Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Janusz
Te kable to zwykłe KODA BI-WIRING, KOŃCÓWKI BANANOWE (YW-214) 2,5 metra
http://koda.pl/pl/index.php?katg=1&kat=10&prod=67#x
Dolar idzie w dół, ceny maleją - wg linku 350zł, ale można trafić taniej icon_cool.gif

Bardzo ładnie zachowywały się w testowanym systemie - post 733 (OMAK + Rotel jako preamp), ale także na samym Rotelu było bardzo dobrze (zauważ, że były porównywane z 3razy droższym MiTem Marka, choć jeszcze niezbyt dobrze wygrzanym...).
Kolumnami były AE EVO 1 oraz Jamo 307. Na obu kolumnach przy przejściu z singla na bi-wire było dużo lepiej.

Pozdrawiam - i przepraszam, że tak króciutko. Żona jest podchorowana i możecie sobie wyobrazić, co się dzieje icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Przyłączam się do życzeń Janusza!
I zapowiem, że dziś u mnie w domu dojdzie do kolejnego spotkania, podczas którego dojdzie do kolejnej konfrontacji mojego DACa, tym razem z odtwarzaczem Cyrusa model DaD 7!
Sprawozdanie, recenzja i zdjęcia z pewnością sie również pojawią...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy
Bardzo dziękuję za życzenia. Żonie się poprawiło – szczególnie organ głosu icon_evil.gif
Obecnie chyba bardziej mnie jest potrzebna kuracja, bo od wczoraj z nerw wychodzę – w pracy zaczęli, żona doprawiła
Bartek – Twój DAC jest oparty na lampie czy tranzystorze?
Jak wiesz, coraz bardziej nam się klaruje pomysł na DACa, stąd pytanie (jeżeli już odpowiedziałeś na to pytanie to wybacz mi i napisz jeszcze raz).
I może łaskawie odpowiesz na pytanie, czy już dostałeś wymarzony prezent urodzinowy i kiedy możemy złożyć życzenia jubilatowi? Od dwóch tygodni nie doczekałem się tego icon_cry.gif

Czy może ktoś w okolicy bawił się tanim DACem Beresforda ?
http://www.allegro.pl/item338132160_dac_be...uchaj_sam_.html
Ma tyle wejść i możliwości (że nie napiszę wręcz bajerów...), że za tą cenę jest prawie za darmo – pod warunkiem, że gra ... icon_lol.gif

Pozdrawiam
PS. Jak Ci się udało tak wychować rodzinę, że masz możliwość kolejnego odsłuchu? Ale i tak bardzo się cieszę, że przynajmniej Ty możesz sobie posłuchać icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Postaram sie po kolei...
Mój DAC jest wyłącznie tranzystorowy!
Dla mnie to magia, ale może Tobie to pomoże - odsyłam do NOS DAC podstawowy lub do Marka! Z tego, co wiem, nasz współny przyjaciel miał okazję "uciąć" sobie pogawędkę z producentem.
Co do życzeń...
Sam wiesz, po przekroczeniu bariery 18 lat coraz trudniej przyznawać się do swego wieku. Urodziny miałem 29.03 icon_redface.gif
No, a prezentem była zgoda żony na zakup DACa... icon_wink.gif
O DACu Beresforda możesz sporo poczytać na stronie DAC War - ostatnie 2 lub 3 strony w dużej mierze są poświęcone Beresfordowi!
A co do żony...
Rzeczywiście mocno nie prostestuje! Chwała jej za to! A na dodatek dziś przyjeżdża Jacek ze swą przemiłą żoną Kasią, co powoduje, iż dziewczęta będą mogły zajmować się swoimi sprawami, a chłopcy swoimi... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam serdecznie!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku!
No to wreszcie się udało wyciagnąć od Ciebie tą informację... icon_razz.gif
Spóźnione, ale najlepsze audiofiskie i nie tylko życzenia urodzinowe!
Dodatkowego prezentu do DACa - jakiego tylko sobie wymarzysz, oraz spokojnej rodzinki i dużo miłych chwil w jej gronie i przy odsłuchach.
No i miłego wieczoru i fajnych zabawek. icon_rolleyes.gif
A dla nas dużo Twoich relacji po odsłuchach icon_lol.gif Są świetne, jak już kilka razy pisaliśmy na tym Forum.

