Skocz do zawartości

Awaria gramofonu Monacor djp 120 | PILNE! |


Recommended Posts

Witam!

Jestem nowy na forum i dopiero raczkuje jeśli chodzi o dziedzinę płyt vinylowych/gramofonów. Niemniej jednak mam jakiekolwiek rozeznanie w sprzęcie audio.
Kupiłem gramofon Monacor djp 120, miał być w 100% sprawny. No właśnie miał...ale to już inny temat icon_neutral.gif

Posiadam następujący problem, przy kliknięciu przycisku "START/STOP" w gramofonie coś "cyka" ale talerz i mechanizm nie reaguje. Klikam parę razy - dokładnie to samo. Spróbowałem pokręcić talerzem i klikać ten przycisk i czasem reaguje normalnie i póżniej nie ma problemu ze startem. Próbowałem też zdjąć talerz i podotykać boleć od silniczka, raz zaskakuje a raz tylko drgnie i staje. Czasem jednak plyta od tak się potrafi zatrzymać podczas "odtwarzania".
Kolejnym problemem jest szybkość odtwarzania vinyla. Jakkolwiek ustawiłbym suwak "pitch" i bez względu czy jest to 33'ka czy 45'tka (prędkość) to i tak gramofon gra płytę w przyśpieszonym tempie. Wygląda to tak jakby zaciął się na 45'tce i nie reagował na suwak.

Nie mam już siły i nerwów na faceta od którego do kupiłem więc postawnowiłem zająć się tym sam. Jeśli trzeba wrzuce filmy i zdjęcia. Mam nadzieje,że zrozumieliście mój problem icon_smile.gif


Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...