Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

Cytat

RoRo!
Z tym problemem szafkowym, to święta racja!
I najważniejsze przeoczenie tematu! Poza tym, że zaanonsowałeś kupno nowych kolumn i pokazałeś je na zdjęciach - jak dotąd nie popisałeś się długą recenzję na temat ich dźwięku! Nie zniosę żadnej wymijającej odpowiedzi ...!

Bartek - wybacz proszę!
Ja się po prostu obijam w domu - praca mnie totalnie wykańcza i najchętniej bym kogoś w pracy ... icon_evil.gif
Więc zamiast testów czas poświęcam na wydawanie kasy na płytki CD i słucham sobie nienerwowo. icon_lol.gif

Co do porównań - uzbierało się już trochę sprzętu: po wakacjach pojawiły się u mnie Thiele (mają być pod OMAKa, ale wylądowały chwilowo ...lub na parę miesięcy pod Soniaka), wcześniej AE EVO 1 zastąpiły podobnej wielkości monitory JAMO a jako uzupełnienie armii CDków pojawił się SONY CDP-X202ES. No a lekko krytykowany przez Ciebie jako preamp icon_wink.gif wzmacniacz Rotela RA-02 zastąpił regularny preamp (a właściwie procesor wielokanałowy) z tej samej stajni, czyli RSP-976 (niestety bez pre gramofonowego jak to było w RA-02, więc musiał pojawić się gramofonowy PhonoBox ProJecta).
Nie ukrywam, że zależało mi na sporej ilości wejść analogowych i cyfrowych pod OMAKa icon_cool.gif No i mam je wreszcie!

A testy wyglądały mniej więcej tak:
rozpakować - podłączyć - sprawdzić czy nie jest gorzej (jak się domyślasz - nie było icon_razz.gif ), przestawić gdzieś w kąt czy do szafy starszy sprzęt - przeżyć ewentualne pytania żony (ewentualne na szczęście, bo ilość podłączonego sprzętu jest w miarę stała...).
Aha - w międzyczasie jeszcze trzeba było zrobić parę fotek (też tak na ... na szybko).

