Skocz do zawartości

Przygoda z lampą - z Lebenem i Jolidą w tle


Recommended Posts

hybyrd83
Dzięki, jesteś jak zwykle "na posterunku".
Kable sieciowe własnej konstrukcji już mam i to właśnie robiłem na kablu Lappa. Z tym wygrzewaniem to jak zwykle trochę "roboty" zanim człowiek usłyszy ten właściwy dźwięk.
Nie wiem z jakiego powodu polecano mi ADAM-y. To są podłogówki o takiej sobie skuteczności (88 dB). Podobno były podłączone do Phasta i to zagrało. Ale ja jak nie zobaczę to nie uwierzę. icon_biggrin.gif

Dali Grand Coupe - to jest już jakiś typ. Co prawda monitory, ale ...
Jeśli chodzi o Electrę to ciężki kaliber, faktycznie Phast mógłby sobie nie poradzić wbrew niektórym opiniom. Aż korci aby to sprawdzić. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy!
Hybyrd napisał to, co i mnie kołacze się po głowie...
Phasty, nie Omaki JmLabów nie pociągną... icon_biggrin.gif
A byłoby to zestawienie, jak piszą znawcy, godne polecenia...
Stąd i zakres poszukiwań nieco zawężony!
Belfer!
Jak duży jest pokój, w którym będą grały Phasty?
Propozycja kolumn Audio Note wydaje się kusząca! Mają wysoką skuteczność i były konstuowane z przeznaczeniem współpracy z lampami! Był krótki czas, gdy Lucmaster po cichu przebąkiwał coś o zakupie takich, niemniej do niego nie doszło! Zatem nie miałem okazji ich posłuchać! Zresztą z ADAM'ami podobnie...
Dali Grand Coupe!
Hm...
Jak wiesz z lektury "Lubuskich odsłuchów" w zestawieniu z Kusatagonami nie zachwyciły! Muszę koniecznie ich posłuchać "na lampach"! Łukasz na razie wypoczywa, więc czekam cierpliwie!
Jak wiesz, mnie osobiście zachwyciły Totemy Model 1, ale sądzę, że mogłyby być niewielkie problemy z wysterowaniem, bo głośnik średnio-niskotonowy to produkt Dynaudio i ich skuteczność też nie powala!
A może coś od wysokoskutecznych Francuzów - Cabassse lub Triangle???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Pokój, w którym grają Phasty to ok. 19 m2, przy czym część pokoju jest jakby sztucznie oddzielona i cały sprzęt grający stoi na 3/4 jego powierzchni.
O Cabasse myślałem już dawno ale wiele osób mi odradzało. Myślę, że ta firma jest nie doceniana w naszym kraju. Wiele osób zarzuca im to, że posiadają zbyt potężny, nisko schodzący bas. Słuchałem Cabasse Tobago napędzanych Baltlabem i mnie sie podobały, chociaż bas był faktycznie potężny. Ale stereofonia i przestrzeń tych kolumn mnie zachwyciła.
CO do Audio Note również myślę nad nimi intensywnie. Niestety Warszawa i okolice są pustynią po d tym względem. Jakoś mało jest tutaj, przynajmniej ja ich nie znam zajmujących się kleceniem kolumn.

Będę musiał wszcząć intensywne poszukiwania, bo to co pokazały Phasty na Duevel jest bardzo dobrym prognostykiem. Dziś podłączę je do Totemów i postaram się coś napisać na ten temat. Szkoda, że sam muszę podjąć roli recenzenta icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo!
Wzmacniacz, do którego dodałeś linka Hybryda to podobnież hybryda... Czyli najprawdopodobniej lampy są w elementem wzmacniającym w przedwzmacniaczu (o ile nie służą wyłacznie do ozdoby), a końcowy stopień mocy na tranzystorach.
Szczerze pisząc, to jego konstrukcja nie budzi zaufania... A tekst "W LAMPACH SĄ SŁUPKI, KTÓRE POKAZUJA UŻYTĄ MOC" to isne kuriozum icon_lol.gif
Pozdrawiam!
Bartek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Cabasse...
Gdy wieki temu rozglądałem się za sprzętem dla siebie również miałem okazję posłuchać kolumienek tej firmy ze stosunkowo niskiego przedziału cenowego i wywarły na mnie naprawdę dobre wrażenie! Dźwięk był szalenie rozdzielczy (co mi się bardzo podobało) i całkiem fajnie poukładany! Ale zaznaczam, było to dawno, dawno temu, a i osłuchania od tamtego czasu nieco przybyło...
Myślę, że i jednych i drugich posłuchać warto!
A co do roli recenzenta...
To chyba najprzyjemniejsza część związana z zakupem nowego sprzętu...
Człowiek żongluje płytami, wsłuchuje się w niuanse, wielka ekscytacja, etc...
Ja osobiście lubię tę rolę!
A Ty, Belfer, zaufaj wreszcie swoim zmysłom!
Pozdrawiam i idę dalej sądzić!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Dzięki za podbudowanie człowieka mało wierzącego w swoje możliwości.
Cabasse chyba pójdą na pierwszy ogień ponieważ są w "zasięgu ręki" w AudioForte.

