Skocz do zawartości

zestaw stereo za 3500 zł


krisdebowski

Recommended Posts

Witam, zaczeło się od wymiany kolumn a skończy na zmianie całego sprzetu zastanawiam się nad kupnem zestawu DENON cd 500ae, wzmacniacz pma 500ae, dvd 1740 oraz kolumny hbl e 80 - całośc około 3700 zł ... generalnie chce kupic wzmacniacz stereo, odtwarzacz cd i osobno odtwarzacz dvd (abo czasem dzieci bajke polukaja a ja sobie muzyki posłucham) i kolumny podłogowe... słucham muzyki rockowej i heavy metalu (u2,ac/dc, dire straits, santana, van halen, dream theater,led zeppelin, deep purple)... sprzet bedzie służył głownie do słuchania muzyki, czasem obejrze jakis film lub koncert.... chce więc kupic albo cd i dvd albo dobre muzycznie dvd.... warunkiem jest że to nie moze byc naleśnik bo nie ścierpie takiego płaskiego klocka w domu... padło na denona bo chyba ładnie będzie grał taka muzyke jaka preferuję... na CA mnie nie stac a harman wyjdzie za drogo (amplituner 3380, jakies cd i jakies dvd).... prosze o poradę i ewentualnie nakierowanie na inny sprzęt.... gratulacje dla pomysłu równiez miło widziane aha sprzet ma być jednego koloru - abo czarny abo srebrny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mOJ ZESTAW KOSZTOWAL 3200zl a skalda sie z PMA700AE ,Dvd Panasonic s-49,kolumny ParadigmMonitor7v3,kable gl. real cable tdc300,IC monster(tani)

Dvd posiada wbudowane dekodery wiec DTS iDD daja czadu z niezla jakoscia.Na poczatku mial byc amplituner,mailem ich juz kilka(denon1400avr,1706,harman)i co prawda nie mam 5.1 a 2.0(bedzie 2,1) ale wogole nie zaluje bo amplitunery jeszcze w kinie jakos tam graly ale w stereo nie ta liga.



P.S; w metalu czy rocku Paradigmy i DenonPma700 wymiataja az milo wlosy deba staja ,naglasniam caly pion i kawalek osiedla takze z koncertowa energia no problem.Sproboj powalczyc o cos takiego.Wszystkie komponenty mam nowe tylko kolumny sa powystawowe i docelowo chce dokupic oddzielnie dcd700ae .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre kable juz posiadam, aha...muzyki rockowej slucham od 20 lat i posiadam 1500 cd więc gadki typu dobry zestaw na poczatek sa nie na miejscu.... to że kogos nie stac wywalić 20 000 zł to inny temat.... oczekuje opinii czy denon i jbl to dobre zestawienie do rocka ? chce by muzyka szła z cd a filmy i badziew typu mp3 z dvd...to chyba dobry tok myslenia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, zaczeło się od wymiany kolumn a skończy na zmianie całego sprzetu zastanawiam się nad kupnem zestawu DENON cd 500ae, wzmacniacz pma 500ae, dvd 1740 oraz kolumny hbl e 80 - całośc około 3700 zł ... generalnie chce kupic wzmacniacz stereo, odtwarzacz cd i osobno odtwarzacz dvd (abo czasem dzieci bajke polukaja a ja sobie muzyki posłucham) i kolumny podłogowe... słucham muzyki rockowej i heavy metalu (u2,ac/dc, dire straits, santana, van halen, dream theater,led zeppelin, deep purple)... sprzet bedzie służył głownie do słuchania muzyki, czasem obejrze jakis film lub koncert.... chce więc kupic albo cd i dvd albo dobre muzycznie dvd.... warunkiem jest że to nie moze byc naleśnik bo nie ścierpie takiego płaskiego klocka w domu... padło na denona bo chyba ładnie będzie grał taka muzyke jaka preferuję... na CA mnie nie stac a harman wyjdzie za drogo (amplituner 3380, jakies cd i jakies dvd).... prosze o poradę i ewentualnie nakierowanie na inny sprzęt.... gratulacje dla pomysłu równiez miło widziane aha sprzet ma być jednego koloru - abo czarny abo srebrny


Daj se spokoj z JBL E80. Jak dla mnie kaszanka, slabe kolumny jak za ta kase. Jak juz z JBL to tylko Studio L, np L880.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zastanawiam się nad kupnem zestawu DENON cd 500ae, wzmacniacz pma 500ae, dvd 1740 oraz kolumny hbl e 80 - całośc około 3700 zł ...