Pozdrawiam - i w najbliższym czasie nie obiecuję poprawy icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Docet Lector chodził mi po głowie już przed rokiem. Niestety dostępność urządzeń tej firmy na polskim rynku jest praktycznie żadna. Ja k należy się domyślać jak na razie informacje uzyskane na temat cedeków i transportów pochodzą nazwijmy to "z drugiej ręki" a konkretnie z rozmów prywatnych osób, które posiadają/dały ten sprzęt. W jakimś sensie pełni on charakter "świętego graala".
Co z tego wszystkiego wyniknie zobaczymy. Wszystko zależy od środków jakie bede musiał przeznaczyć na ten cel. Nie wykluczone, że skończy się na Roksanie Caspianie z prywatnego importu lub na jakimś transporcie. Krell na dzień dzisiejszy poza zasięgiem.
Propozycja Tomka jest ciekawa i jak wspomniałem nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości będę szedł tą droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Nigdy mnie nie zawiodłeś (no, może za wyjątkiem długości Twoich odwiedzin, ale jesteś poniekąd usprawiedliwiony okolicnościami), więc grzecznie poczekam na Twoją poprawę! Choć z drugiej strony ponaciskam Cię trochę, gdyż jestem niezmiernie ciekaw Twoich spostrzeżeń opisanych RoRowatym stylem!
Na małego Rotelka w roli przedwzmacniacza nie narzekałem, bo po pierwsze - nie słuchałem go, a po drugie - pamiętając swoje perypetie z Rotelem w roli preampu - zakładałem, że wypełnia swą rolę co najmniej przyzwoicie!
Jak byłem kiedykolwiek uszczypliwy to wyłącznie z tego powodu, iż wiem (nauczyłem się), że im lepszy preamp, tym dużo lepsze brzmienie! Nie na darmo krąży obiegowa opinia, że brzmienie końcówek mocy w dużej mierze determinuje dołączony do niej przedwzmacniacz.
Marku!
Roksan Caspian to, nie dość, że ładne i nietuzinkowe, ale również podobnież całkiem przywoite źródło! I także idące śladem Krella w dziedzinie mikro i makrodynamiki, łacząc ją z "analogowością"!
Myślę więc, że kierunek jest jak najbardziej odpowiedni! Z tego, co czytałem, podkreślę czytałem, Docet Lektor to również prawdziwy dynamit, ale podobnież ma trochę problemów z bardzo niskim basem. Biorąc pod uwagę moje kolumny - już trochę bym się bał. Ale biorąc pod uwagę fakt, że u Ciebie kolumny pewnie nie schodzą do 20 25 Hz - problemu być nie powinno!
I to, co w lampowym wątku najważniejsze - Docet ma wyjście na lampkach!
Z przyjemnością posłuchałbym tego odtwarzacza, więc powodzenia!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilne, więc proszę nie edytować mojego postu i nie wklejać go do mojego poprzedniego, gdyż może to spowodować, że zainteresowani go nie zauważą!!! icon_mrgreen.gif
Marku!
Co wyście z tym Docetem wymyślili??? Okazuje się, że jest równie poszukiwany i równie rzadki jak trufle!
Zobaczcie choćby TUTAJ
W każdym razie w cenie dość wysokiej jest do wyrwania Tutaj
Marku!
Kolega "Adamgdansk" pisał, że ma ofertę za 1.300 Euro - więc gdyby ta cena Cię satysfakcjonowała, a on się na niego nie zdecydował - pisz do niego, albo daj znać - będę pośredniczył! W PW dla Ciebie - adres kolegi Adama!
Pozdrawiam
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
dziekuję za wszelkie namiary i informacje w sprawie Doceta Lectora. Co prawda interesuje mnie głównie transport, ale nie wykluczone, że zainteresuję się również cedekiem.
Martwi mnie jedynie wysoka cena tych urządzeń. Na rynku wtórnym jak na lekarstwo. Wiem, że zdarzały się oferty sprzedaży Docet Lectora, ale bardzo, bardzo rzadko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć jestem na forum z olbrzymią zazdrością spoglądam na licznik i tytuł Romana!
Postanowiłem zostać choćby książątkiem - ot, chociażby takim malutkim... I stąd moja nadzwyczajna dzisiejsza aktywność! icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
A teraz oferta czegoś dla prawdziwych poszukiwaczy nietuzinkowych sprzętów.
Voila - dzielony odtwarzacz cd
A i coś dla Romana znalazłem odpowiedniego, bo biedak "męczy" te preampy do kina domowego... icon_twisted.gif (RoRo - bez obrazy proszę!!!)
Preamp AVM V3
Ma pilota, jest czarny i nie rzuca się za bardzo w oczy icon_wink.gif
RoRo!
Gdybyś jechał po niego do Duisburga - to zapraszam na popas dla koni do siebie!
Pozdrowienia dla Wszystkich!
PS. A może, Leniuchy, wzięlibyście się za pisanie na forum zamiast tyć w fotelu popijając zimne piwko, bo odnoszę ostatnio wrażenie, że niedługo to dyskutować będę sam ze sobą... icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek!
CounterPoint z Twojego linku już mnie zaczął nęcić! I do tego jego wygląd - no po prostu zaczynam zbierać kasę icon_cool.gif
Na V2 i V3 z AVMa patrzę co jakiś czas, najgorsze jest to, że do sprzedawcy jest dość daleko (jak ceny są normalne i nie przekraczają 2 tysięcy). Bo jak preamp jest już w kraju, to dziwnym trafem jest już dwa razy droższy.
A co do leniuchowania i piwka - co to jest pół butelki na głowę icon_wink.gif Ważne, że w dobrym towarzystwie! Krótko mówiąc - podziękowania dla Marka za dzisiejsze zaproszenie (za zaproszenie oraz dla Jego wspaniałej żony za cierpliwość) oraz dla Andrzeja za obecność i Sansuiowatość icon_razz.gif
Pozdrawiam
PS. Przy okazji Lectora - to przy ograniczonych możliwościach "półkowych" ładowanie płytki od góry może być czasami utrudnione. icon_cry.gif Nie wszyscy mają duże stoliki i wolne miejsce na nich (to było smutna refleksja, a nie złośliwość).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!
A teraz to ja Wam tej "Warszawki" zazdroszczę!
Proszę - jesteście niczym... no... Ci trzej z powieści Dumasa... Jak to się dziwnie składa, że macie mnie, czyli tego czwartego... z prowincji... icon_wink.gif icon_mrgreen.gif
Co prawda nie z Gaskonii (fr. Gascogne), bo z lubuskiego, ale jakieś podobieństwo, na moje nieszczęście, chyba niestety jest...
Pozdrawiam Was gorąco, bawcie się i piszcie!
PS. RoRo! Odnośnie preampu... chyba mi szybciej taka kolczasta roślinka na dłoni wyrośnie... icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
PPS. spodziewam się dużej ilości krytycznych wypowiedzi dot. Sansui!
PPPS. Janusz! Ty żyjesz??? icon_wink.gif
PPPPS. RoRo! Mi też on się podoba! Może ustalimy, że go nabędziemy "na spółkę". Może powstać problem, co dalej (po jego nabyciu), ale...
PPPPPS. napisałem do Was też w tunerowym wątku!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Zapytany wprost - odpowiadam podobnie icon_cool.gif
CD Sansui troszkę odstawał od reszty towarzystwa, ale pamiętajmy że był najtańszym sprzętem w okolicy.
Jak dla mnie zagrał ciut mniej detalicznie od reszty. A do tego:
AKAI 57 zagrał mocniejszym basem
ONKYO 7511 (na oryginałach gra prawidłowo) zagrał pełniejszym pasmem i lepszą sceną.
ATOLL - sami już wiecie, ogólnie wszystko było lepsze icon_cool.gif
Dla wyjaśnienia - wszytko grało na jednym ICku pod Baltlabem.

