Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Kurczę, szkoda, że to wszystko tak drożeje i zapasy NOSów się wyczerpują. Podobno niektóre najnowsze chińskie wypusty są jakościowo bardzo dobre. I to jest pociecha, bo co zrobimy jak zabraknie dobrych lamp? Będziemy je kupowali po kilka tysięcy?
Absurd.
A tak z ciekawości o ile to nie tajemnica. Kupiłeś swojego Lebena jako nowego czy używanego? I za ile?

Tak w ogóle, to jesteśmy jakimiś wariatami. Bo przecież wzmacniacze tranzystorowe są lepsze. A teraz wchodzą te wspaniałe w klasie D. Gramofony to również jakiś przeżytek. Ani to nie ma dynamiki, ani odpowiedniej "czystości" dźwięku. A zniekształcenia takich wzmacniaczy i gramofonów wołają o pomstę do nieba. Nawet Wikipedia sobie z nas dworuje. Totalna masakra icon_mad.gif
http://pl.wikipedia.org/wiki/Audiofil
A kupiłbyś sobie dobrego Cambridge Audio i nie miałbyś kłopotu z jakimiś lampami. Oczywiście może być Onkyo. icon_wink.gif
Tylko k...a dlaczego te tranzystory nie chcą grać icon_question.gif :!: icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebena kupiłem używanego, ale w idealnym stanie, o ile pamiętam za 6,5 tys. zł, z dwoma kompletami lamp. Kupiłem od pewnego sprzedawcy, kolegi z AS, od którego kupiłem też nie tak dawno Xaviany 125 es.

Co do wikipedii to sądzę, że podobnie jak Ty mam to w d... co piszą. Uprawiam taki zawód, że nauczyłem się podchodzić z rezerwą do świata wirtualnego, a szczególnie do tego co piszą osobnicy, którzy nie mają zielonego pojcięcia o tym o czym piszą, a przy okazji mają problem ze sobą.... Staram się w necie czytać to co mnie interesuje i nic poza tym. Nie obciążam sobie głowy zbędnymi informacjami i tak mam co przetwarzać w swojej mózgownicy.... icon_twisted.gif
Cieszy mnie, to co analogowe i to co jest najbliższe naturze. Jestem może dinozaurem, ale to też mnie nie rusza. icon_smile.gif
Zauważ, że coraz więcej młodych ludzi interesuje się technologiami analogowymi, wbrew temu co się lansuje i pisze. Coś w tym jest. Jeszcze przed 5 laty mogłem kupić płyty analogowe za bezcen. Teraz te same płyty kosztują parę, kilka razy więcej, dlaczego ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Jeszcze przed 5 laty mogłem kupić płyty analogowe za bezcen. Teraz te same płyty kosztują parę, kilka razy więcej, dlaczego ?

Pewnie nowa moda na gramofony...
Stąd też niektórzy szukają gramofonów by zgrać płyty na mp3 - to i się nam popyt zrobił.
A swoją drogą to w Wwie jakoś nie ma taniego źródła na winyle icon_cry.gif

Teraz natomiast zastanawiam się: czy kojarzycie jakieś lampy (integry lub końcówki), które by miały możliwość podpięcia kolumn kablami w bi-ampingu???
Pałętają mi się bez celu Jantzeny - a niestety nie mają BFA (wpiąłbym dla zabawy w Cyrusa) tylko zwykłe banany (konfekcja fabryczna - więc nie chcę zmieniać końcówek na BFA, na samym wejściu kabla to i tak by było 8 bananów do zrobienia), a na razie nie mam pomysłu gdzie je podłączyć icon_rolleyes.gif
Wzmacniacz Rotela śpi sobie głęboko w szafie i właściwie to zostały mi tylko amplitunery - kolejnej lampy oczywiście sobie nie kupię, ale zapytać warto icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek
Na szczęście icon_razz.gif nie muszę kupować kolejnego pre - w swoim AVMie mam podwójne wyjście, więc mógłbym podpiąć od razu całą "elektrownię" i niezależnie zasilać niskotonowe, a oddzielnie górę...

