Skocz do zawartości

Kolumny za 5000 zł


Barteczek

Recommended Posts

jak słuchasz takiej muzyki to dobrze że wybrałeś ampli i odtwarzacz Harmana bo one zostały stworzone do słuchania takiej muzyki. jeśli nie przeszkadza ci nadmiar basu to proponuje Mission'y 35m cena to ok. 2800zl. lub magnaty quantum 507 cena ok 3200zl, ale nie zaskakują za bardzo dzwiękiem. jednak dalej bym obstawał za JBL studio L890. to już konstrukcja 4 drożna... spotkałem sie z wieloma pozytywnymi opiniami na ich temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L890 napewno bede lepsze ale roznica napewno nie bedzie duza. L890 to kąstrukcja 4 drożna itd. E100 to dobre kolumniska. po co je zmieniasz? jeśli szukasz innego brzmienia (nie koniecznie lepszego) to zmień je na inna marke. te kolumny mieszczą się w podobnym przedziale cenowym więc brzmienie bedzie bardzo podobne... jeśli chcesz je zmienić na lepsze musisz wydać wiecej kasy. bo jak napisałem wyżej, nic lepszego pewnie nie kupisz za tą kase... ewentualnie coś INNEGO i to wszystko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Swego czasu na allegro gość sprzedawał kolumny zoller expresion focal. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem tych kolumn i radzę ci zobaczyć na tą aukcję: http://allegro.pl/item168314695_focal_jmla...lectra_926.html

Naprawde warto bo mają przepiękny dźwięk i na pewno nie zawiodły nikogo jeszcze:).

Ps; ja mam inny model ale to chyba ten sprzedawca handluje takimi kolumnami i mógłbyś z nim pogadać...

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jestem pierwszy raz na tym form. Jeśli mogę coś zaproponować to proponuję bardzo dobre kolumny głośnikowe austriackeij firmy Vienna Acoustic Mozart Grant. Zestawy te opisywane były w Audio/Video nr 6/2006 roku (mam ten test w pliku pdf i mogę podesłać na prywatnego emaila). Kolumny są 4 ohmowe i wymagają wzmacniacza z dobrym (dużym) zapasem mocowym, chociaż przy mniejszych mocach także grają wspaniale. Zalecana moc wzmacniacz 30-200 W.Te kolumny kosztują w sklepie 6999 zł, ale na Allegro jest gość, któy sprowadza je na zamówienie (ma firmę w Warszawie) - u niego można je kupić już za 5400 zł (+70 koszty dostawy przez kuriera do domu). Do wyboru jest kilka kolorów. Wspomniane kolumny swoim dźwiękim zaskoczyły recenzentów Audio/Video - dośc powiedzieć, że wygrały w teście czytelników wspomnianego miesięcznika na produkt 2007 roku. Poza tym, że oferują wspaniały dźwięk są znakomicie wykonane z dbałością o każdy niemal szczegół. We wspomnianym teście w skali 0-10 osiągnęły nieaml szczyt punktacji. Są to kolumny podłogowe, dość smukłe i wysokie (940 mm wysokości). Zalecałbym zwrócenie uwagi na te kolumny. Ja posiadam do nich zestaw: wzmacniacz + CD Creek EVO z interkonetem VDH The Orhid + kable głośnikowe Kimbera 8 VS.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...