Skocz do zawartości

zmiany, zmiany -> wzmacniacz i CD


Adamc

Recommended Posts

No i coś mnie napadło i postanowiłem zmienić wzmacniacz i CD. Uznałem, że za dużo mniejsze pieniądze mogę mieć podobną satysfakcję z słuchania icon_smile.gif
No i Rotel wylądował na aukcji.
Szukam zatem wzmacniacza i CD.
Pokój 20 m2, muzyka - rock progresywny (SBB, Pink Floyd itp), stary dobry rock (Depp Purple, Led Zeppelin itp), dobry pop (Sting, Tina itp), czasem klasyczna.
Lubię soczysty, ciepły dość dźwięk.
Grać będzie z dotychczasowymi kolumnami - Elac FS 68 (na nie też może kryska przyjdzie, ale później nieco icon_wink.gif )
Wzmacniacz musi mieć wejście PHONO oraz 5 innych (grać z nim będą -> tuner, magnetofon, CD, DVD , Cyfra+ i gramofon). Bardzo mile widziany pilot.
Co do pieniędzy - chciałbym na niego wydać około 500-600 zł.
Myślałem o jakiejś starszej Yamaszce chyba najchętniej, ale elastyczność pełna.
Od wczoraj siedzę nosem na allegro i ... wiem coraz mniej icon_wink.gif
Takie klocki zwróciły moją uwagę:
TAKI albo TAKI lub TAKI
Do tego jakiś zgrabny CD - za około 300 zł.
Będę wdzięczny za sugestie.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A może coś ze stajni TEAC`a. Ostatnio - będzie już z pół roku icon_razz.gif - postawiłem na półce dodatkowy zestaw A-X3000 (wzmacniacz) + CD-P3100. W zestawieniu z B&W 683 gra to na prawdę dobrze. Nie wiem czy wszystkie zestawy z tej stajni tak grają ale na pewno są warte uwagi.

W razie zainteresowania służę odsłuchem. Dodam, że zainteresowania muzyczne mamy podobne więc może Ci przypaść ten model do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę cię zmartwić ale nie przewiduje takiego posunięcia na chwilę obecną. Powiem więcej . Gdy mój syn usłyszał jak to chodzi to musiałem się sprężyć i też mu taki kupić i stoi u niego napędzając Dali 104. Też ładnie to brzmi.

A już jako ciekawostke powiem ,że mam trzeci taki ale jak sie okazało po kupnie, wymaga troszke pracy aby go doprowadzić do stanu 100% -owej sprawności. Póki co leży jako ewentualny dawca części w razie godziny W. I`m crazy icon_mrgreen.gif Może się za niego niedługo zabiore.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CD to jakoś bardziej ciągnie mnie w stronę CD-P 3400. Natomiast wzmacniacz z karaoke też na mnie działa troszkę odpychająco i jakoś ten wygląd też nie zachęca. Nie wiem czy chciałbym na niego patrzeć codziennie a to w sumie też ważna wbrew pozorom rzecz.


Co do wzmacniacza to może jak mi się go uda dopracować to może go pchne dalej. Ma jednak mały minus - troszkę zatarte niektóre napisy na ścianie czołowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze właściwie mam do dyspozycji wzmacniacz Fisher CA 915 - potężna maszyna konsumująca 550 Watt.
Jest teraz przesłuchiwany przez znajomych, którzy przymierzali się do niego zanim naszły mnie myśli o wymianie sprzętu i umówiłem się na decyzję do końca tygodnia.
Jak nie kupią to sprawdzę jak gra bo już nie pamiętam, choć wydaje mi się, że grał nieźle.
Nadal jednak biorę pod uwagę zmianę wzmacniacza więc poszukiwania trwają.
CD oczywiście też. TEN uwagę zwrócił icon_smile.gif

A taki miałem spokój ...... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwie propozycje wzmacniaczy

Dual
http://allegro.pl/dual-wzmacniacz-pa-5060-i2772091371.html

i hipnotyczny stary Onkyo
http://allegro.pl/onkyo-integra-m-5060r-du...2785629790.html