Po prostu zacząłem się zastanawiać, czy są dostępne integry z możliwością podpięcia 4 kolumn (czyli raczej oddzielnego zasilania niskotonowych i góry).

Jak znam życie (i swój "nie-wolny" icon_cry.gif czas), to na razie nie będę tego sprawdzał. Ale pewnie kiedyś w ramach odkurzania sprzętu i szafek do tego dojdzie. No i zawsze mogę sobie stworzyć wieloelementową hybrydę ...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54, jak myślisz, Leben 300XS dałby radę dobrze zagrać z SF Electa Amator 1? Twoje Xaviany mają przecież skuteczność 86 dB (6 omów) a moje kolumny 88 dB (8 omów).
Bo tak się zastanawiam Panie i Panowie (tu zwracam się także do RoRo, który niejedno słyszał a także do innych, którzy mogliby coś napisać w tym temacie) że Leben byłby najtańszy, lampy ma stosunkowo niedrogie a przecież gra wystarczająco rozdzielczo a przy tym muzykalnie z ładnymi, nasyconymi barwami dźwięku a scena stereo, przestrzenność na bardzo dobrym poziomie.
Mnie tam jakaś wielka dynamika ani wysokie poziomy głośności niepotrzebne.
Poza tym red. Pacuła też ma lub miał Lebena. Co prawda wersję specjalną, ale stać by go było na droższy wzmacniacz.
Więc może i ja nie będę się srał na jakieś "hi-endy". Bo po głowie skaczą mi wzmacniacze od sasa do lasa: RCM Bonasus, Ayon Mercury (ten kupiłbym jakby sprzedający zszedł z ceny - ale nie ze sceny icon_lol.gif ), Jadis DA-30, Luxman SQ-38 Signature a także Balanced Audio Technology VK-300x Tube.

A tak w ogóle, to chętnie bym się wrył do Ciebie Belfer54 z moimi Sonusami na odsłuch. Tak z okazji Audio Show w sobotę albo niedzielę icon_wink.gif

Mam nadzieję, że wybaczycie mi ten ewentualny off w tym wątku icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Lebenem może być bardzo dobry - szczególnie, że od pewnego czasu masz jeszcze do wyboru mocniejszą wersję , czyli 300F (w tej chwili ktoś w Łodzi sprzedaję eFkę).
Nic nie mówiłem o Lebenie -bo jakoś kojarzyłem, że chcesz wejść w mocny piec.
Natomiast trudno mi powiedzieć, która wersja Lebena będzie najlepsza dla Ciebie...

No i zabawa z różnymi lampami - bezcenna (chociaż co do takiej taniości to nie wiem - parę tysięcy można w to wpakować).

Jak masz czas przed AS - to wpadnij u siebie do salonu na Winnicką i podepnij swoje SFki pod ich eFkę
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/176038.php

Pozdrawiam
PS, Jarek - puściłem "emalią" info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę na 100% zapewnić, ale Leben powinien dać radę z Sonusami. U mnie był sprawdzany z Xavianami, ADAM Pencil (skuteczność 87dB), Harbeth P3ES.
Dla mnie Leben jest wzmacniaczem uniwerslanym, również przez wzgląd na świetny pre słuchawkowy. Co do cen lamp, to bywa różnie. Ale zawsze można dobrać coś ciekawego i w rozsądnej cenie. Wg. mnie najbardziej uniwersalne, przynajmniej z Lebenem 300X, są lampy mocy Mullard. Niestety są probelmy, aby kupić kwadrę.