A co do Twojej wypowiedzi "Na małego Rotelka w roli przedwzmacniacza nie narzekałem, bo po pierwsze - nie słuchałem go, a po drugie - pamiętając swoje perypetie z Rotelem w roli preampu - zakładałem, że wypełnia swą rolę co najmniej przyzwoicie! ".
To ja po prostu pamiętam Twoją (i nie tylko Twoją) opinię, że zazwyczaj „samodzielny” preamp jest lepszy od sekcji preampa wzmacniacza. A ponieważ już po pół roku pojawiło się (po paru próbach ...) coś porządnego i satysfakconującego mnie - więc znowu trochę kasy włożyłem w kolejny element i rozbudowę systemu...
No i nie zauważyłem, byś był uszczypliwy! icon_mrgreen.gif

Pozdrawiam
PS. Ciekawe, jak by się sprawdził przetwornik CA w Rotelu? Trzeba dorwać jakiś ciekawy CDek albo transport i samo wyjdzie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!!!
Tą uszczypliwością rozbawiłeś mnie prawie do łez icon_lol.gif
Może to nie na miejscu - ale nie potrafię się powstrzymać! Uwielbiam Cię za Twoje poczucie humoru!
Piękny wieczorek sobie, Koledzy, zafundowaliście!
Jak zauważyłem - z cdekami było bez niespodzianek!
W sumie cieszy mnie to, że moje poprzednie źródło - Onkyo - zagrało wg. Twoich słów całkiem przyzwoicie!
A co do pre... Przypomnę histoorię, którą opisywałem w wątku wieki temu - zrobiłem wielkie ŁOŁ, gdy wpięliśmy z Łukaszem dla zabawy w system przedwzmacniacz Omaka z ... sekcją końcówki Rotela 980 BX i okazało się, że... końcówka mocy w tym wzmacniaczu zagrała prawie tak dobrze jak końcówka mocy Usher 1.5.
Okazało się, że w tamtym przypadku końcówka była lepsza niż preamp. Ale jak pamiętasz później było odwrotnie - Rotel grał u mnie jako pre, a Omak na końcu. Też źle przecież nie było, więc mogę spokojnie twierdzić, że Rotelki są przynajmniej przyzwoite!
Gdybyś więcej słuchał muzyki z laptopem na kolanach napisałbyś i porównałbyś dźwięk systemu z preampem vs. sekcja pre Rotela...
Pamiętaj również, że nie odpuszczę Ci recenzji Thieli!!!
Pozdrawiam gorąco! A uszczypliwy i tak będę - ot, taki paskudny mój charakter... icon_wink.gif
Serdeczne pozdrowienia dla Wszystkich!
PS. gdybyś szukał wyszukanego preampu służę ogłoszeniem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PS. RoRo! Odnośnie preampu... chyba mi szybciej taka kolczasta roślinka na dłoni wyrośnie... icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif

Bartek!
Co to miało znaczyć - te 3 ufoludki! icon_razz.gif icon_idea.gif icon_twisted.gif
Wątpisz w kolegę?
Cytat

PPPPS. RoRo! Mi też on się podoba! Może ustalimy, że go nabędziemy "na spółkę". Może powstać problem, co dalej (po jego nabyciu), ale...

