Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

RoRo!

A propos dyskrecji... Czy Ty przypadkiem nie masz nam niczego dyskretnego do zakomunikowania???  icon_wink.gif

Jakoś ma intuicja oraz zasady logiki oraz doświadczenia życiowego wskazują, że musisz nam się z czegoś zwierzyć... Mylę się???  icon_rolleyes.gif

RoRo! Pamiętaj - jesteś wśród przyjciół! Możesz nam wszystko opowiedzieć...   icon_biggrin.gif   icon_biggrin.gif   icon_biggrin.gif   icon_biggrin.gif   icon_biggrin.gif Chyba już nie potrzebujesz dodatkowej zachęty???  icon_cool.gif

A co do zdjęcia - rzeczywiście sprzed lat. A na nim - moje pierwsze i dlatego ukochane kolumny z prawdziwego zdarzenia - Dynaudio Audience 50, Onkyo 7511, Rotel RA - 980 BX oraz rzeczony Dual.

Kable - to pochodzące z ówczesnych zbiorów Hybyrda molibdenowe SAPRy, lecz nie te, które posiadam dziś. Tamte były niedoścignionym wzorcem jeżeli chodzi o reprodukcję środka i góry pasma, jednak "obcinały" mocno dół. Te, które mam obecnie są pozbawione tej przypadłości!

Pozdrawiam i czekam na szybkie re, bo cały płonę z niecierpliwości!  icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek!
Faktycznie wpominałeś o BXie Rotela - wyleciało mi z głowy icon_wink.gif

Co do dyskrekcji i przemyśleń - przecież nic szczególnego się ostatnio u mnie nie pojawiło icon_cry.gif Raczej robiłem za pomoc domową (oraz transportową).
Odnośnie lamp nic mi przecież nie przybyło...DACa też nie kupiłem (jeszcze)

No ale skoro masz intuicję i życiowe doświadczenie... to:
No dobra - sfocę coś (czyli nowy "spady") w niedzielę (bo jutro znowu ta cholerna, zajęta jak każda listopadowa poza pierwszą, pracująca szkoleniowo sobota). Za tydzień to chyba upiję się ze szczęścia, że mogę się lenić w sobotę!

A ostatnio to tylko lekko usiłuję zejść z istniejącego stanu decków, odwarzaczy DVD, amplitunerów stereo i KD, że o kolumnach nie wspomnę (ach ten strach przed własną żoną - połączony z pewnymi przebłyskami zdrowego rozsądku icon_cool.gif )
W ramach "AKCJI CS1.5" byłem zmuszony obiecać żonie, że przynajmniej 4 kolumny wylecą w świat do świąt icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!

Rzeczywiście sytuacja życiowa u Ciebie nie najlepsza...  icon_wink.gif

Ale mam nadzieję, że czegoś ubędzie, ale też i coś przybędzie!

A tak a propos - jak wygląda ne dzień dzisiejszy sprawa T. CS 1.5? Czy zajęły już odpowiednie i należne im miejsce? Czy grają już z dedykowanym "smokiem"? Jeżeli nie - kiedy nastąpi ta wiekopomna chwila??? Rozwiniesz temat daca? W co celujesz? 

No i fotku, fotki... jestem wzrokowcem!

Januszu!

A Twoje długie opowieści Manleyowo - parawanowe! icon_cool.gif  Czekam już niecierpliwie całą niedzielę na recenzje oraz zdjęcia! Wystawiasz mnie na wielką próbę...



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów .Andrzejki spędziłem po audiofilsku.Do porównania były kable Harmonix nie znam modelu cena powyżej 2000 zł ,kabel bi wire firmy Ballad z Niemiec czyli po prostu Chińczyk.Dwa wzmacniacze .Integra Ancient Audio na 300b kontra Manley Stingray.Z kolumn HGP Vola produkcji niemieckiej kontra Magnepan 1,6 .Na pierwszy ogień poszło porównanie kabli głośnikowych i tu pierwsze zaskoczenie.Bezapelacyjnie wygrywa Chińczyk.Jest bardziej zrównoważony ma lepszy bas ,największą wadą kabla Harmonix jest podbicie górnej średnicy,tak duże że nie ma wątpliwości że to on gra.Zrobiliśmy próby z obydwoma wzmacniaczami i kolumnami zawsze było słabo.c.d.n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!
A gdzie obiecany ciąg dalszy? A zdjęcia!
Mnie szczególnie interesuje fakt, czy Manley poradził sobie Magnepanami, no i jak wypadły niemieckie kolumny w starciu z "amerykańcami"???
No i, czy Tobie się podobało???
A co to za "chinole" o balladowej nazwie? Są one w ogóle w dystrybucji w Polsce?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinole kupione w Niemczech.
http://www.balladaudio.com/kabel/bq_821.htm