F1angel chętnie bym Cię gościł, ale nadchodzący weekend mam przerąbany. Jestem wkurzony, bo na AS wpadnę na max 3 godziny, w sobotę. Przez pozostałe dni czeka mnie ostra orka, o innych problemach nie wspominam. Miałem inne plany, ale jak zwykle w mojej robocie to nic nie mogę zaplanować.icon_evil.gif
Roman wie coś na ten temat, bo można powiedzieć zna dobrze moją rodzinę i sytuację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. No nic, tak bywa, samo życie. Ale jakbyś był na AS, to chętnie się z Tobą zobaczę. Daj znać przez Romana.
Mam kilka opcji jeśli chodzi o wzmacniacze. W sumie to bardzo przyjemna sytuacja w opozycji do tego gdy się chce coś sprzedać.
Jutro obskoczę dwa odsłuchy. W tym Leben SC-300F, bo jest w salonie w Kielcach.
Już ustalamy spotkanie w późniejszym terminie. Odsłuchowo-relaksacyjne icon_biggrin.gif . Tak aby każdemu pasowało. Dowiesz się o wszystkim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się działo w ten weekend...
W sensie lampowym - nie tylko.

Jarek poza eFką słuchał jeszcze w Kielcach Luxmana SQ-38 Signature.
Natomiast w weekend na tapecie była wzmiankowana wersja CS300XS z kompletem lamp Matsushity w połączeniu z CD Ayon 7. W komplecie z SF Electa Amator 1 zgrało się to bardzo ładnie!

Niestety z powodów wiadomych nie dane nam było posłuchać sprzętu w towarzystwie Marka z zapoznać się z Jego opinią icon_sad.gif ,ale trio Jarek z Jolą i Janusz postarało się, by opinii na ten temat nie brakowało.

Pozdrawiam
PS. Szczegółów będzie więcej - ale równocześnie wątek o AS czeka, o obowiązkach dnia codziennego nie wpsominając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak. Weekend był bogaty we wrażenia. Zarówno ze względu na Audio Show (dla mnie przez dwa dni) jak i odsłuchy ciekawych wzmacniaczy.
W tym miejscu pragnę przekazać szczególne podziękowania Romanowi, za wspaniałą gościnę i Januszowi za bardzo miłe towarzystwo.
Bardzo wszyscy żałowaliśmy nieobecności Marka, który pojawił się podobno na bardzo krótko na AS. A także wielka szkoda, że Sebastian ze względu na służbę nie dał rady dotrzeć. Z Patrykiem też się niestety nie widziałem a miło by było choć się przywitać. Nie pojawił się też mój kolega Mirek z Opola, na przyjazd którego bardzo liczyłem.
No cóż, może następnym razem.

Ze względu na odsłuchy zaniedbaliśmy nieco Audio Show, ale ciekawie było porównać jak z Lebenem grają kolumny SFEA 1, Xavian 125 i Totem Mite.
Jak zagrały Sonusy nie będę pisał, bo nie jestem jako ich posiadacz w pełni obiektywny icon_wink.gif . Ale sporo mniejsze Xaviany dzielnie im sekundowały i nie odczułem żadnego dyskomfortu słuchając znanych nagrań. Wręcz przeciwnie.
Z dużą satysfakcją stwierdzałem, że są naprawdę dobrymi kolumnami z pięknymi dobrze nasyconymi, ale nie przesyconymi barwami i nie nadto miękkim brzmieniem.
Świetny balans między szczegółowością a nie popadaniem w agresje. Z miękkością i zaokrągleniem na tyle delikatnym, że nie gubiły dobrego rysunku instrumentów na scenie.
Natomiast Totemy gdy poziom dźwięku był minimalny grały bardzo dobrze. Sonusy potrzebują jednak nieco więcej prądu, by zagrać pełniej, płynniej. Mite gubiły się dopiero przy większych poziomach dźwięku podczas grania mocniejszych, bardziej rozbudowanych instrumentalnie nagrań.
Ogólnie są to świetne miniaturki do pomieszczeń ok. 10 m2 , choć w większych też się szybko nie poddają.