Wybór prawidłowy, choć jednak wybrałbym wzmacniacz z wyższej pozycji Denona, mianowicie Denon PMA700. Trochę więcej kosztuje ale daje równie więcej wrażeń z odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sie już przedstawiłem icon_smile.gif

wracamy więc do tematu:

denon dcd 500ae+pma 500ae +dvd 1740 + jbl e 80 zestaw stereo + dvd
denon dvd 1940 + dra 700 ae + jbl e 80 amplituner stereo + dvd

harman kardon dvd 37 + hk 3480 + jbl e 80 amplituner stereo + dvd (nie cierpie nalesnikowatych klocków)
harman kardon dvd 27 + hk 3380 + hd 950 +jbl e 80 amplituner stereo + dvd + cd (jak cd i dvd to już to jakoś wygląda)

nad c515bee + c315bee + jbl e 80 (nowe modele taniego nada, ale bez pilotów, nie wiem czy moc starczająca ?)

cambridge audio 540A v2 + 540C v2 + dvd 89 + jbl e 80 (trochę zawyżony budżet ale jesli warto ?)

nie wiem jak dobrac marantza , onkyo, yamahe ....

założenie to słuchanie muzyki rockowej w pokoju 20m2, czasem jakis film i koncert, sprzet musi miec piloty i kolumny jbl baaardzo mi odpowiadają więc na nich sie opieram praktycznie całkowicie....

prosze o opnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Daj se spokoj z JBL E80. Jak dla mnie kaszanka, slabe kolumny jak za ta kase. Jak juz z JBL to tylko Studio L, np L880.


Według mnie przsadziłeś z kolumnami Studio L880. W zakładanej kwocie 3700zł po ich kupnie pozostanie około 500zł na wzmacniacz/amplituner, odtwarzacz CD/DVD.
E80 nie są złymi kolumnami. Trzeba je tylko polubić jak każde inne, nawet magnaty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Daj se spokoj z JBL E80. Jak dla mnie kaszanka, slabe kolumny jak za ta kase. Jak juz z JBL to tylko Studio L, np L880.


Według mnie przsadziłeś z kolumnami Studio L880. W zakładanej kwocie 3700zł po ich kupnie pozostanie około 500zł na wzmacniacz/amplituner, odtwarzacz CD/DVD.
E80 nie są złymi kolumnami. Trzeba je tylko polubić jak każde inne, nawet magnaty.


Moja wypowiedz miala na celu to ze raczej nie warto sie intersowac seria E. Oczywiscie mozna je polubic ale wiekszosc ludzi twierdzi ze to kolumny raczej pod kino. No i ja mysle ze za 1500zl mozna kupic cos lepszego.
Niewiele drozsze ale zdecydowanie lepiej brzmiace:
http://www.allegro.pl/item291956381_missio...ep_od_reki.html

ew. mniejsze za 1500:
http://www.allegro.pl/item291953557_missio...i_3_kolory.html

Bradzo chwalone jamo:
http://www.allegro.pl/item292302056_kolumn..._gwarancja.html

Lub wiele lepiej nadajace sie do stereo:
http://www.allegro.pl/item291615304_dali_c..._bydgoszcz.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisdebowski
Tak odnośnie narzekania na JBL E80...
Kolumny jak większość już zauważyła (nawet malkonentów) w KD są bardzo dobre, natomiast co do narzekania na stereo to nie jest tak źle. Mają swój charakter i jeżeli podobają się Tobie to nie widzę powodu by z nich zrezygnować!
Warto je odpowiednio ustawić (mimo, że mają basreflex z przodu to jednak potrzebują trochę miejsca z tyłu by uspokoić i uszlachetnić bas) i postawić na kolcach. Do tego jeszcze troche pieniędzy wydać na kable.
Jeżeli masz trochę cierpliwości, to niewiele drożej masz szansę trafić model E90 (normalnie 2 tysiące, używane masz pewną szansę trafić za 1600zł). Jakis czas temu chodziłem za E80/E90 (E100 są za duże i żona by mnie ... a potem pogrzeb, a potem kolumny za okno). W końcu trafiłem wreszcie na rozsądną cenę (jak tylko się pojawiły to E90 kosztowały ok. 3500 zł, a dzisiaj - tanie dolary sie przydają...) i od pewnego czasu grają u mnie w KD jako fronty i jestem zadowolony icon_cool.gif
JBL ES80 / ES90 mają już bardziej wyrównany charakter, ale kosztują prawie tysiąc więcej...