Co ciekawe Manley bez problemu poradził sobie z Magnepanami .Oczywiście najpierw ustawiliśmy go w tryb pentod owy ze względu na dwu krotnie większą moc.Grało fajnie, no to kolejna próba ,jako trioda i tu pełne zaskoczenie dźwięk okazał się pełniejszy z wyraźnym konturem .nie było wątpliwości ,jest lepiej.ogólnie Magnepany bardzo mi się podobały ,przepiękna stereofonia przestrzeń HGP . Niestety,nie da się ukryć, że do dziś moja ulubiona kolumna ,nie dawały rady.Dźwięk zbyt punktowy przyklejony do kolumn.Choć przyjemniejszy z niżej schodzącym basem.No dobra Bartek biorę się za fotki co prawda robione komórką .Ale mam nadzieję że mi to wybaczycie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach













Oczywiście udało się wkleić jedno zdjęcie i klops ,wysłałem zdjęcia na zewnętrzny serwer.
Zdjęcie pierwsze Magnepany a w tle Ancient Audio
Zdjęcie drugie Ancient Audio
Zdjęcie trzecie Manley i CD Audioneta.
Zdjęcie czwarte kolumny HGP Vola.
Kolejne trzy zdjęcia plątanina kabli za sprzętem ,sieciówki i interkonekt Velum/
Na stole kabel głośnikowy Harmonix.
IC Velum.
I znowu Magnepany.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - wreszcie są zdjęcia!
Z Magnepanami obcowałem krótko - tylko podczas tegorocznego Audio Show i słuchając ich w małym pomieszczeniu mogę powiedzieć, że zrobiły dobre wrażenie!
Czysty, przejrzysty, dynamiczny dźwięk, chociaż nawet tam odtwarzanie basu było nieco ograniczone.
Ale ja jestem skrzywiony, bo lubię chociażby, jak kotły w symfonice mają odpowiednią wielkość i nasycenie icon_wink.gif
No i jeszcze jeden argument "za" - wreszcie były "paczki", które widziane en face były wielkości moich szaf icon_twisted.gif
Janusz!
Będę Cię molestował w dalszym ciągu - pisz czego słuchaliście, jak wielkie było pomieszczenie, etc. np. jak sprawiły się Velumy?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz
Jak już jesteśmy przy Baladaudio, to znalazłem na ich stronie odtwarzacz CD/HDCD za 899Euro (i wersję po tuningu za 1199 euro) modele BALLAD CD200S oraz CD200 Supreme
http://www.balladaudio.com/roehrengeraete/ballad_cd200.htm
no i ciekawego Shanlinga CDT100 na Philipsie CMD-12.10, ale już "ciut" droższego - za 1999 Euro
http://www.balladaudio.com/roehrengeraete/...ing_cdt_100.htm

Czy komuś coś wiadomo na temat tych CDków? Nie żebym leciał po nie na zachód, ale warto coś więcej wiedzieć icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakląłem przed chwilą szpetnie skasował mi się, pracowicie pisany od pół godziny post.Jak wiecie nie przepadam za zbyt długim pisaniem.Więc wykonałem sporą prace aby podzielić się swoimi wrażeniami .To te kretyńskie skróty klawiszowe które nie uwzględniają polskiego alfabetu.

Będę teraz używał funkcji edytuj.