Wzmacniacz Leben 300XS jak na swoje 15 W gra bardzo dynamicznie. Dobrze napędza nawet dość wymagające monitory jak Electa Amator 1. Ma fenomenalną przestrzenność, oddech. Usłyszałem to w pełni dopiero u siebie w domu. Ale u Romana mimo, że stały blisko ściany tylnej i jednej z bocznych też grały bardzo dobrze.
Barwy głosów i instrumentów godne o wiele lepszych, droższych wzmacniaczy. Miękkość i delikatność nie gubiąca dobrej rozdzielczości. Brak jakiejkolwiek ostrości przy pokazywaniu pewnych drobnych wydarzeń na scenie muzycznej. Dźwięk czasami zdaje się otulać ale nie jest zbyt gęsty, lepki. Ma świetnie wybudowaną przestrzeń w głąb sceny i na boki, daleko poza kolumny.
Pokazuje także aspekt wysokości dźwięku. Lepszy miał tylko Luxman SQ-38 Signature. Który zresztą zagrał mocniej, dynamiczniej ale z mniejszym wyczuciem, delikatnością. Jak dla mnie był trochę zbyt ofensywny. Minimalnie.
Średnica Lebena jest bardzo plastyczna, kolorowa. Wysokie o dobrej rozdzielczości są jednak delikatne i stanowią jakby dopełnienie pięknej średnicy. Kiedy trzeba pojawiają się jednak i potrafią być dźwięczne, nośne, wibrujące.
Niskie tony są dość mocne. Ich kontrola, to może jeden z najsłabszych elementów w tym "rozbiorze" dźwięków. Ale i tak dobrze dają sobie radę zarówno w mocnym rocku jak i symfonicznym tutti. Choć nie ma tu potęgi i najniższych zejść takich wzmacniaczy jak choćby tranzystorowy 150 watowy Mc Intosh MA 6850. Nie ma i być nie może. Ale i tak wzmacniacz gra tak, jakby trochę kpił z praw fizyki.
Gdyby komuś było mało niskich tonów można je podbić obecnym na przednim panelu przełącznikiem o 3 lub 5 dB.
Na pewno ten wzmacniacz zostanie u mnie na dłużej. A przecież nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Możliwości jest dużo więcej, bo zapewnia to wymiana lamp a także kondensatorów.
Być może spróbuję tego za jakiś czas. Na razie nic nie zmieniam i już drugą noc z rzędu zarywam słuchając muzyki.
Dodam tylko, że nie gram na komplecie lamp Matsushita, ponieważ jedna w przedwzmacniaczu zaczęła brumieć i sprzedający wymienił je na ECC 803S QTL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz duuuużo zdrowia. icon_biggrin.gif

F1angel cieszę się, że wybrałeś Lebena. Jest to nietuzinkowy wzmacniacz, a wymiana m.in. lamp, bezpiecznika (cokolwiek by na ten temat inni nie myśleli i nie pisali), kabelków, oraz na końcu kondensatorów przynosi spore zmiany na lepsze w dźwięku.
Dzięki Tobie poszerza się też grono Lebenowców. Będzie okazja do wymiany poglądów.
Żałuję, że nie było mnie u Romana i nie mogliśmy się spotkać, ale mam trudny okres w moim życiu i muszę upożądkować, szczególnie sprawy zawodowe, bo to one są źródłem moich problemów, też czasowych.