A w sprawie tego wzmacniacza o który pytał jak zwykle masz rację. Przyjrzałem się temu czemuś bliżej i faktycznie te triody prawie na 100% pracują w stopniu przedwzmacniacza.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm!
Z jednej strony, drogi Marku, życzę wiele zdrowia...
Niemniej... gdybyś się "rozłożył" miałbyś czas na niczym nie ograniczone odsłuchy oraz na długie recenzje z nich... icon_lol.gif
Chociaż ze strony kolejnej... przeziębienie osłabia słuch...
Zatem!
Marku!
Tabletka, gorąca herbata i duuużo zdrowia! My na recenzje poczekamy! icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer!
Z dedykowanym subwooferem, czy nie?
Jeżli bez, to chyba będzie lepiej spróbować coś opartego na tej samej konfiguracji oraz tych samych Focal'owych głośnikach ze stajni Zollera (bodajże Zoller Design Metropolis Imagination)?
Boję się, że bez dopalania dolnego zakresu mogą brzmieć odrobinę jaskrawo (nie znam Twych preferencji brzmieniowych)! I dodatkowo bazuję wyłacznie na recenzjach, gdyż nie miałem okazji ich osobiście nigdzie słuchać!
Potrzebne do tego mocno wytłumione pomieszczenie oraz cierpliwość w ustawianiu!
Ale pomysł w sumie naprawdę niezły!
Pozdrawiam
B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Cóż jeśli chodzi o moje preferencje może sie okazać, że z zaspokojeniem ich może być problem. Lubię raczej zrównoważonych dźwięk we wszystkich rejestrach. Zbyt wyostrzone wysokie męczą mnie. Ważne aby była przestrzeń i wszystko w miarę zrównoważone. Wyrazisty solidny bas, ale bez przesady. Nie lubię jak jest zbyt nisko schodzący i zbyt dudniący. Nie wiem czy opisałem to we właściwy sposób.
Bartek a czy słyszałeś może tańsze modele podłogówek Cabasse chodzi mi o Tobago i Jersey. Słuchałem ich kiedyś ale jestem ciekaw zdania innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
O ile mnie pamięć nie zwodzi, to głośniki, których słuchać miałem przyjemność nazywały się bodajże Molene!
Co do Point Source...
Przestrzeń - podobnież wybitna! Gorzej z tym zrównoważeniem pasma... Basu tam po prostu niewiele...
Na dodatek nie są to zbyt popularne głośniki, więc chyba ciężko będzie je posłuchać, a tym bardziej u siebie...
Zresztą podobnie z Zollerami! Nie pamiętam, by gościły w rubryce "sprzedam"... icon_sad.gif
A co do preferencji...
W sumie, widzę, iż mamy podobne! Również w moim przypadku jest tak, iż wolę bas sprężysty i punktualny niż "poluzowany" i "bumiący". Góra oczywiście wyrazista, choć nie przejaskrawiona, średnica bogata i może nawet być leciutko ciepła!
I przestrzeń...
Ale tak to chyba tylko w Erze... icon_mrgreen.gif
Chyba nie do końca, bo to, co uzyskałem z obecnego zestawienia jest naprawdę OK!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie epopei ciąg dalszy. Czyli w poszukiwaniu zaginionej ... zaginionego dźwięku icon_biggrin.gif

Niedawno, jak obiecywałem podłączyłem Totemy do Phastów i oto efekt moich krótkich odsłuchów:

piękna czytelna góra, może aż za bardzo szczegółowa i krzykliwa. Również wspaniała dobrze wyeksponowana średnica, wypełniona szczególnie przy muzyce gdzie jest dużo partii wokalnych. Niesamowita stereofonia i przestrzenność. Bas szczupły, niezbyt nisko schodzący i wypełniony ale czytelny. W górnych rejestrach pełny i wyraźny Takich szczegółów nie słyszałem dawno na tych kolumnach. Przy gitarze akustycznej słychać jak muzyk przeciąga palcem po strunie. Jeśli czegokolwiek mi tu brakuje to jednak większej dynamiki basu i tej jak to określił Bartek leciutko ciepłej średnicy. Jest bogata o czym wyżej pisałem, ale trochę momentami za sucha.
Czasami można odczuć, że dźwięk jest trochę jakby zbyt sterylny i mało mięsisty. Totemy nie są dynamicznymi kolumnami, ale przy takim litrażu czego można wymagać. Totemy czarują oj czarują. Jednak nie jest to wymarzony towarzysz dla Phastów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert
Powiem tak. Nie ukrywam trochę tego żałuję. Musiałem znaleźć wzmacniacz, który wkomponuje się w koncepcję aranżacji mieszkania oraz wymagania finansowe mojej żony a z drugiej strony będzie to wzmacniacz, który będzie miał określony charakter. Phasty w moim odczuciu spełniają te wszystkie wymagania, ale...