To ja się może zdecyduję po linii AVMa, nawet ciut przed zakupem preampa V3...
http://www.allegro.pl/item464137456_avm_ev..._gwar_fakt.html
Czy na taki transport "1" i DACa "3" też jestes chętny? Tzn. na połowę? icon_lol.gif

Cytat

PPPPPS. napisałem do Was też w tunerowym wątku!

Więc dostałeś odpowiedź... icon_wink.gif Jak zwykle u mnie trochę droższą niż pierwotne założenia

Pozdrawiam
PS. A zapraszam przy okazji na coś świeżego - można się wykazać konretnie i literacko icon_cool.gif
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry27006
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufoludki??? Nie wiem, o czym mówisz??? Aaaa.... Kliknęło mi się... icon_redface.gif
Na AVMa nie reflektuję - transport ma napęd Pioneera, więc, jako żem strachliwy, się trochę boję... icon_eek.gif Zresztą, jak wiesz na razie z tej szacownej marki się wycofuję i w zamian coś o bardziej amerykańskiej prezencji, więc Counterpoint, jak znalazł!!!
Tunerowy wątek odwiedziłem, przeczytałem i... odpisałem...
Literacko się wypowiem, a jakże... Uprzedzać faktów nie będę... Ale... nastąpi to jutro, bo... "stary niedźwiedź" idzie spać, "Dzieci lubią misie" i takie tam...!
Dobrej nocy!
Ktoś musi spać, by nie spać mógł ktoś (???) - chyba było odwrotnie, ale...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Kasa jak zwykle dziś jest jutro jej nie ma ... A najczęściej nie na to na co byśmy chcieli icon_cry.gif

W sprawie wczorajszego, krótkiego odsłuchu cedeków napisze może jeszcze tylko, że w moim odczuciu Atoll nie dał w zasadzie szans żadnemu stającemu z nim w szranki. I nie pisze tego aby utwierdzić siebie w słuszności wyboru, którego dokonałem swego czasu.

Wy tu sobie Panowie o jakichś preampach rozprawiacie a mnie cały czas chodzi po głowie Docet Lector. Nie miałem jeszcze czasu aby za podpowiedzią Bartka skontaktować się z Kolegą "Adamgdansk", ale poczytałem sobie wątek na Audiohobby. I dochodzę do wnioski, że mógłby sprawdzić się w systemie z lampą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jako sprawca całego tego wczorajszego zamieszania z CD-kami powinienem skrobnąć kilka słów ......... zapewne
A zatem, konfiguracja testowa to wzmacniacz Baltlaba, IC Eagle, kolumny Totem Staff, i do tego jakieś przewody głośnikowe (Marku, Romku uzupełnijcie).

Porównywane były następujące CD:

CD Sansui CD-117KII
AKAI 57
ONKYO 7511
ATOLL100

wymienione wcześniej przez Romka

Zadaniem testu było nie "Czy" ale "na ile" Sansui odstaje od reszty towarzystwa. Nie ukrywam również, że o ile nie miałem złudzeń co do wyniku porównania z Atollem 100, o tyle liczyłem że z AKAI i ONYKO Sansui będzie w stanie nawiązać równorzędną walkę. Tak się jednak nie stało generalnie "egzotyczny" wynalazek odstawał od reszty. Moim zdaniem jedyne gdzie "doścignął" konkurencję to góra pasma w porównaniu z AKAI. Jednak zgodnie z tym co napisał Romek w zakresie basów AKAI bez najmniejszych skrupułów pokazał konkurentowi na "S" gdzie jego miejsce.

Ponieważ, króciutkta charakterystyka Romka w zasadzie wyczerpuje temat ja pozwolę sobie dodać jedynie kilka drobniutkich uzupełnień.

