Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Fono Master!
Dzięki za piękną opowieść!!!
Zestaw Audio Note, dzielony CEC i JML-ab Electra 906!
Musiało to brzmieć cudnie...
A opowieść o bracie - muzyku heavy metalowym, który po godzinach słuchał muzyki na lampowcu... Rewelacja!!! Opowieść, która burzy stereotyp, jakoby muzycy słuchali muzyki na byle czym...
RoRo!
Co do AVM V2 i V3!
Nie słuchałem ich, ale przypuszczam, że może być jeszcze lepiej niż z jedynką... No i mają "leniuszka"!
Co do ogłoszeń - proszę bardzo - preamp Adcoma, o którym pisałem preamp
Oj, muszę jutro zadzwonić do Jacka - Zukuzukzuka i zapytać cóż on kombinuje!?!?
Podczas ostatnich odsłuchów, co prawda, coś tam marudził o zasilaniu monobloków za pomocą odtwarzacza z regulowanym wyjściem, ale nie pochwalił się, że nabył już Wadię lub inny odpowiednik... U niego też tak szybko idzie, jak u Marka icon_wink.gif
Pozostaje się cieszyć - będzie kolejny pretekst do spotkania! icon_biggrin.gif
Janusz!
No i przy okazji wyjaśniła się kwestia monobloków AVM'a - te słuchan przez nas to model to AVM M3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Tylko żeby nie było żadnych nieporozumień!
Ten peamp Adcoma jest wart polecenia, ale nie "na ślepo"!
Rozmawiałem dziś z właścicielem preampa i dowiedziałem się, że "poszukuje/będzie poszukiwać czegoś łączącego ciepło Adcoma i przejrzystość AVM'a"!

Hi, hi!
W ciemno to można brać to Komplet Perreaux icon_mrgreen.gif
Nawet jak nie będzie grać optymalnie z naszymi klockami, to z pewnością znajdzie się nabywca oferujący znacznie wieksze pieniądze niż kwota wywoławcza!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
No ładnie - tranzystorek jak ta lala! A myślałem, że my tu o lampach icon_lol.gif
Myślisz o preampie PERREAUX SM5, czy o całym zestawie z końcówką?
A czy to jeszcze pomoc, czy już sadyzm ? icon_mrgreen.gif Bo jak wiesz, w tamtych okolicach byłem ponad miesiąc temu
Ty chyba też ... icon_razz.gif
Ale dzięki za link, wolnych 3 tysięcy od ręki nie mam (chyba...) i jakbyś mógł odpowiedzieć na pytanie powyżej (to o Perreaux oczywiście) to będę wdzięczny.

A teraz kolejny problem ... a właściwie pytanie: czy ktoś z Szanownych Kolegów bawił się takim Thule?
Pytam o pramp THULE PR-250B
http://www.allegro.pl/item336073320_thule_...9zl_od_ss_.html
Bo to ładny kawał sprzętu jest!
... i ma trochę wejść cyfrowych... a czy może przejąć rolę DACa?
No i jest to pod Warszawa i w razie czego na odsłuchy można go chyba wyrwać.
Co prawda cena 3 tysiące mnie nie bawi, ale o opinie warto spytać. icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda-legendą... lubię porządne sprzęty!
I fajnie sie uczyć na takich przykładach icon_cool.gif

Właśnie wpadłem na pomysł: jest po wypłacie - wygrywam aukcję - biorę kasę - jadę na narty - wracam z kompletem Perreaux - wszyscy wokoło zadowoleni (ja i Koledzy z Forum, żona chyba niekoniecznie).

Czas przestać marzyć i znowu do pracy icon_cry.gif

Pozdrawiam - a co o Thule???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Cytat

Właśnie wpadłem na pomysł: jest po wypłacie - wygrywam aukcję - biorę kasę - jadę na narty - wracam z kompletem Perreaux - wszyscy wokoło zadowoleni