A torty są odjazdowe. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy (i przede wszystkim koleżanki jeśli jakieś tu są i czytają). Słucham właśnie TAMTAM PROJECT/SUNU MUSIC i jakieś figle mi tu wyprawia . Dźwięki rozlazły się po całym pokoju, nie chcą siedzieć między kolumnami. Z Makiem nieśmiało tylko czasem zapuszczały się w dalsze rejony.
No i przełączyłem teraz na impedancję 8 omową, bo dotychczas słuchałem na 6 omowej. Jakby lepiej. Ale muszę dłużej posłuchać, posprawdzać w takim i takim położeniu, bo to w sumie różnica na granicy sugestii.
Czyli u RoRo słuchaliśmy na 6 omowym.
Na pewno to nie jest tuzinkowy wzmacniacz i dobre opinie o nim mają swoje uzasadnienie. Na razie się poznajemy.
Wróciły pewne rzeczy w brzmieniu znanych mi utworów muzycznych, które pojawiały się na wzmacniaczu Ayon Spirit a zniknęły pod wodzą McIntosha. I jakoś nie brak mi większej dynamiki czy mocniejszych niskich tonów. Może to przez muzykę jakiej słucham?

Belfer54, chyba poszukam jakiegoś bezpiecznika. Ja tam zaliczam się nie tyle do wierzących w te rzeczy, co do słuchających.
Jeśli nawet nie usłyszę poprawy, to na pewno się nie pogorszy.
Myślę, że pewnie koło świąt założę zapasowe Sovteki (komplet) i posłucham jak na nich gra. Podobno gorzej, ale dobrze samemu to usłyszeć.
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się ze swoimi wzmacniaczami i posłuchamy, pogadamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54, tak się zastanawiam, czy nie założyć nowego wątku na temat Lebena? Bo nie chciałbym zaśmiecać Twojego różnymi szczegółami na ten temat.
Co o tym myślisz?
Tymczasem podziękuję za wszelkie informacje i podpowiedzi. W szczególności dziękuję za zaszczepienie mi w głowie myśli o tym wzmacniaczu. W sumie kiedyś tam mi się przewinął przez myśl, ale teraz przy sporej podaży innych nie wiem, czy wziąłbym go poważnie pod uwagę.
Oczywiście RoRo też tu ma zasługę, bo podesłał mi informację, że jest w Kielcach 300F. Posłuchałem i już wiedziałem, że to dobry kierunek.
Tym bardziej, że tego co teraz szukam, to jak największa przyjemność czerpana ze słuchania muzyki. Nie decybele, dynamika i masujący klatę bas, ale barwa, płynność, soczystość, eteryczność, oddech/przestrzenność dźwięku. Słowem muzykalność (brr, jakoś nie lubię tego określenia, choć go często używam), ale nie kosztem rozdzielczości. I to wszystko jak na razie ten mały wzmacniaczyk mi zapewnia.
Przyznam, że moim niekwestionowanym faworytem był dłuższy czas Ayon Mercury na 300B. Negocjowałem chyba ze dwa miesiące z jego właścicielem. Chciał za niego sporo jak dla mnie (choć pewnie wzmak jest tego wart). W końcu podałem maksymalną cenę jaką mogłem zapłacić. Sprzedający się jednak nie zdecydował. Kupiłem zatem wzmacniacz Lebena a tu mi pisze , że mogę kupić Ayona, bo znalazł wzmacniacz DNM (nie mylić z firmą kablarską). Napisałem więc, że mam już CS300XS. Odpisał tak (cytuję fragment):
Cytat

Znam doskonale Lebena i w tej starszej wersji i najnowszej z zupełnie innymi lampami. To pewniak, który zawsze zagra co najmniej bardzo dobrze, a czasami rewelacyjnie. Jest jednak trochę po japońsku 'jaskrawy'. Zaraz za dużą triodą typu 300B, 2A3 też postawiłbym na EL84. Gratuluje trafnego wyboru. Pozdrawiam.


Z tym, że mając na uwadze jaki mam odtwarzacz CD, kolumny i kable ewentualna "jaskrawość" tego urządzenia przekształciła się tu pewnie w szczyptę soli, która poprawia smak potrawy. Ja żadnej takiej złej cechy w obecnym zestawieniu nie zauważam.
Jak teraz słucham na tych Matsushitach i QTL (coraz lepiej grają w miarę procesu wygrzewania), to zastanawiam się jak pięknie musi grać w jakiejś najlepszej kombinacji.