Zatem tradycyjne "Uchem laika"
SANSUI - w porównaniu z konkurencją, dzwięk jako całość (bez rozbijania na pasma) jest wycofany, czyli mamy tu syndrom "strachliwych" muzyków - ze wszystkimi tego konsekwencjami.
AKAI - bardziej odważnie, choć w porównaniu z konkurencją "z pewną taką dozą nieśmiałości". Sporo basu, zupełnie dobrze kontrolowanego ale sporo. Nie wiem, czy u mnie w systemie (z iTube) nie byłoby go już zbyt wiele? Jak już zagrały dwa kanały - dobra stereofonia, choć z ograniczoną trójwymiarowością sceny. Muzycy jakby nabrali odwagi icon_smile.gif
ONKYO - no ten to już zagrał z pełną swobodą (jak się już zdecydował grać icon_wink.gif ) i pełną piersią. Nie wiem skąd takie wrażenie, ale ONKYO w porównaniu do AKAI zagrał jak dla mnie bardziej górą. Czy to basu było mniej, niż w AKAI, czy też u ONKYO wypełnienie góry i środka było lepsze stąd "procentowo" mniej basu? To dylematy nie do rozstrzygnięcia przy kimś kto ma tak zdrewniałe uszy jak ja icon_sad.gif Mnie osobiście bardziej leżało ONKYO - na tyle bardzo mi leżało, że może kiedyś ........... do fatmana? To co ujęło mnie w tym odtwarzaczu to melodyjność i łatwość odbioru serwowanego przez niego dźwięku. Łatwość odbioru polegała na nieprzeładowaniu, muzyki jako całości, detalami i smaczkami - no po prostu łatwo się tego słuchało. Z drugiej jednak strony i to trzeba podkreślić detale tam były , podane w nienachalny subtelny sposób ale były i każdy kto chciał ich posłuchać mógł to bezproblemowo zrobić. I jeszcze jedna sprawa która okrutnie mi się spodobała, do b. dobrej stereofonii AKAI, ONKYO w pakiecie dorzucił bardzo czytelny "trzeci wymiar" - głębokoś sceny.

Atoll 100 - bez komentarza, zrobił sobie przystawkę, danie główne i deser z konkurentów.

Z rzeczy wartych wspomnienia - wzmacniacz baltlab, wybrany do porównania został nieprzypadkowo - jako wzmocnienie które z całą bezwzględnością i okrucieństwem obnaży niedoskonałości źródła.

Przerzucając nerwowo w pamięci fakty i próbując "na siłę" znaleźć jakieś kategorie w których SANSUI górowało nad konkurencją z trudem wywlekam jedną. Okazał się najmniej "chimeryczny" i jako jedyny nie miał absolutnie żadnych problemów technicznych (pewnie dlatego, że jest tuż po naprawie mechaniki).

Ostatnie stwietdzenie proszę traktować w kategorii żartu icon_smile.gif

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha!
Cytat

Mnie osobiście bardziej leżało ONKYO - na tyle bardzo mi leżało, że może kiedyś ........... do fatmana?


Czy mam to rozumieć jako zaproszenie do tego, żeby do Wa-wy zabrać kolejny klocek??? icon_mrgreen.gif
Andrzeju!
Kolejny cytat:
Cytat

Nie wiem skąd takie wrażenie, ale ONKYO w porównaniu do AKAI zagrał jak dla mnie bardziej górą. Czy to basu było mniej, niż w AKAI, czy też u ONKYO wypełnienie góry i środka było lepsze stąd "procentowo" mniej basu?


Jak wspominam sobie recenzję tego Onkyo opublikowaną na łamach "Audio", to wypisz - wymaluj Twoje odczucia - testujący właśnie zachwycał się nośną górą pasma i umiejętnościami budowania stereofonii!
Jak na osobę o "zdrewniałym" uchu poczynasz sobie lepiej niż dobrze... icon_wink.gif
Kolejny raz przychodzi mi na myśł, że redakcje czasopism poświęconych muzyce zasypują Cię i Twoją skrzynkę mailową propozycjami współpracy! Nie zastanawiaj się - przyjmij je!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Mnie osobiście bardziej leżało ONKYO - na tyle bardzo mi leżało, że może kiedyś ........... do fatmana?

Czy mam to rozumieć jako zaproszenie do tego, żeby do Wa-wy zabrać kolejny klocek??? icon_mrgreen.gif

Bartek
To już chyba będą zapisy po 7511... icon_wink.gif
Aaa - nie mówię o sobie.