Kolejne porównanie zrobiliśmy miedzy dwoma zestawami Ancient z HGP oraz Magnepan z Manleyem.Podłączenie Ancienta do Magnepanów okazało się niewypałem nie da się wysterować takich kolumn dziewięcioma watami.Nie powiem nawet to grało ale bas zniknął całkowicie.
Następnie słuchaliśmy zestawu polsko - niemieckiego dźwięk był ocieplony miły ze sporą ilością basu ,podobał się choć daleko było mu do neutralności. To stało się jasne po włączeniu zestawu amerykańskiego. miedzy kolumnami pojawiły się hektary przestrzeni.można było wyłowić uchem każdy instrument i umiejscowić go na planie dźwiękowym nie tylko miedzy kolumnami ale także czy był bliżej czy dalej od słuchacza.Niestety basu było trochę za mało,choć po przyzwyczajeniu się do tego nie czuło się specjalnego niedosytu.Myślę że jednak wolałbym mieć Manleya z Magnepanem.Tylko nawet nie mam szans stopień akceptacji ,żony dla takiego zestawu jest równy zero. icon_mrgreen.gif

Tu znajdziesz test kolumn Magnepan.Jak rzadko pokrywa się on z tym co usłyszałem.Dla dociekliwych dopiero go czytam.Jeszcze nie skończyłem .Ale wlasnie dotarlem do zdania ze dźwięk ma tez spore rozciągniecie w gore .Tez zwróciłem na to uwagę HGP Vola są konstrukcją dwu drożna i to słychać dźwięk dochodzi z konkretnego punktu,zawsze bylem zwolennikiem konstrukcji wielodrożnych.

http://www.nell-audio.pl/magnepan/Recenzja...agnepanMG16.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy potrzebuję pomocy i to w dwóch kwestiach.
Pierwsza interkonekty.
Tia ...... potrzebuję połączyć:
1) CD-ka Yamahy (CDX-1100) z Rotelem (BX-950) Inter konektem analogowym
2) to samo tylko do połączenia Tuner AKAI (cudownie analogowy) z tym że samym Rotelem (koniecznie zależy mi na zachowaniu tego cudownie analalogowego charakteru)
3) I raz jeszcze raz to samo tyle że pre gramofonowe (AZUR 640P) z Rotelem.

Wymagania do wszystkich połączeń te same, krótki dobrze kontrolowany bas, w miarę mocny ale niekoniecznie super nisko schodzący, dynamika i szczegółowość. Wypełnienie i soczystość dźwięku. A oprócz tego dla 2 i 3 zachowanie analogowego charakteru źródeł.

Wszelkie sugestie mile widziane icon_smile.gif

I sprawa druga "czysty prąd"
Jak sensownie wykombinować zasilanie dla takiej łamigłówki (co razem spinać)?
Wzmacniacze Fatman (wyłączany heblem), Omak (wyłączny heblem), Yamaha - soft tuch icon_sad.gif, Preamp Rotel (hebel), Pre gramofonowe - nie wyłączane
źródła 3 CD-ki (wyłączane heblem), Gramofon (niewyłączany), DVD (soft-tuch), Tuner (hebel)
Inne cuda: TV (soft tuch) dekoter N-ki (soft tuch), DAC (hebel).

Jakie filtry zastosować i jakie komponenty wpinać w te same listwy (bo z tego co widzę jedną listwą się nie opędzę icon_sad.gif )

Proszę o pomoc plisss.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju!

Zakłądając niski budżet polecam IC Nordosta - Flatline Magic 1!

Na rynku second hand pojawia się od czasu do czasu i nie sądzę, byś musiał wydać na niego więcej niż 100 - 120 złotych. Spełnia wszystkie Twoje wymagania!

Ostatnio gościł u mnie kabelek Furutecha FA-13S z firmową konfekcją FP-160G. Bardzo dobry - dojrzały kabel (wszystkie plusy Nordosta + znacznie lepsza, nasycona barwa). Choć jego cena u dystrybutora (w RCMie) jest wysoka trafiają się ogłoszenia albo całego IC, albo przewodu, który jest jego podstawą. Tanim kosztem możesz mieć kabelek - marzenie!

Jak ma być bardzo analogowo - Van den Hull First.

