Skocz do zawartości

wzmak pod mini usher s-520


marianchuana

Recommended Posts

Cytat

co znaczy "maloefektywnych"?


Małoefektywnych znaczy mało skutecznych...
Skuteczność - efektywność tę oznacza się w decybelach podając napięcie 2.83V i mierząc w odlogłości 1m poziom dźwięku. Vide efektywność kolumn
Im większa skuteczność tym, na chłopski rozum, mniejszą mocą trzeba zasilić kolumny by uzyskać głośne brzmienie!
Nijak się ten parametr ma do jakość brzmienia!
A tak a propos - jaką efektywność (skuteczność) mają Ushery S - 520???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce mi się wierzyć, iż te Usherki są tak mało skuteczne... Ale skoro mówisz (piszesz), to wiesz...
Dotąd myślałem, iż moje ex - Dynaudio 50 mając skutecznośc na poziomie 86 dB były kolumnami o małej efektywności (do prawidłowego napędzenia potrzebowały pieca, co się zowie)!
No i okazało się, że Usherki mogą jeszcze mniej...
Marianchuana!
W takim razie rozglądaj się za wzmacniaczem o przyzwoitych parametrach mocowych i niezłej wydolności prądowej!
Żadnego wzmacniacza Ci nie polecę, gdyż nie miałem okazji posłuchać Usherków i nie znam ich sygnatury brzmieniowej!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho zebym ja tylko wiedzial gdzie wygrzac te glosniki i gdzie testowac wzmaki. Trojmiejski "SIR" podupadl kompletnie od momentu gdy internet mu podebral klientow, znam jeszcze ze dwa salony, ale to bardzo specjalistyczne i zadko kiedy ceny spadaja ponizej 1500 za wzmacniacz. A zeby wygrzac kolumny przez 30 godzin to wypadaloby miec cos na wlasny urzytek. No ale dzieki za wskazowki, bede walczyl dalej do upadlego. pozdrawiam. marian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...