Oba potężne i rewelacyjnie brzmiące z czego Dual jest na prawdę rewelacyjny. Niewiele brakło a bym kupił takiego ale nie było akurat na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z dyskusji w innym wątku i rad udzielanych koledze Fafniakowi nabyłem właśnie CD Yamaha cdx 930 icon_smile.gif
Nadaje to delikatnie kierunku poszukiwaniom wzmacniacza - chętnie (choć nie koniecznie ) Yamaha, chętnie (choć nie koniecznie) srebrna, bardzo chętnie z pilotem (brak ewentualnie przeboleję icon_wink.gif ).
W piątek będę wiedział czy wspominany wcześniej Fisher (czarny, bez pilota icon_wink.gif (choć może zamiennika poszukam)) zostanie kupiony czy zostanie w domu. Nie zmienia to nic w sprawie poszukiwań bo nawet jak nie kupią go znajomi to przy dobrym wzmaczku za rozsądną kasę zmiana jest nadal możliwa icon_smile.gif
Idę szukać ....

Co sądzicie o YAMAHA AX-492 z tej aukcji????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro i kolumny może "trafić" moja faza na zmiany to co sądzicie o takich Jamo Cornet 195 ?
Dla przypomnienia - pokój 20m2, muza , rock progresywny (SBB, Pink Floyd itp), stary dobry rock (Depp Purple, Led Zeppelin itp), dobry pop (Sting, Tina itp), czasem klasyczna.
Lubię soczysty, ciepły dość dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o sprzedającym.
Na razie jednak kolumny będą czekać na decyzję, a mnie przypiliło z elektroniką - za chwilę ma mi potwierdzić zainteresowany czy kupuje sprzęt, co by znaczyło, że dziś go rozpinam, jutro rano wyjazd i ... cisza w domu icon_sad.gif

O Yamahah przeczytałem na takiej stronce i prawdę mówiąc odeszła mi ochota na te wzmacniacze.
Tu będę wdzięczny za Wasze opinie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc

jak wrzucasz pytania i linki - to daj od razu informację, co to za sprzęt (czyli firma i model).
Dotyczy to również innych linków (np. do aukcji) oraz innych kolegów i koleżanek!

A co do kolumn z Twojego postu (podłogowych Jamo Cornet 195 icon_wink.gif )- to cena niezła, ale o ile pamiętam to poprzednik modelu Classic (a właściwie całej serii - tu odpowiednikiem będzie Classic, również na podwójnych 8calówkach) z niezłym wykonaniem skrzynki i dobrych głośnikach, ale zwrotnice były takie sobie i w ramach DIY ludzie je modyfikowali.
W każdym razie dźwięk spokojny i spójny (pamiętając o cenie tych kolumn...).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, z linkami będę pamiętał.
Kolumnami zainteresowałem się nieco przypadkiem.
Teraz jestem w ferworze poszukiwań wzmacniacza bo Rotel właśnie się sprzedał.
Myślałem chwilę o YAMAHA AX-492 ale recenzja mnie ostudziła. Nie mam jednak zaufania do takich recenzji - może słyszałeś taki wzmaczek i wiesz jak to gra??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega RoRo ma rację. Starsze modele Yamahy grały zdecydowanie lepiej niż te z lat 97-99 tak w przybliżeniu. Nawet Yamaha DSP-A 590 (z 1996r) zbudowana chyba na bazie AX-590 gra lepiej niż konstrukcje z lat późniejszych. Mam tego DSP do dziś i nadal się go miło słucha. Dlatego polecam modele z lat do `97 jak choćby wspomniany AX-590.

