Skocz do zawartości

Czy to prawdziwy dźwięk 5.1?


Trociniak

Recommended Posts

Witam, posiadam telewizor Philips 42PFL3507H, zestaw kina domowego Samsung HTZ210 i badziewny dekoder HD2000. Po zakupie CP okazało się, że przysłali mi dekoder zrobiony z przetopionych butelek po oleju silnikowym. Posiada tylko wyjście HDMI więc tym kablem mam podłączony dekoder do telewizora. Domyślam się, że przez HDMI z dekodera przechodzi dźwięk 5.1 wraz z obrazem. Kino domowe niestety posiada tylko wejście optyczne, a telewizor ma SPDIF. Nie za bardzo chcę kupować konwerter pomiędzy tymi kablami, bo trzeba dodatkowego zasilania, dlatego podłączyłem zestaw głośnikowy do telewizora za pomocą zwykłego wejścia słuchawkowego. Wydaje mi się, że mam dźwięk 5.1, żadne udawane stereo. Lektora mam w środkowym głośniku tylko, a po bokach mam inne odgłosy. Nawet podczas filmów wyraźnie słychać dźwięk przestrzenny. Czy jest to możliwe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie amplituner przerabia dźwięk stereo na Dolby Pro Logic- to nie jest prawdziwe 5.1 gdzie masz oddzielą ścieżkę dla każdego kanału.
Musiałbyś podpiąć coaxialem albo optycznym by mieć Dolby Digital 5.1 Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest nadawany DD 5.1 to się różni.
Konwerter powinieneś znaleźć na Allegro- sam tam kiedyś kupowałem-coax to optic i optic to coax były
Jeszcze jedno:
z telewizora może nie wychodzić Dolby Digital 5.1 a np PCM lub dolby d 2.0
jeśli masz w miarę nowy ampli najlepiej byłoby połączyć: dekoder HDMI-->Amplituner-->Amplituner HDMI--->TV
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się, że mam dźwięk 5.1, żadne udawane stereo. Lektora mam w środkowym głośniku tylko, a po bokach mam inne odgłosy. Nawet podczas filmów wyraźnie słychać dźwięk przestrzenny. Czy jest to możliwe?


Tak jak koledzy podpowiedzieli, to jest sztucznie rozbite stereo na prologic / dts neo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Witam, posiadam telewizor Philips 42PFL3507H, zestaw kina domowego Samsung HTZ210 i badziewny dekoder HD2000. Po zakupie CP okazało się, że przysłali mi dekoder zrobiony z przetopionych butelek po oleju silnikowym. Posiada tylko wyjście HDMI więc tym kablem mam podłączony dekoder do telewizora. Domyślam się, że przez HDMI z dekodera przechodzi dźwięk 5.1 wraz z obrazem. Kino domowe niestety posiada tylko wejście optyczne, a telewizor ma SPDIF. Nie za bardzo chcę kupować konwerter pomiędzy tymi kablami, bo trzeba dodatkowego zasilania, dlatego podłączyłem zestaw głośnikowy do telewizora za pomocą zwykłego wejścia słuchawkowego. Wydaje mi się, że mam dźwięk 5.1, żadne udawane stereo. Lektora mam w środkowym głośniku tylko, a po bokach mam inne odgłosy. Nawet podczas filmów wyraźnie słychać dźwięk przestrzenny. Czy jest to możliwe?




wyciągnij audio z TV po optyku do wzmacniacza. tam będzie 5.1 albo poprzez koncentryczne wyjscie (oba są na tyle)

ma też wyjście audio (2 cinch) ale to już tylko stereo, zatem układy Dolby wszelkiej maści zasymuluja dzwięk wielokanałowy.

czyli HDMI do tv a z tv audio do wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...