O zasilaniu nie wiem wiele - w Twoim systemie - listwa Sonus Oliva lub dwie sztuki tej listwy! Ładnie, tanio i "audiofilsko" jak cholera  icon_wink.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku
Czyli jeśli dobrze rozumiem wersja economy wygląda tak:
Yammę z Rotelem kablem Furutech (ew. Nordost)
Dla Tunera i Pre ramofonowego - obowiązkowo van der Hull Fist

Szczęśliwie pospinałem już sprzęt "czymś tam" więc nie ma aż takiego pośpiechu więc z chęcią rozważę również rozwiązania nieco bardziej kosztowne.
Szkoda by było zebrany (przy wydatnej pomocy kolegów) zestaw zmulić i "wykastrować" słabymi kablami. Dlatego jestem gotów pójść w rozwiązania nieco bardziej kosztowne ale za to adekwatne (tzn. już nie psujące, ale i bez zbędnego potencjału) do posiadanego zestawu (w nadziei że będą docelowymi).
Wydaje mi się, że poziom cenowy w granicach 500 pln-ów za sztukę jest optymalny? Jeśli jestem w błędzie proszę o naprostowanie i weryfikację icon_smile.gif

Co do czystego prądu - tytułem wyjaśnienia
Rozpisywałem się o wyłącznikach bo odnoszę przykre wrażenie, że to jest tak. Jeśli mamy hebel to jak wyłączamy sprzęt to jest on rzeczywiście wyłączony i tym samym nie ma wpływu na resztę, jeśli natomiast mamy soft -tucha to tak naprawdę sprzęt w jakimś stopniu jest włączony cały czas icon_sad.gif A skoro jest włączony to cały czas wysyła jakiś sygnał zwrotny do sieci - w postaci śmieci (o sygnale zwrotnym piszę na podstawie lektury broszurki reklamowej ISOTEKA). Wtedy biorąc pod uwagę mnogość odbiorników (w tym sporą liczbę faktycznie niewyłączalnych - czyli stale śmiecących) w listwach niezbędnymi się wydają: jakieś filtry blokujące te sygnały zwrotne i oczywiście separacja gniazd. Do tego naczytałem się, że generalnie co innego powinno się stosować do wzmacniaczy, co innego do źródeł. Jak w takim układzie potraktować pre-gramofonowe i DAC (jako źródła czy jako wzmacniacze)?

Czuję, że zaczyna mnie to przerastać icon_sad.gif
Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej
poruszyłeś kilka problemów jednocześnie, którymi spokojnie można obdzielić kilka wątków. Proponuję na początek podłączyć wszystko tym czym masz i posłuchać. Co pewnie już zrobiłeś. Potem skorzystać z rad Bartka, który jak zwykle stanął na wysokości zadania icon_smile.gif Ja kupiłbym jakiś kabel IC, np. ten zaproponowany przez Bartka i poeksperymentował z nim.
Jeśli chodzi o prąd tu radzę na razie wzmacniacz podłączyć bezpośrednio do ściany. Inne urządzenia, typu cd, tuner itd. przez wejścia separowane. Listew, kondycjonerów i takich innych na rynku jest dużo, ilu użytkowników tyle koncepcji i sposobów na podłączenie urządzeń do prądu. Ja np. już się w tym gubię. Do tego dochodzi jeszcze element jakim jest instalacja elektryczna w domu. Przy beznadziejnej instalacji to i najlepsza listwa z kondycjonerem nie pomoże - to jest moje zdanie. Ale cóż stosować trzeba, bo w końcu po coś te urządzenia wymyślono i sprzedaje się je. To tyle na razie. Reszta zależy od zasobności kieszeni, czasu oraz ochoty na zabawę tym wszystkim.
Ja coraz częściej łapie się na tym, że może w końcu posłuchałbym muzyki a nie sprzętu i drutów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku
Jak słusznie zauważyłeś - już to wszystko pospinałem. Trzy połączenia o których wspominam są spięte "bele czym" (Media Marketowe cuda wyciągnięte z katonu - czyli skreślone ze stanu już dawno temu - wniosek poniżej jakiejkolwiek krytyki). Efekt porównań z czymś takim jest łatwy do przewidzenia, wszystko co przewodzi prąd będzie lepsze.