Jeśli chodzi o lampy i bezpiecznik, to dałem ogłoszenia o chęci kupna. Może ktoś się zgłosi? Jeśli nie, to będę szukał na Ebayu, albo w specjalistycznych sklepach. Tam pewnie będzie drożej, ale jeśli już, to kupię raczej sterujące. One są bardziej długowieczne i ewentualna zbyt wysoka cena rozłoży się bardziej w czasie icon_wink.gif .

Marek, wspominałeś coś w mailu o sieciówkach Oyaide Tunami. Że dobrze współgrają z CD Ayona. To było jakby potwierdzenie tego co wcześniej pisałem, czy słyszałeś, albo wiesz z innego źródła, że tak jest? Widziałem model GPX w ogłoszeniach, ale na razie wolałbym kupić najpierw lepsze lampy.
A Furutech jaki masz do Lebena, to też FP-314AG, czy jakiś wyższy model?
Czy Twoje lampy Golden Lion są z nowej produkcji? Tak jakoś ta firma mi się kojarzy ze współczesnymi lampami.

Kupiłem też dampery. Te: http://allegro.pl/10szt-dumpery-na-lampy-1...4754948121.html
Używa ktoś, ma jakieś zdanie na ten temat? Może ktoś słuchał z i bez, porównywał? Jeśli nie, pewnie ja to będę musiał zrobić.
Tak czy inaczej podobno mogą pomóc. A jeśli nawet nie, to nie zaszkodzą. Widziałem takie "gumki" na lampach w jakimś przedwzmacniaczu Audio Research. I nie tylko.
Choć na Audio Szołach się tego nie widuje. Może dlatego, że dampery nie są jednak zbyt zdobiącym elementem icon_cool.gif

I głupie pytanie (kolejne a pewnie nie ostatnie). Czy jeśli wzmacniacz ma automatyczne ustawianie biasu, to lampy muszą być parowane albo w kwadrach? Przecież automat i tak ustawia wszystko jak trzeba. No, chyba, że ustawia tylko ogólnie i mogłyby być różnice w kanale lewym i prawym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek wątku nie zaśmiecasz, był założony jeszcze przed tym jak powstał dział "technika analogowa i lampowa" - chyba i miał służyć wymianie opinii na temat wzmacniaczy lampowych i porad w tym zakresie.
Może oddzielny wątek byłby wskazany, ale poszukujący informacji o Lebenie i tak ją znajdą. icon_smile.gif
Przed wszystkim cieszy mnie, że jesteś usatysfakcjonowany nowym nabytkiem.
Postaram się po kolei odpowiedzieć na Twoje pytania.
Sieciówkę Oyaide słyszałem poza miejscem zamieszkania i znam opinie użytkowników, w tym CD Ayona. Wszyscy posiadający ten CD chwalą sobie ten kabel. Sam miałem taki nabyć, ale trafiło mi się w międzyczasie wiele innych, m.in. PS AUDIO Premier SC i tak jakoś w końcu nie nabyłem Oyaide, szczególnie że trudno je trafić z drugiej ręki w dobrej cenie. Co do Furutecha to mam te modele, wersję starszą i nowszą, czyli 314AGII.
Lampy Golden Lion są lampami z nowej produkcji, ale jestem z nich zadowolony. Moim zdaniem są lepsze od Sovteków.

O damperach dużo się pisze. Miałem zamiar je kupić do wcześniejszych wzmacniaczy lampowych. Przy Lebenie jakoś o tym nie pomyślałem. Na forum AS lansuje się bardziej wymianę podstawek pod wzmacniacz.
Leben ma automatyczne ustawianie biasu, ale mimo tego zalecane jest kupowanie dopasowanej kwadry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o lampy i bezpiecznik, to dałem ogłoszenia o chęci kupna. Może ktoś się zgłosi? Jeśli nie, to będę szukał na Ebayu, albo w specjalistycznych sklepach. Tam pewnie będzie drożej, ale jeśli już, to kupię raczej sterujące. One są bardziej długowieczne i ewentualna zbyt wysoka cena rozłoży się bardziej w czasie icon_wink.gif .