Tak swoją drogą - ja bym się od mojej na zgodę nie doczekał, więc profilaktycznie wziąłem sprawę w swoje ręcę - i miałem racje, co wykazały kolejne dni icon_wink.gif
Pozdrawiam
PS. Link z Twojego postu mam już opanowany, informacje od Marka przychodzą regularnie. Ciekawe, co (tzn. raczej który DAC) z tego wyjdzie. A o Beresfordzie poczytam sobie w wolnej chwili - dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
przyłączam się do życzeń Romana i również życzę Ci wszystkiego najlepszego. Kolejnych wspaniałych odsłuchów, mnóstwo wspaniałych wrażeń muzycznych oraz wiele zdrowia potrzebnego do pielęgnowania naszego hobby.
To życzę ja trener pierwszej klasy ... ups przepraszam to nie ten film.
Aha do życzeń przyłączają się moi studenci a szczególnie studentki, z którymi aktualnie mam zajęcia. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Przepraszam, iż czekaliście tak długo, niemniej z przeróżnych przyczyn w dniu wczorajszym przez cały dzień byłem off-line...
Na początek chciałbym Wam szalenie podziękować za życzenia...
Jesteście WIELCY!!! Możecie nie uwierzyć, ale gdy czytałem Wasze posty zrobiło mi się tak szalenie miło... tak ckliwie...
Żeby się nie rozczulać zbyt mocno powinienem przystąpić do zdania WAM relacji z sobotnich odsłuchów!
Relację muszę rozpocząć od uwagi natury ogólnej.
O ile, w dotychczasowym moim słuchaniu, pomiędzy różnymi odsłuchiwanymi klockami były wyraźne i namacalne różnice, które były łatwe do wychwycenia i opisania, tak w przypadku sobotnich odsłuchów tak łatwo już nie było.
Zaczynam współczuć redaktorom - recenzentom prasy audio - gdy wyobrażę sobie, że ich praca polega na wyłapywaniu i opisywaniu różnic pomiędzy testowanym sprzętem w sytuacji, gdy brzmienie tych urządzeń różni się w tak małym stopniu (lub nie różni wcale ), że ich wychwycenie potrafi nastręczyć niezwykłych trudności lub jest praktycznie niemożliwe, w szczególności w takiej sytuacji, gdy różnice te są na progu percepcji.
Z taką sytuacją mieliśmy z Jackiem do czynienia właśnie w sobotę!
Stanęły w szranki dwa urządzenia - mój skromny NOS-DAC zasilany sygnałem cyfrowym z Onkyo 7511 oraz fantastycznie prezentujący się na żywo, jeden z wyższych modeli odtwarzaczy firmy Cyrus o oznaczniu dad7 - dad7.
Top loader wyposażony w kultowy napęd Philipsa CDM9 oraz 18 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy.
Podczas odsłuchu niestety napotkaliśmy pewne trudności natury technicznej, gdyz Cyrus posiada napięcie wyjściowe o standardowej wysokości, czyli 2V, gdy tymaczasem mój przetwornik ma napięcie to nieco niższe, co przekładało się na głośność i sprawiało trudność w ustaleniu jednolitego poziomu dźwięku.
A co do różnic w dźwięku...
"Katowaliśmy" sprzęt przeróżną muzyką przez kilka godzin, a, pomimo mijającego czasu i rosnącej kupki okładek od płyt niewiele tych róznic dostrzegliśmy...
Oba urządzenia grały praktycznie tak samo, na tym samym poziomie brzmienia praktycznie w każdym aspekcie, a różnice pomiędzy nimi (jeżeli były) były na pograniczu percepcji, tak, że czasami zastanawiałem się, czy są one rzeczywiście, czy tylko mi się zdawało!
Nie wiem, jak Jacek opisze tę konfrontacje, ale, w rozmowach w trakcie, obaj doszliśmy do przekonania, że w "ślepych" testach ciężko byłoby odróżnić oba urządzenia.
Z tych różnic, które z wielkim trudem mógłbym podjąć się opisać (z zaznaczeniem, że w dalszym ciągu nie jestem pewien, a tylko wydawało mi się) to mógłbym napisać, że wydawało mi się, że DAC grał odrobinę bardziej analogowo, cokolwiek pod tym określeniem będziemy rozumieli, ociupinkę lepszą przestrzenią (różnica na gramy) oraz schodził nieco niżej, choć na samym dole był bardziej poluzowany!
Cyrus był (chyba) nieco twardszy w zakresie niskich tonów, a w gęściej zaaranżowanych utworach miałem podskórne wrażenie, że jego dźwięk jest troszeczkę bardziej "nerwowy".
Moglibyśmy słuchać z Jackiem jeszcze wiele godzin i tak pewnie nic innego nie potrafiłbym napisać!