Jak pisałem, pośpiechu nie ma i nie ukrywam, że liczę na szerszą dyskusję. A pośpiechu nie ma bo pomimo dyskusyjnej jakości co poniektórych połączeń, poziom dźwięku (jak dla mnie) wspiął się już na poziom niebotyczny i znacznie przekraczający moje najśmielsze oczekiwania. Porównanie zestawu który eksploatuję obecnie z Yamahą DSP-A492 od której startowałem, jest w ogóle nie na miejscu, a przecież w sumie z tego zestawu byłem zadowolony! I za to WSZYSCY KOLEDZY SERDECZNIE WAM DZIĘKUJĘ za upór godny lepszej sprawy z którym kładliście mi do łba co z czym i dlaczego, za rady, ciągłe prostowanie na "właściwą ścieżkę" jak również poświęcenie z jakim przekopywaliście odmęty internetu w celu wyszukania dobrych ofert no i za rozmowy w których tak chętnie przemycaliście wiedzę zdobycie której pewnie też nie przyszło łatwo. Powodów do podziękowań można by mnożyć lecz aby niepotrzebnie nie przedłużać tego wpisu powiem po prostu "Za wszystko dziękuję".

Pozdrawiam
Andrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju!
Chyba do końca się nie zrozumieliśmy...
Kable, które poleciłem są po prostu dobre w swych kategoriach cenowych!
Nie potrafię powiedzić, jak się sprawdzą w połaczeniu z poszczególnymi klockami poza ogólnym stwierdzeniem, że będzie przynajmniej w porządku icon_biggrin.gif
Masz dowolność - możesz kupić "z metra" przewód Furutecha i zrobić sobie kilka IC i, uwierz mi, będzie to zakup na lata!
Z IC do tunera raczej nie przesadzaj - podłącz go łaczówką otrzymaną ode mnie - będzie OK!
Nordost jest najtańszą propozycją dynamicznego, przejrzystego i przestrzennego dźwięku, stąd moja rekomendacja (pomimo upływu czasu ten IC jest w dalszym ciągu w moim systemie).
VdH The First musisz najpierw posłuchać - jest analogowy, nie wiem, czy nie będzie nawet za bardzo analogowy w Twym systemie.
Mi - z Thielami i DACiem brakowało nieco pazura - więc "oglądałem się" za srebnymi kablami - najtańsze Siltechy, Albedo, Argentum, itp. (second hand)
Nie jestem kablosceptykiem, ale pamiętając o akustyce Twego pomieszczenia chyba rozrzutnością nazwałbym wydawanie po 500 zł. na każdy z IC, tym bardziej, że do okablowania trochę tego masz icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku

Hi, hi IC który otrzymałem od Ciebie jest "w ruchu" tzn. łączy mi Rotela z Omakiem. Innymi słowy jak widzisz znalazł się w centralnym i najbardziej newralgicznym miejscu systemu.

Interpretując Twoje porady przyjąłem właśnie takie założenie - że w danej kategorii cenowej to dobry wybór. Czyli jednak się zrozumieliśmy icon_smile.gif
Być może, zbyt skróciłem swoje rozumienie twoich porad icon_redface.gif

Co do górnego zakresu cenowego - biorąc pod uwagę pomieszczenie "odsłuchowe", faktycznie masz rację chyba mnie ciut poniosło.

Tak czy inaczej - z pewnością przed zakupem IC na każde z połączeń, najpierw posłucham sobie efektów zastosowania poszczególnych kabelków. Jak już pisałem dobrnąłem do etapu kiedy każdy kolejny krok wymaga już sporej ostrożności, aby nie zepsuć tego co udało się wspólnymi siłami osiągnąć.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszu!

Hmm...

Jakby to powiedzieć...  icon_twisted.gif

Nie grają gorzej...

Grają - dwoma słowami - fucking briliant  icon_mrgreen.gif

Mają jedynie jedną, za to zasadniczą wadę - są, wybaczcie  icon_redface.gif , kurewsko drogie! Ale... jak wygram w Totka to sobie takie sprawię, bez jakichkolwiek wątpliwości! I to razem z nabyciem Accu DP-500  icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...