Skocz do zawartości

zestaw stereo za 3500 zł


krisdebowski

Recommended Posts

Cytat

Opierając się na takich danych:
Magnat Monitor1000 - Pasmo przenoszenia 19-35000 Hz
JBL E90 - Pasmo przenoszenia 36-20000 Hz

Cz58y
W realność dolnej granicy pasma w JBLach wierzę, bo słuchałem (zresztą i słucham nadal E90) już wielu JBLów - ale w przypadku Magnatów (i nie tylko zresztą tej firmy) to już przesada!
Parę lat temu miałem Magant Motion 88 - pasmo wg danych technicznych to 22 Hz - 35 kHz, ale jakoś nie zauważyłem icon_rolleyes.gif Dżwięk był niezły jak za tę cenę, ale do niskiego basu i ładnej góry to trochę brakowało...
Potem były jako dodatek małe podstawkowce Magnata (też miały podawany dolny zakres rzędu 40Hz i niżej) i zupełnie tego nie było słychać - to ja chyba już kończę dociekania o "basowości basów" w kolumnach Magnata.

Ale powtórzę się na wszelki wypadek - Magnaty to niezłe kolumny i warte swojej ceny (zresztą dlatego często je polecam różnym osobom), ale porównując produkt za tysiąc zł (Magnat) i za 2 tysiące (JBL E90) nikt mnie nie przekona, że w tym przypadku tańsze zagrały lepiej - w każdym razie ja tego nie słyszałem!

Na szczęście Rafał słucha Magnatów, ja - JBLów i obaj jesteśmy zadowoleni ze swoich wyborów i nie zamienilibyśmy się na kolumny icon_cool.gif
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te dane co do 19hz sa naciagane ale naprawde jak dla mnie bas schodzi naprawde nisko. Z ta gorna granica to tez przesada bo gdyby nawet osiagaly te 35000hz to co z tego jak ucho ludzkie slyszy chyba jakos do 20000hz wiec... Ale tez co do wysokich jak dla mnie ich jest za duzo w tych kolumnach. Czasami bardzo ladnie cykaja nawet na glosnosciach ok 8godz. Pewnie wiaze sie to z dobra efektywnoscia.

Zobacze jak to dalej bedzie, ale moze zakupie cos innego w ramach jakis doswiadczen i wogole. Moze Jamo S606 albo cos takiego. Ale to juz na inny temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie sie dywagujcie tyle ... zestwa wybrany i zamówiony .... hk 3380+hk 950 + hk 27 + jbl e80 - razem wyszło 4500 zł ...odbieram w poniedziałek... póki co jade na dvd 32 + ampl he 90 Pnasonic + Jamo studio 180 (niebawem wstawie to do komisu a jak nie sprzedam to moze w kuch se taki zestaw zamontuje icon_biggrin.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do wątku wybrałem HK 3480 + HK 950 + HK 27 i do tego jbl e 80..... pokój 20 m2 w miarę kwadratowy, meble ne jednej scianie a środek pusty.... słuchana muzyka to rock i heavy metal.... teraz mi jeszcze sumienie gryzie możliwość kupienia zamiast jbl głośnikow canton 407.... za cantonem przemawia juz sam wygląd jak i metalowa osłona (dzieciaki ).... a czy może i lepszy dzwięk i scena ? ma ktos moze takie cantony ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teraz mi jeszcze sumienie gryzie możliwość kupienia zamiast jbl głośnikow canton 407.... za cantonem przemawia juz sam wygląd jak i metalowa osłona (dzieciaki ).... a czy może i lepszy dzwięk i scena ?


JBL też mają maskownice ale plastikowe. Ja zostałbym właśnie przy JBL. Ale I tak musisz posłuchać ich sobie w sklepie, bez względu na to jakie padać tutaj będą propozycje. Do głośników potrzebne są jeszcze kabelki a te mają wpływ na ich brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszym wyborem jest Canton.Zgadzam się ze Stanisława że lepiej posłuchać .Według moich doświadczeń metalowe osłony Cantona nie tylko są skuteczne ale także mają minimalny wpływ na dźwięk.W moim systemie przez wiele lat gościły Cantony CT 1000 .I byłem z nich bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet już wybrany i zamówiony...we wtorek odbiór... HK 3480+HK950+HK27 a kolumny to czarne cantony 407.... grają ładniej, szersza scena, dokładniej i w muzyce rockowej i spokojnej duzo lepiej...a metalu raczej dużo nie słucham, głosno tez nie więc te zalety jbl e 80 przestały być istotne...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...