnionego gniewu Twej żony... A skreślisz małą recenzje Xindaka???
Cieszę się, że jedziesz z rodzinką na narty! Ja już nie mogę się doczekać 22 lutego, kiedy wyjeżdżam po raz pierwszy na "prawdziwe" jeżdżenie po Alpach...

Bartek!
To może się miniemy w sobotę 23 lutego icon_rolleyes.gif Ja do Makaroniarzy (lubie ich stosunek do życia i do turystów), a Ty dokąd?

Za Xindaka wezmę się gruntownie po powrocie, będę chciał sprawdzić na kilku kablach, amplitunerach/wzmacniaczach i porównać z SONY XB-630QS (nie śmiać się proszę, bo jak zwykle kładę spory nacisk na ergonomię, a z paru "bajerów" w CD też często korzystam). No i przeniosę w to samo miejsce nagrywarkę i DVD, to też się pobawię.
Zresztą sami wiecie, że najlepsze dla użytkownika są średnie (i to nie tylko CD) modele: napakowane funkcjami, klawiatura numeryczna nie tylko na pilocie ale i na froncie, parę różnych wyjść itd.
Jak widać optymistycznie patrzę w przysłość (mam na myśli wolny czas...), ale perspektywa wyjazdu odsłuchowego w dobrym towarzystwie (dziękuję za zaproszenie) zmienia punkt widzenia icon_lol.gif

Marku
Co do spotkania w realu - zdaje się, że wszyscy powinniśmy już teraz zaplanować sobie weekend w listopadzie na AS!
Audionet - będę chciał zrobić Ci konkurencję z fotkami icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. A co do uzasadnionego gniewu żony .... zostanie w domu! Zdaje się, że na tylnym siedzeniu potrzebne będzie miejsce dla PhaSTów Marka, a mam nadzieję że jeszcze oba nasze CDki też powinny się przewietrzyć icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roman
po 1. ten peamp to jest właśnie wcześniejszy model, nie najlepiej oceniany przez wielu, z którymi korespondowałem i rozmawiałem na ten temat. Chyba facet za taka cena nie sprzeda szybko tego sprzętu.

Marku
Jak widzę coś potencjalnie ciekawego (jakie to fajne sformułowanie "potencjalnie" - do niczego nie zobowiązuje, a daje nadzieję) to zaczynam się zastanawiać nad ewentualnym dodaniem do listy "podejrzanych/potencjalnych celów w przyszłości", czytam - szukam -pytam icon_cool.gif
I stąd to pytanie/porównanie:
Nowy model - preamp Marka wygląda tak jak na tej aukcji.
http://www.allegro.pl/item302933722_phast_...powy_nowy_.html


A poniżej wcześniejszy model -peamp , nie najlepiej oceniany przez wielu, z którymi korespondowałem i rozmawiałem na ten temat. Chyba facet za taka cena nie sprzeda szybko tego sprzętu.
http://www.allegro.pl/item302281717_phast_...oki_preamp.html

A dla mnie jak to często bywa ? starszy model jest ładniejszy.

Czy mógłbyś opisać, jakie wady miał ten starszy preampa PhaST?

Cytat

po 4. Tego modelu konkretnie nie znam. Końcówka mocy jest na lampach 6n3 - triody. Myślę, że może osiągać podana moc. A dlaczego pytasz. Czy zadałem głupie pytanie ? icon_biggrin.gif

Jest to coś malutkiego, a podawana moc budziła moje zdziwienie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
Stary preamp według uzyskanych informacji grał ostro, nie lampowo. Tworzyło to, zdanie moich respondentów duży dysonans w połączeniu z końcówkami. Zresztą musiał być jeszcze jakiś powód, że producent przestał go produkować. Nie sądzę aby powodem była inna koncepcja dot. wygląu zewnętrznego, tym bardziej, że jak stwierdziłeś stara konstrukcja bardziej Ci się podoba.
A jeśli chodzi o moc to sam sprawdzisz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Ja będę w Austrii niedaleko Salzburga... Miejscowość nazywa się Lofer!
O tyle będzie mi łatwiej, że znam stosunkowo dobrze niemiecki...
Na recenzję Xindaka poczekam do Twojego powrotu z nart!
Belfer!
Ty zwolnij nieco, bo podniecenie nie wpywa na Ciebie najlepiej!!!
Ciesz się nowymi lampkami, posłuchaj muzyki, idź na spacer z żoną, pojedź na narty!!!
Zakup kolumn to przyszłość - szkoda, żebyś się zadręczał przez cały czas!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
masz rację. Zaczynam już czytać kilka stron internetowych na raz i efekt tego jest opłakany, czego doświadczyłem również udzielając się na forum.
Spacer mam codziennie z moim czworonogiem. Z żoną też sobie zaaplikuję. Muzyki też posłucham, a właściwie słucham jej w każdej wolnej chwili. Narty odpadają, niestety ZZSK. Wchodzą w grę wędrówki po górach - jeszcze, ale to raczej latem. Kocham Tatry. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,
nie ma sprawy obiecuję, że dokonam takiej oceny. Musze tylko założyć pewna strategie działania. Totemy i Duevel są to zupełnie skrajne filozofie m.in. ze względu na konstrukcję. Przykładowo Totemy z Baltlabem grają dźwiękiem bardziej zaokraglonym, góra nie jest tak ostra. Przynajmniej tak mi się wydaje. Sądzę, że Baltlab jest bardziej przezroczysty od Phastów. Preamp Phasta bardziej podkreśla wysokie tony, co jest dosyć ciekawym zjawiskiem. Strasznie musiał brzmieć poprzednik tego preama. Pisałem o tym wcześniej w odpowiedzi na pytanie Romana.
Pomyślałem, że do takich testów warto byłoby dobrać jakieś inne kolumny. Mam jeszcze w drugim pokoju AE EVO ONE. Może one posłużą za kolumny testowe.
Kolejny problem jaki mam to czy zostawić np. Totemy z Baltlabem a Phastom zaaplikować nowe kolumny, czy pozbyć sie jednych i drugich - jak sugeruje żona i kupić bardziej uniwersalne kolumny. Wątpię jednak aby to sie udało.
Tak nawiasem mówiąc to nie wiem, czy pamiętasz, ale Baltlab przez długi czas był wzmacniaczem testowym w laboratorium "Hi-Fi i Muzyka".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...