http://allegro.pl/piekny-wzmacniacz-yamaha...2793380406.html

Poniżej cytat z innegi forum:
"To najlepiej brzmiący wzmacniacz w swojej klasie cenowej . Brzmienie bardzo czyste w całym paśmie, wspaniała dynamika i równowaga tonalna. Dzięki temu wzmacniaczowi można bez bólu posłuchać ostro nagranych płyt i nie wynika to z wycofania wysokich tonów czy średnicy - poprostu dźwięk jest bardzo gładki pomimo dobrej analityczności.Bas jest mocny, sięga bardzo nisko i jednocześnie ma bardzo dobrą kontrolę, sopran wysokiej próby - potrafi poprawic brzmienie tanich głośników wysokotonowych. Budowa wzmacniacza bardzo solidna : ponad 10 kg wagi, końcówki mocy na osobnych, odlewanych radiatorach, po 4 tranzystory na kanał, pojemność filtrująca 24 000 uF, potężne trafo ekranowane pasem miedzi, 2 rodzje directu, phonostage MM/MC, możliwość rozłączenia przedwzmacniacza i końcówki mocy, zdalne sterowanie, minimalna ilość połączen wewnętrznych przewodami. Jedyny przytyk to gniazda głosnikowe wg. normy CE - nie akceptują wtyków bananowych, ale oczywiście zakręcane. Tak na marginesie niewiem dlaczego wymyślono tak beznadziejny przepis - podobno jakis baran włożył do gniaz bananowych wtyczkę zasilania z gniazdka sieciowego i nieźle go pokopało. Słowem polecam wszystkim tym którzy nie mają czasu na odsłuchy przed zakupem, bo brzmienie jest bardzo uniwersalne i sprawdzi się w większości konfiguracji sprzętowych. Wysteruje nawet prądożerna kolumny, moc wynikająca z niezaleznych pomiarów Audio to 225 W/ 4 ohm."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek Kaczora to naprawdę warto poczytać!
Sporo sprzętu się przewinęło, zaczynając od tanich i w miarę współczesnych po coraz wyższe (i zazwyczaj też starsze...) modele.
"Trochę" wiedzy, przemyśleń i porównań jest tam zawartych, a oprócz tego ładnych pareset godzin słuchania i parę audiofilskich spotkań icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zaczęło się od wzmaka i CD, a skończyło na wymianie wszystkiego poza tunerkiem Pioneera i magnetofonem Fishera. Nawet IC i kable głośnikowe się zmieniły icon_smile.gif
Gra u mnie teraz:
Yamaha AX 590
Yamaha CDX 880
kolumny - Spendor Prelude
IC - Prolink Futura FTC101
kable głośnikowe - Alphard Da Vinci 2x2,5 mm

No i pięknie gra icon_smile.gif . Kolumny przyszły dziś więc zapoznajemy się dopiero ale początek obiecujący wielce. Jak się nasłucham dłużej to napiszę więcej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie te. Moje były chyba bardzo krótko wystawione - chwilę się zastanawiałem i kliknąłem "kup teraz" icon_smile.gif
spendor prelude
Na pierwsze odsłuchy (mam je od dziś od ok 13-tej) już doceniam BR z przodu icon_smile.gif
Poza tym bardzo wdzięczne i muzykalne. Budują ładną scenę i nie robią problemu dźwiękowi, żeby się od nich odkleił.
Trochę się ich obawiałem w zestawie z Yamahą - u sprzedawcy grały z lampą i chwalił, a Yamaha lampą nie jest. Bardzo miłe zaskoczenie ciepłym, mięsistym dźwiękiem, detalicznością i ciepłymi i wyraźnymi wysokimi tonami. Dają bardzo ładną, gęstą podstawę basową choć przy 20 cm głośnika niskotonowego i stosunkowo niewielkiej skrzynce (choć i nie małej) konkurencji zukzukowym Infinity pewnie nie zrobią icon_wink.gif .
Nadal obsłuchuję się z nimi sięgając po różne gatunki, różnych wykonawców - póki co jestem bardzo zadowolony.
Czeka je jeszcze kilka testów (m.in. "Dzwony rurowe" Oldfielfa, przy których Elac-i z Yamahą produkowały głównie głuche dudnienie przez drugą połowę pierwszej strony) i kilka innych.
Będę dawał znać o wrażeniach.
EDIT: zerknąłem na hifi.pl - to te same Spendory tyle, że taniej kupiłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Zestaw fajny i gra świetnie icon_smile.gif, co nie przeszkodziło mi zerknąć czasem tu i tam i znaleźć wzmacniacz MUSICAL FIDELITY E1 i MUSICAL FIDELITY E100 - i tu pytanie:
czym one się różnią bo wygląda, że jeśli pierwszy jest do kupienia za około 600 zł to cena drugiego już jest pod 800, a to początek licytacji. Czy różnice między nimi usprawiedliwiają różnicę ceny ??
Kusi mnie w nim opisywana tu i tam "lampowość" brzmienia, a kupując kolumny Spendora w opisie wyczytałem, że po graniu z różnymi wzmacniaczami skrzydła rozwinął z lampą.
Wadą E1 jest brak pilota ale jeśli dźwięk miałby mi to wynagrodzić to brak do przeżycia. E100 pilota ma ale jeśli z kolei różnica miedzy nimi w brzmieniu nie usprawiedliwia różnicy cen to za pilota tyle nie zapłacę.
Linki do aukcji - pierwszy http://allegro.pl/musical-fidelity-electra...2988550321.html i drugi http://allegro.pl/musical-fidelity-elektra...2973150038.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...