Co do czwartkowego odsłuchu to długi ICek (tak ze 2 metry co najniej) był zrobiony z kabla Eagle 50, konfekcji nie pamiętam. W każdym razie to kabel pasujący do tej klasy sprzętu (no może poza "setką").

A wracając do "RoRowatych Roteli" icon_wink.gif , to moja integra 02 niestety nie ma bezpośredniego wejścia do pracy jako końcówka mocy...

Pozdrawiam
PS. Janusz - proszę, tylko mnie nie strasz! Też jestem podziębiony, a na sobotę szykuje mi się coś ciekawego icon_cry.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
Witaj w klubie!
Ja już co prawda nie mono, a stereo, lecz moje leczone przeziębienie też spowodowało, że przez kilka dni byłem "mono" icon_wink.gif
RoRusiu!
Ja pamiętam doskonale, że pisałeś, a ja patrzyłem na to z prawdziwym i nieukrywanym zdziwieniem, iż "02" nie posiadała wejścia na końcówkę mocy!
Niemniej - chciałbym się wreszcie dowiedzieć, czy z nowym preampem jest lepiej???!!! I będę tupać, aż nie uzyskam jasnej i klarownej odpowiedzi! icon_wink.gif
I przypominam o recenzji Thieli!!!
Pozdrawiam
PS. To jak będzie z tym Counterpointem??? icon_wink.gif
I jeszcze zwrócę uwagę na małe co nieco Ogłoszenie oraz Komentarz
Może kogoś skusi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek
Counterpoint musi poczekać - natomiast ten DAC (dzięki za link) wygląda bardzo interesująco (nie tylko pod względem koloru obudowy) i muszę pomyśleć, bo sam wiesz ... korci !
Chociaż ogłoszenie pojawiło się już parę dni wcześniej na innym Forum ... ale i tak go od razu nie wychwyciłem icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfrze drogi!
U mnie portal aukcyjny pokazuje, iż aukcja dzielonego odtwarzacza Counterpointa w dalszym ciągu trwa i, poza tym, że cena przekroczyła 1 kzł. nie zmieniło się nic!
Czy na pewno mówimy o tym samym??? icon_wink.gif
Pozdrawiam
PS. RoRo! Może będziesz dzisiaj "robić" za wróżkę i - korzystając z piątkowego wieczoru - spełnisz moje marzenia o małych recenzjach Twoich sprzętów??? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek - my tu gadu-gadu, a DAC z ogłoszenia już chyba wybrał wolność. icon_cry.gif
Tym niemniej polecam się na przyszłość icon_wink.gif

CounterPoint nadal czeka na nabywcę i cenę minimalną, ale pewnie aspiracje krążą wokół granicy 4 tysięcy icon_sad.gif
Zresztą zmiankowany również przez Ciebie Gamut jest u tego samego sprzedawcy i również czeka na nabywcę.

A co do nowych sprzętów - Thiele grają jak szalone, co prawda podpięte pod w miarę prosty ampli Soniego. Ale już przy niskiej głośności jest OK. Natomiast na OMAKa (i pre Rotela) nadal muszą jeszcze poczekać...
Pre Rotela - gra nieźle, ale oszczędność przycisków jest lekko wkurzająca (chociaż pilot jest niezły i mocno rozbudowany). Podobnie jak menu wyświetlane jedynie na ekranie TV, a nie na wyświetlaczu urządzenia. No ale jak się człowiek przyzwyczaił do logiki i ergonomii Soniaków (zresztą dotyczy to nie tylko ampli, ale również tunerów, CDków, decków, MD itp.) i mocno rozbudowanej klawiszologii na ściance czołowej urządzeń (w nowszych modelach trochę ograniczonej, ale nadel niezłej) i na pilotach, to sam wiesz czego mi brakuje icon_cry.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Wy tu Panowie Gadu-gadu a ja mam żródło dla OMAKA icon_biggrin.gif no połowę icon_wink.gif
Dziś stałem się posiadaczem AUDIOMECI DAMNATION

Ślizganie sprawdziłem występuje - jedynie, na marnych, cokolwiek krzywych płytach. Na płytach sensownej jakości problem nie występuje.
A tak przy okazji wszedłem w posiadanie kabla Cardas Lighting do podłączenia do DAC-a, ino DAC-a niet

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...