PS. I jak to jest, że kolumny JBL Northridge (czyli seria E), na które sporo osób narzeka, sprzedają się dobrze i trudno je trafić z drugiej ręki? icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W końcu trafiłem wreszcie na rozsądną cenę (jak tylko się pojawiły to E90 kosztowały ok. 3500 zł, a dzisiaj - tanie dolary sie przydają...) i od pewnego czasu grają u mnie w KD jako fronty i jestem zadowolony icon_cool.gif
JBL ES80 / ES90 mają już bardziej wyrównany charakter, ale kosztują prawie tysiąc więcej...


To ze kosztowaly 3500 raczej nic nie znaczy. Moje magnaty kosztowaly 2700zl i co z tego jak teraz sa po 1000zl. Jak dla mnie seria E i ES to, to samo tylko wyglad zmieniony.

Zauwaz ze wogole trudno trafic na jakies kolumny z drugiej reki do 2000tys poza jakims starym chlamem. Ludzie poprostu kupuja kolumny i je uzytkuja swiecie przekonani ze maja dzwiek jaki chcieli icon_biggrin.gif Ja chetnie juz bym zmienil te moje magnaty na cos innego. Nie ze wzgledu na brzmienie ale nie lubie monotonii i chcialbym zakupic chociaz cos inaczej wygladajacego... Ale trudno wybrac cos podobnego za 1000zl. Zeby chociaz Altea 7 byly po 999zl jak tamte z allegro to bym sie skusil.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r
To, że kosztowały 3500zł to jednak coś znaczy!
JBL E90 są wg mnie sporo lepsze od Magnatów M-1000, od basów zaczynając na wykonaniu i mocy kończąc icon_lol.gif
A przy okazji - nowe JBL E90 od dłuższego czasu trzymają cenę 2 tysiące za komplet (ciut spadły po wejściu na rynek nowej serii ES), a Magnaty Monitor 1000 mozna kupić za poniżej tysiąca złotych...

Piszesz, że dla Ciebie zmiany między E a ES to tylko kosmetyka - ja mam odmienne zdanie!
Co do różnic między serią E a ES to bez problemu można zauważyć (tzn. usłyszeć) inny charakter kolumn. Porównywałem między sobą E80 i ES80 oraz E90 i ES90 i są to zupełnie inne kolumny icon_cool.gif
Oprócz tego są inne obudowy (także w podstawkowych i w subach) i seria ES otrzymała dodatkowo głośnik superwysokotonowy, inne jest też konstrukcja maskownic.
To podstawowe różnice, bo jeszcze np. w podstawkowych ES30 tunel basreflexu zniknął z przedniej scianki.
Osobom, którym akurat nie przypadł do gustu dźwięk z serii E może się podobać dźwięk z ESów (choć oczywiście nie musi...).

Mnie się akurat dźwięk z E90 w KD podoba i nie zamierzam ich zmieniać, a że w stereo używam innych to już inna sprawa -chociażby z powodu wzmacniacza i rozmieszczenia kolumn icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. Akurat trochę odeszliśmy od tematu w strone osobistych preferencji, no ale z tej dyskusji osoba najbardziej zainteresowana czyli Krisdebowski też chyba skorzysta icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny są juz wybrane .... pozostaje dylemat dobrtgo zestawu stereo i jakies dvd do kompletu.... podoba mi się denon serii 500 ale nie wiem czy jako najniższy w katalogu będzie cos wart ? czy CA do rocka jest odpowiednie ? pozostaje jeszcze harman - amplituner + cd +dvd - moze takie zestawienie, najłądniejsze chyba bedzie najlepsze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kolumny są juz wybrane .... pozostaje jeszcze harman - amplituner + cd +dvd - moze takie zestawienie, najłądniejsze chyba bedzie najlepsze ?