Jarku,
a sprawdzałeś bezpieczniki w AudioForte?
Może któreś będą Tobie pasowały (tzn. Twojemu Lebenowi icon_lol.gif ), ceny są rozsądne a sklep sprawdzony.

Temat damperów przewinął się parę lat temu - o ile pamiętam to hybyrd83 założył je do swojej tuningowanej PrimaLuny i był zadowolony, chyba również Bert zastosował je u siebie.
Szkoda tylko, że obaj koledzy od pewnego czasu się nie uaktywniają na naszym Forum icon_confused.gif
A skoro cena jest bardzo rozsądna - to czemu nie icon_cool.gif
Muszę podpytać Kolegi z Wwy icon_question.gif A może wtedy "będzie Pan zadowoloooony... "

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. Niebawem napiszę pewnie coś więcej. Poruszyłem parę tematów.
Sieciówka Oyaide dojrzewa do lepszej ceny, zobaczymy.
Lampy? Odpowiedział na razie Hornet9. Ceny takie sobie a wybór ... też. Może najlepsze sterujące 12AX7 to RCA z czarnymi anodami za 720 zł?
Ma też bezpieczniki. Niedrogie, ale niestety nie wszystkie potrzebne mi wartości http://www.hornet9.com/hifuse.htm
W Audioforte mieli wyprzedaż, ale pan mi powiedział, że jest już od roku i na pierwszy ogień poszły te najpopularniejsze wartości.
Mają teraz AHP po 75zł. A amerykańskie (do Lebena) 2 A za 95 zł.
Bo jakbym chciał kupić do CD 5 sztuk (3x500 mA, 1x1,6 A i 1x2 A) oraz 1x2 A do wzmacniacza, to szarpnie mnie ponad 400 zł.

Dogadałem się z kolega z forum Audiostereo, że może mi odsprzedać lampy General Electric 7044 do CD Ayona. Są to lepsze wersje 5687, które to i tak mam w odtwarzaczu zmienione z oryginalnych JAN Philips na Tungsol'e z '58 roku.
Te lampy 7044 są sporo wyższe niż 5687. Dlatego wcześniej ich nie brałem pod uwagę, bo by się nie zmieściły do odtwarzacza.
Ale wczoraj się wkurzyłem, rozkręciłem CDk i wymontowałem kratki wentylacyjne nad lampami.
Minus: widać wnętrze odtwarzacza, wygląda to kontrowersyjnie.
Plusy: mogę swobodnie żonglować lampami. Wymiana, to kilkanaście sekund a nie jak dotychczas ponad godzinę (odkręcanie pokrywy dolnej i dwóch płytek drukowanych, na których umieszczono podstawki do lamp) i tyle rzuconego mięsa, że jakiś osiedlowy sklepik można by zaopatrzyć icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
Nie wykluczone, że jeśli nie spodobają mi się 7044 i wrócę do 5687, to znów założę kratki. Choć zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby, gdyby sobie jeździły na jakichś szynach i był zawsze swobodny dostęp do lamp. Niemcy by tak pewnie zrobili. Ale Austriacy? Eeee, tam takie austriackie gadanie icon_lol.gif

Janusz, a jak tam testy kabelków sieciowych? Jakieś wnioski? Co do damperów, to ja z kolei czytałem wypowiedź (Zydelek), że dźwięk staje się "tranzystorowy" i "cyfrowy". Bo eliminując drgania tracimy to co w lampie jest takie właśnie przyciągające.
Ja na pewno wypróbuję. Założę po dwie sztuki na sterujące, po jednej na lampy mocy i po jednej na lampy w CD. W sumie 10 sztuk.
Na pewno opiszę co usłyszałem (o ile?). Może już w ten weekend.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...