Poza tym nie chciałem doprowadzić do zbyt szybkiego zakończenia naszego tematu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...Poza tym nie chciałem doprowadzić do zbyt szybkiego zakończenia naszego tematu icon_biggrin.gif

Marku
Z tym szybkim zakończeniem to chyba trochę przesadziłeś - chyba o mnie nie zapomniałeś icon_lol.gif

A co do kolumn - w ogłoszeniach na naszym Forum są do kupienia w Warszawie za 3490zł ESA Meritum 1
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3498
Pewnie trochę za niskie jak na Twoje oczekiwania, ale jakbyś chciał je sprawdzić i ruszyć swoje PhaSTy, to tragarza i kierowcę już masz icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
Oczywiście po cichu liczyłem na Ciebie. Wiedziałem, że nie pozwoliłbyś zakończyć tematu. Myślę, że pozostali Koledzy też. icon_biggrin.gif
Dzięki że oferujesz Swoją pomoc, jest to dla mnie bardzo cenne.
Również zwróciłem uwagę na to ogłoszenie. Kolumny maja niezbyt dużą skuteczność. Wg specyfikacji 87dB. Nie miałem z nimi nigdy styczności. Ale z przeczytanych opinii wynika, że to dobre podłogówki.
Cóż trzeba to przemyśleć.
Szkoda tylko, że, o czym już wcześniej wspomniałem w Warszawie i okolicach nikt nie ujawnia się np. z klonami Audio Note - E.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
Chyba skuteczność 87dB w ESAch nie będzie zbyt dużym problemem dla PhaSTów icon_cool.gif
A przy okazji - jaką skuteczność mają Twoje Totemy oraz AE Evo 1?
Nie ukrywam, że w wolnej chwili posłuchałbym Twoich nowych piecyków (zresztą ciekawe będzie także podłączenie AE do PhaSTa oraz porównanie jak bardzo Twój Shanling jest lepszyod mojego Xindaka).
Pozdrawiam

PS. Co do mojego wstrzymania się z zakupem lampy to miałem rację: żona zobaczyła wyjętego z szafy Xindaka i już dostałem próbkę pięciominutowego monologu icon_redface.gif
A swoją drogą (stoi chwilowo na podłodze jako podstawka do ProJecta) padło pytanie "czy to jest część do gramofonu"?
No i niestety kolejne pytania: co to jest, skąd to jest, kiedy to stąd wyjdzie, a po co ci to...
Ale ku mojemu zdziwieniu nie było "a za ile to?", natomiast niestety pojawiło się "za tydzień ma już tego nie być" icon_cry.gif
A że będzie - i to nie tylko za tydzień (ale już nie na podłodze), to już zupełnie inna sprawa!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman
AE Evo 1 przy 8 Omach 89dB, Totemy 87dB, czyli tez na za dużo. Ale kopułki tekturowe, miękkie więc lampa nie męczy się za bardzo aby je rozruszać icon_biggrin.gif
O to mnie zaskoczyłeś, albo mi sie juz wszystko chrzani bo gdzieś mi umknął fakt, że wszedłeś w posiadanie Xindaka. Owszem rozmawialiśmy o tym, ale nie sądziłem, że tak szybko zadziałasz. W takim razie zapraszam do siebie na odsłuchy. Rzuć jakiś termin (oczywiście przed Twoim wyjazdem) kiedy będziesz miał trochę czasu. Jestem bardzo ciekaw Twojego nowego nabytku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku!
Po wspólnych odsłuchach trochę mnie ruszyło icon_lol.gif
A jak jeszcze zobaczyłem u Ciebie Shanlinga i piątkowo-sobotnie zmiany w sprzęcie, to też przyśpieszyłem z Xindakiem - w końcu Twój dobry przykład nieźle na mnie podziałał icon_razz.gif
Umówimy się na priva, chętnie skorzystam - to będę miał o czym myśleć w czasie jazd ...
No i trzeba wykorzystać, że mieszkamy w tym samym mieście. I nie ukrywam, że chiałbym posłuchać zarówno Xindaka jak i AE Evo 1 na Twojej lampie icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...