Skocz do zawartości

Identyfikacja kolumn


rafraj

Recommended Posts

Witam wszystkich
Mam prośbę o pomoc w identyfikacji kolumn.
Od 10 lat gram na nich i naprawdę żal mi je wyrzucać bo fajnie wymiatały a padł mi bas w jednej. Chętnie bym poszukał części i złożył z powrotem do kupy czy raczej dał komuś do złożenia , ale poza tym że są firmy HECO i na pewno to stary wypas bo kupiłem dawno temu i już dobrze używane to nie mają żadnych oznaczeń kompletnie i nie wiem co to za model więc nie wiem ...czego mam szukać.
Jak ktoś wie co to za sprzęt byłbym wdzięczny za pomoc w identyfikacji.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety nie wiem co to za model ale moja rada taka: wykec popsuty glosnik i sprawdz oznaczenia na nim powinno cos byc moc impedancja jakis nr seryjny.Moze na tej podstawie dokupisz glosnik a jak nie to wymien dwa na inne



Zrób ja kolega GAWRON___M' radzi, w tym przypadku ciężko będie się dowiedzieć bo są one nietypowe. Znalazłem taką stronkę Producent kolumn
Produkują kolumny, nazywają tak samo. Klepnij do nich email z foto z zapytaniem o parametry. Może coś poradzą.

pozdr arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i myślę że zrobię tak że wyślę na tę stronkę zdjęcia ( od Artiego ) , może odpowiedzą a jeśli nie to faktycznie wykręcę i w środku jakieś oznaczenia będą a potem do regeneracji ... i to może byc największy problem hihi bo pewnie za dużo takich firm nie ma ?! Zobaczymy. A co padło ... Trudno mi powiedziec bo na tym się nie znam , na pewno się nie spalił natomiast po prostu "pierdzi" jeśli tak mogę niedelikatnie rzec. Słuchac się tego po prostu nie da icon_twisted.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
Zerknij na aukcje na Allegro - głośniki uszkodzone, tam reklamuje sie trochę firm "naprawczych"
http://www.allegro.pl/14286_uszkodzone.htm...&view=gtext
Jak wybierzesz województwo, to może znajdziesz coś w pobliżu i nie trzeba będzie korzystać z usług poczty...

Przy okazji - podaj region, gdzie mieszkasz - będzie łatwiej coś Ci podpowiedzieć i dać konkretne namiary icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zaraz zerknę , może coś się trafi. Przy okazji się zorientuję ile to by kosztowało bo wiadomo że i tak wszystko od kasy zależy niestety. A mieszkam we Wrocku , mam nadzieję że znajdą się firmy które naprawiają i to a nie tylko dziury na drogach hihi. Trochę boli to moje zawieszenie ale mam nadzieję że do Euro 2012 bedzie jakaś sensowna obwodnica i mniej pułapek. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafraj
No to niestety nie mogę Ci pomóc - z Wrocławia nie mam żadnych namiarów audio, znam jedynie ratusz i rynek icon_lol.gif
A co do dróg - to chyba GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) zakłada, że wszyscy w Polsce przesiądą sie na rowery (po co szersze drogi i większa ich liczba) lub się na poduszkowce (to odnośnie dziur w drogach, zresztą to jest bardziej robota dla władz gminnych, bo na drogach krajowych jakoś jeszcze idzie - może ciut wolno).
Zawieszenie - myślałeś o swoim samochodzie czy o piankach w głośnikach? icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega pisał o samochodowym zawieszeniu.

rafraj piszesz że działa ale pierdzi, prawdopodobnie to wina sparciałego resoru głośnika (tej gąbki).
Koszt samego zamiennika to około 10-20 zł szt.
Taką naprawę można wykonać samemu, trzeba oczyścić i wkleić zamiennik.
Jeśli jednak nie czujesz sie na siłach to zleć komuś.
Staraj się nie używać tych głośników w tym stanie bo mogą się mocniej uszkodzić i naprawa będzie droższa.
Zaglądnij tu: Behringer sprzedaż i naprawa głosników
Nie znam firmy, znalazłem ich w necie, są z Wrocka.

pozdr. Arti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za pomoc , podzwonie i popytam jakie ceny proponują za wymianę i robociznę. Mówisz że to może być wina resoru Arti .... Hmm , gdyby faktycznie tak było i gdyby takie koszta jedynie bardzo bym się ucieszył... Może i coś w tym jest bo akurat ta gąbka jest w stanie szczątkowym...z zewnątrz tak wygląda przynajmniej. Na razie nie używam w zasadzie tych kolumn nawet nie ze względu na uszkodzenia tylko nie da się słuchać po prostu. Gram sobie na pożyczonych więc jakoś żyję icon_smile.gif)) Takie nawet fajne Cantonki. Dzięki za tego Behringera też icon_smile.gif)

Zawieszenie oczywiście samochodowe Roro icon_smile.gif) A rower jest generalnie bardzo zdrowy jak najbardziej tylko niekoniecznie w zimie icon_smile.gif) Co do poduszkowców żadnych danych nie mam ale wątpię żeby były na kieszeń przeciętnego zjadacza hihi....no i potrzebują na parkingu więcej miejsca icon_smile.gif)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...