Pomysł naprawdę doskonały! Czas go wcielić w życie!!!
Co więcej, możesz dziś żonie zdradzić i opisać swój pomysł, a ona, z uwagi na dzisiejszą datę, i tak Ci nie uwierzy (nie będzie czynić wstrętów), a jutro pomysł zrealizować... icon_mrgreen.gif
A co do Thule...
To jest przedwzmacniacz do kina domowego (w środku procesory video i surround)...
Naprawdę trudno cokolwiek powiedzieć o jego dźwięku w trybie stereo! Niemniej... może to grać (???), chociaż... możesz otrzymać wypowiedzi podobne do tych, które pojawiają się wtedy, gdy ktoś chce budować zestaw stereo i pyta o odtwarzacze DVD lub amplitunery... icon_wink.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bert mój młodszy brat to taka niespokojna dusza ,trochę grał w kapeli heavy metalowej ,trochę
grał dubu ,muzyki klubowej a teraz mieszka w Calgary ,pracuje w studio nagraniowym i udziela
się czasem jako muzyk sesyjny .
Z tego co wiem nadal słucha dużo /zawodowo i dla przyjemności/ oczywiście na wzmacniaczu lampowym
ale słuchawkowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co więcej, możesz dziś żonie zdradzić i opisać swój pomysł, a ona, z uwagi na dzisiejszą datę, i tak Ci nie uwierzy (nie będzie czynić wstrętów), a jutro pomysł zrealizować... icon_mrgreen.gif

Bartek
No i lipa z nartami, bo PERREAUX poszedł za ciut powyżej 3 tysięcy i nie załapałem się icon_cry.gif
Zresztą jak by nie poszedł to też niekoniecznie...
Ale za rok to od lutego patrzę na aukcje w Austrii i może coś ... icon_lol.gif

Cytat

A co do Thule...
To jest przedwzmacniacz do kina domowego (w środku procesory video i surround)...
Naprawdę trudno cokolwiek powiedzieć o jego dźwięku w trybie stereo! Niemniej... może to grać (???), chociaż... możesz otrzymać wypowiedzi podobne do tych, które pojawiają się wtedy, gdy ktoś chce budować zestaw stereo i pyta o odtwarzacze DVD lub amplitunery... icon_wink.gif

Wiem, że to pre pod KD - ale solidny i może do czegoś się nadaje..
a poza tym np. DVD za kilka tysięcy czy jeszcze droższe ampli już jakoś grają icon_rolleyes.gif
Tym niemniej na razie nie będę wypożyczał Thule (chyba, że cena spadnie poniżej dwójki - w co wątpię).

Cytat

Poczytałem sobie wasze wpisy ,to miód dla oczu ,szkoda że nie dla uszu!!!

Janusz
Nasze uszy się załapały icon_cool.gif Mam nadzieję, że i na Twoje niedługo przyjdzie pora!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Rzeczywiście poszedł za parę (słownie "parę") złotych więcej niż 3 kzł.
Chętnie skonfrontowałbym brzmienie tego monstrum z naszymi Omakami...
Ale co tam... Może kiedyś będę mieć troche wolnej gotówki na eksperymenty... icon_cool.gif
FonoMaster!
Brata Ci zazdroszczę! Szczególnie, że muzyk i do tego audiofil! icon_wink.gif
Marek!
TY żyjesz??? Odezwałbyś się czasem!
Czy dobrze pamiętam, że dziś kolejna odsłona "lampowych uniesień"?
Napiszecie coś?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na kolejne wpisy Marka i Romana .Ale chyba poczekamy do jutra. A może żona będzie śpiąca i nie zauważy jak wyciąga laptopa?