To byłoby tyle jeżeli chodzi o relację pisaną, a dziś popołudniem postaram się zamieścić również relację fotograficzną!
Jeszcze raz dziękuję za cudowne życzenia. Strasznie mnie ujęliście!!!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Jak zwykle wspaniała recenzja i jak to się mówi miód na moje uszy. icon_smile.gif
Biegnę w te pędy i zamawiam już teraz na bank DAC-a.
Nie wiem, czy wiesz ale Twój Onkyo 7511 jest na innym forum wymieniany jako dobry transport do NOS-DAC. Może to też za jego przyczyną ten tandem tak dobrze sie spisuje. Co do Cyrusa to mam podobne spostrzeżenia. Również wydawało mi się, że gra bardziej a może i sucho. Określiłbym to jako dźwięk kliniczny pozbawiony miękkości, kolorystyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu!
Marku!
Ja bym się absolutnie nie ważył opisać Cyrusa dad7 jako klinicznego... Nie słuchałem modeli niższych, ale "siódemka" gra naprawdę rozdzielczo, mocno, dynamicznie i kolorowo!
A z jakim modelem, Marku, miałeś do czynienia?
A co do Onkyo, to muszę przyznać, że mnie zadziwiłeś... Jak dotąd nie natknąłem się na opinię, w których by polecano Onkyo jako transport...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
To na pewno nie była "7". Poza tym mogę się mylić ponieważ słuchałem go w AF przed dwoma laty a pamięć jak wiesz zawodzi. W każdym bądź razie wówczas odniosłem takie wrażenie.
Co do Onkyo to kontekstu różnych wypowiedzi wynika, że gra on nieźle z DAC p. Stelmacha. A to nasuwa przypuszczenie, że sprawdza sie jako transport. Zresztą Twój DAC również dobrze z nim współpracuje. Wskazują na to Twoje recenzje. icon_smile.gif
Poniżej link do tematu, w którym m.in. o Onkyo.
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=21212
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faza reporterska...
Na pierwszych dwóch zdjęciach mój pokój odsłuchowy wraz ze sprzętem tam zgromadzonym.
Na kolejnym - moi goście w rodzinnym otoczeniu... Od prawej Kasia, moja żona Danusia, potem skrajnie z lewej - Jacek - Zukzukzuk oraz obok niego choć nieco w głebi - ja sam we własnej osobie!
Na kolejnym - Cyrus we własnej... obudowie oczywiście icon_wink.gif
No i na ostatnim - dwaj panowie w radosnych nastrojach...
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dzięki za recenzję jak i za foty.Bartek my nic nie robimy tylko Ci dziękujemy ,rozpuścisz tu sie nam, jak dziadowski bicz.Ale dla mnie bardzo ważne pytanie czy z Daca było sporo ciszej.Ciekawe jakie napięcie wyjściowe ma mój Sony?Choc znowu w wątku który mi podesłałeś piszą że Sony nie sprawdza się jako napęd icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku!
Dzięki za fotki - fajnie się prezentujecie icon_cool.gif
No i gratuluję tempa - nie zwalniasz...
My z Markiem odpuścilismy sobie wspólne odsłuchy, chyba się nam nie uda zorganizować czegoś w czasie najbliższych dwóch tygodni - życie jest brutalne, a praca jeszcze bardziej . O żonie nie wspominam, już końcówka zwolnienia (wyzdrowiała ciut szybciej) i znowu staram się częściej i dłużej bywać w domu.
Tak właściwie to teraz czekam co się wykluje z DACem dla Marka i może wtedy coś się ruszy w sensie audiofilskim icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. Z godziną systemową już sobie poradziłem (podziękowania dla Cz58y)
Panel kontrolny - Opcje - Ustawienia Forum - można albo zaznaczyć "czas letni" albo metodą prób i błędów zmienić strefę czasową o jedną godzinę icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,
wszystko wskazuje na to, że będę raczej rzadkim gościem na forum. Zbliżają sie dla mnie gorące dni.
W dniu wczorajszym uruchomiłem realizację sprawy dotyczącej DAC. Ja dobrze pójdzie mnie więcej za dwa tygodnie będę mógł pochwalić sie nowym nabytkiem. W międzyczasie będę poszukiwał jakiegoś niedrogiego CD, który pełnić będzie, przynajmniej na początku role transportu. Gdyby któremuś z Was wpadło coś w oko w tej kwestii dajcie mi znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer, RoRo!