Krisdebowski
Jak widać, czasami najładniejsze będzie i najlepsze icon_lol.gif
Ale mimo wszystko jeśli się zmieścisz, to może jednak większe E90? No chyba że pokój niezbyt duży, to wtedy faktycznie "osiemdziesiątki".
Jak dla mnie HK3480 będzie rozsądniejszym wyborem zarówno od 3480 jak i od wzmacniacza (o tunerze nie pisałeś co prawda, ale mimo wszystko...), pod względem uniwersalności jak i ceny icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
PS. Skoro dopuszczasz gratulacje - to gratuluję wyboru (przynajmniej potencjalnego...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rafal735r
To, że kosztowały 3500zł to jednak coś znaczy!
JBL E90 są wg mnie sporo lepsze od Magnatów M-1000, od basów zaczynając na wykonaniu i mocy kończąc icon_lol.gif
A przy okazji - nowe JBL E90 od dłuższego czasu trzymają cenę 2 tysiące za komplet (ciut spadły po wejściu na rynek nowej serii ES), a Magnaty Monitor 1000 mozna kupić za poniżej tysiąca złotych...


Nie ma co sie dziwic ze E90 sa mocniejsze od Monitor 1000 jak sa 2 razy wieksze. Do E90 moza by bylo porownac Altea 7. Ale warto zaznaczyc ze magnat nie robi nawet kolumn z 20cm wooferami. Wykonanie serii E jest lepsze niz Monitor? Moim zdaniem to ten sam chlam. Widzialem i sluchalem serii E i jak dla mnie nie odstaja one wogole wykonaniem od Monitorow jak i basem tez. Chyba ze chodzi o moc (ale to tylko w przypadku E90 i E100). Magnat Monitor i Seria E JBL to najnizsze serie obu marek i nie ma co sie po nich spodziewac cudow. Monitor szybko zeszly z ceny bo firma wprowadza ciagle nowosci i jak by niktorzy nie wiedzieli magnat jest najlepoej sprzedajaca sie marka kolumn do 5000zl, wiec moga se pozwolic na dosc duze upusty cenowe czego np nie mozna powiedziec o JBL icon_rolleyes.gif

Dzis z ciekawosci przestawilem swoje Magnaty do pokoju 23m2 i odziwo calkiem niezle sie spisaly! Basu bylo OK. Nawet duzo. Niezle dawaly sobie rade jak na taki metraz. Myslalem ze bedzie gorzej. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Widzialem i sluchalem serii E i jak dla mnie nie odstaja one wogole wykonaniem od Monitorow jak i basem tez.



Opierając się na takich danych:

Magnat Monitor1000 - Pasmo przenoszenia 19-35000 Hz
JBL E90 - Pasmo przenoszenia 36-20000 Hz

można tak sądzić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poniżej Serii E w JBLach jest jeszcze Balboa.

Jeśli można - skąd masz informację "jak by niktorzy nie wiedzieli magnat jest najlepoej sprzedajaca sie marka kolumn do 5000zl" ?

Pozdrawiam


W ktoryms z numerow A/V byl maly komentarz na temat nowych Quantomow i bylo tam cos takiego zawarte:
"Kolumny Magnata sa jednymi z najlepiej sprzedajacych sie kolumn w Europie do 5000tys. Firma intensywnie sie rozwija i atakuje wyzsza polke kolumn podlogowych wypuszczajac na rynek nowa serie Quantum..." Czy cos takiego. Nie pamietam dokladnie.

cz58y> nie chodzi mi o dane tylko o odsluch. Sluchalem E100 i jesli chodzi o jakosc dzwieku wcale tak bardzo nie odstaja od Monitorow. Fakt ze Magnat przegina z tymi danymi ale raczej ucha te cyfry nie oszukaja. Fakt jest faktem.

Jak pisalem wyzej, dla mnie obie serie to poprostu kolumny budzetowe i graja na podobnym poziomie, nie ma pomiedzy nimi jakiejs wielkiej przepasci cenowej wiec i dzwiek jest na podobnym poziomie. Inaczej sie ma Seria Studio do Monitor tak jak Quantum do E.
Nie chodzi mi o to, ze JBL E sa zlymi kolumnami. Ale jak na moje ucho niczym znaczacym nie odstaja od Magnatow. Maja inna charakterystyke dzwieku i tyle. Komus spodoba sie dzwiek z E, a innemu bardziej z Monitor . Fakt ze Monitor 1000 mozna by tylko porownac do E80 bo E90 i E100 to wiele wieksze konstrukcje i nie ukrywam ze nie chcialbym E100, ale nad E80 musialbym sie zastanowic czy warto do nich doplacac te pare stow wiecej. Szcegolnie ze pracowaly by jako stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...