Za kabel od HD650 chcą 110 zł .podobno trochę mocniejszy od tego z HD 600 .Mi by się przydała linka stalowa może wtedy syn by jej na pewno nie urwał. icon_wink.gif Swoją drogą AKG mają dwa razy tyle lat i nie ma problemu z kablem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Z uwagi na małe problemy zdrowotne w rodzinie dzisiaj tak, ale trochę na zwolnionych obrotach.
Jak już wspominałem, może nie w tym miejscu kwiecień i maj będą bardziej pracowite. Przygotowania do matur, rady pedagogiczne i same matury a w międzyczasie trwa proces likwidacji mojej placówki. A zatem moja obecność na forum będzie częściowo ograniczona z uwagi na brak czasu i nie tylko.
Roman coś na dziś wykoncypował, zobaczymy co z tego wyniknie. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
niestety kable to tych słuchawek, mam na myśli oryginalne są cholernie drogie. U mnie leżą już drugi rok HD495 bo stwierdziłem, że bardziej opłaca sie kupić nowe słuchawki dla syna niż płacić tyle za kabel. Najgorsze, że nie mogę dorwać wtyku pasującego do otworu w słuchawce. Jak już nabyłem okazało się, że obudowa wtyku ma za dużą średnicę. Szlag by to trafił. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy!
Będzie a propos słuchawek...
Poza tym, że od wielu wielu lat w piwnicy w szafce leżą jakieś zakurzone Tonsilowskie "nauszniki" ja osobiście nigdy nie posiadałem toru słuchawkowego z prawdziwego zdarzenia.
Niemniej takowy zgromadził mój kolega Łukasz, zwany gdzieniegdzie Lucmasterem! Jakiś czas temu dysponował on wysokiej klasy systemem słuchawkowym (wysoki model słuchawek Grado oraz dedykowany przedwzmacniacz słuchawkowy firmy Sudgen).
No i dnia pewnego pozbył się całego kompletu...
Pytany przeze mnie o motywy odpowiedział wprost - "Kiedyś lepszą jakość dźwieku we wszystkich aspektach oferował zestaw słuchawkowy. Teraz, po zmianie toru stereo na lepszy, to samo słychać z kolumn. To po co słuchawki?"
Myślę, że jest w powyższym stwierdzeniu krztyna prawdy! Gdy tak samo dużo i tak samo dobrze słychać z kolumn (plus lepsza stereofonia) słuchawki są zbędne!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciągniemy "dodatki do lampy" icon_lol.gif
U mnie słuchawki są wykorzystywane wtedy, gdy ma być cicho w domu (albo chcę siedzieć z żoną w pokoju gdy ogląda TV – szczególnie wynalazki typu „g. tańczą na lodzie”, „Jak oni śpiewają..” czy inne wynalazki serialowe).
Zdecydowanie wolę słuchać na kolumnach, ale jak mam słuchać na minimalnym wzmocnieniu to często wolę odpuścić kolumny i przejść na słuchawki (jednak są one traktowane jako substytut).
Świadomie zrezygnowałem z wysokich modeli i wzmacniacza słuchawkowego. No i jak znam siebie to tutaj raczej nic się nie zmieni... icon_cool.gif

Słuchawek jak sprzętu – duuużo. Korzystam m.in. z zamkniętych KOSS UR-29 (z uwagi na wygodę – długi kabel dochodzący z jednej strony, regulacja głośności, dożywotnia gwarancja, bardzo rozsądna cena), otwartych SONY oraz bezprzewodowych.
Pozdrawiam
PS. Dziś u Marka zobaczę te upiorne brakujące wtyczki do słuchawek- będe wiedział, czego szukacie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy się wyrobimy... icon_rolleyes.gif
Chciałbym porównać kolumny podstawkowe Totem Mitte, AE EVO 1, Jamo 307 z podłogowymi ADAM.
Do tego kilka podstawowych kabli głośnikowych: Koda biwire, Cable Talk 3.1, Resony z kablami Marka z wyższej półki.

OMAK z Rotelem 02 jako preamp, jako źródło ATOLL 100 lub Shanling, zestaw płyt odsłuchowych jak zwykle icon_cool.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Oczywiście uda się opisać wrażenia, a że będzie to kawałkami i trwało do czwartku... to wicie, rozumicie, obywatelu tak trzeba icon_lol.gif
No a kiedyś - bo już raczej nie dzisiaj icon_cry.gif czeka nas jeszcze temat zworek w kolumnach: porównanie brzmienia standardowych (czyli beee...) z używanymi obecnie kawałkami "lepsiejszych" kabli głośnikowych.

Cytat

Czyżbyśmy z redaktorem Pacułą słuchali tego samego przetwornika???


No to pogratulować - redaktorowi oczywiście icon_lol.gif

Cytat

Z tego, co wiem, to konstrukcja mojego przetwornika nie jest identyczna z dac'iem Petera Daniela. Zapewniano mnie, iż w porównaniu z tamtym mój "gra" lepiej! Nie jestem w stanie tego twierdzenia zweryfikować i patrzę na nie przez palce - ot, taki marketingowy bełkot. Niemniej brzmi wspaniale, czemu dałem wyraz...


Ale lepiej nie tylko od wersji standard, ale i od Premium - przyznajmniej teoretycznie?
Oj, kiedyś trzeba będzie zdobyć DACa do porównań icon_rolleyes.gif Chyba nam życia nie starczy (o środkach finansowych nie wspomnę...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Cytat

Ale lepiej nie tylko od wersji standard, ale i od Premium - przynajmniej teoretycznie?


No... zapewniano mnie, że tak!
Ale podkreślam, to były wyłącznie słowa osoby, od której najpierw wypożyczyłem, a następnie nabyłem DAC'a, a osoba ta, jakby nie patrzyć, miała interes w takim, a nie innym przedstawieniu urządzenia. icon_wink.gif
Cytat

Oj, kiedyś trzeba będzie zdobyć DACa do porównań


Tak! icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...