Chyba musze napisać gorzką prawdę, dotyczącą tego, iż bardzo brakuje mi Waszej aktywności na forum, w szczególności w bieżącym wątku!
Mam tylko nadzieję, iż absencja nie potrwa zbyt długo i wynagrodzicie nam swą okresową "niedyspozycję" icon_wink.gif
A co do transportu...
Marku!
Żebyśmy wiedzieli czego szukać musisz nam wskazać co oznacza "niedrogi CD, który pełnić będzie, przynajmniej na początku role transportu"??
Ostatnio "nadziałem się" na zachwyt dotyczący dedykowanego transportu Advance Acoustic! Wygląda poważnie, nie kosztuje majątku (choć do końca nie wiem, czy spełnia wymóg bycia "niedrogim"), a brzmi podobnież doskonale...
Przesyłam link dzielony odtwarzacz Advance Acoustic oraz pozdrowienia dla Was!
Bartek
PS. Audionet!
Będziemy musieli, zdaje się, przez jakiś czas radzić sobie bez Marka... icon_cry.gif
I już zupełnie na marginesie... za chwil parę możemy się spodziewać 10.000 odsłon wątku! Chyba czas na szampana??? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak źle z moja obecnością na forum nie będzie.
Bartku dzięki za link. Niestety w chwili obecnej nie mogę przeznaczyć więcej niż 1000 zł na transport a to już i tak przekroczy wyznaczona granicę. Zdaje sobie sprawę, że transport jest rónie ważnym elementem jak przetwornik dlatego też musze szukać czegoś sensownego na rynku wtórnym.
Myślałem o jakimś Onkyo z serii 7511, 7711 ew. Philipsie 8xx, ale ostatnio ceny na allegro jakby trochę sufitowe.
Dużo dobrego czytałem na audiostereo o HifiDiy.net, ale to jest kit, który po pierwsze trzeba sprowadzić od Chińczyków, następnie samemu złożyć.
http://us.hifidiy.net/Article.asp?articleid=167
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...34111&p=1#k
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
No, mam cichą nadzieję, że nie będzie tak strasznie źle... icon_wink.gif
Odnośnie transportu, to masz dwie możliwości...
Po pierwsze - przeczekać i zgromadzić fundusze na coś naprawdę doskonałego, lub wydać tymczasowo kilka groszy na coś co będzie erzatzem ...
Zastanawia mnie tylko, czy rzeczywiście zachodzi konieczność wydawania kilkuset złotych na odtwarzacze tj. Onkyo czy podobne, w sytuacji, gdy w chwili obecnej dysponujesz odtwarzaczami, które z pewnością mogą przejąć rolę transportu i spełnić ją nie gorzej niż tak Onkyo???
Ale cóż...
Marku!
Obiecuję, że w dniu jutrzejszym przejdę się po ślicznej Zielonej Górze (obu jutro była słoneczna icon_twisted.gif ) i popatrzę, co znajduje się w ofercie second hand!
Jakby było coś ciekawego, to oczywiście natychmiast będę Cię napastował!
Pozdrawiam
PS. napiszesz coś więcej na temat DACa, który zagości u Ciebie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku,
dziękuję za poradę i pomoc w poszukiwaniach.
Zapewne masz rację pisząc, że mogę wykorzystać jedno z urządzeń, które mam na stanie. Miałem jednak trochę inną koncepcję, ale o tym ew. na priva.

DAC, który zamówiłem do przetwornik w wersji podstawowej wyposażony w bufor półprzewodnikowy z zegarem w wersji MKII OMIG.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman Dzięki z podpowiedzi gdzie szukać postów Fono Mastera. Na razie jak zwykle nie mam kasy ,ale jak i u Marka Dac zagra super......Najgorzej mnie wpieniają bezsensowne wydatki,np muszę zapłacić 300 zł ,za nie opłacone bilety postojowe koleżanki małżonki.samochód jest na mnie ,ale i tak kasa wspólna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, Roman
ja wiecie DAC już zamówiony o czym pisałem już Bartkowi. Teraz dwa tygodnie oczekiwania w napięciu.
Co do transportu to wydaje się, że przyjmę następujące rozwiązanie. Mianowicie "pożyczka" od Romana jego Soniaka, ew. zastosowanie w roli transportu odtwarzacza DVD. W międzyczasie poszukiwanie w miarę niedrogiego dedykowanego transportu.
Z tego co zauważyłem mamy na forum Kolegów, którzy mają już doświadczenia w zakresie użytkowania DAC i na pewno mogliby dużo ciekawego na ten temat napisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...